وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

وکلای موسسه حقوقی به صورت تخصصی در زمینه امور حقوقی ایرانیان خارج از کشور فعالیت می‌کنند و از صفر تا صد طلاق توافقی ایرانیان مقیم خارج از ایران را بدون نیاز به حضور زوجین در ایران انجام می‌دهد.

بدون حضور اقا و خانم در مراحل اداری

پشتیبان اختصاصی برای هر موکل و پرونده

توسط وکلای پایه‌یک و در زمان کوتاه

امکان پرداخت به صورت ارزی

طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

همان‌طور که از نام آن پیداست، طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می‌شود که در آن زوجین (خانم و آقا) بر سر تمام مسائل مالی و غیر مالی توافق کنند. بر اساس توافق طرفین نیز توافقنامه طلاق نوشته می‌شود که با توجه به آن رای طلاق صادر می‌شود. مراحل طلاق توافقی ایرانیان مقیم خارج از کشور دقیقاً مانند مراحل طلاق توافقی داخل ایران است.

با توجه به این که برای اکثر هموطنان ساکن خارج از کشور امکان حضور طولانی مدت در ایران وجود ندارد، وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور دادنیک به بهترین شکل ممکن می‌تواند به شما کمک کند. در صورتی که وکلای موسسه حقوقی دادنیک وکالت پرونده طلاق توافقی شما را برعهده داشته باشد، بدون نیاز به حضورتان در هیچ یک از مراحل طلاق، روند پرونده پیگیری می‌شود و ظرف مدت ۱۰ الی ۲۰ روز طلاق شما انجام می‌شود.

طلاق با داشتن حق طلاق در خارج از کشور

در صورتی که خانم حق طلاق داشته باشد، دیگر نیازی به اجازه مرد برای طلاق ندارد. البته باید توجه داشته باشید که برای طلاق با داشتن وکالت در طلاق خانم حتما باید وکیل داشته باشند. حتماً توجه کنید که حق طلاق به صورت دست نوشته و یا کلامی به هیچ عنوان قابل قبول نیست. برای کامل بودن حق طلاق نیز داشتن چهار شرط زیر الزامی است:

 • بلاعزل باشد
 • حق توکیل به غیر داشته باشد
 • حق اسقاط در تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی داشته باشد.
 • قبول بذل

در صورتی که خانم پرونده خود را به وکلای دادنیک واگذار کنند؛ بدون نیاز به حضور ایشان در هیچ مرحله‌ای مراحل طلاق انجام می‌شود. لازم به ذکر است که با داشتن حق طلاق برای زن، حق طلاق از مرد سلب نمی‌شود و زوجین هردو حق طلاق دارند.

فرم درخواست مشاوره رایگان

چگونه به وکیل در ایران وکالت دهیم؟

دو راه برای اعطای وکالت به وکیل در ایران وجود دارد. اگر کارت ملی شما هوشمند باشد و یا به تازگی اطلاعات شما در ثبت احوال به روز شده باشد می‌توانید در سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور ثبت نام کرده  و در مدت زمان چند دقیقه ب وکیل در ایران وکالت دهید.

اگر به هر دلیلی امکان ثبت نام در سامانه ثنا را ندارید، می‌توانید ثبت نام در سامانه میخک را انجام دهید. بعد از ثبت نام در سایت، ثبت وکالتنامه در سامانه میخک را انجام داده و کد رهگیری را دریافت می‌کنید. کارشناسان مربوطه در موسسه حقوقی دادنیک می‌تواند برای صفر تا صد ثبت نام سامانه ثنا و سامانه میخک شما را راهنمایی کنند و در صورت نیاز ثبت نام در سامانه میخک را برای شما انجام دهند.

سامانه میخک

سامانه میخک مربوط به مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است و شما می‌توانید به صورت آنلاین از طریق این سامانه به وکلای دادنیک وکالت دهید. بعد از این که در سایت میخک ثبت نام کردید و اطلاعات خود را کامل کردید برای طلاق ایرانیان خارج از کشور می‌توانید به وکیل دلخواه خود در ایران وکالتنامه طلاق بدهید. برای ثبت نام در سامانه میخک داشتن کد ملی ایران و ایمیل معتبر الزامی است. با استفاده از سامانه میخک می توان امور زیر را پیگیری کرد.

سامانه ثنا

سامانه ثنا مربوط به قوه قضاییه بوده و برای ارسال ابلاغیه اوراق قضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با ثبت نام در سامانه ثنا به وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور وکالت دهید. امروزه با استفاده از سامانه ثنا انجام امور مربوط به وکالت ایرانیان خارج از کشور با سرعت بیشتری پیگیری می شود.
ایرانیان خارج از کشور برای ثبت دادخواست انواع طلاق مانند طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و یا طلاق از طرف مرد می‌توانند از طریق این سامانه اقدام کنند. همچنین می توان از طریق ثنا ابلاغیه های مربوط به پرونده و رای طلاق را بررسی کرد.

 

ما برای شما چه کاری انجام می دهیم؟

مشاوره حقوقی رایگان با کارشناسان حقوقی دادنیک از طریق تماس و چت.
جلسه تخصصی (حضوری یا آنلاین) با وکیل و مکتوب کردن توافقات.
تشکیل پرونده، ثبت دادخواست و حضور وکلا در جلسه رسیدگی و اخذ رای طلاق توافقی.
تحویل رای دادگاه به موکل و ثبت طلاق در دفترخانه (در صورت تمایل)

قوانین طلاق خارج از کشور

طلاق خارج از کشور تفاوت زیادی با طلاق در ایران ندارد و می‌توان گفت تقریباً مراحل طلاق خارج از کشور با ایران به یک صورت است و فقط در مواردی مانند آزمایش عدم بارداری و ترجمه رسمی سند طلاق تفاوت دارند. در صورتی که طلاق در خارج از کشور انجام می‌شود خانم باید در کشور محل اقامت آزمایش عدم بارداری دهد و وکیل طلاق خارج از کشور وظیفه ترجمه این آزمایش را دارد.

مدارک مورد نیاز برای طلاق ایرانیان خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور به شرح زیر می‌باشد که باید برای وکیل طلاق در ایران پست شود.

 • مدارک شناسایی مرد (کارت ملی و شناسنامه)
 • مدارک شناسایی زن (کارت ملی و شناسنامه)
 • عقدنامه
 • گواهی عدم امکان سازش
 • توافقنامه طلاق توافقی (در صورتی که طلاق به صورت توافقی باشد.)
 • گواهی عدم بارداری خانم
 • وکالتنامه سامانه میخک یا وکالتنامه سامانه ثنا

طلاق غیابی خارج از کشور

در دسته بندی انواع طلاق ما موردی به نام طلاق غیابی نداریم. زمانی که یکی از زوجین برای طلاق اقدام می‌کند و طرف دیگر در هیچ کدام از مراحل حضور پیدا نمی‌کند و نسبت به ابلاغیه‌های طلاق اقدامی نمی‌کند طلاق یک‌طرفه به طلاق غیابی تغییر می‌کند. در این صورت مراحل کار تغییر کرده و استعلام‌های مختلفی از اداره گذرنامه و … گرفته می‌شود تا از مفقودالاثر بودن خانم یا آقا اطمینان حاصل کنند تا رای طلاق غیابی صادر شود. وکلای موسسه دادنیک به صورت تخصصی طلاق غیابی ایرانیان خارج از کشور را انجام می‌دهند.

اگر برای انجام مراحل طلاق در خارج از کشور، یکی از زوجین برای طلاق اقدام کند و همسر در هیچ یک از مراحل حضور پیدا نکنند و یا نسبت به ابلاغیه‌های طلاق واکنشی نشان ندهند طلاق غیابی انجام خواهد شد. مراحل طلاق غیابی خارج از کشور با طلاق توافقی خارج از کشور تفاوت‌هایی دارد. شما می‌توانید برای مشاوره در این زمینه با وکلای موسسه حقوقی دادنیک در ارتباط باشید.

وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

برای طلاق در خارج از کشور باید به وکیل طلاق در ایران وکالت دهید تا بدون نیاز به حضور شما در ایران پرونده طلاق شما را به سرانجام برساند. ممکن است همه وکلای پایه یک دادگستری تسلط کافی به انجام پرونده طلاق ایرانیان خارج از کشور نداشته باشند پس در انتخاب وکیل دقت کنید تا از صفر تا صد کار یعنی از زمان وکالت دادن تا دریافت دادنامه را تسلط داشته باشد.

طلاق توافقی خارج از کشور با دادنیک

موسسه حقوقی دادنیک به صورت تخصصی در زمینه امور حقوقی، وکالتی و کنسولی ایرانیان خارج از کشور فعالیت می‌کند. با توجه به تجربه‌ای که در طی مدت فعالیت خود در این زمینه کسب کرده‌ایم به صورت کامل و از صفر تا صد می‌توانیم پرونده طلاق توافقی شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرانجام برسانیم.
همان طور که بالاتر نیز گفتیم شما از طریق سامانه میخک و یا سامانه ثنا می توانید به وکلای موسسه حقوقی دادنیک وکالتنامه دهید و صفر تا صد مراحل طلاق شما بدون نیاز به حضور شما در هیچ مرحله ای انجام می شود. لازم به ذکر است که طلاق توافقی در ایران توافقی با طلاق توافقی خارج از کشور ندارد. به محض این که وکالتنامه شما توسط موسسه حقوقی دادنیک دریافت شود مراحل طلاق توافقی انجام می شود و ظرف مدت ۱۰ الی ۲۰ روز طلاق توافقی شما انجام می‌شود. پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیش‌تر با کارشناسان حقوقی دادنیک در تماس باشید.

سوالات متداول

خیر؛ برای طلاق توافقی داشتن وکیل الزامی نیست و آقا و خانم می توانند خودشان برای طلاق توافقی اقدام کنند.. البته با داشتن وکیل طلاق توافقی مراحل طلاق با سرعت بیشتری پیش می رود و نیازی به حضور زوجین در هیچ کدام از مراحل طلاق نیست.

مهریه زن درصورتی که به طلاق به صورت توافقی باشد به توافق بین طرفین بستگی دارد. در غیر این صورت مهریه یکی از حقوق زن در خانواده است و به وی تعلق می گیرد. نکته مهم حائز اهمیت این است که برای مطالبه مهریه فقط اموال داخل ایران از مرد قابل پیگیری است.

برای درخواست طلاق توافقی آقا و خانم باید بر سر تمام مسائل مالی و اموال از قبیل، مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، اجرت المثل، استرداد هدایا و جهیزیه به توافق برسند.
خیر، در صورتی که پرونده وکالت شما در دادنیک باشد، نیازی به حضور شما در هیچ یک از مراحل طلاق نیست. حتی در صورتی که مایل باشید می توانید جلسات را به صورت آنلاین برگذار کنید.
حضانت فرزندان در طلاق توافقی کاملا به توافق بین زن و مرد مربوط می شود. اما در صورتی که توافقی حاصل نشود، حضانت فرزند دختر و پسر تا سن ۷ سالگی با مادر است و پس از آن حضانت فرزند دختر از ۷ تا ۹ سالگی و حضانت فرزند پسر از ۷ تا ۱۵ سالگی با پدر خواهد بود.
برای اینکه دادنیک وکالت پرونده شما را به عهده بگیرد ابتدا باید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با کارشناسان حقوقی دادنیک ارتباط برقرار کنید. پس از آن جلسه با وکیل برای شما تنظیم می گردد و مراحل طلاق توافقی شما آغاز می شود.
در صورتی که به مشاوره در خصوص طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور نیاز دارید می توانید با کارشناسان حقوقی دادسو در تماس باشید.

طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور چقدر زمان می‌برد؟

طلاق توافقی یکی از ساده‌ترین انواع طلاق است. با این حال با توجه به سختگیری‌هایی که قانون برای این طلاق در نظر گرفته است، اگر زوجین بدون وکیل برای ثبت طلاق توافقی اقدام کنند حدود ۶ تا ۹ ماه زمان نیاز دارد. اما اگر طلاق توافقی توسط وکلای موسسه دادنیک در حال انجام باشد بین ۲۰ تا ۴۰ روز کاری بدون نیاز به حضور زوجین دادنامه طلاق از دادگاه صادر می‌شود.

زوجین در کشورهای مختلف زندگی کنند

موارد وجود دارد که ممکن است زوجین در کشورهای مختلف زندگی کند. در این صورت هر کدام به صورت جداگانه از طریق سامانه میخک یا سامانه ثنا ثبت وکالت را انجام می‌دهند و امور پرونده آغاز می‌شود. فقط ممکن است که زمان دریافت وکالتنامه با توجه به متفاوت بودن قوانین کنسولی کشوری که در آن زندگی می‌کنند متفاوت باشد.

توافقات طلاق توافقی

طلاق توافقی به معنی رضایت خانم و آقا برای جدایی و توافق سر موضوعاتی مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه است.

زوجین می‌توانند توافق کنند که خانم مهریه و نفقه خود را به صورت کامل ببخشد، به صورت کامل دریافت کند، یا بخشی از آن را بخشیده و قسمت دیگر را دریافت کند.

اگر فرزند مشترکی دارند باید توافق کنند که حضانت فرزند بر عهده کدام یک از والدین است. به صورت کلی دادگاه در طلاق توافقی به هر گونه توافق بین خانم و آقا احترام می‌گذارد. اگر قرار باشد وکلای موسسه دادنیک پرونده طلاق شما را انجام دهند برای ثبت توافقاتی که به نفع هر دو نفر باشد، زوجین را راهنمایی می‌کنند.

طلاق ایرانیان خارج از کشور

طلاق توافقی ساده‌ترین راه برای جدایی است و به نوعی از طلاق گفته می‌شود که در آن هر دو نفر راضی به جدایی باشند. برای طلاق توافقی زوجین باید سر موضوعات مربوط به مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه به توافق برسند. برای طلاق توافقی فرقی ندارد شما در ایران یا هر کشور دیگری ساکن باشید. در هر صورت باید مطابق قوانین ایران پیش بروید.

طلاق توافقی با قانون ایران

ایرانیانی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند و قصد طلاق دارند باید هم مطابق قوانین کشور ایران و هم قانون کشوری که در آن زندگی می‌کنند، برای طلاق اقدام کنند. هر دو طلاق باید به ثبت برسد و ارتباطی ندارد که ابتدا برای ثبت کدام طلاق اقدام کنند. برای طلاق با قانون ایران باید به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهند تا بدون نیاز به حضور زوجین برای طلاق اقدام کند. راه‌های مختلفی برای وکالت دادن به وکیل طلاق در ایران وجود دارد که کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک می‌توانند به صورت کامل در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

مهریه در خارج از کشور

یکی از موضوعات قابل توجه در طلاق ایرانیان خارج از کشور موضوع مهریه در کشوری که زندگی می‌کنند، است. ممکن است خانم قصد اجرای مهریه در خارج از کشور را داشته باشد اما آقا اموالی در ایران نداشته باشد. در این صورت باید بدانید که پرونده مهریه فقط در صورتی قابل رسیدگی است که آقا اموالی در ایران داشته باشد. یعنی مراجع صلاحیت دار ایرانی در خصوص اموالی که آقا در خارج از کشور دارد، رسیدگی نمی‌کنند.

تقسیم اموال در خارج از کشور

طبق قانون طلاق در اکثر کشورها، بعد از طلاق باید اموال یا بدهی‌های زوجین بین هر دو نفر تقسیم شود. در ایران نیز چنین قانونی در طلاق از طرف مرد وجود دارد. اما در طلاق توافقی موضوعی تحت عنوان تنصیف اموال یا تقسیم اموال بعد از طلاق وجود ندارد. مگر در شرایطی که زوجین خوشان سر این موضوع به توافق برسند که در این حالت می‌توانند به وکیل خود اعلام کنند.

حق طلاق در خارج از کشور

همان‌طور که می‌دانید طبق قانون ایران حق طلاق به صورت قانون با مرد است که می‌تواند این حق را تحت وکالتی به همسرش دهد. خانمی که در خارج از کشور زندگی می‌کند و حق طلاق دارد، می‌تواند به دو وکیل در ایران وکالت دهد تا یک وکیل به جای خانم و یک وکیل به جای آقا به امور طلاق رسیدگی کنند. در این صورت نیاز به حضور یا حتی همکاری آقا برای هیچ کدام از مراحل نمی‌باشد.

تفاوت طلاق یک ‌طرفه با طلاق توافقی

طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می‌شود که در آن هر دو نفر راضی به طلاق باشند. اما در طلاق یک‌طرفه فقط یکی از طرفین راضی به طلاق است و طرف دیگر هیچ همکاری برای طلاق ندارد. طلاق یکطرفه برای ایرانیان خارج از کشور هم با وکالت دادن به وکیل در ایران امکان پذیر است. در صورت که همسرتان برای طلاق رضایت ندارد، می‌توانید به کمک مشاوران حقوقی دادنیک نسبت به مراحل طلاق آگاه شوید.

در این قسمت از رادیو دادنیک درباره طلاق توافقی و مدارک مورد نیاز آن صحبت کرده ایم.

آزمایش عدم بارداری

آزمایش عدم بارداری یکی از مدارکی مهم برای صدور دادنامه طلاق توسط قاضی و جاری شدن صیغه طلاق توسط سردفتر می‌باشد. خانمی که در خارج از کشور زندگی می‌کند می‌توانید در یک آزمایشگاه در کشور محل سکونت خود آزمایش عدم بارداری را انجام دهد و برای وکیل طلاق توافقی خود در ایران ارسال کند تا متن مورد ترجمه رسمی قرار گیرد و به دادگاه و دفتر ثبت طلاق ارائه شود.

دفترخانه ثبت طلاق

همه مراحل که در دادگاه طی می‌شود برای دریافت دادنامه طلاق می‌باشد. دادنامه طلاق به معنای اجازه جاری شدن صیغه طلاق بین زوجین در دفتر ثبت طلاق است. وکلای موسسه حقوقی دادنیک بعد از دریافت دادنامه طلاق، در صورت رضایت زوجین به دفتر ثبت طلاق مراجعه می‌کنند تا صیغه طلاق جاری شود و سند طلاق صادر شود.

نمونه دادنامه های موفق دادنیک

طلاق از طرف مرد در خارج از کشور

با توجه به قوانین طلاق در ایران، حق طلاق با آقا بوده و هر زمان که بخواهد می‌تواند برای جدایی اقدام کند. در صورتی که مرد قصد طلاق یک طرفه از خارج کشور داشته باشد می‌تواند از طریق سامانه میخک یا سامانه ثنا به وکلای موسسه حقوقی دادنیک وکالت داده و بعد از عقد قرارداد با وکیل پایه یک دادگستری صفر تا صد مراحل طلاق بدون نیاز به حضور آقا و یا خانم انجام می‌شود.

طلاق از طرف زن در خارج از کشور

پیش‌تر گفتیم که حق طلاق با مرد است و در صورتی که زن وکالت در طلاق نداشته باشد نمی‌تواند بدون ارائه دلیل مناسب از همسر خود جدا شود. برای درخواست طلاق از طرف زن، باید حداقل یکی از شروط ۱۲ گانه طلاق وجود داشته باشد. برای طلاق از طرف زن در خارج از کشور نیز زن می‌تواند از طریق سامانه میخک و یا سامانه ثنا به وکیل متخصص طلاق وکالت دهد تا بدون نیاز به حضور وی در هیچ مرحله‌ای مراحل طلاق از طرف زن انجام شود.

قانون طلاق در کشورهای مختلف

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

۵/۵ - (۴۶ امتیاز)

2 دیدگاه برای “وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

  • Avatar photo
   تیم تحریریه دادنیک گفته:

   سلام، وقت شما بخیر
   شما می‌توانید از طریق شماره تماس (02191018618)، واتساپ و یا فرم درخواست مشاوره با همکارانم در ارتباط باشید تا شما رو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *