انجام امور اداری در ایران

انجام امور اداری در ایران

افرادی که خارج از ایران زندگی می‌کنند، برای انجام امور اداری در ایران با سختی‌های مختلفی مواجه می‌شوند. این افراد دسترسی کاملی به بخش‌های مختلف سازمان‌های دولتی و خصوصی در کشور ندارند.

با این وجود ایرانیان خارج از کشور می‌توانند به یک وکیل در داخل ایران وکالت دهند تا امور اداری، دانشگاهی، بانکی و… را انجام دهند. این وکالت از طریق سامانه میخک داده می‌شود. در صورتی که قصد دارید برای انجام امور اداری در ایران وکیل بگیرید، می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادنیک در ارتباط باشید.

راهکار انجام امور اداری مختلف در ایران

امور مختلفی هستند که باید با حضور در سازمان‌های دولتی آن‌ها را انجام داد. وقتی خارج از ایران باشید و پیگیری امور به طور رسمی امکان پذیر نباشد، یک وکیل در ایران که راه و چاه را به خوبی می‌داند و اطلاعات کافی درباره قوانین، تبصره‌ها و اصول اجرایی دارد، می‌تواند کار شما را به درستی پیش ببرد.

بنابراین برای اینکه انجام انواع امور اداری در ایران بدون دردسر باشد، بهتر است با یک مؤسسه حقوقی معتبر مکاتبه داشته و از خدمات آنها استفاده کنید. جالب است بدانید که مؤسسه حقوقی دادنیک، مجموعه ای از کارشناسان حقوقی و وکلای حقوقی است که می‌تواند نیاز شما را به وکیل در تهران رفع کرده و انجام انواع امور اداری در ایران را برای درخواست کنندگان تسهیل کند.

کارهای اداری مختلف در ایران

اکنون این سؤال مطرح است که چه اموری هستند که انجام آنها در ایران مسیر دشواری را برای ایرانیان مقیم خارج به وجود می‌آورد. در پاسخ می‌توانیم چندین کار اداری مهم را مورد اشاره قرار دهیم.

  • خدمات کنسولی
  • امور حقوقی
  • کارهای دانشگاهی
  • خدمات اداری و شخصی (امور بانکی، کارهای شهرداری، پیگیری مدارک ایرانیان خارج از کشور)
  • خدمات سامانه میخک
  • کارهای مربوط به اعزام بیمار
کارهای اداری مختلف در ایران

چگونگی انجام امور مختلف در ایران توسط وکیل

با توجه به مواردی که ذکر کردیم، متوجه شدید که انجام چه اموری را می‌توانید به وکلا بسپارید. در ادامه در مورد هر یک از خدمات توضیح بیشتری ارائه می‌دهیم.

خدمات کنسولی

ناآگاهی از قوانین کنسولی، حجم زیاد کارهای کنسولگری‌ها، دریافت راهنمایی‌های اشتباه، مشغله زیاد افراد، کهولت سن و مواردی از این قبیل باعث می‌شوند که ایرانیان خارج از کشور، در انجام کارهای کنسولی خود با مشکل مواجه شوند. در این حالت وکیل در ایران می‎تواند این کارها را به سهولت انجام دهد.

امور حقوقی

دعاوی کیفری، خانوادگی، حقوقی و حسبی از مواردی هستند که وکلا در ایران می‌توانند آن‌ها را به سهولت انجام دهند. ایرانیانی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند، در صورت مواجهه با این مشکلات می‌توانند از خدمات مشاوره‌های حقوقی بهره مند شوند.

کارهای دانشجویی

یکی از خدماتی که وکلا در ایران بر عهده می‌گیرند، امور دانشگاهی ایرانیان خارج از کشور است. هر وکیل در ایران مهارت و دانش لازم را برای انجام انواع امور اداری در ایران دارد. امور دانشگاهی نیز یکی از این موارد است.

خدمات اداری و شخصی

تمام کارهای اداری مختلف برای ایرانیان ساکن کشورهای دیگر مانند امور بیمه، کارهای ملکی و مستقلات، امور نظام وظیفه و سربازی و همچنین کارهای دانشگاهی در گروه امور اداری و شخصی قرار می‌گیرند. کارهای دریافت یا تعویض شناسنامه یا ترجمه رسمی مدارک نیز در این دسته قرار دارند.

خدمات اداری و شخصی

خدمات سامانه میخک

انجام انواع امور اداری در ایران که با کنسولگری‌ها در ارتباط هستند، توسط سامانه میخک صورت می‌گیرد. به همین دلیل، ایرانیان خارج از کشور باید نام کاربری و رمز عبور مخصوص به خود را در سامانه میخک داشته باشند.

اموری مانند تأیید مدارک تحصیلی، تأیید اسناد، تنظیم وکالتنامه، خدمات گذرنامه و امور مربوط به مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) توسط سامانه میخک انجام می‌شوند. دقت داشته باشید که نام قبلی سامانه میخک، سامانه تاک بوده است.

کارهای مربوط به اعزام بیمار

اعزام اتباع خارجی برای امور درمانی و پزشکی به داخل ایران دردسرهای مخصوص به خود را دارد. وکلا در ایران می‌توانند امور اداری اعزام بیمار را به مراکز درمانی داخل ایران انجام دهند.

انجام انواع امور اداری در ایران توسط مؤسسه حقوقی دادنیک

در این مطلب به انواع امور اداری در ایران پرداختیم. هر کدام از این کارها دارای قوانین و تبصره‌های مخصوص به خود است که پیگیری آن برای ایرانیان خارج از کشور دشوار است.

وکلای مؤسسه حقوقی دادنیک در راستای انجام انواع امور اداری ایرانیان خارج از کشور تجربه و مهارت کافی دارند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مشاوره واتساپی رایگان استفاده کنید.

سؤالات متداول

انجام انواع امور اداری در ایران چگونه امکان پذیر است؟

یک وکیل در ایران می‌تواند انجام انواع امور اداری ایرانیان خارج از کشور را بر عهده بگیرد.

امور اداری در ایران شامل چه مواردی هستند؟

امور کنسولی، کارهای دانشگاهی، کارهای حقوقی، امور نظام وظیفه و سربازی و خدمات سامانه میخک از جمله اموری هستند که توسط وکلای ایران به سهولت انجام می‌شوند.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (11 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

مهلت برگشت زدن چک
مهلت برگشت زدن چک
توقیف اموال برای چک برگشتی
توقیف اموال برای چک برگشتی
صدور اجراییه چک طبق قانون جدید
صدور اجراییه چک طبق قانون جدید
چک بدون تاریخ
چک بدون تاریخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *