شکایت از آرایشگر

شکایت از آرایشگر

در صورتی که آرایشگر خدمات زیبایی را مطابق با آن‌چه متعهد شده انجام ندهد و در واقع در کار خود بی‌مبالاتی کند، امکان شکایت از آرایشگر وجود دارد. این مسئله علی‌رغم تصور عمومی است که فکر می‌کنند نمی‌توانند از آرایشگر شکایت کنند.

به جز بی‌مبالاتی در ارائه خدمات، موضوعاتی مثل گران‌فروشی، عدم رعایت مسائل بهداشتی و حتی عدم دارا بودن مجوزهای لازم،‌ می‌تواند دلایل شکایت از آرایشگر باشد. در اکثر موارد، واحد بازرسی صنفی، و در برخی اوقات نیز مراجع قضایی به مسئله ورود پیدا خواهند کرد.

در صورتی که شما هم به هر دلیلی در پی شکایت از آرایشگر خود هستید، می‌توانید از وکلای دادگستری کمک بگیرید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

برای اطلاع بیشتر در رابطه این موضوع و بهره‌مندی از مشاوره حقوقی می‌توانید با کارشناسان ما در دادنیک در ارتباط باشید.

 نحوه شکایت از آرایشگاه

این‌که چطور می‌توان از آرایشگاه و آرایشگر شکایت کرد، بیشتر به نوع تخلف برمی‌گردد. به طور کلی اما اصلی‌ترین راه‌ها برای طرح شکایت از واحدهای صنفی آرایشگاهی به شرح زیر است:

1. سامانه 124

این سامانه نظارت بر واحدهای صنفی است و به شکل 24 ساعته پذیرای شکایات مردم از شهرهای مختلف کشور در مورد تخلفات واحدهای صنفی است. همچنین می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت سامانه 124، بخش مدیریت بازرسی، به صورت آنلاین شکایت خود را ثبت نمایید.

2. مراجعه به اتحادیه

شکایت را می‌توان به طور مستقیم در اتحادیه آرایشگاه شهر و استان محل قرارگیری آرایشگاه مطرح کنید. برای این منظور می‌توانید از طریق اتاق اصناف و یا جستجوی اینترنتی، شماره تماس اتحادیه را پیدا کرده و به صورت تلفنی یا حضوری شکایت خود را طرح نمایید.

3. سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان

می‌توانید شکایت از آرایشگر زنانه و مردانه را نزد سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مطرح نمایید. این سازمان باید بر کیفیت و ایمنی محصولات و خدمات ارائه شده نظارت می‌کند.

4. دادسرای جرایم پزشکی یا دادسرای عمومی

در صورتی که عمل انجام شده مطابق با قانون مجازات اسلامی نوعی جرم باشد (مثل تبلیغات غیرواقعی و فریب مشتری، یا انجام عمل غیرمجاز)، می‌توانید موضوع را مستقیما در مراجع قضایی پیگیری نمایید.

اگر در اثر اشتباه یا تعمد آرایشگر به شما آسیب وارد شده و می‌خواهید از او شکایت کنید، توصیه می‌کنیم حتما با وکیل در ایران که در این حوزه متخصص باشد مشورت نمایید. ما در تیم دادنیک آماده ارائه مشاوره حقوقی به شما هستیم.

شکایت از آرایشگر در اتحادیه صنف آرایشگران

همه آرایشگاه‌های مردانه و زنانه در اتحادیه صنف مخصوص به خود عضویت دارند. در نتیجه یکی از بهترین راه‌ها برای طرح شکایت از آرایشگر، مراجعه به اتحادیه است. انواع شکایات از کار آرایشگر را در اتحادیه می‌توان مطرح کرد.

در صورتی که خدمات آرایشی به خوبی ارائه نشود، محصولات استفاده شده فیک باشند، یا این‌که نرخ دریافت شده از تعرفه رسمی بیشتر باشد، اتحادیه به قضیه رسیدگی می‌کند. حتی در شرایطی که شکایت بابت فعالیت غیرمجاز باشد، اتحادیه باز هم به مسئله رسیدگی کرده و از طریق همکاری با سازمان بازرسی و نیروی انتظامی، مسئله را پیش می‌برد.

در صورتی که بخواهید شکایت شما در اتحادیه حتما نتیجه دهد، بهتر است از وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید. به این ترتیب دیگر نیازی به حضور شما در هیچ‌یک از مراحل نیست. برای ارتباط با وکیل، می‌توانید به ما پیام دهید.

نحوه شکایت از آرایشگر

شکایت از آرایشگر زنانه

شکایت از آرایشگر زنانه در عمل بسیار اتفاق می‌افتد. راه‌حل اول برای انجام امر، مراجعه به اتحادیه است. مثلا اگر تاتو ابرو مطابق نظر انجام نشده، می‌توانید به اتحادیه مراجعه کنید تا آن‌جا مسئله بررسی شود. چنانچه صحت ادعای شما ثابت شود، هم آرایشگاه متخلف بسته به مورد توبیخ می‌شود، و هم از شما جبران خسارت می‌گردد.

اما اگر آرایشگر ضرب عمدی به شما وارد کرده و از بابت کار او متحمل خسارت معنوی هم شده‌اید، می‌توانید در دادسرا هم طرح دعوی کنید. مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و نگارش لایحه مقدمه‌ای برای انجام این فرایند است.

چنانچه می‌خواهید در دادگاه عمومی از حق خود دفاع کنید و مطالبه دیه و خسارت معنوی را بکنید، کمک گرفتن از وکیل دادگستری توصیه می‌شود.

کارشناسان ما در تیم دادنیک تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و تمام تلاش خود را می‌کنند تا حقی از شما ضایع نشود.

شکایت عروس از آرایشگاه

عروس هم می‌تواند در صورت نارضایتی از آرایش خود، به اتحادیه شکایت کند. در کنار این اما یکی از مسائلی که زیاد برای خانم‌های عروس پیش می‌آید، انتشار عکس عروسی توسط آرایشگاه در صفحات مجازی است.

برای شکایت از آرایشگاه خاطی می‌توانید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایید و دعوای خود را با عنوان انتشار فیلم و عکس خصوصی مطرح نمایید. به این ادعا در دادگاه رسیدگی می‌شود و در صورت احراز جرم، آرایشگر مجازات می‌شود.

شکایت از آرایشگر برای تزریق ژل

اموری مثل تزریق ژل و بوتاکس از صلاحیت سالن‌های زیبایی خارج است. این کارها حتما باید زیرنظر پزشک متخصص زیبایی صورت بگیرد، وگرنه احتمال بروز عفونت و آسیب‌های بعدی بالا می‌رود. به همین خاطر علی‌الاصول آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی زنانه که بدون نظارت پزشکی تزریق ژل انجام می‌دهند، مرتکب عمل مجرمانه می‌شوند.

برای طرح شکایت از آرایشگر بابت تزریق ژل می‌توانید از طریق دادسرای جرایم پزشکی در تهران و دادسرای عمومی در شهرستان‌های فاقد دادسرای جرایم پزشکی طرح دعوی کنید.

با داشتن وکیل شکایت در امور زیبایی و آرایشگاه دادنیک، دیگر نیازی به حضور شما در دادگاه نخواهد بود و ما کارهایتان را انجام خواهیم داد.

شکایت از آرایشگاه بدون مجوز

برای شکایت از آرایشگاه بدون مجوز و یا اعلام فعالیت غیرمجاز آرایشگاه بدون پروانه می‌توانید از طریق اتحادیه موضوع را مطرح نمایید. می‌توانید به آدرس اینترنتی اتحادیه استان محل سکونت خود بروید و همانجا درخواست خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید به شکل حضوری به اتحادیه شهر محل قرارگیری آرایشگاه مراجعه نمایید و تخلف را گزارش دهید.

حتی برای پیگیری این موضوع می‌توانید به کلانتری (نیروی انتظامی) مراجعه کنید. پلیس با سرکشی به محل، در صورتی که آرایشگاه را فاقد اعتبار صنفی برای ادامه فعالیت ببیند، با دستور قضایی اقدام به پلمب محل می‌کند.

شکایت از آرایشگر برای سوزاندن مو

اگر سوزاندن مو به شکل عمدی باشد و این موضوع در دادگاه ثابت شود، جرم اتفاق افتاده و آرایشگر متخلف مطابق با قانون، مجازات خواهد شد. اما اگر سوزاندن مو بر اثر سهل‌انگاری باشد، می‌توان مسئله را از طریق اتحادیه پیگیری کرد تا جبران خسارت در جهت احقاق حقوق فرد آسیب‌دیده صورت بگیرد.

شکایت از آرایشگر مردانه

شکایت از آرایشگاه مردانه نیز امکان‌پذیر است و بسته به این‌که آرایشگر چه تخلفی کرده باشد، می‌توان در مرجع مناسب طرح شکایت کرد.

مثلا اگر واحد آرایشگاه تخلف صنفی کرده (قیمت گران خدمات و …)، مراجعه به اتحادیه بهترین راهکار برای طرح شکایت است. بی‌مبالاتی در انجام کار، مثل اوقاتی که کوتاهی مو به شکل غیرحرفه‌ای صورت می‌گیرد، بهتر است در همان اتحادیه پیگیری شود، زیرا در اکثر اوقات

وکیل شکایت از آرایشگر

طرح شکایت از آرایشگر می‌تواند پیچیدگی‌های خاص حقوقی داشته باشد و کمک گرفتن از وکیل دادگستری می‌تواند تا حد زیادی مسیر را هموار کند. مرجع رسیدگی به پرونده هر نهادی باشد، با استفاده از وکیل دادگستری دادنیک می‌توانید خیلی سریع‌تر و مطمئن‌تر به نتیجه برسید.

جمع‌بندی

شکایت از آرایشگر با مراجعه به اتحادیه، اطلاع به سازمان تعزیرات و همچنین در موارد خاص به شکل طرح دعوی در دادگاه امکان‌پذیر است. در صورتی که بی‌مبالاتی یا خطای آرایشگر احراز شود، رای مقتضی صادر می‌شود.

در صورتی که رنگ موی شما دلخواهتان نیست، فرایندهای پزشکی مثل تزریق ژل یا بوتاکس بدون هیچ نظارتی صورت گرفته، و یا اگر از محصولات تقلبی و بی‌کیفیت در آرایشگاه استفاده شده، می‌توانید از واحد آرایشگاهی شکایت نمایید.

ما در دادنیک آماده‌ایم که به همه سوالات شما پاسخ داده و در این مسیر تا انتها همراهتان باشیم. برای شروع می‌توانید از طریق واتس‌آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

نحوه شکایت از آرایشگاه زنانه چگونه است؟

بسته به مورد می‌توانید به اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه مراجعه کنید و یا این‌که در صورت بروز مواردی مثل انتشار عکس، وارد آوردن آسیب، و تبلیغات دروغین، در دادگاه طرح دعوی کنید.

فرایند شکایت از آرایشگاه زنانه چقدر زمان می‌برد؟

بسته به مورد فرق می‌کند. در اتحادیه معمولا چند روز صبر می‌کنند تا نتیجه عمل آرایشگر مشخص شود و بعد بتوانند کارشناسی کنند. در دادگاه اما صدور رای زمان می‌برد و می‌تواند تا چندین ماه به درازا بکشد. 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

وکیل در کرمان
وکیل در کرمان
اقساط مهریه
اقساط مهریه
اقامت دبی با ثبت شرکت
اقامت دبی با ثبت شرکت
اگر زنی عده نگه ندارد چه عواقبی دارد؟
اگر زنی عده نگه ندارد چه عواقبی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *