سامانه میخک مالزی

سامانه میخک مالزی

تمام ایرانیانی که در کشور مالزی ساکن هستند، برای پیش بردن امور قضایی و اداری خود به خدمات کنسولی نیاز دارند. بنابراین وزارت امور خارجه، سامانه الکترونیکی برای ارائه غیر حضوری این خدمات به وجود آورد که با عنوان سامانه میخک مالزی از آن یاد می‌شود. در صورتی که در کشور مالزی ساکن هستید و نیاز به خدمات کنسولی دارید، بهتر است به این سامانه سر بزنید. این سامانه الکترونیکی در راستای ارائه بهترین خدمات کنسولی به ایرانیان ساکن کشور مالزی روی کار آمد. کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ با شما در ارتباط خواهند بود. پس اگر در مورد خدمات سامانه میخک سوالی دارید، با کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک در ارتباط باشید. 

سامانه میخک چیست

برای درک بهتر از سامانه میخک مالزی، باید بدانید این نام مخفف مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است. از همین رو سامانه میخک تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین خدمات کنسولی را به متقاضیان ارائه دهد.

هدف روی کار آمدن سامانه میخک کشور مالزی، کمک به ایرانیانی است که در این کشور زندگی می‌کنند. استفاده از خدمات سامانه میخک روند پیچیده‌ای ندارد و با مطالعه راهنمای استفاده از سامانه میخک به راحتی نسبت به این سامانه اطلاعات کسب می‌کنید.. در ابتدا فرد متقاضی باید در این سامانه ثبت‌نام کند، مدارک خود را بارگذاری نماید، کد رهگیری بگیرد، و در آخر به منظور احراز هویت به سفارت ایران در مالزی سر بزند. کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک می‌توانند در این مورد به شما کمک کنند.

این سایت انواع خدمات کنسولی از جمله، ثبت وکالتنامه در سامانه میخک، دریافت انواع گواهی‌های ایرانی، بیمه درمانی، و غیره را در اختیار متقاضیان می‌گذارد. بنابراین فرقی ندارد که مشکل شما چیست، سامانه میخک می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پرونده شما رسیدگی کند. هدف اصلی راه‌اندازی سامانه میخک، تسهیل و تسریع انجام روند خدمات کنسولی بود.

راهنمای استفاده از سامانه میخک مالزی

لازم به ذکر است، نحوه استفاده از سامانه میخک تمامی کشورها یکسان خواهد بود.  اگر در کشور مالزی زندگی می‌کنید، به عنوان قدم اول برای استفاده از سامانه میخک مالزی بهتر است به این سایت وارد شوید و ثبت‌نام در سامانه میخک را تکمیل کنید. در این بخش راهنمای استفاده از این سامانه را به طور خلاصه شرح می‌دهیم. سامانه میخک نیز همانند سایر سامانه‌های الکترونیکی خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌دهد.

هنگام ثبت‌نام اولیه در این سامانه باید خدمت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد دریافت وکالتنامه دارید، باید خدمت مورد نظر خود را، ثبت وکالتنامه انتخاب کنید. پس از ثبت‌نام اولیه و انتخاب خدمت موردنظر نوبت به بارگذاری اطلاعات شخصی و هویتی می‌رسد.

همان‌طورکه می‌دانید تمامی سامانه‌های الکترونیکی در مرحله اول به اطلاعات شخصی و هویتی افراد نیاز دارند. هنگام ثبت اطلاعات اولیه خود دقت زیادی به خرج دهید. در صورت بروز هرگونه مشکل باید به صورت حضوری به سفارت ایران در مالزی مراجعه کنید.   

ثبت‌نام در سامانه میخک مالزی

در بیشتر مواقع ثبت‌نام مهم‌ترین مرحله محسوب می‌شود. برای ثبت‌نام در سامانه میخک مالزی باید اطلاعات هویتی خود را ثبت کنید. پیش از این نیز گفتیم اگر اطلاعات شما نادرست باشد، در روند پرونده شما مشکل ایجاد می‌شود و برای حل این مشکل باید به صورت حضوری به سفارت ایران مراجعه کنید.  

در ضمن با ورود اطلاعات ناقص یا نادرست باید دوباره برای ثبت اطلاعات وقت صرف کنید. بنابراین در مرحله اول بهتر است به اندازه کافی دقت داشته باشید تا از اتلاف وقت خود جلوگیری کنید.  بعد از بارگذاری اطلاعات و اسناد لازم، پر کردن فرم‌ها نیز بسیار مهم است.  

دریافت کدرهگیری از سامانه میخک 

بعد از تکمیل مراحل اولیه مربوط به ثبت‌نام، انتخاب نوع خدمت، تکمیل فرم‌های لازم، ورود اطلاعات شخصی و هویتی، نوبت به دریافت کد رهگیری از سامانه میخک می‌رسد.  با ورود اطلاعات کامل به درون سامانه میخک مالزی، این سامانه به صورت خودکار برای شما کد رهگیری ارسال می‌کند. بعد از دریافت این کد وارد مراحل بعد می‌شوید.

 

سامانه میخک مالزی
سامانه میخک مالزی

احراز هویت در سامانه میخک مالزی(نوبت‌دهی)

بدون‌شک تا به حال با احراز هویت سروکار داشته‌اید. در حال حاضر بیشتر سامانه‌های الکترونیکی بعد از ثبت‌نام اولیه و اطلاعات هویتی، نیاز به احراز هویت دارند. در سامانه میخک کشور مالزی نیز، بعد از تایید اولیه اطلاعات، باید برای احراز هویت به سفارت ایران مراجعه کنید. سیستم نوبت‌دهی سامانه میخک، بعد از بررسی‌های اولیه و تکمیلی به متقاضیان اطلاع می‌دهد که در چه تاریخ و ساعتی به سفارت ایران در جهت احراز هویت مراجعه کنند. فراموش نکنید با در دست داشتن مدارک و اسناد برای احراز هویت مراجعه کنید.  

خدمات سامانه میخک مالزی

خدمات کنسولی این سامانه منحصربه‌فرد است. توصیه می‌کنیم قبل از ورود به سایت و تکمیل مراحل ثبت‌نام خود، به طور حتم نوع خدمت مورد نظر خود را در نظر داشته باشید. در ضمن با توجه به نوع درخواست شما، مدارک و اسناد الزامی متفاوت خواهد بود. بنابراین باید فرم‌های مربوط به خدمت مورد نظر خود را پر کنید.در ادامه 5 مورد از اصلی‌ترین خدمات این سامانه را به طور خلاصه شرح می‌دهیم:

پرونده تحصیلی

در صورتی که ساکن مالزی هستید، برای دریافت گواهی تحصیلی ایرانی خود باید به سامانه میخک مالزی مراجعه کنید. خوشبختانه با الکترونیکی شدن این خدمات، کارشناسان خیلی سریع به کارهای شما رسیدگی می‌کنند.  پس نگران اتلاف وقت و هزینه نباشید. اگر هیچ نقصی در مدارک شما وجود نداشته باشد، گواهی تحصیلی به زودی ارسال می‌شود.  

پرونده درمانی

 باید برای تشکیل پرونده درمانی به سامانه میخک مراجعه کنند. با مراجعه به این سامانه می‌توانید درخواست استفاده از بیمه درمانی ایرانی خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید برای استفاده از خدمات بیمه و تشکیل پرونده درمانی، باید مراحل استفاده از سامانه میخک را بدانید. در واقع ثبت‌نام خود را تکمیل کنید، خدمت دریافت گواهی درمانی را انتخاب نمایید، مدارک مریضی خود و اسناد هزینه‌ها در کشور مالزی را ارائه دهید، و در آخر برای احراز هویت آماده باشید. بعد از بررسی اسناد و مدارک شما، کارشناسان تایید یا رد درخواست را به شما اعلام می‌کنند.

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک

ثبت وکالتنامه یکی از پرکاربردترین خدمات سامانه میخک به حساب می‌آید. تمام ایرانیانی که در کشور مالزی مستقر هستند، برای انجام کارهای حقوقی و قضایی خود به وکیل در ایران نیاز دارند. از این‌رو باید به وکیل خود وکالتنامه دهند. تعیین وکالتنامه نیز از طریق سامانه میخک انجام می‌شود. پرونده‌های وکالتنامه مربوط به طلاق ایرانی افرادی که در مالزی زندگی می‌کنند بیشتر از سایر پرونده‌ها است.  

روند جدایی از همسر در کشور مالزی کمی متفاوت از طلاق در ایران است. در نظر داشته باشید، اگر قصد جدایی از همسر خود را دارید، باید هم طبق قوانین کشور مالزی و هم قوانین جمهوری اسلامی ایران طلاق خود را ثبت کنید. در واقع قدم اول برای جدایی از همسر خود در کشور مالزی، اقدام برای ثبت وکالتنامه و انتخاب یک وکیل خواهد بود.

ناگفته نماند وکالتنامه کاربردهای دیگری نیز دارد.  به هرحال برای انجام هر کاری که به وکیل نیاز دارد، شما باید به وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور  وکالت دهید. برای مثال در راستای جدایی از همسر، بعد از انتخاب وکیل مربوطه، باید در سامانه میخک مالزی درخواست ثبت وکالتنامه ایجاد کنید. سپس وکیل شما سایر مراحل را پیش می‌برد و بعد از دریافت گواهی طلاق از طریق پست، مدرک جدایی را ارسال می‌کند.

در صورتی که در سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور ثبت نام کرده‌اید دیگر نیاز به استفاده از سامانه میخک برای وکالت دادن، ندارید.

امور گواهینامه

دریافت یا ترجمه گواهینامه در سامانه میخک میسر است. ایرانیان ساکن این کشور می‌توانند از طریق سامانه میخک درخواست مربوط به امور گواهینامه خود را ثبت کنند.

امور گذرنامه 

برای صدور گذرنامه از سامانه میخک یا تعویض و تمدید آن باید در این سامانه ثبت نام کنید و به قسمت امور گذرنامه مراجعه کنید. بعد از تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک می‌توانید کد رهگیری دریافت و به سفارت مراجعه کنید. 

آدرس سفارت ایران در مالزی

برای احراز هویت نهایی یا در صورت بروز هرگونه مشکل باید به صورت حضوری به آدرس سفارت ایران در کشور مالزی مراجعه کنید. ساعت کاری سفارت ایران در مالزی از دوشنبه تا جمعه بین ساعات 9 تا 13 خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

سامانه میخک آذربایجان
سامانه میخک آذربایجان
نوبت دهی سامانه میخک
نوبت دهی سامانه میخک
امور دانشگاهی ایرانیان خارج از کشور
امور دانشگاهی ایرانیان خارج از کشور
ثبت وکالتنامه در سامانه میخک
ثبت وکالت‌نامه در سامانه میخک

6 پاسخ

  1. سلام یعنی از طریق سامانه میخک توی مالزی میتونم با وکلای ایرانی ارتباط بگیرم؟

    1. درود
      ثبت نام بکنید سپس با وکلای ایرانی ارتباط بگیرید.

  2. قصد مهاجرت دارم باید قبلش سامانه میخک مالزی رو فعال کنم؟ یا هر وقت مشکلی داشتم بابت همون ثبت نام انجام بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *