درخواست طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن سخت‌ترین نوع طلاق محسوب می‌شود.

شرایط طلاق از طرف زن به‌گونه‌ای است که خانم برای جدایی یا باید حق طلاق داشته باشد و یا یکی از شروط عسر و حرج برای خانم اتفاق افتاده باشد.

برای طلاق با داشتن حق طلاق، داشتن وکیل الزامی است. اما اگر وکالت در طلاق نداشته باشد، در چه صورت زن میتواند طلاق بگیرد؟

ثبت دادخواست طلاق از طرف زن علاوه بر اینکه زمان‌بر است، به شروطی هم نیاز دارد که کار را بسیار دشوار می‌کند.

بنابراین بهترین راه‌کار برای طلاق از طرف زن، داشتن وکیل طلاق از طرف زن است. در صورتی که به وکیل پایه یک دادگستری برای درخواست طلاق از طرف زن نیاز دارید، با کارشناسان حقوقی دادنیک در ارتباط باشید.

آیا زن میتواند طلاق بگیرد؟

سوالی که برای بسیاری از مخاطبان ما به وجود می‌آید این است که؛ زن چگونه میتواند طلاق بگیرد؟ همان‌طور که گفتیم شرایط طلاق از طرف زن از طلاق توافقی و طلاق از طرف مرد دشوارتر است.

برای طلاق یک طرفه از طرف زوجه، تنها به دو طریق می‌توان اقدام کرد.

طلاق با وکالت در طلاق

سریع‌ترین راه طلاق از طرف زن، طلاق با داشتن وکالت در طلاق است. در این روش داشتن وکیل طلاق الزامی است و مراحل آن چندان تفاوتی با طلاق توافقی ندارد.

مدت زمان طلاق با داشتن حق طلاق در صورتی که دادنیک وکیل شما باشد در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و احتیاجی به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست.

طلاق با شروط عسر و حرج

اگر خانم حق طلاق نداشته باشد، زن در چه صورت میتواند طلاق بگیرد؟

در این حالت باید یکی از شروط 12 ضمن عقد که در ادامه به شما معرفی می‌کنی شامل حال خانم شود.

خانم با استناد به این شروط می‌تواند برای درخواست طلاق از طرف زن اقدام کند.

راه‌ های طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن به طور حتم با طلاق توافقی یا طلاق از طرف مرد متفاوت است. در بسیاری از موارد زن و مرد برای جدایی به تفاهم نمی‌رسند.

در صورتی که زن قصد جدایی داشته باشد اما همسر او به این امر راضی نباشد، باید از راه‌های مختلفی ثابت کند که اتمام این زندگی به نفع او است.

به عبارت دیگر برای طلاق از طرف خانم راه‌های مختلفی وجود دارد. از این‌رو اگر یکی از این شرایط مهیا باشد و زن در دادگاه گفته خود را ثابت کند، در نتیجه می‌تواند حکم جدایی از همسرش را بگیرد. در ضمن زنان برای جدایی خود نیاز به یک وکیل خبره دارند تا بتواند دلایل طلاق خود را به اثبات برساند.

به طور کلی در صورتی که مرد شروط 12 گانه ازدواج را زیر پای بگذارد و زوجه بتواند تخلف زوج در زندگی زناشویی را به اثبات برساند، حکم طلاق از طرف خانم اجرا می‌شود.

در واقع خانم باید دلایل محکمه پسند برای طلاق از طرف زن را به دادگاه ارائه کند. در ادامه راه‌های طلاق از طرف زوجه را به طور خلاصه توضیح می‌دهیم.

راه‌ های طلاق از طرف زن
طلاق از طرف خانم

عدم پرداخت نفقه

اگر همسر از پرداخت مایحتاج زن سرباز بزند و نفقه او را پرداخت نکند، بنابراین زن می‌تواند برای جدایی از همسرش اقدام کند.

اگر که مرد به مدت 6 ماه نفقه پرداخت نکند و برای جدایی از همسرش نیز موافقت نداشته باشد، در این صورت دادگاه حکم طلاق را پس از بررسی‌های لازم صادر می‌کند. در واقع دادگاه حکم طلاق را بدون حضور مرد صادر می‌کند.

غیبت زوج

در صورتی که زوج بدون هیچ دلیل و عذر مشخص یا موجهی زندگی زناشویی را ترک کند، زن می‌تواند برای جدایی از همسرش دست به کار شود. به خاطر داشته باشید، بررسی و تحقیقات لازم در مورد غیبت زوج به عهده دادگاه است.

در ضمن اگر شوهر بیش از 4 سال به خانه و خانواده خود مراجعه نکند و بعد از بررسی‌های لازم به مدت 6 ماه در دادگاه حضور نداشته باشد، غیبت او به طور رسمی اعلام می‌شود. در این صورت طلاق از طرف زن به مرحله اجرا درمی‌آید.

سو رفتار زوج

در صورتی که زوج رفتاری زشت و ناپسند داشته باشد که تحمل آن رفتار برای زوجه غیرممکن شود، در این صورت زوجه می‌تواند از همسر خود جدا شود.

به خاطر داشته باشید، در این مورد باید رفتار مرد به قدری بد باشد که ادامه زندگی را برای زن غیرممکن سازد. در واقع خانم باید بتواند عسر و حرج را به دادگاه ثابت کند.

مبتلا بودن زوج به بیماری صعب‌العلاج

در نظر داشته باشید بعضی از بیماری‌ها همانند ایدز صعب‌العلاج هستند و ادامه زندگی زناشویی را غیرممکن می‌کنند. بنابراین در صورتی که مرد به بیماری مبتلا باشد که راه درمانی برای آن وجود ندارد، زن می‌تواند از همسر خود جدا شود.

جنون زوج

در صورتی که مرد از سلامت روحی و روانی کافی برخوردار نباشد و نتواند طی روند زناشویی خودش را کنترل کند، در نتیجه طلاق از طرف زوجه ممکن خواهد بود.

حتی در صورتی که مرد طی دوران زناشویی دیوانه شود باز هم زوجه می‌تواند از او طلاق بگیرد.

شغل نامناسب زوج

در صورتی که مرد به شغل و حرفه‌ای مشغول باشد که به آبرو و حیثیت خانوادگی زن لطمه بزند، طلاق از طرف خانم میسر خواهد بود.

در این مورد نیز دادگاه بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد، در صورتی که ثابت شود زوج مشغول کاری ناصالح است و به آبروی خانوادگی زن لطمه می‌زند، حکم طلاق به نفع زن صادر می‌شود.

محکومیت زوج به حبس 5 ساله یا بیشتر

در صورتی که طی یک دادگاه قطعی، زوج به مجازاتی به اندازه 5 سال حبس یا بیشتر محکوم شود، زن می‌تواند از همسر خود جدا شود.

در ضمن اگر مرد به دلیل نداشتن توان مالی نتواند جریمه نقدی خود را پرداخت کند و به 5 سال حبس محکوم شود، طلاق از طرف زن قابل‌اجرا خواهد بود.  

اعتیاد زوج

بدون‌شک می‌دانید که افراد معتاد نمی‌توانند زندگی مشترک خوبی داشته باشند. در نتیجه در صورتی که مرد به مواد مخدر اعتیاد داشته باشد و نتواند زندگی مشترک خود را مدیریت کند یا سبب اختلال در روند زندگی شود، زن می‌تواند برای جدایی اقدام کند.

اعتیاد زوج به هر ماده مضر و مخدری که پایه زندگی مشترک را نابود کند، منجر به طلاق از طرف زوجه می‌شود. دادگاه با بررسی‌های لازم اعتیاد زوج را می‌سنجد و اگر مرد اعتیاد آسیب زننده‌ای داشته باشد، که ادامه زندگی را برای زوجه یا زن غیرممکن سازد، در نتیجه حکم جدایی به مرحله اجرا درمی‌آید.

محکومیت زوج به ارتکاب جرم

در صورتی که به طور قطعی ثابت شود زوج جرمی انجام داده است که خلاف شئونات و حیثیت خانوادگی زن بوده، حکم طلاق از طرف زن مورد پیگیری قرار می‌گیرد. فراموش نکنید دادگاه با بررسی‌های نهایی خود مشخص می‌کند که مرد به طور قطع چه جرمی انجام داده است.

عقیم بودن زوج

اگر بعد از 5 سال زندگی زناشویی، عقیم بودن مرد ثابت شود زن می‌تواند برای جدایی از همسر خود اقدام کند. ناتوانی جسمی در تولید مثل یکی از دلایل بزرگ برای جدایی از همسر خواهد بود. در صورتی که مرد نتواند صاحب فرزند شود، زن می‌تواند از او جدا شود.

مفقود‌الاثر بودن زوج

در صورتی که مرد مفقودالاثر باشد و تا 6 ماه نتواند در محضر دادگاه حضور پیدا کند، در نتیجه دادگاه حکم طلاق را به نفع زوجه صادر می‌کند.

به زبان ساده‌تر، اگر زن بعد از 5 سال از مفقودالاثر بودن آقا به دادگاه درخواست دهد و 6 ماه بعد از مراجعه زن، همچنان مرد در دادگاه حاضر نشود، مفقود‌الاثر بودن مرد ثابت می‌شود.

ازدواج مجدد زوج

در قانون جمهوری اسلامی ایران، مردان می‌توانند مجدد ازدواج کنند، البته در صورتی که همسر آنها با ازدواج مجدد موافقت داشته باشد. در واقع اگر مرد بدون اجازه همسر خود، دوباره ازدواج کند، زن می‌تواند درخواست طلاق بدهد.

مراحل طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن همیشه سختی‌های بیشتری نسبت به طلاق از طرف زوج خواهد داشت. زنان تنها در صورتی که برای جدایی خود دلایل موجهی را ارائه دهند، می‌توانند برای طلاق اقدام کنند.

در صورتی که زن بخواهد از همسر خود جدا شود باید 3 مرحله را پشت سر بگذارد:

 1.   بعد از ثبت درخواست خود، فرجه 20 روزه‌ای برای زوجین در نظر گرفته می‌شود تا در تصمیم خود تجدید نظر کنند.
 2.   بعد از 20 روز اگر رای صادرشده به ضرر مرد باشد، او می‌تواند درخواست تجدید نظر دهد.
 3. در نتیجه پرونده دوباره به دادگاه تجدید نظر برمی‌گردد.
 4.   بعد از تمام بررسی‌های لازم و اثبات گفته‌های زن، مراحل طلاق از طرف خانم میسر خواهد بود. توجه داشته باشید طلاق از طرف خانم، روند طولانی دارد و به راحتی انجام نمی‌شود، مگر اینکه زوج در دادگاه حاضر نشود یا بدون هیچ اعتراضی طلاق را بپذیرد.

شرایط طلاق از طرف زن

پیش از این نیز گفتیم، شرایط طلاق از طرف زن یا قانون طلاق از طرف خانم با سایر شرایط متفاوت است. زن باید برای جدایی از همسر خود دلایل محکمه‌پسند و قابل‌قبولی ارائه دهد.

در صورتی که مرد یکی از شروط 12 گانه ازدواج را زیر پا بگذارد، زن می‌تواند برای جدایی از او اقدام کند. دلایل طلاق از سمت زوجه باید برای دادگاه قابل‌قبول باشد.

مدارک لازم برای درخواست طلاق از طرف زن

گذشته از مدارک طلاق از طرف زوجه، برای طلاق به 5 مدرک مهم نیز نیاز خواهیم داشت. در ادامه این 5 مدرک را نام می‌بریم:

 •       شناسنامه
 •       سند اصلی ازدواج یا رونوشت آن
 •       مدارک هویتی همانند اصل شناسنامه یا کارت ملی زوج
 •       حضور دو نفر شاهد هنگام ثبت گواهی طلاق
 •       گواهی عدم بارداری

طلاق از طرف خانم خارج از کشور

فرقی ندارد شما در ایران زندگی می‌کنید یا خارج از این کشور هستید، به هر حال باید طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از همسر خود جدا شوید. برای مثال اگر زنی در کشور ترکیه زندگی کند و بخواهد برای جدایی از همسرش اقدام کند، باید مراحل جدایی خود را طبق قوانین کشور ایران پیش ببرد.

در واقع خانم بدون حضور در کشور ایران می‌تواند درخواست طلاق خود را ثبت کند. البته باید یکی از دلایل و راه‌های ذکرشده در بالا را به مرحله اثبات برسانند. خانم باید برای انجام روند جدایی خود یک وکیل در ایران انتخاب کند و به او وکالتنامه دهد.

وکیل با در دست داشتن وکالتنامه می‌تواند برای طلاق از سمت زوجه اقدام کند. این وکالتنامه نیز به 2 صورت صادر می‌شود:

ثبت وکالتنامه از طریق سامانه میخک

وزارت امور خارجه برای تسهیل روند مسائل حقوقی و اداری یا ارائه خدمات کنسولگری به ایرانیانی که خارج از کشور زندگی می‌کنند، سامانه‌ای به نام میخک راه‌اندازی کرده است. در این سامانه زوجه می‌تواند ثبت‌نام کند و اسناد و مدارک خود را ارائه دهد.

همچنین اطلاعات وکیل ایرانی منتخب خود را در این سامانه بارگذاری کند و در آخر درخواست ثبت وکالتنامه را برای کارشناسان مربوطه بفرستد. در واقع خانم باید ابتدا ثبت نام در سامانه میخک را انجام دهد. بعد از ثبت نام در میخک باید ثبت وکالتنامه در سامانه میخک را انجام دهد. 

ثبت وکالتنامه از طریق سامانه ثنا

از سال 95 تا کنون روند ثبت دادخواست و دریافت ابلاغیه‌ به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه ثنا انجام می‌شود. حتی در خارج از ایران هم افراد می‌توانند از سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور برای وکالت دادن به وکیل طلاق در ایران اقدام کنند.

درخواست طلاق از طرف زن در دوران عقد

قبل از اینکه درخواست طلاق از طرف زن را در دروان عقد بررسی کنیم، بهتر است مفهوم دوران عقد را مورد بررسی قرار دهیم. دوران عقد از زمان ثبت نکاح شروع می‌شود ولی بین زوجین نزدیکی صورت نمی‌گیرد. در واقع در دوران عقد با اینکه زوجین به عقد یکدیگر درآمده‌اند اما همچنان زندگی مشترک خود را تشکیل نداده‌اند.

طلاق از طرف خانم در دوران عقد نیز همانند طلاق گرفتن از سمت زوجه متاهل است. در واقع زن باید برای جدایی از همسر خود دلایل قانع‌کننده‌ای ارائه دهد. البته برای جدایی در دوران عقد بهتر است دلایلی غیر از عدم پرداخت نفقه ارائه داد. زیرا در دوران عقد اثبات این‌گونه مسائل شاید کمی دشوار و زمان‌بر باشد.

درخواست طلاق غیابی از طرف زن

طلاق غیابی از طرف زن زمانی قابل‌ انجام است که مرد در هیچ یک از فراخوانی‌های دادگاه حاضر نشود. اگر زن درخواست طلاق بدهد و مرد یا وکیل او در دادگاه حاضر نشوند به طور حتم رای صادره به نفع زن خواهد بود.

در این صورت حکم طلاقی که صادر می‌شود غیابی است. به طور معمول برای استعلام طلاق غیابی می‌توان با داشتن کد ملی به سامانه مربوطه مراجعه کرد.

فراموش نکنید، اگر طلاق غیابی از طرف زن اجرا شود، مرد تا 20 روز بعد از حکم صادرشده فرصت دارد تا برای واخواهی اقدام کند. در نظر داشته باشید طلاق غیابی از سمت زوجه نیز نیاز به مدارک محکمه‌پسند دارد.

در کل زن برای هر نوع درخواست طلاق خود باید دلایل کافی و منطقی ارائه دهد.

راه‌های طلاق غیابی زن همانند راه‌‌های طلاق عادی است. امروزه با توجه به ثبت نام همه افراد در سامانه ثنا طلاق غیابی مانند گذشته جریان ندارد.

اما همچنان برای افرادی که در خارج از ایران هستند و سالهاست از یکدیگر خبر ندارند، طلاق غیابی خارج از کشور انجام می‌شود. 

مدت زمان ثبت درخواست طلاق از طرف زن

به طور کلی نمی‌توان زمان دقیقی برای طلاق از طرف  زن در نظر گرفت. در واقع مدت زمان جدایی از طرف زوجه به دلیل طلاق بستگی دارد. اینکه زن بتواند مدارک و دلایل کافی و الزامی را برای جدایی از همسرش ارائه دهد تا حدودی در تسریع روند جدایی موثر خواهد بود.

گذشته این موارد، طلاق از سمت زوجه به کمک وکیل به طور معمول بین 3ماه تا 1 سال طول می‌کشد. که ممکن است این بازه بدون وکیل تا دو سال زمان ببرد. 

طلاق از طرف زن و مهریه

مهریه از حقوق مهم زنان محسوب می‌شود. بنابراین در هر شرایطی مرد موظف به پرداخت است. اما در بسیاری از موارد هنگامی که زن درخواست طلاق یک‌طرفه دارد بهتر است مهریه خود را ببخشد تا بتواند از همسرش جدا شود.

برای مثال دریافت مهریه در دوران عقد و به درخواست زن روند بسیار سختی دارد زیرا زن باید دلایل کافی برای جدایی از همسرش ارائه دهد.

پس اگر زن برای طلاق اقدام کند و همسرش با این جدایی موافق نباشد، پس بهتر است مهریه خود را ببخشد بلکه زوج به جدایی تن دهد و روند طلاق یک‌طرفه از سمت خانم سریع‌تر پیش رود.

در نظر داشته باشید اگر زن حق طلاق داشته باشد و بخواهد از همسرش جدا شود، می‌تواند مهریه خود را به طور کامل دریافت کند.

حقوق خانم در طلاق از طرف زن

حقوق مالی زن شامل نفقه، مهریه، اجرت‌المثل، و حتی نصف دارایی مرد خواهد بود. اما در بسیاری از موارد زمانی که زن برای طلاق اقدام می‌کند، از آنجاییکه طلاق یک‌طرفه از سمت خانم به طور معمول طول می‌کشد، زنان با بخشیدن مهریه و صرف نظر از حق و حقوق مالی خود اقدام به جدایی در کوتاه‌ترین زمان می‌کنند. 

وکیل برای طلاق از طرف زن

از آنجاییکه طلاق از سمت زوجه بیش از سایر موارد جدایی با سخت‌گیری دادگاه روبه‌رو می‌شود، زنان بهتر است با دست پر و ارائه مدارک کافی برای جدایی اقدام کنند. در واقع بهتر است از کمک و اطلاعات یک وکیل خبره بهره ببرند.

وکیل طلاق از طرف زن می‌تواند به زن کمک کند تا بهترین مدارک را جمع‌آوری و طی جلسات دادگاه از حق خود دفاع کند.

انتخاب یک وکیل خبره و مجرب می‌تواند به زنان کمک کند تا سریع‌تر به خواسته خود دست پیدا کنند.

در صورتی که برای یافتن یک وکیل مجرب دچار مشکل هستید، می‌توانید از کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی دادنیک کمک بگیرید.

سوالات متداول

طلاق از طرف زن چگونه است؟

برای طلاق از طرف زن باید خانم به یکی از شروط 12گانه سند ازدواج استناد کند. طلاق از طرف خانم ممکن است حدود 9 ماه تا 2 سال زمان ببرد.

در طلاق از طرف زوجه، مهریه به خانم تعلق می‌گیرد؟

از نظر قانون منعی در طلاق از طرف خانم و دریافت مهریه وجود ندارد اما معمولا قاضی شعب نمی‌پذیرند که خانم همزمان هم برای طلاق و هم مهریه اقدام کند.

در صورت دارا بودن وکالت در طلاق، جدایی خانم چگونه است؟

در صورتی که خانم حق طلاق داشته باشد نیاز است به جای همسر خوذ وکیل بگیرد تا بدون حضور آقا برای طلاق اقدام کند.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (8 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

اقساط مهریه
اقساط مهریه
اعاده دادرسی کیفری
اعاده دادرسی کیفری
سلب حضانت فرزند از پدر
سلب حضانت فرزند از پدر
وکیل در اهواز
وکیل در اهواز

32 پاسخ

 1. برای اینکه ثابت کنم همسرم معتاده و بتونم طلاق رو از طرف خودم ثبت کنم به چی نیاز دارم؟

  1. درود
   اگر کمپ بستری بودن میتونین اثبات بکنید.

 2. سلام
  من حق طلاق دارم ولی الان که آقا به اعتیاد مبتلا شده میخوام از طرف خودم جداشم سوالی که دارم اینکه باید توی دادگاه ثابت کنم که اعتیادش در چه حد هست و قاضی رو برای طلاق از طرف زن راضی کنم؟

 3. سلام
  نوشته شده که اگر مرد سو رفتار داشته باشه طلاق از طرف زن ممکن هست.
  همسر من با خانومایی که مراجعه میکنن به بوتیکش بگو بخند داره گاها رابطه کلامی صمیمی هم برقرار میکنه شماره تک تک شون رو هم میگیره. تا الان بهم خیانت جنسی نداشته اما این که میتونه راحت صمیمی بشه آزارم میده و احساس خطر میکنم. میت.نم جداشم؟

  1. درود
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تیم دادنیک تماس بگیرید.

 4. شوهرم دو سال هست که یکیو صیغه کرده ولی نمیدونم نامه ثبت کردنشو داره یا میتونم بگیرم حالا میخوام برم طلاق بگیرم از سمت خودم باید چیکارکنم؟

  1. درود
   با مشاورین تیم حقوقی دادنیک تماس بگیرید.

 5. عدم پرداخت نفقه برای طلاق از طرف زن نیاز به فیش بانکی داره؟ چون من به حسابم پول میاد ولی از طرف اقا نیست

 6. اعتیاد داشتن زوج باید در چه حد باشه که شامل عسر و حرج بشه و طلاق از طرف زن اوکی بشه؟؟؟؟

  1. درود
   در حد آسیب روحی یا جسمی به خودشون و خانواده

 7. دخترم 12 سالشه و خیلی به من وابسته ست. بخاطر مشکلاتی که توی زندگیم دارم میخوام اقدام به طلاق بکنم از طرف خودم فقط نگرانم که تکلیف بچم چی میشه؟

  1. درود
   فرزندتون از دایره حضانت خارج شدن و خودشون باید تصمیم بگیرن.

 8. شما حتی محکم ترین دلیل رو از نظر خودتون داشته باشید باز هم طلاق از طرف زن یکی دو سالی طول میکشه خانوما…

 9. گذشتن از حق و حقوق مالی پروسه طلاق از طرف زن رو کوتاه تر میکنه یا فقط برای راضی شدن آقاست؟

  1. درود
   تاثیری در سرعت پرونده نداره در واقع شما با بخشیدن حقوق مالی حق طلاق رو دریافت میکنید.

 10. خانمم ددخواست طلاق از طرف خودش داده ولی هیچ کدوم از موارد عسر و حرج شامل حالش نمیشه یعنی نمیتونه ثابت کنه اگر یک درصد هم قاضی به حرفش گوش بده من باید چه اقدامی انجام بدم؟

  1. دورد
   با مشاورین حقوقی دادنیک تماس بگیرید.

 11. سلام شوهرم مدتیه بیکارشده داره از طریق فروش الکل امرار معاش میکنه و من از پولش استفاده نمیکنم و واقعا در تنگنای مالی قرار گرفتم. میتونم جداشم؟ حق و حقوقم میمونه؟

  1. درود
   با توجه به تشخیص قاضی میتونه از موارد عسر و حرج باشه و امکان جدایی هست. تمامی حق و حقوق شما قابل مطالبه ست.

 12. طلاق از طرف زن نیاز به اثبات کلی چیز داره اونوقت کافیه آقا اراده کنه بره طلاق بگیره :////

 13. سلام همسرم بیماری قلبی داره. چند بار عمل شده و وضعیت بدی داره . شرایط نگهداری ازشو ندارم میتونم با این دلیل طلاق یک طرفه داشته باشم؟>

  1. درود
   شرایط ایشان را باید قاضی بررسی کنند.

 14. سلام ممنونم از اطلاعات مفید سایتتون. برای طلاق از طرف زن نیاز به راهنمایی داشتم.

 15. متوجه خیانت پیامکی همسرم شدم با اثباتش میتونم از طرف خودم طلاق بگیرم؟

  1. درود
   برای طلاق یک طرفه از سمت زن، اثبات امر خیانت به طور واضح و روشن با زوجه می باشد. در صورت اثبات این امر، بله قادر به اقدام برای طلاق یک طرفه هستید.

 16. همسر من چند سالی هست به موارد مخدر روآورده و من نمی‌خوام با همچین آدمی ادامه بدم میخواستم بدونم گفتن همین موضوع چقدر به سرعت طلاق کمک می‌کنه ؟

  1. سلام، وقت شما بخیر
   اعتیاد در صورتی که باعث آزار و آسیب به شما شود و شما را دچار عسر و حرج کند می تواند دلیل طلاق باشد.

 17. سلام
  من زن ۲۵ ساله هستم که همش از طرف همسرم آزار جسمی میزنم و منو میزنه من چجوری میتونم درخواست طلاق بدم؟

  1. سلام، وقت شما بخیر
   باید درخواست طلاق به دلیل عسر و حرج داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *