سامانه ثنا خارج از کشور

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

در این مقاله قرار است درباره سامانه ثنا خارج از کشور توضیح دهیم. اگر در خارج از کشور ایران زندگی می‌کنید برای انجام مسائل حقوقی خود باید طبق قوانین ایران پیش بروید. سامانه ثنا یک سامانه الکترونیکی محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید برای استفاده از هر سامانه، باید ابتدا در آن ثبت‌نام کنید. خوشبختانه در عصر ارتباطات و تکنولوژی دیگر نیاز نیست به صورت فیزیکی به اداره‌ها یا موسسات مراجعه کنید. در واقع از طریق همین سامانه‌های الکترونیکی می‌توانید به راحتی کار خود را پیش ببرید. کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک در خدمت شما هستند تا در ثبت‌نام و استفاده از خدمات این سامانه شما را یاری کنند. این کارشناسان از طریق واتس آپ و به شکل آنلاین نیز با شما در ارتباط خواهند بود.

سامانه ثنا چیست؟

پیش از اینکه به مراحل و موضوع ثبت نام ثنا ایرانیان خارج از کشور بپردازیم بهتر است به طور کامل با سامانه ثنا آشنا شوید. این سامانه توسط قوه قضاییه روی کار آمد. سامانه ثنا برای انواع امور ثبت دادخواست، ابلاغیه، ثبت لایحه و … کاربرد دارد. متقاضیانی که برای انجام کارهای قضایی خود باید به قوه قضاییه مراجعه کنند، می‌توانند اوراق قضایی خود را از سامانه ثنا ابلاغ نمایند. از آنجاییکه ارائه اسناد و مدارک به صورت کاغذی و سنتی کار سختی بود و همچنین امنیت کاربران نیز به طور کامل تامین نمی‌شد، قوه قضاییه این سامانه را راه‌اندازی کند. در ضمن با روی کار آمدن سامانه ثنا از تمامی سواستفاده‌های احتمالی نیز جلوگیری شد. با ارائه اسناد و مدارک به صورت فیزیکی و حضوری، ایرانیان خارج از کشور به دردسر می‌افتادند و برای حل مشکل قضایی یا حقوقی خود مجبور بودند به ایران بازگردند. اما سامانه ثنا باعث شد تمامی این مشکلات رفع شود و ایرانیان خارج از کشور نیز در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب خود برسند.

قدم به قدم ثبت‌ نام سامانه ثنا

پیش از روی کار آمدن سامانه ثنا ابلاغیه‌ها به صورت فیزیکی به درب منزل ارسال می‌شد. در این حالت ممکن بود ابلاغیه را خود فرد دریافت نکند. یا برای ثبت دادخواست دردسر زیادی وجود داشت.همان‌طور که گفتیم برای استفاده از هر سامانه الکترونیکی باید در آن سامانه ثبت‌نام کنید. بنابراین اولین مرحله استفاده از سامانه ثنا نیز ثبت‌نام در این سامانه است. شاید با ثبت‌نام این سامانه آشنا نباشید. با ما همراه باشید تا با چگونگی ثبت‌نام در این سامانه بیشتر آشنا شوید:   قدم اول برای ثبت نام ثنا ایرانیان خارج از کشور، مراجعه به سایت عدل ایران و انتخاب شخص حقیقی است. (ایرانیان خارج از کشور برای ورود به این سامانه باید از فیلتر شکن ایرانی استفاده کنند)

سامانه ثنا خارج از کشور
سامانه ثنا خارج از کشور

    بعد از ورود به سامانه باید کد ملی، سریال شناسنامه و تاریخ تولد فرد وارد شود.

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور
سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

  در ادامه افراد باید اطلاعات شخصی و هویتی را مطابق کارت ملی خود وارد کنند.

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور
سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

 در این مرحله باید اطلاعات تماس را وارد کنند. دقت داشته باشید که باید شماره موبایلی که در ایران فعال باشد در سامانه ثبت شود.

سامانه ثنا خارج از کشور
سامانه ثنا خارج از کشور

  در این مرحله باید آدرس خود را ثبت شود. زمانی که گزینه خارج از کشور را انتخاب می‌کنید باید کشور، شهر، آدرس و کد ملی محل اقامت خود را وارد کنید. 

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور
سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

  بعد از ثبت اطلاعات باید احراز هویت انجام شود. در این مرحله باید مبلغ 9 هزار تومان به قوه قضاییه پرداخت کنید. سپس برای ثبا امضای خود اقدام کنید.

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور بعد از ثبت امضا باید عکس سلفی یا یک ویدئو از خود در سامانه ثبت کنید تا تصویر شما در قوه قضاییه ثبت شود.  

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور بعد از اتمام همه مراحل اگر ثبت نام را به درستی انجام داده باشید پیام ثبت نام و احراز هویت شما در سامانه ثنا با موفقیت انجام شد را دریافت می‎کنید.  

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

ورود به سامانه ثنا

برای ورود به این سامانه باید به سایت قانونی و معتبر سامانه ثنا مراجعه کنید و سپس کدملی، سریال شناسنامه و تاریخ تولد خود را وارد نمایید.در نظر داشته باشید به 2 روش می‌توانید به سامانه ثنا وارد شوید: از طریق مرورگر کامپیوتر یا لپ‌تاپ، از طریق نرم‌افزار تلفن همراه. فراموش نکنید سامانه ثنا نیز یک نرم‌افزار الکترونیکی دارد که روند کار شما را سریع‌تر پیش می‌برد. همان‌طور که گفتیم قبل از هر کاری باید در این سامانه ثبت‌نام کنید و یک حساب کاربری داشته باشید.با توجه به توسعه فناوری و تکنولوژی، سامانه ثنا نیز ارتقا پیدا کرده است. بنابراین به راحتی و با کمک اینترنت می‌توانید به سامانه ثنا وارد شوید. تمامی ایرانیان خارج از کشور که به خدمات قوه قضاییه نیاز دارند، می‌توانند از طریق مرورگر دستگاه خود به سایت ثنا مراجعه کنند.

ورود به سامانه ثنا با گوشی

کاربرانی که قصد دارند از طریق تلفن همراه خود وارد سامانه ثنا شوند، باید اپلیکیشن ثنا را دانلود کنند و برای ورود به این سامانه از این نرم‌افزار کمک بگیرند. به عبارت دیگر با ورود به سامانه ثنا از طریق این نرم‌افزار می‌توانید تمامی اسناد و ابلاغیه‌های لازم را به صورت الکترونیکی در اختیار قوه قضاییه بگذارید.با نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار ثنا، باید شخص حقیقی را انتخاب کنید. سپس رمز عبور و نام کاربری که هنگام ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید را وارد کنید. در ادامه باید گزینه ورود را بزنید. در این مرحله یک کد امنیتی به شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود که باید آن را در کادر خواسته‌شده وارد کنید.در آخر شما به کمک تلفن همراه خود وارد سامانه ثنا شده‌اید و می‌توانید گزینه ابلاغیه‌های جدید را بزنید. و تمامی اطلاعیه‌ها و بخش‌نامه‌های جدید صادر شده را مشاهده کنید. سپس برای نوع خدمات مورد نیاز خود درخواست بزنید و از نهادهای قضایی این سامانه کمک بگیرید. کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک می‌توانند اطلاعات کامل‌تری در مورد نحوه ورود به این سامانه در اختیار شما بگذارند.

ورود به سامانه ثنا خارج از کشور

پیش از این نیز گفتیم، رسیدگی و پیگیری مشکلات و مسائل ایرانیان خارج از کشور قبل از روی کار آمدن سامانه ثنا کار دشواری بود. امور بین‌الملل قوه قضاییه سعی کرد با راه‌اندازی سامانه ثنا، خدمت کنسولی مناسبی در اختیار ایرانیان خارج از کشور بگذارد. در ضمن این سامانه به طور دائم پاسخگو ایرانیان خارج از کشور است.گذشته از ثبت نام ثنا ایرانیان خارج از کشور، نحوه ورود و دسترسی آنها به این سامانه نیز اهمیت دارد. به خاطر داشته باشید، شهروندان ایرانی که ساکن خارج از کشور هستند و کد ثنا قوه قضاییه را دریافت کرده‌اند، می‌توانند از خدمات این سامانه الکترونیکی نهایت بهره را ببرند. برای ورود به سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور باید به سایت اینترنشنال عدل ایران مراجعه کنند.به زبان ساده‌تر، ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند با ورود به این سایت می‌توانند از خدمات الکترونیک قضایی کشور ایران بهره‌مند شود. در صورت داشتن کد ثنا و ورود به این سامانه، ایرانیان خارج از کشور می‌توانند پرونده قضایی خود را پیگیری کنند یا درخواست‌های خود را همانند درخواست گواهی عدم سوء پیشینه به ثبت برسانند. از آنجایی که خدمات سامانه ثنا به تازگی برای ایرانیان خارج از کشور قابل ارائه است، اگر امکان ثبت نام در سامانه ثنا را نداشتید می‌توانید از طریق ثبت نام در سامانه میخک اقدام کنید.

عدل ایران خارج از کشور

سایت عدل ایران به تازگی برای کمک به ایرانیان خارج از کشور تاسیس شد. در واقع با راه‌اندازی سایت عدل ایران ایرانیان خارج از کشور توانستند به ابلاغیه‌های جدید قوه قضاییه دسترسی پیدا کنند و بدون مراجعه حضوری درخواست‌های قضایی خود را به ثبت برسانند.ثبت نام ثنا ایرانیان خارج از کشور امری امکان‌پذیر است، بنابراین شهروندان ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، به راحتی می‌توانند به سایت عدل ایران مراجعه داشته باشند و کار خود را پیش ببرند.

خدمات سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

سامانه ثنا، این درگاه خدمات الکترونیکی قضایی کشور ایران بهترین خدمات کنسولی و قضایی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. این سامانه به صورت غیر حضوری به همه درخواست‌های قضایی رسیدگی می‌کند و لازم نیست متقاضیان خارج از کشور برای پیش بردن پرونده‌های خود به ایران سفر کنند. در ادامه خدمات مهم این سامانه را برای ایرانیان خارج از کشور به طور خلاصه نام می‌بریم:

ارائه گواهی عدم سو پیشینه

بعد از ثبت نام ثنا ایرانیان خارج از کشور، نوبت به ارائه خدمات این سامانه می‌رسد. این گواهی با همکاری وزارت امور خارجه ایران و پلیس بین‌الملل صادر می‌شود. فراموش نکنید تمامی خدمات سامانه ثنا به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری امکان‌پذیر است. بنابراین این گواهی نیز به صورت الکترونیکی به ثبت می‌رسد.

رسیدگی به امور طلاق

ایرانیان خارج از کشور در موارد بسیاری نیاز به خدمات حقوقی خواهند داشت. برای مثال ایرانیانی که قصد دارند در خارج از کشور از همسر خود جدا شوند، باید طبق قوانین ایران طلاق بگیرند. بنابراین باید در این سامانه ثبت‌نام کنند تا کارشناسان مربوطه درخواست آنها را مشاهده نمایند. در ادامه افراد متقاضی می‌توانند برای خود یک وکیل طلاق در ایران نیز انتخاب کنند.ناگفته نماند از طریق همین سامانه، افراد ایرانی که قصد جدایی از همسر خود را دارند باید به وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور وکالتنامه دهند تا این وکیل در نبود آنها تمامی روند پرونده را پیش برد. به طور کلی سامانه ثنا تمامی امور مربوط به طلاق را از 0 تا 100 به طور کامل انجام می‌دهد.

رسیدگی به اختلافات ارث و میراث

فرد ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کند، بعد از ثبت‌نام در سامانه ثنا، خیلی راحت می‌تواند درخواست خود را در مورد اختلافات مربوط به انحصار وراثت  در اختیار دادگستری و اداره قوه قضاییه ایران بگذارد. در ضمن متقاضیان از طریق همین سامانه می‌توانند قراردادی با یک وکیل پایه یک دادگستری تنظیم کنند.با تنظیم یک قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا، وکیل فرد متقاضی می‌تواند تمامی امور مربوط به اختلافات حاضر در مورد ارث و میراث را پیگیری و حل کند. توصیه می‌کنیم برای تسهیل و تسریع روند اختلافات ثبت‌شده خود از کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک کمک بگیرید.

رسیدگی به امور مربوط به انواع اختلافات اخلاقی و خانوادگی

در صورتی که از فرد ایرانی که خارج از کشور زندگی می‌کند شکایت شود و به او اتهامی وارد شود. این فرد از طریق همین سامانه می‌تواند به این‌گونه مسائل رسیدگی کند. در واقع بدون حضور فیزیکی خود می‌تواند مسائل مربوط به انواع دعوا و نزاع‌های قانونی را پیگیری نماید. بررسی ابلاغیه‌های صادر شده بر علیه افراد ایرانی خارج از کشور از طریق سامانه ثنا میسر خواهد بود.

احراز هویت در سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور

از آنجایی که ممکن است بعضی از ایرانیان ساکن در خارج از کشور، کد ثنا نداشته باشند، سیستم احراز هویت این سامانه نیز راه‌اندازی شد. می‌توان گفت در حال حاضر ثبت نام ایرانیان خارج از کشور به صورت کامل آنلاین انجام می‌شود. پیش از این ایرانیانی که در خارج از کشور ساکن بودند. کد ثنا نداشتند و نمی‌توانستند ابلاغیه‌های الکترونیکی خود را دریافت کنند.در حال حاضر با روی کار آمدن سیستم احراز هویت ایرانیان خارج از کشور. تمامی متقاضیان می‌توانند از سامانه ثنا و خدمات خوب آن بهره ببرند. فراموش نکنید بعد از تکمیل فرآیند و مراحل ثبت‌نام، باید اطلاعات هویتی خود را احراز کنید

گرفتن کد ثنا خارج از کشور چگونه است؟

از آنجایی که کد ورود به سامانه ثنا به موبایل پیامک می‌شود، شاید برای شما هم این سوال پیش آید. که گرفتن کد ثنا خارج از کشور چگونه است؟ برای ثبت نام در سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور باید با همکاری یکی از اعضای خانواده یا دوستان در ایران انجام شود. یعنی در زمان ثبت نام سیم کارت فعالی که در ایران باشد را وارد می‌کنید. کد پیامک شده را در سامانه ثبت می‌کنید.

ابلاغ برای سامانه ثنا خارج از کشور

همانطور که توضیح دادیم، ثبت دادخواست، امور ابلاغیه و لایحه از خدمات سامانه ثنا می‌باشند. شما با ورود به پروفایل شخصی خود می‌توانید انواع ابلاغیه‌های قضایی خود را بررسی کنید. ابلاغ برای افراد خارج از کشور هم مانند داخل کشور از طریق مراجعه به پروفایل شخصی است.  

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (4 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

نحوه جدا کردن یارانه
نحوه جدا کردن یارانه
وکیل در ارومیه
وکیل در ارومیه
حقوق شهروندی در رسانه های اجتماعی
حقوق شهروندی در رسانه های اجتماعی
امور دانشگاهی ایرانیان خارج از کشور
امور دانشگاهی ایرانیان خارج از کشور

12 پاسخ

  1. درود
   در صورتی که پرونده شما با دادنیک باشد پشتیبان اختصاصی برای شما در نظر گرفته می شود تا شما را در جریان پرونده بگذارند.

 1. سلام
  خارج از ایران زندگی میکنم برای طلاق توافقی باید سامانه ثنا خارج از کشوری که گفتین و توضیحش هست رو ثبت نام کنم یا میخک؟

  1. درود
   با مشاورین موسسه دادنیک تماس بگیرید.

 2. من برای تغییر ادرس ثبت ثنا خودم از خارج کشور چکونه میتونم پول پرداخت کنم اون ٩ هزار تومن رومیشه کسی کمک کنه ؟

  1. سلام، وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان حقوقی دادنیک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 3. من تو آلمان زندگی میکنم و میخوام از شوهرم طلاق بگیرم شما کاراشو انجام میدین؟

  1. سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طلاق ایرانیان خارج از کشور از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید

 4. چطور میتوانم امضای خود را روی صفحه گوشی هوشمند ثبت کنم(برای احراز هویت در ثبت ثنا لازم است روی صفحه مستقیما درج شود)

  1. سلام، وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان حقوقی دادنیک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *