تمدید گذرنامه در سامانه میخک

کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک می‌توانند به صورت تخصصی برای تمدید گذرنامه از طریق سامانه میخک شما را راهنمایی کنند. برای مشاوره حقوقی رایگان در واتساپ پیام دهید.

مزایای استفاده از خدمات حقوقی و کنسولی دادنیک

تمدید گذرنامه در میخک 

امکان تمدید گذرنامه در سامانه میخک توسط کارشناسان حقوقی دادنیک وجود دارد. 

دریافت کد رهگیری 

امکان دریافت کد رهگیری توسط کارشناسان حقوقی دادنیک و ارسال برای شما وجود دارد.

دریافت نوبت از سفارت 

کارشناسان حقوقی دادنیک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند برای دریافت نوبت از سفارت شما را راهنمایی کنند. 

تنظیم متن وکالتنامه 

امکان تنظیم متن وکالت توسط وکیل متخصص با توجه به خواسته شما وجود دارد. (اجازه خروج از کشور)

جلسه آنلاین با وکیل 

در صورتی که قبل از تمدید گذرنامه  نیاز به مشورت با وکیل دارید، امکان برگزاری جلسه آنلاین وجود دارد. 

پرداخت آنلاین 

امکان پرداخت از طریق paypal یا کارت به کارت وجود دارد. 

اگر امکان تمدید گذرنامه در سامانه میخک را ندارید…

می‌توانید از طریق واتساپ به کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک پیام دهید. با توجه به علت تمدید می‌توانند برای تنظیم متن وکالت شما را راهنمایی کنند و در صورتی که به دلیل مشغله کاری یا عدم آشنایی با سامانه، امکان ثبت نام را ندارید، می‌توانند ثبت نام و تمدید پاسپورت در سامانه میخک را برای شما انجام دهند. کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک می‌توانند کدرهگیری را برای شما دریافت و توضیح می‌دهند که چگونه از سفارت برای احراز هویت نوبت بگیرید.

تمدید گذرنامه در سامانه میخک با دادنیک چگونه انجام می‌شود؟

1- ثبت نام در سامانه میخک

ثبت اطلاعات هویتی شما در سامانه میخک و تکمیل ثبت نام.

2- تمدید گذرنامه در سامانه میخک

تمدید پاسپورت با توجه به علت درخواست (اتمام اعتبار، پر شدن صفحات، مفقودی) شما انجام می‌شود.

3- دریافت کدرهگیری

بعد از تمدید پاسپورت، کدرهگیری دریافت و برای شما ارسال می‌شود.

4- دریافت نوبت ازسفارت

با توجه به کشوری که در آن اقامت دارید، برای دریافت نوبت از سفارت شما را راهنمایی می‌کنیم.

طلاق توافقی با دادنیک چگونه انجام می‌شود؟

1- دریافت مشاوره

ابتدا می‌توانید سوالات خود را از کارشناسان حقوقی دادنیک بپرسید و شرایط پرونده خود را برای ایشان توضیح دهید.

2- جلسه با وکیل

یک جلسه به صورت همزمان یا جداگانه برای خانم و آقا تنظیم می‌شود که توافقات مکتوب شود ثبت وکالت انجام شود.

3- شروع پرونده

وکلای دادنیک به جای خانم و آقا ثبت دادخواست طلاق توافقی را انجام داده و در جلسات دادگاه حضور پیدا می‌کنند.

4- دریافت دادنامه از دادگاه

بعد از مدت زمان گفته شده، دادنامه طلاق دریافت می‌شود و در صورت تمایل شما با پرداخت هزینه در دفتر طلاق به ثبت می‌رسد.

سامانه میخک چیست؟

سامانه میخک جایگزین سامانه تاک قدیم و مخفف عبارت مدیریت یکپارچه خدمات کنسولگری است. این سامانه توسط وزارت امور خارجه در راستای تسهیل روند امور اداری، قضایی، و حقوقی ایرانیان خارج از کشور روی کار آمده و رفاه آنها را افزایش داده است.

تمدید گذرنامه خارج از کشور

خدمات مختلف سامانه میخک

این سامانه الکترونیکی نوین در مقایسه با سامانه تاک قدیم خدمات بهتر و کامل‌تری در اختیار ایرانیان خارج از کشور قرار می‌دهد. در این بخش به صورت خلاصه خدمات سامانه میخک را نام می‌بریم:

 •       تنظیم انواع وکالتنامه
 •       تمدید گذرنامه
 •       تعویض گذرنامه
 •       امور سجلات (ثبت و ترجمه گواهی ولادت، گواهی فوت، درخواست شناسنامه، درخواست ثبت طلاق یا ازدواج در شناسنامه)
 •       امور مربوط به گواهینامه
 •       امور تحصیلی ( تشکیل پرونده تحصیلی، تایید پرونده تحصیلی)
 •       امور تابعیت (درخواست شناسنامه برای فرزندی که پدری با تابعیت غیر ایرانی دارد)
تمدید پاسپورت خارج از کشور

تمدید گذرنامه سامانه میخک (تمدید گذرنامه خارج از کشور)

افرادی که در خارج از کشور ایران ساکن هستند، بدون توجه به جنسیت و سن و سالی که دارند باید گذرنامه ایرانی داشته باشند. همان‌طور که می‌دانید گذرنامه ایرانی دارای اعتبار مشخصی است، برای مثال پاسپورت ایرانی بعد از 5 سال منقضی می‌شود، از این‌رو فرد ایرانی ساکن در خارج از کشور باید پاسپورت ایرانی خود را تمدید کند.

بدین‌ترتیب برای تمدید پاسپورت باید از طریق سامانه میخک دست به کار شوند. در قدم اول ثبت نام در سامانه میخک باید انجام شود. با ورود به سامانه میخک و تکمیل ثبت‌نام می‌توان برای تمدید گذرنامه خارج از کشور اقدام کرد. بعد از پشت سر گذاشتن مراحل اولیه وارد پروفایل کاربری خود شوید و تمدید گذرنامه در سامانه میخک را انتخاب کنید.

در صورتی که برای تمدید پاسپورت خود اقدام می‌کنید باید صدور گذرنامه برای خود را انتخاب کنید ولی اگر برای تمدید پاسپورت فرزندتان در این سامانه وارد شده‌اید باید گزینه تمدید پاسپورت برای فرزندم را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید نمایندگی دریافت خدمات را مشخص کنید. سپس مشخصات خود را وارد می‌کنید:

 •       کشور محل اقامت
 •       آخرین مرز خروج
 •       تاریخ آخرین خروج از مرز

بعد از تکمیل این بخش‌ها و تعیین دلیل اصلی برای تمدید یا تعویض پاسپورت ایرانی خود باید مدارک لازم را بارگذاری کنید.

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت خارج از کشور

 در نظر داشته باشید با توجه به دلیل تمدید یا تعویض پاسپورت، مدارک مورد نیاز نیز متفاوت خواهند بود. در ادامه به طور مفصل مدارک لازم به ازای هر دلیل تمدید یا تعویض پاسپورت را برای شما شرح می‌دهیم.

اگر به دلیل پر شدن صفحات قصد تعویض گذرنامه دارید، باید از تمام صفحات شناسنامه خود عکس بگیرید: عکس صفحه اول، عکس صفحه مشخصات فرزند و همسر، و عکس صفحه توضیحات. در ضمن عکس از کارت ملی نیز یکی از مدارک مورد نیاز است شما می‌توانید به صورت اختیاری این مدرک را بارگذاری کنید.

همچنین عکس صفحه اول گذرنامه، عکس صفحه‌ای که مهر آخرین خروج در آن است، و عکس از صفحه‌ای که مهر آخرین مرز خروج مشخص شده  را باید بارگذاری کنید. در ضمن اگر خانمی برای تمدید پاسپورت خود دست به کار شده است، باید گواهی اجازه خروج از کشور نیز ارائه دهد.

ولی اگر به دلیل مفقود شدن گذرنامه قصد دارید درخواست تمدید پاسپورت خود را در سامانه میخک ثبت کنید، باید گواهی استعلام یا استشهادی معتبر از پلیس محل سکونت خود ارائه دهید. این گواهی ثابت می‌کند که شما گذرنامه خود را گم کرده‌اید. بنابراین تصویر این استشهاد را باید بارگذاری کنید. همچنین باید مدارک دیگری نیز ارائه دهید:

 •       مدرک اقامتی معتبر خدمت گیرنده ( عکس صفحه اول ویزای محل سکونت متقاضی)
 •       عکس از تمام صفحات شناسنامه
 •       عکس پرسنلی ( جدید)
 •       عکس از صفحه اول گذرنامه
 •       عکس از صفحه حاوی مهر آخرین خروج
 •       اجازه خروج از کشور

ناگفته نماند تمام این مدارک باید با فرمت JPG و حجم حداکثر 300 کیلو بایت در بخش مورد نظر بارگذاری شوند تا کد رهگیری برای شما ارسال شود.

دلایل مختلف تمدید یا تعویض پاسپورت

به منظور تمدید یا حتی تعویض گذرنامه ایرانی، افراد دلایل مختلفی دارند.

 •       پر شدن صفحات پاسپورت
 •       خاتمه اعتبار گذرنامه
 •       مفقود شدن پاسپورت
 •       مخدوش شدن گذرنامه
 •       نداشتن پاسپورت
 •       تغییر چهره فرد متقاضی
 •       تعویض شناسنامه و مشخصات فردی
 •       تغییر محل اقامت

اگر در مورد سایر دلایل تمدید یا تعویض گذرنامه خود سوالی دارید یا نیازمند راهنمایی‌های بیشتری هستید توصیه می‌کنیم از طریق واتس اپ با کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک صحبت کنید.

اجازه خروج از کشور همسر و فرزندان

به منظور اجازه خروج از کشور همسر و فرزندان باید آقا در سامانه میخک وارد شود و ثبت‌نام خود را تکمیل کند، سپس نوع خدمت را ثبت وکالتنامه در نظر بگیرد. در نهایت نوع وکالتنامه را اجازه خروج از کشور همسر و فرزندان انتخاب کند.

در این بخش به همسر خود وکالت می‌دهد تا برای تمدید پاسپورت خود اقدام کند. تا زمانی که آقا این روند را پشت سر نگذارد، خانم نمی‌تواند برای تمدید پاسپورت خود دست به کار شود.

دریافت کد رهگیری سامانه میخک

فراموش نکنید تمام امور قابل انجام در سامانه میخک بعد از دریافت کد رهگیری قابل انجام خواهند بود. فرقی ندارد شما چه نوع خدمتی را انتخاب می‌کنید، به هر حال برای رسیدگی به پرونده شما باید کد رهگیری داشته باشید.

در واقع برای دریافت گذرنامه، تمدید یا تعویض پاسپورت، و سایر خدمات باید کد رهگیری دریافت کنید. بدین‌ترتیب تمام مراحل ذکر شده در بالا را به طور کامل انجام دهید تا کد رهگیری در اختیار شما قرار بگیرد.  بعد از ثبت درخواست تمدید گذرنامه، کد رهگیری که شامل حروف انگلیسی است به همراه مشخصات شما همانند نام، نام خانوادگی،کد ملی، و سفارت کشور منتخب به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال می‌شود.

به زبان ساده تنها با داشتن این کد رهگیری می‌توان ادامه مراحل ثبت تمدید یا تعویض گذرنامه را در سفارت ایران پیش برد. از این‌رو برای ثبت درخواست تمدید گذرنامه کد رهگیری را به سفارت تحویل دهید تا کارشناسان ادامه روند پرونده شما پیش برند.

در این بخش به همسر خود وکالت می‌دهد تا برای تمدید پاسپورت خود اقدام کند. تا زمانی که آقا این روند را پشت سر نگذارد، خانم نمی‌تواند برای تمدید پاسپورت خود دست به کار شود.

تمدید گذرنامه آنلاین

برای تمدید گذرنامه خود به صورت آنلاین و غیرحضوری می‌توانید به سامانه میخک مراجعه کنید و بعد از تکمیل ثبت‌نام و مراحل ثبت درخواست تعویض یا تمدید پاسپورت کد رهگیری برای شما ارسال می‌شود. به منظور تمدید گذرنامه آنلاین باید دلیل آن را مشخص، اطلاعات ضروری را وارد، و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید.

پاسپورت برای فرزند

روند دریافت پاسپورت برای فرزند نیز همانند ثبت درخواست تمدید گذرنامه در سامانه میخک است. شما باید در بخش دریافت‌کننده خدمات دریافت پاسپورت برای فرزندم را انتخاب کنید. سپس دلیل خود را تعیین و مدارک لازم را بارگذاری کنید. در نهایت کد رهگیری برای رسیدگی به روند دریافت پاسپورت برای فرزند، به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود.

سوالات متداول

میخک کوتاه شده عبارت مدیرت یکپارچه خدمات کنسول گری است. از طریق سامانه میخک می توانید برای خدماتی از قبیل تمدید گذرنامه، تعویض گذرنامه، ثبت انواع وکالتنامه و … را اقدام کنید.

برای تمدید گذرنامه در سایت میخک ابتدا باید ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام و کامل کردن اطلاعات خود باید تمدید گذرنامه در سامانه میخک را انتخاب کنید.

بعد از آن که ثبت درخواست و بارگذاری مدارک در سامانه میخک انجام شد، یک کد رهگیری از سایت میخک برای شما ارسال می شود. یا استفاده از این کد رهگیری می توان از صدور پاسپورت اطلاع یافت.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *