استخدام کار در دبی

استخدام کار در دبی

دبی، یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین شهرهای خارمیانه است که در کشور امارات متحده عربی قرار دارد. طی سال‌های اخیر، کشور امارات رشد و توسعه اقتصادی فزاینده‌ای داشته‌است و سرمایه‌گذاران زیادی را از سراسر جهان جذب کرده است. حضور شرکت‌های معتبر بین‌المللی و زیرساخت‌های اقتصادی فوق‌العاده این کشور، منجر به پدید امدن مشاغل متنوعی در امارات شده‌است.

در این مقاله از بلاگ دادنیک قصد داریم به بررسی نحوه استخدام کار در دبی و شرایط گار در دبی برای ایرانیان بپردازیم. اگر شما هم جویای کار در دبی هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط کار در دبی برای ایرانیان

در سال‌های اخیر، کشور امارات توانسته با توسعه زیرساخت‌های اقتصادی خود، بازار جذب نیروی کار خود را گسترش‌ دهد و متخصصین زیادی را از سراسر جهان به‌خصوص کشورهای خاورمیانه‌ای، جذب کند. دبی شهری مدرن با استنداردهای بالای جهانی است. علاوه‌براین، نزدیکی دبی به ایران باعث شده‌است تا ایرانیان زیادی خواهان مهاجرت به دبی و استخدام کار در دبی باشند.

قبل از ورود به دبی حتما باید ویزای دبی را دریافت نمایید. اما توجه کنید که شما قبل از ورود به کشور امارات باید شغل خود را پیدا کرده‌باشید. پیدا کردن شغل در دبی‌ و استخدام شدن معمولا مستلزم حمایت یک کارفرما در دبی است که به‌عنوان حامی شما عمل می‌کند و فرایند اخذ ویزای شما را به‌جریان می‌اندازد.

بیشترین شهم شغلی در کشور امارات مربوط به شاخه‌های پتروشیمی، پالایش نفت، گردشگری و خدمات هوایی است. ساعت کاری در دبی ۸-۹ ساعت در روز است و روزهای تعطیل امارات جمعه و شنبه است. همچنین کارمندان این کشور مجاز به اخذ سی روز مرخصی در سال هستند.

شرایط کار در دبی برای ایرانیان

نرخ بیکاری  در کشور امارات

نرخ بیکاری نشان‌دهنده حضور سرمایه‌گذاران و فعال بودن اقتصاد یک کشور است. به‌عبارتی، هرچقدر نرخ بیکاری در‌ یک کشور پایین‌تر باشد، آن کشور اقتصادی فعال‌تر‌ و پویاتر دارد. حضور سرمایه‌گذاران در کشور امارات، اقتصاد این کشور را بسیار بهبود بخشیده‌ است و مشاغل مختلفی را پدید آورده است؛ به‌گونه‌ای که نرخ بیکاری در کشور امارات ۳/۳۶ درصد رسیده‌است.

شرایط دریافت ویزا برای کار در دبی

دریافت ویزای کاری دبی چندین شرط اصلی دارد که در اینجا ذکر می‌کنیم:

 1. برای اینکه در دبی مشغول به کار شوید، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مستقر در دبی داشته‌باشید. شما باید مدارک و هزینه‌های مربوطه را به کارفرما ارائه کنید تا کارفرمای شما فرایند اخذ ویزای شما را آغاز کند.
 2. شرط سنی برای ورود به دبی از طریق ویزای کاری حداقل ۱۸ سال است و افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند، نمی‌توانند ویزای کاری دبی را دریافت کنند.
 3. یکی دیگر از شروط لازم برای اخذ ویزای کاری امارات، داشتن پیشینه کیفیری تمیز است. افراد متقاضی نباید هیچگونه سابقه کیفری داشته‌باشند.
 4. همچنین فرد متقاضی باید تخصص و مهارت‌های لازم برای شغلی که می‌خواهد در آن استخدام‌ شود را داشته‌باشد.

انواع ویزای‌ ورود به امارات

ویزا مجوز ورود به یک کشور است و قبل از ورود به هر کشوری، به ویزا نیاز دارید. کشور امارات را در این زمینه چندین نوع ویزا ارائه می‌دهد. از جمله:

 • ویزای توریستی دبی: این ویزا معمولا الکترونیکی‌ و برای تورهای دبی صادر‌ می‌شود و به‌‌صورت گروهی قابل استفاده است. اگر می‌خواهید به‌تنهایی به دبی سفر کنید، باید از طریق ضمانت‌نامه بانکی اقدام به اخذ ویزا کنید.
 • ویزای تحصیلیدبی: این ویزای برای افرادی صادر می‌شود که قصد ادامه تحصیل در دبی را دارند. از جمله این افراد می‌توان به دانش‌اموزان و دانشجویان اشاره کرد.
 • ویزای کاری دبی: ویزای کاری برای کسانی صادر‌ می‌شود که یک پیشنهاد کاری در دبی دارند. همچنین این ویزا را وزارت کار امارات صادر‌ می‌کند.
 • ویزای ترانزیت امارات: کسانی که می‌خواهند فقط از این کشور عبور کنند تا به مقصد یا کشور اصلی خود برسند، درخواست ویزای ترانزیت می‌دهند.
 • ویزای تجاری امارات: ویزای تجاری برای ‌مدیران و تاجرانی است که به دلایل کاری به امارات سفر می‌کنند.

استخدام کار در دبی چگونه است؟

استخدام شدن در دبی فرایند پیچیده‌ای ندارد و مهم‌ترین قسمت، لینک شدن با کارفرما است. پس از آن کارفرما برای استخدام کارمند خارجی خود به اداره کار امارات مراجعه می‌کند و برای صدور ویزای کارمند جدید، درخواست می‌دهد. دولت امارات یک ویزای سی روزه صادر می‌کند که در این مدت، فرد متقاضی فرصت دارد به امارات سفر کند و طی ۶۰ روز نسبت به دریافت اقامت امارات اقدام کند.

فرد متقاضی برای دریافت شناسنامه و پاسپورت ورود باید به مرکز ID مراجعه کند و ID کارت امارات خود را دریافت نماید. سپس برای انجام آزمایشات پزشکی به مراکز درمانی مراجعه کند. پس از طی این مراحل، فرد می‌تواند برای اخذ اقامت خود به اداره مهاجرت امارات، مراجعه نماید.

نحوه دریافت ویزای کار در امارات

برای دریافت ویزای کار دبی باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. اما مراحل اخذ این ویزا دشوار نیست و در مدت زمان کوتاهی صادر می‌شود.

در ابتدا باید فرم موردنظر را به‌صورت آنلاین پر کنید و از فرم تکمیل شده، پرینت بگیرید. دقت کنید که تمام اطلاعات را به درستی وارد کنید و اگر نیاز‌ بود تمام صفحات را امضا بزنید. در نهایت مدارک گفته شده در فرم را آماده نمایید و تحویل دهید.

چه مدارکی برای درخواست مجوز کار در دبی نیاز دارم؟

زمانی که فرم‌های سفارت را پر کردید، باید فرم را به همراه مدارک زیر ارائه دهید:

 • تهیه و تکمیل فرم‌های سفارت
 • کپی رنگی از پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • یک قطعه عکس پرسنلی
 • ارائه بیمه‌نامه مسافرتی
 • اصل‌ مدارک کاری‌ و تحصیلی
 • مشاغل پرطرفدار در دبی

کشور امارات، کشور ثروتمندی است و دستمزدهای پرداختی در مشاغل مختلف این کشور، نسبتا بالا است. به‌همین دلیل عده زیادی از ایرانیان، خواهان مهاجرت کاری به امارات هستند. چرا که در این کشور می‌توانند علاوه بر دستمزد بالا، از خدمات اموزشی، تفریحی و درمانی فوق‌العاده استفاده کنند.

چه مدارکی برای درخواست مجوز کار در دبی نیاز دارم؟

مشاغل مختلفی که در امارات وجود دارد که افراد متقاضی می‌توانند در آن فعالیت کنند؛ اما چندین شغل وجود دارند که درامد نسبتا بالاتری از مشاغل دیگر‌ دارند. از جمله این مشاغل می‌توان به شرکت‌های‌ پخش و ارتباطات، فناوری اطلاعات، مشاغل بانکی‌ و بیمه، مشاغل حوزه دریایی و شرکت‌های هوایی اشاره کرد.

تخصص‌های مورد نیاز برای کار در دبی

در ادامه لیست تخصص‌های موردنیاز در دبی که امروزه بازار پر رونقی دارند را معرفی می‌کنیم:

 • آشپزی‌ و مشاغل مربوط به این حوزه
 • معماری و مهندسی
 • مارکتینگ و بازیابی انلاین
 • مشاور املاک و ساخت و ساز
 • هتلداری
 • کار در دبی با جای خواب

هزینه مسکن و اسکان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان کار در دبی است‌. به همین دلیل در اینجا مشاغلی را معرفی خواهیم کرد که با فعالیت در آن‌ها، می‌توانید از اسکان رایگان بهرمند شوید.

پرستاری ‌کودک و سالمند، کار در ساختمان‌ها، کار در هتل‌ها و مسافرخانه‌ها از جمله مشاغلی است که شرایط استخدام راحتی دارند و محل اسکان کارمند را نیز تامین می‌کنند.

 حقوق کار در دبی چقدر است؟

یکی از مسائلی که قبل از مهاجرت کاری به دبی باید به آن دقت کنید، میزان درآمد و بررسی دستمزدها در امارات است. هزینه‌های زندگی در دبی نسبتا بالا است و مالیات روی تمام کالاهای امارات لحاظ شده ‌است.

حقوق کارکنان در امارات به دو صورت ساعتی و ماهیانه پرداخت می‌شود. همچنین درامد نیروی کار ساده و متخصص نیز در این کشور مانند تمام کشورها، متفاوت است. اما در مجموع به‌طور میانگین، حقوق افراد در هر ساعت ۱۲۰ درهم، در هر ماه ۲۱.۵۰۰ درهم و در سال ۲۵۸.۰۰۰ درهم است.

دریافت اقامت امارات با کار در دبی

همان‌طور که می‌دانید، مدت زمان ویزای کاری امارات ۲ الی ۵ سال است و اغلب کسانی که از طریق دریافت ویزای کاری به دبی مهاجرت می‌کنند، می‌خواهند اقامت و تابعیت این کشور را نیز داشته‌باشند. در کشور‌های اروپایی، افراد مهاجر می‌توانند پس از پنج سال کار در ان کشور، اقامت دائم را اخذ نمایند؛ اما دولت امارات قوانین بسیار پیچیده‌ای برای اخذ شهروندی این کشور وضع کرده‌است و تقریبا گرفتن اقامت دائم امارات را غیرممکن ساخته‌ است.

افراد تنها در صورتی می‌توانند اقامت دائم امارات را بگیرند که بیش از سی سال در کشور امارات زندگی کرده‌باشند. متقاضیان می‌توانند در شرایطی که قوانین شهروندی امارات را رعایت کرده‌باشند، ویزای موقت خود را تمدید کنند.

هزینه ویزای کار در دبی برای ایرانیان

همان‌طور که در بالاتر اشاره کردیم، برای ورود به دبی انواع ویزا صادر می‌شود که هرکدام کاربرد خاص خود را دارد. هزینه‌های صدور ویزا با توجه به نوع ویزا، مدت زمان اعتبار و دفعات ورود به کشور امارات، متفاوت است و یکسان نیست. در ادامه چندین ویزای کاری پرطرفدار‌ را معرفی خواهیم کرد.

 1. ارزان‌ترین‌ ویزای‌ کاری، ویزای کاری ۱۴ روزه است. هزینه این ویزا ۱۸۹ دلار است و افراد با اخذ این ویزا یک بار فرصت ورود به امارات را دارند.
 2. ویزای جاب سیکر نیز ۹۰ روزه است که ۳۴۹ دلار هزینه دارد. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند به امارات بروند و شغل موردنظر خود را پیدا کنند. این ویزا نیز یک بار ورود است و برای ایرانیان صادر نمی‌شود.
 3. ویزای ۹۰ روزه امارات که قابلیت چندبار ورود را دارد ۹۴۰ دلار است. این ویزا بیشتر‌ برای افرادی است که می‌خواهند از طریق کارفرما در دبی استخدام شوند.

ویزای همراه با استخدام کار در دبی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های اخذ‌ ویزای کاری‌ دبی‌، دریافت ویزای همراه است. کشور امارات این امکان را در اختیار متقاضیان اخذ ویزای کاری‌ قرارداده‌ است‌. در واقع افرادی‌ که ویزای کاری‌ امارات را داشته‌باشند، می‌توانند خانواده، فرزندان و افراد تحت تکفل خود را، با خود به امارات ببرند.

ویزای همراه با استخدام کار در دبی

دریافت ویزای همراه امارات شرایطی دارد که باید به ان‌ها دقت کنید. از جمله این شرایط میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فرزند فرد متقاضی باید کمتر از ۱۸ سال سن داشته‌باشد.
 2. همسر فرد متقاضی اجازه کار در دبی را ندارد.
 3. درامد ماهیانه فرد باید به ‌اندازه هزینه‌های خانواده باشد و حداقل ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ درهم درآمد داشته ‌باشد.

مزایای استخدام کار در دبی

دبی، شهر فرصت‌ها و موقعیت‌های ایده‌ال است. کشور امارات با تقویت زیرساخت‌های اقتصادی خود و جذب سرمایه‌گذاران قدرتمند از سراسر جهان، به ثبات اقتصادی و سیاسی‌ رسیده‌است. پیدا کردن کار در دبی در بین ایرانیان و ساکنین خاورمیانه بسیار‌ پرطرفدار است. استخدام شدن در دبی‌ مزایای بسیار زیادی دارد. این مزیت‌ها عبارتند از:

 1. عدم وجود مالیات بر درآمد
 2. اهدای بسته‌های حمایتی به کارکنان
 3. برخورداری از امکانات اموزشی مشابه با اروپا
 4. برخورداری از امکانات و تفریحات جذاب و ایده‌آل
 5. اب ‌و هوای نسبتا گرم
 6. ثبات اقتصادی و سیاسی امارات

جمع بندی

در این مقاله از بلاگ دادنیک به نحوه استخدام کار در دبی پرداختیم و نحوه استخدام شدن در دبی‌ و اخذ اقامت، مدارک مورد نیاز و فرآیند اخذ ویزای امارات پرداختیم. اگر‌ شما هم متقاضی استخدام کار در دبی هستید و فکر می‌کنید‌ مهارت‌های لازم را در شغل خود دارید، می‌توانید از‌ مشاوران دادنیک کمک بگیرید و با کارفرمای خود در دبی لینک شوید.

به نحوه استخدام کار در دبی پرداختیم و نحوه استخدام شدن در دبی‌ و اخذ اقامت، مدارک مورد نیاز و فرآیند اخذ ویزای امارات پرداختیم. اگر‌ شما هم متقاضی استخدام کار در دبی هستید و فکر می‌کنید‌ مهارت‌های لازم را در شغل خود دارید، می‌توانید از‌ مشاوران دادنیک کمک بگیرید و با کارفرمای خود در دبی لینک شوید.

سوالات متداول

ویزای سرمایه گذاری امارات چند ساله است؟

ویزای سرمایهگذاری امارات پنج و ده ساله است.

حقوق کارگر ساده در امارات چقدر است؟

حقوق کارگر ساده در این کشور حدود ۲۰۰۰ درهم در ماه است.

هزینه دریافت ویزای کار برای ایرانیان چقدر است؟

هزینه صدور ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت است و کمترین مقدار ان ۱۸۹ دلار است.

میانگین حقوق و دستمزد در دبی چقدر است؟

میانگین دستمزد در دبی ۲۱.۵۰۰ درهم است. اما این مقدار باتوجه به مشاغل مختلف، متفاوت است.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
4.9/5 - (12 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

هزینه ویزای کار دبی
هزینه ویزای کار دبی
خرید ملک در دبی
خرید ملک در دبی
مهاجرت پزشکان به امارات
مهاجرت پزشکان به امارات
نحوه گرفتن اقامت امارات
نحوه گرفتن اقامت امارات

4 پاسخ

 1. سلام و خسته نباشید
  شما در جواب به سوال حقوق کارگر ساده در امارات چقدر است؟ گفتین…

  حقوق کارگر ساده در این کشور حدود ۲۰۰۰ درهم
  در ماه است.
  یجا دیگه در جواب به سوال میانگین حقوق و دستمزد در دبی چقدر است؟ گفتین…

  میانگین دستمزد در دبی ۲۱.۵۰۰ درهم است. اما این مقدار باتوجه به مشاغل مختلف، متفاوت است.
  لطفا بفرمایید کدومش درسته؟؟
  از لطف شما سپاسگذارم

  1. درود
   همونطور که گفتید در مشاغل مختلف متفاوت هست و بطور میانگین بین 2000 تا 22000 درهم.

 2. با سلام. من در حال حاضر در هتل بین‌المللی لاله
  در قسمت مهندسی و سر پرست برق هتل مشغول به کار و مسلط به کلیه تاسیسات هتل هستم ولی به دلیل پایین بودن حقوق هتل اگه
  بشود همین کار رو در دبی انجام دهم لطفا راهنمایی فرماید .ممنونم

  1. درود
   لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا به طور کامل راهنماییتون کنند شرایط رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *