سامانه میخک آذربایجان

سامانه میخک آذربایجان

ایرانیان مقیم و مهاجر به دیگر کشورها برای دسترسی به خدمات کنسولی و اداری ایرانی نیاز به ارتباط آنلاین و حضوری با وزارت امور خارجه دارند. این فعالیت‌ها، خدمات شناسنامه‌ای، گرفتن گذرنامه، وکالت‌نامه و دیگر خدمات را شامل می‌شود. ‌ایرانیان مقیم کشور جمهوری آذربایجان نیز مانند سایر ایرانیانی که در سراسر جهان زندگی می‌کنند، برای دسترسی به این خدمات باید به پرتالی به نام «سامانه میخک» مراجعه نمایند. این سامانه که در واقع سامانه یکپارچه خدمات کنسولی است که بیشتر مراحل این خدمات را به صورت آنلاین ارائه می‌کند. یکی از این خدمات ثبت وکالت طلاق است. در این مقاله قصد داریم تا با روش و مراحل کامل کار با سامانه میخک آشنا شویم و ببینیم چگونه باید مراحل وکالت طلاق را در سامانه میخک آذربایجان ثبت نمود.

سامانه میخک چیست؟

سامانه میخک یا «سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی» پرتالی است که ایرانیان مقیم خارج از کشور با مراجعه با آن می‌توانند فعالیت‌ها و خدماتی مانند خدمات شناسنامه‌ای، امور مربوط به گذرنامه، وکالت‌نامه‌ها، تایید اسناد گوناگون و … را به صورت آنلاین به انجام برسانند. مراحل کلی کار در سامانه میخک آذربایجان به این ترتیب است که شما ابتدا یک پرونده و یا پروفایل به نام خود ساخته و سپس اسناد و مشخصات خود را در این سامانه بارگذاری می‌کنید. سپس وزارت امور خارجه با بررسی مدارک برای شما کد رهگیری به ایمیل وارد شده ارسال کرده و بقیه مراحل بسته به خدمت مورد نظر به صورت حضوری و یا آنلاین، انجام خواهد شد.

 ثبت نام در سامانه میخک 

برای این کار ابتدا باید وارد سایت سامانه میخک به آدرس mikhak.mfa.gov.ir شوید. اولین قدم این است که یک پروفایل و یا پرونده جدید به نام خود ثبت کنید. روی گزینه «ثبت نام یا ورود به سامانه» در صفحه اصلی سامانه کلیک کنید. در صفحه باز شده، کد ملی و ایمیل خود را وارد کنید و از یکی از گزینه‌های رمز یکبار مصرف و دائمی، یکی را برگزینید. کار ساخت پروفایل تمام است. حال می‌توانید با نام کاربری خود وارد سایت شده و مشخصات خود مانند آدرس و شماره تلفن را وارد نمایید.

دریافت کد رهگیری از سامانه میخک

حال شما باید خدمتی که نیاز دارید را از بین انواع خدمات کنسولی میخک پیدا کرده و وارد آن بخش شوید. برای ثبت خدمت شما باید مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و در صفحه مورد نظر بارگذاری نمایید. پس از بارگذاری مدارک، نوبت به وزارت امور خارجه است که صحت مدارک را بررسی نماید. پس از این کار، یک کد رهگیری به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد. شما پس از دریافت کد رهگیری از سامانه میخک  باید بسته به نوع خدمت به صورت حضوری و یا آنلاین، بقیه مراحل را انجام دهید.

احزار هویت سامانه میخک

روال کار به این صورت است که شما همراه با کد رهگیری در ایمیل، لینکی برای گرفتن وقت از سفارت و یا نمایندگی ایران، دریافت می‌کنید. پس از گرفتن وقت، باید به صورت حضوری و همراه با کد رهگیری و مدارک به سفارت مراجعه کنید. برای وکالت‌نامه طلاق، درخواست وکالت به یک وکیل از جانب شما با حضور نماینده حقوقی سفارت، امضا شده و وکالت‌نامه در سامانه میخک ثبت خواهد شد. احراز هویت در سامانه میخک آذربایجان به صورت حضوری انجام می‌شود.

راهنمای استفاده از سامانه میخک به صورت خلاصه

 •       ورود به سایت سامانه میخک به آدرس mikhak.mfa.gov.ir
 •       ساخت پروفایل به نام کاربر و وارد نمودن اطلاعات شخصی
 •       انتخاب خدمت مورد نظر از سامانه
 •       بارگذای مدارک مورد نیاز آن خدمت در سایت
 •       دریافت کد رهگیری و گرفتن وقت از سافارت و یا نمایندگی ایران در شهر محل زندگی
 •       مراجعه برای احراز هویت و امضای وکالت‌نامه به عنوان مثال برای وکالت طلاق

 

سامانه میخک آذربایجان
سامانه میخک آذربایجان

خدمات سامانه میخک شامل چه مواردی است؟

خدمات کنسولی سامانه میخک فراوان است. موارد مهم این خدمات را با هم بررسی می‌کنیم:

1.    خدمات شناسنامه‌ای و هویتی

در این بخش انواع خدمات کنسولی شناسنامه‌ای و سجلی مانند ثبت تولد، مرگ، ازدواج، طلاق و … انجام می‌گیرد.

2.    خدمات گذرنامه‌ای

اگر نیاز به تمدید گذرنامه در سفارت و یا صدور آن دارید، می‌توانید از این قسمت سامانه میخک آذربایجان استفاده کنید.

3.    خدمات مربوط به وکالت‌نامه

در این بخش می‌توانید ثبت وکالتنامه در سامانه میخک را مانند انواع  تحصیلی، اداری، انحصار وراثت و یا وکالت‌نامه طلاق توافقی و یکطرفه را انجام دهید.

4.    تشکیل پرونده‌های تحصیلی

اگر به دنبال تاییدیه مدارک تحصیلی و یا استعلام درباره مدارک تحصیلی خارجی هستید، می توانید از این بخش از سامانه میخک کمک بگیرید.

5.    استعلام و یا تایید مدارک

در این بخش از سایت می‌توانید مدارک مورد نیازتان را برای تایید و یا استعلام، بارگذاری کنید.

 طلاق در کشور آذربایجان

ایرانیان مقیم کشور آذربایجان برای انجام طلاق دو راه دارند. این افراد هم باید با استفاده از قوانین کشور میزبان یعنی کشور آذربایجان مراحل طلاق خود را به انجام برسانند و هم با استفاده از قوانین ایران. برای انجام طلاق در کشورهای خارجی فرد متقاضی طلاق باید به یک وکیل طلاق در ایران ، برای انجام مراحل قانونی طلاق، وکالت دهد. ثبت وکالت‌نامه و معرفی وکیل امروزه با استفاده از سامانه میخک آذربایجان انجام می‌گیرد.

همچنین باید بدانیم قوانین طلاق در آذربایجان، برای اتباع همان کشور معتبر است و طبق ماده 6 فانون مدنی، قوانین مربوط به امور شخصی در مورد اتباع ایران که در دیگر کشورها زنذگی می‌کنند نیز جاری است. موسسه دادنیک برای کمک به هموطنان عزیز در بخش طلاق ایرانی با کمک از وکلای مجرب در ایران آمادگی همکاری دارد کارشناسان موسسه ما برای مشاوره رایگان به هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور در امور طلاق ایران آماده هستند.

طلاق ایرانیان در آذربایجان

ایرانیان مقیم کشور آذربایجان، برای ثبت طلاق و یا ثبت وکالت‌نامه و گرفتن وکیل در ایران می‌توانند از خدمات این سایت استفاده نمایند. مراحل استفاده از خدمات به این صورت است:

 •       ساخت پروفایل و وارد نمودن اطلاعات شخصی کاربر در این بخش
 •       وارد شدن به پروفایل شخصی
 •       وارد نمودن اطلاعات وکیل در بخش وکالت‌نامه طلاق
 •       بررسی اطلاعات و اسناد کاربر وارسال کد رهگیری
 •       مراجعه حضوری برای احراز هویت به مراکز مورد تایید وزارت امور خارجه در سامانه میخک آذربایجان و امضای وکالت‌نامه
 •       ثبت شدن وکالت‌نامه برای وکالت طلاق توافقی در ایران و یا طلاق یک طرفه در این سامانه

همچنین ایرانیان مقیم خارج از ایران نیز از سال 1399 می‌توانند با استفاده از سامانه ثنای قوه قضائیه برای ثبت قرارداد الکترونیکی برای وکالت طلاق اقدام نمایند. مراحل کار به این صورت است که پس از ورود به سامانه ثنا، کاربر شماره ملی و شناسنامه و تاریخ تولد خود را وارد می‌کند. در مرحله بعدی کاربر اطلاعاتی مانند اطلاعات هویتی و تلفن و آدرس خارج از کشور خود را وارد می‌کند. پس از طی این مراحل وکیل مستقر در ایران می تواند بقیه امور مربوط به وکالت طلاق را در این سامانه انجام دهد.

برای مراجعه به سفارت ایران در آذربایجان می‌توانید به نشانی آذربایجان باکو 3 Bunyad Sardarov, Baku, Azerbaijan مراجعه نمایید. شماره تلفن سفارت همچنین 00994124340340 است.

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک
ثبت وکالتنامه در سامانه میخک
سامانه میخک مالزی
سامانه میخک مالزی
سامانه میخک فرانسه
سامانه میخک فرانسه
سامانه میخک
سامانه میخک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *