شکایت از تیپاکس

شکایت از تیپاکس

برای شکایت از تیپاکس چند راه پیش‌رو دارید: بهترین گزینه، تماس با واحد صدای مشتریان به شماره 8457-021 و ثبت شکایت به صورت تلفنی است. همچنین می‌توانید به تیپاکس ایمیل دهید و درخواست خود را مطرح کنید. ثبت شکایت در وب‌سایت تیپاکس نیز امکان‌پذیر است و در آن‌جا موضوع بررسی می‌شود.

ارسال انواع بسته‌های پستی از طریق تیپاکس بسیار زیاد است و به همین خاطر احتمال بروز خطا نیز بالا می‌رود. از همین رو شرکت تیپاکس راه‌های مختلفی را برای شکایت مشتریان فراهم کرده تا حقوقی از از آن‌ها ضایع نشود. اگر با مسیر این فرایند آشنا باشید، جای نگرانی وجود ندارد.

در صورتی که از تیپاکس شکایت دارد، همین حالا می‌توانید با کارشناسان حقوقی ما ارتباط بگیرید.

چگونه از تیپاکس شکایت کنیم؟

برای شکایت از تیپاکس در وهله اول می‌توانید تلفنی با شرکت تماس بگیرید و مشکل خود را با بخش پشتیبانی آن در میان بگذارید. با توجه به کد رهگیری که هنگام ارسال مرسول به فرستنده داده می‌شود، شرکت پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد و در صورتی که اشکالی از سمت آن‌ها وجود داشته باشد، از فرد ضرردیده جبران خسارت می‌شود.

مراجعه حضوری به شعبه فرستنده و یا شعب گیرنده، راه دیگر برای پیگیری وضعیت مرسوله و ثبت شکایت است. همچنین می‌توانید شکایت خود را در سایت تیپاکس ثبت کنید تا کارشناسان شرکت آن را بررسی کنند و نتیجه را به شما اعلام نمایند.

اگر هم هیچ‌یک از روش‌های بالا جواب ندادند، می‌توانید شکایت خود را در دادگستری مطرح کنید. در آن‌جا قضیه مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد و مدارک و اسناد هر یک از طرفین چک می‌شود. در صورتی که اهمال‌کاری تیپاکس اثبات شود، شرکت موظف به جبران خسارت از شما می‌شود.

استفاده از وکیل پایه یک دادگستری در فرآیند شکایت از تیپاکس می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. در این صورت دیگر نیازی به حضور شما در هیچ‌یک از مراحل شکایت وجود ندارد و در صورتی هم که پرونده به دادگاه برود، وکیل به جای شما حاضر شده و به دفاع از حقوقتان می‌پردازد.

روش های شکایت از تیپاکس؟

اصلی‌ترین روش‌های درون سازمانی شکایت از تیپاکس عبارتند از:

1. تماس با پشتیبانی تیپاکس (واحد صدای مشتریان)

ساده‌ترین و سریع‌ترین روش شکایت از تیپاکس، تماس با شماره پشتیبانی آن است. شماره واحد صدای مشتریان تیپاکس  ۸۴۵۷-۰۲۱ است.

بعد از تماس با واحد صدای مشتریان مشکل پیش آمده را گزارش می‌دهید و تیم پشتیبانی موضوع را ثبت و در اولویت بررسی قرار می‌دهد. نتیجه نیز ظرف مدت معینی اعلام شده و در صورت نیاز، مراحل بعدی به شما توضیح داده می‌شود. این راه زودبازده‌ترین روش برای رسیدن به نتیجه است.

2. نحوه ثبت شکایت از تیپاکس از طریق سایت

برای ثبت شکایت از این طریق ابتدا به سایت شرکت تیپاکس به آدرس tipaxco.com  بروید و آن‌جا در بخش «ثبت و پیگیری شکایت» گزینه «ثبت شکایت» را انتخاب کنید. در آن‌جا می‌توانید شکایت خود را ثبت بکنید و بعدا از طریق گزینه «پیگیری شکایت» مشاهده کنید که وضعیت درخواست شما به کجا رسیده است.

حتما در فرم شکایت خود اطلاعات دقیق مربوط به مشکلتان را شامل شماره بارنامه، تاریخ ارسال و نوع مشکل وارد کنید تا تیم پشتیبانی بتواند به صورت دقیق‌تر و سریع‌تر به شکایت شما رسیدگی کند.

3. ارسال ایمیل به پشتیبانی

این روش هم بسیار ساده و سریع است. می‌توانید شکایت خود را به ایمیل پشتیبانی شرکت تیپاکس به آدرس CS-Support@tipax.ir ارسال کنید.

برای این‌که رسیدگی به ایمیل سریع باشد، تمامی جزئیات مشکل خود را دقیقا بیان کنید. یعنی اسم و فامیل فرستنده و گیرنده، شماره بارنامه (کد سفارش و یا کد رهگیری)، تاریخ ارسال و همچنین مبدا و مقصد را معین نمایید و مشکل را کامل شرح دهید. حتی اگر مستندی هم دارید در این‌جا ضمیمه ایمیل خود نمایید. خوبی ایمیل زدن این است که تمامی مکاتبات شما در سیستم ذخیره می‌شود و بعدا به آن دسترسی دارید و می‌توانید نزد دادگاه هم به آن استناد نمایید.

روش های شکایت از تیپاکس؟

شکایت از تیپاکس به مراجع قضایی

مراجع قضایی برای رسیدگی به انواع پرونده‌ها صلاحیت عام دارند. از این لحاظ، در صورتی که از طریق خود شرکت تیپاکس موضوع پیش آمده را پیگیری کردید اما آن شرکت در صدد پاسخگویی و جبران خسارت برنیامد و هر بار بهانه‌ای تراشید، می‌توانید شکایت از تیپاکس را در مراجع قضائی مطرح کنید.

برای این کار باید دادخواست جبران خسارت، تاخیر در ارسال کالا یا مواردی اینچنینی را ثبت نمایید و تقدیم دادگاه نمایید. نکته مهم این‌که مرجع صالح برای رسیدگی به دعاوی مربوط به تیپاکس معمولا شورای حل اختلاف است.

برای آن‌که علیه تیپاکس در دادگستری طرح دعوی کنید، نیاز به کمک گرفتن از وکیل دادگستری دارید. وکلای ما در موسسه حقوقی دادنیک آماده‌اند تا شما را در طول این فرایند یاری کرده و صفر تا صد کار را انجام دهند. می‌توانید از طریق همین صفحه به ما پیام دهید.

 پیگیری و جبران خسارت تیپاکس

پس از آن‌که شکایت خود را در تیپاکس ثبت کردید (چه تلفنی، چه حضوری و چه آنلاین) می‌توانید گردش کار آن را به شکل زیر دنبال نمایید:

1. پیگیری از طریق سایت تیپاکس

می‌توانید وارد سایت تیپاکس شوید و در قسمت و ثبت و پیگیری شکایت، گزینه «پیگیری شکایت» را انتخاب نمایید. از این طریق می‌توانید اطلاعات به‌روز شده‌ای را درباره شکایت خود دریافت کنید.

2. شماره پشتیبانی شکایت از تیپاکس

پشتیبانی تیپاکس دسترسی کاملی به اطلاعات داخلی شرکت دارد و از این طریق می‌تواند مرحله‌ای را که شکایت در آن جریان دارد پیگیری کند. برای این کار کافی است با واحد صدای مشتری تماس بگیرید و کد رهگیری یا بارنامه مرسوله خود را به پشتیبان اعلام کنید.

بعد از پیگیری گردش کار شکایت، نوبت به انجام اقدامات لازم برای جبران خسارت خواهد بود. در صورتی که شرکت تقصیر خود را محرز بداند، خودش خسارت را انجام خواهد داد. بر اساس آنچه در بخش قوانین و مقررات سایت تیپاکس آمده، قواعد پیگیری و جبران خسارت تیپاکس، به شرح زیر است:

·      در صورتی که بسته ارسال‌کننده آسیب‌ دیده باشد، باید در حضور تیپاکس‌ یار یا زیر دوربین نمایندگی باز شود تا امکان جبران خسارت، به میزان آسیب‌ دیدگی بسته، تا سقف 50% درصد ارزش ثبت‌ شده توسط فرستنده (هنگام ثبت سفارش)، وجود داشته باشد.

·      در صورتی که بسته ارسال‌کننده آسیب‌ دیده باشد و گیرنده از دریافت آن به این علت امتناع کند و بسته، در حضور تیپاکس‌ یار یا زیر دوربین نمایندگی باز شود، امکان جبران خسارت به میزان آسیب‌ دیدگی بسته تا سقف 100% درصد ارزش ثبت‌ شده توسط فرستنده (هنگام ثبت سفارش)، وجود دارد.

·      در صورتی که شکایت از پست از طریق مراجعه به دفاتر خدمات قضایی انجام شده باشد و حکم به نفع شاکی یا خواهان صادر گردد، برای پیگیری و جبران خسارت تیپاکس، فردی که رای به نفع او صادر شده باید پس از قطعیت رای، به اجرای احکام شعبه صادر کننده رای رفته و تقاضای صدور اجرائیه را نماید تا یک نسخه آن، به شرکت تیپاکس، ارسال شده و این شرکت در موعد مقرر، اقدامات مقتضی را انجام دهد.

آیا شکایت از تاخیر تیپاکس هم امکان‌پذیر است؟

در صورتی که ارسال یا دریافت بسته تاخیر داشت، اول از همه از طریق سایت تیپاکس و با وارد کردن کد سفارش یا بارکد مرسوله (همان کد رهگیری مرسوله)، می‌توانید ببینید مرسوله در چه مکانی قرار دارد.

خبر خوب این‌که در صورت تاخیر در ارسال و توزیع بسته، امکان ثبت درخواست تاخیر وجود دارد. در این صورت، شرکت تیپاکس بررسی‌های لازم را انجام خواهد داد و چنانچه بعد از بررسی‌ های کارشناسان و گذشت 10 روز کاری، وضعیت بسته مشخص نباشد، درخواست مشتری با‌عنوان مفقودی بسته به‌ منظور پرداخت خسارت، تکمیل می‌‌شود.

جمع‌بندی

با توجه به آن‌که احتمال گم شدن بسته‌های پستی، آسیب رسیدن به آن‌ها یا تاخیر در ارسال آن‌ها وجود دارد، شرکت تیپاکس راه‌های مختلفی برای شکایت پیش‌بینی کرده است که مهم‌ترین آن‌ها تماس تلفی با واحد مشتریان و ثبت شکایت در سایت است. اگر هم هیچ‌کدام از این راه‌ها جواب نداد، می‌تواند در دادگاه طرح دعوی کنید.

با توجه به پیچیدگی‌های حقوقی زیادی که مسیر طرح دعوی در دادگستری دارد، پیشنهاد می‌کنیم حتما از وکیل دادگستری کمک بگیرید. ما در مجموعه دادنیک در کنار شماییم تا بتوانید به حقوق خود دست یابید. وکلای ما سابقه سال‌ها کار در زمینه پرونده‌های پستی را داشته و با توجه به تجربه خود می‌توانند شانس موفقیت شما را در این‌گونه پرونده‌ها افزایش دهند.

برای صحبت با کارشناسان حقوقی ما پیام دهید.

سوالات متداول

چطور می‌توان وضعیت مرسوله تیپاکس را پیگیری کرد؟

برای این‌که ببینید مرسوله شما در چه مرحله‌ای قرار دارد، می‌توانید با واحد صدای مشتری تماس بگیرید، یا این‌که از طریق کد رهگیری وضعیت مرسوله را ببینید یا این‌که با استفاده از سامانه پیامکی چک کنید ببینید که مرسوله کجاست.

در صورت برخورد نامناسب کارکنان تیپاکس چطور می‌توان از آن‌ها شکایت کرد؟

در صورت برخورد نامناسب کارمندان، پستچی‌ها و هر یک از افراد مشغول به کار در تیپاکس می‌توانید با واحد صدای مشتری به شماره ۸۴۵۷-۰۲۱ تماس گرفته و موضوع را اعلام نمایید.

آیا می‌توان از تیپاکس به سازمان بازرسی کشور شکایت کرد؟

خیر؛ از آن جا که تیپاکس یک شرکت خصوصی است، نمی‌توان از آن به سازمان بازرسی کل کشور شکایت کرد. آن‌طور که در نص صریح سازمان بازرسی ذکر شده، رسیدگی به شکایت از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی، در صلاحیت سازمان بازرسی کل کشور نبوده و این سازمان امکان رسیدگی به آن را ندارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

آیا زن بعد از بخشیدن مهریه می تواند باز مطالبه کند؟
آیا زن بعد از بخشیدن مهریه می تواند باز مطالبه کند؟
وکیل در خرم آباد
وکیل در خرم آباد
شکایت از فروشگاه اینترنتی
شکایت از آنلاین شاپ
اظهارنامه و نحوه تنظیم آن
اظهار نامه و تنظیم آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *