وکیل ملکی

وکیل ملکی
آیا تا به حال به مشکل ملکی برخورد کرده‌اید؟ در چنین شرایطی چطور می‌توانید مشکل خود را رفع کنید؟ از آنجایی که شما به عنوان یک فرد و شهروند عادی اطلاعات زیادی در مورد ملک و املاک و قوانین مربوطه آنها ندارید، پس توصیه می‌کنیم از وکیل ملکی کمک بگیرید. با توجه به پیچیدگی پرونده خود باید از وکلا مجربی که سابقه درخشان دارند، راهنمایی بگیرید. دعاوی ملکی مسئله ساده‌ای نیست که هر وکیلی خیلی راحت از پس آن برآید. با کمک کارشناسان حرفه‌ای موسسه حقوقی دادنیک می‌توانید بهترین وکیل را برای خود انتخاب کنید. در ضمن به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ نیز می‌توانید با این افراد در ارتباط باشید.

پرونده ملکی چیست؟

پرونده ملکی یا دعاوی ملکی مربوط به املاک و مسکن است. سالانه پرونده‌های زیادی در مورد املاک و اموال غیر منقول در دادگاه‌ها یا دفاتر وکالت ثبت و تشکیل می‌شوند. این پرونده‌های ملکی در مورد مسائل حقوقی، ثبتی، و حتی بخشی خواهند بود. بدون توجه به اینکه کدام یک از این موضوعات در مورد پرونده ملکی شما است، حضور وکیل ملکی الزامی و یاری‌دهنده خواهد بود. در طول پرونده‌های ملکی، طرفین ممکن است برای ثبت املاک یا تصاحب ملک خود توسط فرد دیگری، به مشکل برخورد کنند. در بسیاری از موارد افراد کلاهبردار ملک سایرین را تصرف می‌کنند زیرا اسنادی را جعل کرده یا مدعی حقی هستند که متعلق به آنها نیست. بدین‌ترتیب در طول این پرونده‌ها و به دلیل عدم آگاهی شما، بهتر است از حضور متخصصان این حوزه کمک بگیرید. مسائل حقوقی مرتبط به املاک در پرونده‌های ملکی پیچیدگی‌های زیادی دارند که هر وکیلی نمی‌تواند از پس آنها برآید. ملک از دارایی مهم هر فرد است بنابراین خطراتی که املاک شما را تهدید می‌کنند باید جدی گرفته شوند.

 وکیل ملکی کیست؟

به وکیلی که در حوزه دعاوی ملکی متخصص است، وکیل ملکی می‌گویند. زمانی که افراد بر سر مسائل مربوط به ملک خود دچار مشکل می‌شوند به کمک همین وکلا نیاز خواهند داشت. ملک به طور معمول جزء اموال غیر منقول محسوب می‌شود زیرا امکان جابه‌جایی آن وجود ندارد بنابراین این وکیل بیشتر با اموال غیر منقول در ارتباط خواهد بود. فرقی ندارد ملک یا مال غیرمنقول شما در خارج از محدوده شهری یا داخل این محدوده قرار دارد، به هر حال برای رسیدگی به مشکل مربوطه و حل مسئله ملکی خود باید از وکیل خبره این حوزه کمک بگیرید. املاک تجاری و املاک مسکونی قوانین متفاوتی دارند، از این‌رو رسیدگی به پرونده‌های ملکی کار هر وکیلی نیست.

در نظر داشته باشید وکیلی که در حوزه املاک فعالیت دارد، در باقی حوزه‌ها همانند طلاق، حضانت، نفقه، و غیره نیز توانایی دارد. به طور معمول وکیلی که درگیر پرونده‌های ملکی است، تمام تمرکز خود را بر روی موضوعات مربوط به ملک و املاک معطوف می‌کند.

وکیل ملکی چه کاری انجام می‌دهد؟

وکیل ملکی تعهدات و وظایف زیادی دارد که در طی پرونده‌های ملکی تمام این وظایف به درستی انجام می‌شود. برای مثال این وکیل می‌تواند دستور تخلیه ملک را بگیرد. اگر بین مالک و مستاجر یک ملک، قراردادی تنظیم شود ولی بعد از اتمام قرارداد مستاجر ملک را تخلیه نکند، این وکیل می‌تواند با جمع‌آوری اسناد و طبق ضوابط شورای حل اختلاف دستوری فوری برای تخلیه ملک بگیرد. تخلیه ملک تنها یکی از کارهایی است که وکلا ملکی انجام می‌دهند، این وکلا در انواع دعاوی‌ ملکی وظایف ویژه‌ای دارند برای مثال در دعاوی سرقفلی با کمک وکیل می‌توانید ثابت کنید که مستاجر تنها برای استفاده از ملک  قراردادی با صاحب ملک تنظیم کرده و باید اجاره‌بهای مشخصی به مالک بپردازد. از دیگر کارهایی که توسط این وکیل‌های ملکی انجام می‌شود مربوط به مطالبه اجور معوقه ملک‌های مسکونی است. همان‌طور که می‌دانید در قرارداد مربوط به اجاره یک ملک مستاجر متعهد به پرداخت مبلغی به عنوان اجاره‌بها خواهد بود، در صورتی که مستاجر از این وظیفه خود سرباز بزند، وکیل می‌تواند برای دریافت حق معوقه مالک اقدام کند. در این بخش تنها چند مورد از وظایف و کارهای این وکیل را نام بردیم، زیرا این وکلا در پرونده‌های ملکی وظایف گسترده‌ای دارند.

دعاوی ملکی چیست؟

به دعاوی که مربوط به املاک و مسکن باشند، دعاوی ملکی گفته می‌شود. این دعاوی انواع مختلفی دارد که در بخش‌های بعدی به آنها اشاره می‌کنیم. از آنجایی که بیشتر مالکان و شهروندان از قوانین مربوط به دارایی و املاک مطلع نیستند، ممکن است دعاوی ملکی بیش از سایر مسائل مشاهده شود. حقوق مربوط به ملک و املاک نیز جزء دعاوی ملکی حقوقی محسوب می‌شوند که با کمک وکیل ملکی افراد می‌توانند از حقوق خود مطلع و در جهت حل و رفع مشکل پرونده ملکی خود دست به کار شوند. در خصوص دعاوی ملکی کیفری نیز گاهی برخی افراد سودجو اموال دیگران را تصاحب می‌کنند. دعاوی ملکی بین طرفینی صورت می‌گیرد که در مورد یک ملک مشخص به تفاهم نمی‌رسند. در برخی موارد افراد کلاهبردار با پیشنهادات وسواسه‌برانگیز و دروغ‌های زیرکانه مالکین را فریب می‌دهند و ملک آنها را به تصاحب درمی‌آورند، از این‌رو دعاوی ملکی رخ می‌دهد و وکیل باید دست به کار شود تا حق واقعی را به مالک برگرداند.

انواع دعاوی ملکی

یکی از رایج‌ترین پرونده‌های حاضر در دادگاه‌های فعلی، مربوط به دعاوی ملکی است. زمانی که فردی با مالک، مستاجر، یا شخص سودجویی روبه‌رو می‌شود و نمی‌تواند حق خود را در مقابل ملک مورد نظر دریافت کند، باید برای تشکیل پرونده ملکی دست به کار شود و از یک وکیل ملکی کمک بگیرد. با شناخت پیدا کردن نسبت به حقوق ملکی به طور حتم کمتر درگیر افراد سودجو و کلاهبردار می‌شوید و بهتر می‌توانید از دارایی خود محافظت کنید. دعاوی ملکی حاضر در پرونده‌های دادگاه به 4 دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه این 4 دعاوی ملکی را به طور مفصل برای شما شرح می‌دهیم:

دعاوی ملکی حقوقی

زمانی که طرفین قرارداد ملکی از مسائل حقوقی و ملکی آگاهی کامل نداشته باشند، در طول ثبت املاک با مشکلاتی مواجه می‌شوند که در ادامه این مشکلات دعاوی ملکی حقوقی به وجود می‌آیند. در صورتی که به هنگام فروش ملک خود عجله کنید و یا به تمام موضوعات حقوقی توجه نکنید، با دعاوی ملکی حقوقی روبه‌رو می‌شوید. بسیاری از وکلا در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت دارند زیرا دعاوی ملکی حقوقی گستردگی و پیچیدگی‌های زیادی دارند. در ادامه چند مورد از دعاوی ملکی حقوقی را برای شما ذکر می‌کنیم:
 •       مسائل مربوط به رهن و سندهای ضمانتی یا امانتی
 •       تنظیم سند معتبر ملکی
 •       دریافت برگه تفکیک برای ساختمان‌هایی که واحدهای مستقل دارند
 •       دریافت برگه پایان کار بعد از ساخت و سازهایی که به طور کامل تمام شده و به تایید رسمی کارشناس رسیده‌اند
 •       ابطال قراردادهای ملکی در صورتی که در مفاد اصلی قرارداد مشکلی وجود داشته باشد
 •       اخذ اجرت‌المثل
 •       فسخ قراردادهایی که دارای نواقص قانونی هستند
 •       قرارداد مربوط به افزایش یا کاهش اجاره بها ملک
 •       مسائل مربوط به سرقفلی و داشتن حق کسب
 •       تخلیه املاک تجاری
 •       انتقال منافع از شخصی به شخص دیگر
 
وکیل ملکی
وکیل ملکی

دعاوی ملکی کیفری

همان‌طور که از نام این دعاوی مشخص است، زمانی که اقدامات غیرقانونی صورت بگیرد که موجب مجازات طرفین دعوا شود، دعاوی ملکی کیفری رخ داده است. افراد سودجو با ترفندهای هوشیارانه و غیر قانونی خود اقدام به سوء استفاده می‌کنند و املاک سایرین را مورد تصاحب خود قرار می‌دهند. در طی این دعاوی افراد کلاهبردار باعث ضرر طرف قرارداد می‌شوند و سرمایه فرد مقابل را از چنگ او خارج می‌کنند. شاکیان خصوصی دعاوی ملکی کیفری نیاز به وکیل ملکی مجرب دارند تا بتوانند به حق خود دست یابند. در ادامه چند مورد از پرونده‌های ملکی مربوط به دعاوی ملکی کیفری را نام می‌بریم:
 •       جعل اسناد ملکی و کلاهبرداری
 •       هر گونه فعالیت غیر قانونی در حوزه خرید و فروش املاک 
 •       خیانت در امانت یک ملک
 •       فروش ملک غیر به اشخاص دیگر بدون اجازه فرد مالک
 •       انتقال منافع ملک غیر به شخص دیگر بدون اجازه مالک
 •       هر گونه تبانی در مورد خرید و فروش املاک
 •       هر گونه فساد در حوزه املاک
 •       تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی بدون دریافت مجوز
 •       ورود به املاک غیر بدون اجازه مالک

دعاوی ملکی ثبتی

دعاوی ملکی ثبتی نیز به مجموعه‌ای از موضوعات ملکی گفته می‌شود که به ثبت املاک مرتبط باشند. برای مثال بعد از خرید و فروش، ساخت و ساز، تقسیم، و سایر مواردی که نیاز به ثبت دارند و با مشکلات ثبتی مواجه می‌شوند، در واقع دعاوی ملکی ثبتی رخ می‌دهد. در ادامه چندین مورد از پرونده‌ها و موضوعات مربوط به این دعاوی را نام می‌بریم:
 •       مسائل مربوط به رهن و سند ضمانتی
 •       تنظیم سند رسمی املاک
 •       تنظیم انواع سند های مربوط به اجاره‌بها
 •       ثبت انواع قراردادهای مرتبط با املاک
 •       ابطال سند رسمی یا مالکیت
 •       ابطال گواهی ساخت و ساز
 •       ابطال نظریه هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور
 •       اجرای مراحل ثبت مربوط به املاک
 •       توقیف عملیات اجرایی مرتبط به املاک

دعاوی ملکی برای ایرانیان ساکن در خارج از کشور

در حال حاضر بسیاری از ایرانیان ساکن در خارج از کشور در مورد املاک، حقوق، و دارایی‌های خود مدعی هستند و فرقی ندارد آنها در کجای این کره خاکی زندگی می‌کنند به هر حال می‌توانند برای دریافت حق و حقوق مربوط به املاک خود دست به کار شوند. در واقع ایرانیان ساکن در خارج از کشور نیز حق دادخواهی دارند. این دعاوی ملکی ممکن است به دلایل مختلفی همانند انحصار وراثت یا صدور سایر حکم‌ها به وجود آید. بدین‌ترتیب ایرانیان خارج از کشور برای رسیدگی به پرونده ملکی خود نیاز به یک وکیل ملکی دارند تا پیگیری امور حقوقی و ملکی آنها را عهده‌دار شود. اگر شما در خارج از ایران زندگی می‌کنید و برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود نیاز به مشاوره و کمک وکیل دارید، می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ با کارشناسان و متخصصان حرفه‌ای موسسه حقوقی دادنیک ارتباط برقرار کنید. این افراد در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ می‌دهند.

دو خصوصیت مهم وکیل ملکی

همان‌طور که گفتیم دعاوی ملکی حقوقی، ثبتی، و کیفری مرتبط به اموال غیر منقولی هستند که در شرایط و مراحل مختلف به مشکل برخورد کرده‌اند. در ایران براساس قوانین مشخصی، هر ملک و زمین، کاربری مخصوصی دارد در صورت هرگونه تناقض و تغییر ممکن است دعاوی ملکی رخ دهد. به منظور حل چالش‌های مربوط به انواع دعاوی ملکی بهتر است از حضور وکیل ملکی کمک بگیرید. در بیشتر موارد به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی شهروندان به هنگام خرید و فروش املاک خود یا ثبت اسناد ملکی به مشکل برمی‌خورند اما با حضور وکیل خبره در طی این روند، به طور حتم مشکلی پیش نمی‌آید و مسائل راحت‌تر حل می‌شوند.

داشتن اطلاعات کافی در امور حقوقی ملکی

به هنگام انتخاب وکیل ملکی خود باید به میزان اطلاعات او در حوزه‌های مختلف ملکی توجه داشته باشید. پیش از این نیز گفتیم، موضوعات مربوط به امور ملکی و حقوق ملکی پیچیدگی‌های زیادی دارد که بدون داشتن اطلاعات کافی نمی‌توان از پس آنها برآمد. وکیلی در این زمینه بهتر عمل می‌کند که سایر زمینه‌های حقوقی را کنار گذاشته و تنها بر روی موضوعات ملکی تمرکز دارد. در صورتی که وکیل شما از اطلاعات حقوقی و کیفری خوبی برخوردار باشد از پس تمام مسائل سخت و پیچیده برمی‌آید ولی اگر اطلاعات محدودی در دسترس او قرار بگیرد، نمی‌توان امیدی به برنده شدن پرونده ملکی داشت. با کمک گرفتن از یک وکیل مطلع و آگاه می‌توانید با صرف کمترین زمان و حتی هزینه، به حق خود برسید و مشکل حقوقی و ملکی خود را حل کنید. مهارت داشتن و اشراف کامل به اطلاعات حقوقی از مسائل مهمی است که بر روی روند پرونده ملکی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

داشتن سابقه کافی در امور ملکی

دومین ویژگی مهم این وکیل تجربه است. وکیلی را می‌توان متخصص دانست که تجربه بالایی در انواع پرونده‌ها و دعاوی ملکی داشته باشد. رسیدگی به این پرونده‌های پیچیده به تخصص و دانش زیادی نیاز دارد که بدون کسب تجربه این دانش و مهارت میسر نمی‌شود. در تمام حرفه‌ها و حوزه‌های شغلی، افراد مجرب بهتر از افراد نوپا عمل می‌کنند. متاسفانه کمک گرفتن از افراد نوپا در این زمینه‌ها ممکن است خرابی و ضرر بزرگی به جا آورد بنابراین هر چه وکیل منتخب شما مجرب‌تر باشد، شانس بیشتری در موفقیت پرونده ملکی شما وجود دارد و زودتر به نتیجه مطلوب می‌رسید.

بهترین وکیل ملکی

همان‌طور که گفتیم بهترین وکیل ملکی فردی است که هم دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌های ملکی داشته  و هم به تجربه کافی در این زمینه رسیده باشد. برخی وکلا شاید دانش و اطلاعات خوبی در دست داشته باشند ولی نتوانند به درستی از این اطلاعات خود استفاده کنند و همین امر سبب می‌شود پرونده ملکی شما به خوبی پیش نرود. وکیلی خوب است که بتواند با ترفندهای مورد نظر خیلی به موقع و با صرف کمترین زمان بهترین نتیجه را برای شما دریافت کند. اگر در پیدا کردن بهترین وکیل در حوزه ملک و املاک نیاز به کمک و مشاوره دارید، می‌توانید از کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک مشورت بخواهید. این افراد خیلی سریع پاسخگو شما خواهند بود.

هزینه مشاوره با وکیل ملکی

زمانی که مشکلی در امور مربوط به املاک ایجاد می‌شود افراد آگاه سعی می‌کنند بلافاصله به مرکز موردنظر مراجعه کنند و اطلاعاتی در این مورد به دست آورند. اولین قدم در رسیدگی و تشکیل پرونده ملکی طرح دادخواست و شکایت ملکی است.  از آنجایی که بیشتر افراد از اطلاعات کافی در مورد امور و حقوق ملکی باخبر نیستند به سراغ وکیل ملکی می‌روند و از او کمک می‌گیرند. به عبارت دیگر قبل از ثبت درخواست شکایت ملکی خود یا ارائه اسناد و مدارک لازم و تشکیل پرونده دعاوی ملکی، از مشاوره یک وکیل خبره بهره‌مند می‌شوند.  به خاطر داشته باشید هزینه مشاوره این وکلا به هیچ‌وجه مشخص نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه مسائلی که بر روی هزینه مشاوره این وکلا تاثیرگذار است را نام می‌بریم:
 •       زمان رسیدگی به پرونده ملکی
 •       پیچیدگی پرونده ملکی
 •       تخصص و تجربه وکیل منتخب
 •       تضمین و درصد موفقیت وکیل در پرونده ملکی

چهار مزیت حضور وکیل ملکی در روند پرونده

اگر در راستای حل مسائل و امور ملکی یا حقوقی و کیفری اموال غیر منقول خود نیاز به وکیل دارید، توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل تحقیق و بررسی کنید زیرا هر وکیلی نمی‌تواند به خوبی از پس پرونده‌های ملکی برآید. به زبان ساده‌تر با انتخاب یک وکیل مجرب با صرف کمترین هزینه می‌توانید به نتیجه مطلوب دست یابید. اگر از یک وکیل ملکی مجرب و مطلع در زمینه حل مشکل ملکی خود کمک بگیرید، به طور حتم با خیال آسوده‌تری پرونده خود را به وکیل می‌سپارید زیرا وکیل با تجربه، قابل‌اعتمادتر از وکیلی است که اطلاعات کافی در زمینه مربوط به پرونده‌های ملکی در دسترس ندارد و با شک و دلهره پرونده شما را پیش می‌برد.
 •       رسیدن به نتیجه دلخواه در زمان کوتاه
 •       صرف هزینه کمتر
 •       کاهش ضررها در طول رسیدگی به پرونده ملکی
 •       آسودگی خیال

وکیل ملکی در چه طرح‌های دعوی حضور دارد؟

با توسعه علم و تکنولوژی تعداد وکلا و افراد مطلع در زمینه‌های حقوقی نیز بیشتر شده است. برای مثال در حال حاضر تعداد وکلا ملکی نسبت به چند سال اخیر افزایش یافته زیرا نیاز مردم به این وکلا بیشتر شده و انواع دعاوی ملکی رخ می‌دهد. باید گفت وکلا ملکی در هر طرح مربوط به ملک و املاک حضور مفید دارند. به زبان ساده این وکلا می‌توانند در طرح‌های دعوی ثبتی، حقوقی، کیفری، و حتی طرح‌های دعاوی ملکی مربوط به ایرانیان خارج از کشور نیز حاضر باشند و بهترین نتایج را کسب کنند. این نوع وکلا سعی دارند تنها بر روی همین طرح‌های دعوی تمرکز کنند، البته که می‌توانند در سایر موضوعات حقوقی نیز شرکت داشته باشند.

وکالت دعاوی ملکی

در دعاوی ملکی حقوقی و کیفری باید توجه داشت که مسیر رسیدگی به این پرونده‌ها با یکدیگر فرق دارد. برای مثال در راستای دعاوی ملکی حقوقی باید از طریق دادگاه دادخواست خود را پیگیری کنید، این در حالی است که طی دعاوی ملکی کیفری باید برای تنظیم شکوائیه دست به کار شوید. ناگفته نماند رسیدگی به دعاوی ملکی کمی پیچیده است و نیاز به پیگیری‌های مداوم دارد. در نتیجه افراد سعی می‌کنند با وکالت دعاوی ملکی این امور را به وکیل مجرب خود بسپارند تا سریع‌تر به نتیجه مطلوب پرونده دست پیدا کنند. وکالت دعاوی ملکی شما را از رسیدگی‌ها و پیگیری‌های دائمی راحت می‌کند و در واقع کار به دست فرد کاردان سپرده می‌شود. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتقال وکالت دعاوی ملکی می‌توانید با کارشناسان و متخصصان حرفه‌ای موسسه حقوقی دادنیک مشورت کنید و از آنها کمک بگیرید.

وکیل ملکی در تهران

متاسفانه در سال‌های اخیر پرونده‌های ملکی کیفری و حقوقی بسیاری در دادگاه‌های تهران ثبت شدند که همگی نیاز به رسیدگی و پیگیری وکلا حرفه‌ای دارند. از این‌رو افراد متقاضی به دنبال پیدا کردن وکیل ملکی هستند که در شهر تهران ساکن باشد و بتواند در زمان‌های مورد نظر حضور مفیدی داشته باشد. اگر شما نیز به دنبال یک وکیل خوب ملکی در شهر تهران هستید، کافی است از کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک بخواهید شما را راهنمایی کنند. این متخصصان با انتقال اطلاعات مناسب به شما کمک می‌کنند تا وکیل مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کنید.

وکیل ملکی انلاین

ایرانیانی که خارج از ایران زندگی می‌کنند و برای حل و فصل پرونده ملکی خود به راهنمایی وکیل مجرب ملکی نیاز دارند، می‌توانند از وکلا آنلاین کمک بگیرند. البته این وکلا تنها مخصوص افراد ساکن در خارج از ایران نیستند، افراد ایرانی نیز می‌توانند به منظور مشاوره و کسب اطلاعات کافی به صورت آنلاین در جلسات شرکت داشته باشند. با آنلاین شدن این نوع ارتباطات، تاثیر بزرگی در زندگی حقوقی افراد مشاهده می‌شود. برای مشاوره و سپردن امور حقوقی و ملکی خود به وکیل مورد نظر لازم نیست به صورت حضوری و با صرف وقت و هزینه اضافی اقدام کنید. برخی از این وکلا خبره به صورت آنلاین پاسخگو شما هستند.

وکیل خانم ملکی

اگر خانم هستید و نمی‌توانید برای رسیدگی به امور مربوط به حقوق ملکی خود از یک وکیل آقا کمک بگیرید، خبر خوبی برایتان داریم. شما می‌توانید یک وکیل خانم برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود انتخاب کنید. از آنجایی که خانم‌ها همیشه نسبت به آقایان حساسیت بیشتری نسبت به جزئیات دارند، ممکن است در این مراحل سریع‌تر و با دقت پیش بروند. به طور کلی برای رسیدگی به حقوق ملکی و امورات مربوط به املاک خود می‌توانید از کمک وکلا مجرب، نوپا، گران، ارزان، و خانم کمک بگیرید. این وکلا ملکی در طرح‌های دعاوی مختلف شرکت می‌کنند و از حقوق شما دفاع خواهند کرد. فرقی ندارد شما درگیر دعاوی ثبتی هستید یا کیفری و حقوقی.
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

سهم الارث فرزندان از مادر
سهم الارث فرزندان از مادر چقدر است؟
بعد از انحصار وراثت چه باید کرد؟
بعد از انحصار وراثت چه باید کرد؟
duration-inheritance-monopoly
مدت زمان انحصار وراثت
هزینه وکیل برای تقسیم ترکه
هزینه وکیل برای تقسیم ترکه

10 پاسخ

 1. سلام
  یک واحد پیش فروشی خریدم ولی الان بعد از دو ماه که هزینه هاشو دادم پیمان کار به کلی گم و گوره شما وکیل ملکی داارید بهم کمک کنه شکایت کنم؟

  1. درود
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تیم حقوقی دادنیک تماس بگیرید.

 2. برای یه باغی که از ترکه متوفی مونده و داره میره برای انحصار وراثت یه اختلافی پیش اومده سر مالکیت زمین. وکیل ملکی موسسه شما میتونه به من مشاوره بده> چطور نوبت بگیرم؟

  1. درود
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تیم حقوقی دادنیک تماس بگیرید.

 3. موسسه شما وکیل ملکی براای پیگیری یک پرونده درباره آپارتمانی که تفکیک سند نشده داره؟ هزینه به چه صورته؟

  1. درود
   بله با مشاورین موسسه دادنیک تماس بگیرید.

 4. ملکی رو پیش خرید کردم و بیش از زمان مقرر طول کشیده وکیل ملکی می تونه پیگیری کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *