مزایای طلاق توافقی

مزایای طلاق توافقی

یکی از روش‌های جدایی زوجین، طلاق به صورت توافقی است. در این روش زن و مرد برای پرداخت مهریه، نفقه و … با هم توافق می‌کنند؛ و قانون به درخواست ارائه شده برای جدایی زوجین رسیدگی می‌کند. مدت زمان طلاق توافقی از انواع دیگر طلاق سریع‌تر انجام می‌شود و مشکلات آن کمتر است.

با وجود مزیت‌های طلاق توافقی، همچنان این روش بدون داشتن وکیل 6 الی 9 ماه زمان می‌برد و به دلیل این که مرد و زن از قوانین اطلاع دقیق ندارند ممکن است مشکلات بیش‌تری نیز به وجود آید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از وکیل طلاق توافقی دادنیک کمک بگیرید.

در صورتی که پرونده شما با موسسه حقوقی دادنیک باشد، طلاق توافقی ظرف مدت بسیار کوتاه‌تری انجام می‌شود و نیازی به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست. بنابراین مزایای طلاق توافقی با داشتن وکیل بسیار بیش‌تر از طلاق توافقی بدون وکیل است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و راهنمایی کامل پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران حقوقی دادنیک در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

مزیت‌ های طلاق توافقی

اغلب زوجین برای پیشگیری از تنش و استرس ترجیح می‌دهند برای جدایی و طلاق سازش کنند. به همین دلیل است که طلاق توافقی نسبت به گذشته رایج‌تر شده است و زن و مرد دوستانه از هم جدا می‌شوند.

با این وجود هنوز هم بعضی از خانواده‌ها با مزیت‌هایی که طلاق توافقی دارند آشنا نیستند؛ و ترجیح می‌دهند یک‌طرفه برای جدایی اقدام کنند. در ادامه مهم‌ترین مزیت‌هایی که طلاق توافقی دارد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

مزیت‌ های طلاق توافقی

کم هزینه بودن طلاق توافقی

برای طلاق توافقی زوجین با هم مشورت می‌کنند؛ و پس از بررسی شرایط برای جدایی تصمیم می‌گیرند. با توجه به اینکه مراحل طلاق توافقی نسبت به سایر روش‌ها کوتاه‌تر است؛ نیازی نیست که زوجین پرونده‌های متعددی را در دادگستری تشکیل دهند و بارها به رأی صادره اعتراض بزنند، هزینه‌ای که برای طلاق توافقی در نظر گرفته شده نسبت به سایر روش‌های طلاق و جدایی بسیار کمتر است.

سرعت انجام پرونده طلاق

در پرونده‌های طلاق از طرف زن یا طلاق از طرف مرد لازم است که زوجین دلایل قابل قبول و گواهی عدم سازش را به دادگاه ارائه کنند. سپس در جلسات مشاوره طلاق شرکت کرده؛ و آماده صدور رأی نهایی دادگاه شوند. همچنین در طلاق یک‌طرفه مرد باید حق و حقوق مالی زن را به طور کامل بپردازد، تکلیف حضانت فرزندان روشن شود و سپس زوجین برای طلاق اقدام کنند.

اما در طلاق توافقی نیازی به ارائه دلیل و … وجود ندارد؛ و با توجه به توافقاتی که بین زوجین انجام شده رأی نهایی صادر می‌شود؛ بنابراین سرعت انجام پرونده‌های طلاق توافقی نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است.

طلاق توافقی با وجود سازش و توافقات بین زوجین انجام می‌شود؛ و دادگاه با توجه به توافقنامه ارائه شده به رونده پرونده طلاق رسیدگی می‌کند.

مسالمت‌ آمیز و دوستانه بودن طلاق توافقی

یکی از شرایط طلاق توافقی سازش و صلح بین طرفین است؛ یعنی زن و مرد زمانی برای طلاق توافقی اقدام می‌کنند که برای حق و حقوق مالی، حضانت فرزندان و… به توافق رسیده باشند. با توجه به اینکه جدایی زوجین دوستانه است؛ احتمال ایجاد تنش در مراحل طلاق و بعد از آن وجود نخواهد داشت.

این سازش گاهی مواقع می‌تواند مقدمه رجوع مجدد زوجین برای شروع دوباره زندگی شود. چون زن و مرد هنوز هم برای هم احترام و ارزش قائل هستند.

عدم دخالت خانواده‌ ها در فرآیند طلاق

در طلاق یک‌طرفه ممکن است زن یا مرد تحت تأثیر صحبت‌ها و رفتارهای والدینشان یا دوستان و آشنایانی که دارند برای جدایی اقدام کنند. این دخالت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز اختلافات شدید زوجین شود؛ و مراحل طلاق را طولانی‌تر کند.

اما در طلاق توافقی تنها زوجین و وکیل طلاق توافقی در جریان پرونده جدایی هستند؛ و دخالت‌های اطرافیان زوجین باعث پیچیده و طولانی شدن پرونده طلاق نمی‌شود.

عدم دخالت خانواده‌ ها در فرآیند طلاق

کاهش استرس فرزندان

استرس یکی از عوامل مخرب برای کودکان است؛ و افرادی که درگیر پروسه جدایی و طلاق هستند باید به این موضوع توجه داشته باشند. چون گاهی مواقع ممکن است این استرس‌ها زمینه‌ساز ناراحتی‌های روحی شدید در کودکان شود؛ و آن‌ها را پرخاشگر یا افسرده کند. با این وجود، معمولاً در طلاق‌های یک‌طرفه والدین سعی در پیروزی دارند؛ و توجهی به فرزندشان و صدمات روحی آن‌ها نمی‌کنند.

اما در طلاق توافقی والدین سعی می‌کنند که فرزندانشان را برای زندگی جداگانه آماده کنند؛ و درک شرایط و علت جدایی پدر و مادر برای کودکان راحت‌تر خواهد بود؛ بنابراین در طلاق توافقی کودکان صدمه کمتری نسبت به سایر روش‌ها خواهند دید.

جمع بندی

با وجود اینکه طلاق توافقی بر اساس سازش و توافقات بین زوجین و با کمترین استرس و ناراحتی انجام می‌شود؛ اما برای پیشبرد بهتر پرونده طلاق لازم است که از بهترین وکیل طلاق توافقی کمک بگیرد.

 وکیل طلاق در تهران با فرایند طرح دادخواست طلاق توافقی و نحوه پیش بردن این پرونده آشنا است، و به زوجین کمک می‌کند تا در بازه زمانی سریع‌تری طلاق را به سرانجام برسانند؛ و به زندگی طبیعی خودشان برگردند. برای گرفتن وکیل پایه یک دادگستری متخصص در طلاق پیشنهاد می‌کنیم از طریق دکمه‌های زیر با کارشناسان حقوقی دادنیک در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

هزینه طلاق توافقی به عهده کیست؟

زوجین برای پرداخت هزینه طلاق توافقی با هم سازش می‌کنند؛ و هر دو آن‌ها یا یکی از زوجین این هزینه را می‌پردازد.

انصراف یکی از زوجین در طلاق توافقی قابل قبول است؟

اگر زن از طلاق منصرف شود و در دفترخانه حاضر نشود، پس از 7 روز مرد می‌تواند یک‌طرفه همسرش را طلاق دهد؛ اما در صورت عدم مراجعه مرد، تنها در صورت وجود وکالت در طلاق زن می‌تواند از همسرش جدا شود.

آیا مهریه در طلاق توافقی پرداخت می‌شود؟

یکی از مزایای طلاق توافقی تعیین تکلیف حقوق مالی زن و پرداخت یا بخشش مهریه است.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (7 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق توافقی
مدارک لازم برای طلاق توافقی
مدارک لازم برای درخواست طلاق
شماره وکیل طلاق
شماره وکیل طلاق
اثبات عدم تمکین مرد
اثبات عدم تمکین مرد

14 پاسخ

 1. واقعا عدم دخالت خونواده ها بزرگترین امتیاز طلاق توافقیه من سر همین دخالتا دارم جدا میشم…. :(((((

 2. تنها موسسه ای که خدمات قابل توجهی داشت برای طلاق توافقی دادنیک بود واقعا ممنونم. شهلا امیری هستم

 3. موسسه شما کار طلاق توافقی داداشمو انجام داد و الان به یکی از دوستام که واقعا تو شرایط سختیه معرفی کردم. عالی هستین

 4. اگر سر حضانت بچه به توافق نرسیم یعنی بذاریمی برای بعد از طلاق ممکن نیست طلاق توافقی بگیریم؟

  1. درود
   خیر از مواردیه که حتما باید توافق بشه.

 5. خیلیا سمت طلاق توافقی نمیرن بخاطر اینکه فک میکنن تایمش مث بقیه روشا طولانیه.

  1. درود
   با مشاورین ما در تیم دادنیک در ارتباط باشید.

  1. درود
   در صورتی که به تیم حقوقی دادنیک اعتماد کنید 20 تا 60 روز کاری.

 6. اونایی که بچه هاشونو دوس دارن و آرامششون براشون مهمه بنظرم طلاق توافقی رو انتخاب کنن

  1. درود
   عناوین در صفحه اول سایت ذکر شده و مشاوره تلفنی رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)