نمونه وکالتنامه های دریافتی از کشورهای مختلف

انجام امور مربوط به صدور گواهی نامه، دریافت گواهی عدم سوءپیشینه، دادن وکالت به افراد دیگر و… در داخل کشور توسط مراکزی مانند پلیس +10، دفتر اسناد رسمی و … انجام می‌شود؛ اما ایرانیان خارج از کشور این امکان برایشان وجود ندارد که برای انجام این امور مدام به ایران سفر کنند و کارهای مربوط به دفاتر اسناد رسمی و… انجام دهند.

به همین دلیل کنسولگری‌های ایران در خارج از کشور وظیفه انجام این امور را بر عهده دارند. در گذشته، ایرانیان ساکن کشور از کشور برای انجام خدمات کنسولی باید حضوری به این مراکز مراجعه می‌کردند و پس از ساعت‌ها انتظار در صف‌های طولانی جلوی کنسولگری‌های ایران، خدمات کنسولی مد نظرشان را انجام می‌دادند.

پس از گسترش کرونا و محدودیت در ارائه خدمات حضوری توسط کنسولگری‌ها، سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی که به عنوان سامانه میخک شناخته می‌شود، جهت خدمات غیرحضوری به ایرانیان خارج از کشور توسط دولت تأسیس شد.

 سامانه میخک چیست؟

اولین بخش از راهنمای استفاده از سامانه میخک شناخت این سامانه جامع است. سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی یا سامانه میخک همان سامانه تاک یا سامانه تایید اسناد کنسولی است. در واقع این سامانه با اضافه شدن خدمات به سامانه تاک و با هدف سهولت دریافت خدماتی مانند ثبت ازدواج، تقاضای دریافت پاسپورت و تمدید آن، دریافت گواهی عدم سوءپیشینه و تأیید یا انتقال خدمات وکالت نامه ایرانیان خارج از کشور راه‌اندازی شده است.

افرادی که در خارج از ایران ساکن هستند با مراجعه به این سامانه می‌توانند درخواست‌های خودشان مانند صدور پاسپورت جدید را به صورت الکترونیکی ثبت کنند؛ و نیازی نیست که ساعت‌ها در صف‌های حضوری سفارت برای انجام این امور در انتظار بمانند.

نمونه وکالت نامه سامانه میخک

برای ثبت نام در سامانه میخک لازم است که وارد سایت میخک شوید و اطلاعات درخواست شده را تکمیل کنید. همچنین باید با کمک یکی از وکلای متخصص این حوزه، وکالت‌نامه مد نظرتان را برای اعطای حق انحصار وراثت، واگذاری یا فروش خودرو، ازدواج و… تکمیل کنید.

در ادامه یک نمونه وکالت نامه سامانه میخک توسط موسسه حقوقی دادنیک جهت شناخت بیشتر نحوه ثبت وکالت‌نامه در سامانه میخک ارائه شده است.

نمونه دادنامه های انجام شده و موفق از کشورهای مختلف

4.8/5 - (6 امتیاز)