سامانه میخک بحرین

سامانه میخک بحرین

تمامی ایرانیانی که در کشور بحرین زندگی می‌کنند و به خدماتی کنسولی نیاز دارند، باید به سامانه میخک بحرین مراجعه کنند. سامانه میخک بحرین به تمامی ایرانیان ساکن در کشور بحرین خدمات کنسولی را ارائه می‌دهد. این سامانه الکترونیکی در راستای ارائه سرویس‌های مربوط به خدمات کنسولی برای ایرانیان ساکن در کشور بحرین راه‌اندازی شددر نظر داشته باشید کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ در خدمت شما هستند. اگر سوالی در مورد مسائل حقوقی دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.   

سامانه میخک چیست؟

سامانه میخک یک سامانه الکترونیکی جامع است که خدمات کنسولی مهم و اساسی برای ایرانیان خارج از کشور فراهم می‌کند. وزارت امور خارجه سامانه میخک را در جهت بهبود ارائه خدمات کنسولی برای ایرانیان خارج از کشور راه‌اندازی کرد. سامانه میخک مخفف مدیریت یکپارچه خدمات کنسولگری است. سامانه میخک بحرین بهترین خدمات کنسولی را در اختیار ایرانیان ساکن در کشور بحرین قرار می‌دهد. همان‌طور که گفتیم وزارت امور خارجه این سامانه الکترونیکی را ایجاد کرد. فراموش نکنید سامانه میخک نیز همانند سایر سامانه‌های الکترونیکی مراحل استفاده ویژه‌ای دارد و باید اطلاعات ورودی را بدون هیچ نقصی در این سامانه ثبت کنید.

مرحله اول ورود به این سامانه، ثبت‌نام و تکمیل فرم اطلاعات هویتی و شخصی است، پس از دریافت کد رهگیری نوبت به احراز هویت می‌رسد و باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.  فرقی ندارد به دنبال چه نوع خدمات کنسولی هستید، بیمه درمانی، گواهی تحصیلی، ثبت وکالتنامه در سامانه میخک، همه و همه توسط این سامانه قابل‌انجام است.  به عبارت دیگر، سامانه میخک برای انجام تمامی این امور کنسولی آمادگی دارد. توصیه می‌کنیم برای دریافت هر یک از گواهی‌های مربوط به کشور ایران به همین سامانه الکترونیکی مراجعه کنید. 

راهنمای استفاده از سامانه میخک بحرین

تا به اینجای مقاله سعی کردیم شما را با سامانه میخک آشنا کنیم. حال بهتر است با نحوه استفاده از این سامانه نیز آشنا شوید. در ادامه راهنمای استفاده از سامانه میخک را توضیح می‌دهیم. همان‌طور که می‌دانید تمامی سامانه‌های الکترونیکی خدمات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار کاربران قرار می‌دهند. سامانه میخک نیز همین‌طور عمل می‌کند.  

مرحله اول استفاده از این سامانه ثبت‌‎نام است و در مرحله دوم باید نوع خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از ثبت‌نام و انتخاب نوع خدمت بهتر است فرم‌های مربوطه را بدون هیچ نقصی پر کنید. پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات هویتی و شخصی خود را بدون هیچ اشتباهی در سیستم وارد نمایید.    

بدون‌شک می‌دانید که تمامی سامانه‌های الکترونیکی در قدم اول به اطلاعات شخصی و هویتی افراد نیاز دارند. اگر در ورود اطلاعات در این سامانه اشتباهی صورت گیرد، باید برای تصحیح اطلاعات به سفارت مراجعه کنید. 

ثبت‌نام در سامانه میخک بحرین

برای ثبت نام در سامانه میخک باید همین عبارت را جستجو کرده و ایمیل و کد ملی خود را وارد کنید. سپس بعد از ورود به صفحه اصلی اطلاعات هویتی، محل سکونت و تماس خود را وارد کنید. پیش از این نیز گفتیم اولین قدم برای استفاده از خدمات سامانه میخک، ثبت‌نام در این سایت است. ثبت‌نام یعنی اطلاعات هویتی و شخصی خود را در سامانه الکترونیکی وارد کنید. به منظور اجرای سریع امورات پرونده خود، بهتر است تمامی اطلاعات خواسته‌شده را با دقت وارد سایت کنید. اگر در هنگام ثبت‌نام یا استفاده از سایت به هر مشکلی برخورد کردید باید به صورت حضوری به سفارت ایران در بحرین مراجعه نمایید.   

 

سامانه میخک بحرین
سامانه میخک بحرین

دریافت کدرهگیری از سامانه میخک بحرین

بعد از اینکه فرآیند ثبت‌نام خود را کامل کردید و مدارک لازم آپلود شد، نوبت به دریافت کد رهگیری می‌رسد. زمانی که فرم‌های خواسته‌شده را پر کردید و مدارک ارسالی شما تکمیل شد، سامانه به طور خودکار کد رهگیری برایتان ارسال می‌کند. با در دست داشتن کد رهگیری مراحل بعدی قابل انجام است.  

احراز هویت در سامانه میخک 

بعد از دریافت کد رهگیری باید برای احراز هویت اقدام کنید. هنگامی که کارشناسان مربوطه تمام مدارک شما را بررسی کردند و کد رهگیری برایتان ارسال شد. باید زمانی را برای احراز هویت در نظر بگیرید. سیستم نوبت‌دهی سامانه میخک سفارت ایران در بحرین برای متقاضیان وقت ملاقات تعیین می‌کند. در پایان باید مدارک لازم را جمع‌آوری کنید و به سفارت ایران در این کشور سر بزنید.

خدمات سامانه میخک بحرین

سامانه میخک بحرین خدمات مورد نیاز ایرانیان ساکن در کشور بحرین را فراهم می‌کند. پیش از این نیز گفتیم که بعد از تکمیل فرآیند ثبت‌نام باید خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ضمن باید فرم‌های لازم را پر نمایید و مدارک خواسته‌شده را گرد هم آورید. در پایان باید تمامی این فرم‌های پرشده و مدارک جمع‌آوری شده را در اختیار سامانه بگذارید.  

تمامی مسائل حقوقی ایرانیان ساکن در کشور بحرین به کمک سامانه میخک انجام می‌شود. هر خدمت کنسولی که نیاز دارید از دریافت گواهینامه رانندگی گرفته تا اخذ وکالتنامه برای وکیل طلاق در ایران  خود را می‌توانید از طریق همین سامانه دریافت کنید. در ادامه 5 مورد از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین خدمات این سامانه را برایتان شرح می‌دهیم.

پرونده تحصیلی

اگر در کشور بحرین زندگی می‌کنید و به اخذ گواهی تحصیلی خود از کشور ایران نیاز دارید، بهتر است به همین سامانه میخک مراجعه کنید. خوشبختانه کارشناسان سامانه میخک در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند.

پرونده درمانی

بعضی از ایرانیانی که در کشور بحرین زندگی می‌کنند و در آن کشور دوره‌ای بیمار شدند. به خدمات درمانی نیاز پیدا کردند. اما از آنجایی که بحرین خدمات درمانی خود را در اختیار هر کسی نمی‌گذارد، این افراد هزینه درمان را باید از حساب خود پرداخت کنند. این هزینه‌ها بسیار زیاد است و نیاز به بیمه درمانی دارد. خوشبختانه استفاده از خدمات درمانی کشور ایران برای افراد ساکن در کشور بحرین از طریق سامانه میخک بحرین امکان‌پذیر است.

افراد برای پرداخت هزینه‌های درمانی خود نیاز به خدمات بیمه دارند. در نتیجه بهتر است به این سامانه مراجعه کنند و از خدمات بیمه ایرانی خود بهره‌مند شوند. با مراجعه به سامانه میخک بحرین می‌توانند درخواست خود را به ثبت برسانند و از خدمات کشور ایران بهره را ببرند.

برای تشکیل پرونده درمانی نیز باید مراحل ثبت‌نام را به طور کامل انجام دهید: ثبت‌نام، ورود اطلاعات هویتی و شخصی، آپلود مدارک، دریافت کدرهگیری، و در آخر احراز هویت. به طور کلی باید مدارک مربوط به بستری بودن در بیمارستان و گواهی‌های درمانی را در این سامانه بارگذاری کنید.

سپس کارشناسان سامانه میخک مدارک و اطلاعات شما را بررسی می‌کنند و نتیجه را در اختیارتان می‌گذارند. در واقع نتیجه قبول یا رد شدن درخواستتان را خیلی سریع به شما اطلاع می‌دهند.

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک

ثبت وکالتنامه یکی از خدمات پرکاربرد سامانه میخک محسوب می‌شود. ایرانیان ساکن در کشور بحرین برای معرفی وکیل در ایران خود به عنوان نماینده حقوقی باید یک وکالتنامه معتبر تنظیم کنند و این وکالتنامه از طریق سامانه میخک فراهم می‌شود. بهتر است بدانید تمامی متقاضیان طلاق ایرانی باید یک وکالتنامه برای معرفی وکیل خود تنظیم کنند.

جدایی از همسر در کشور بحرین نیز روش خودش را دارد. فرد متقاضی طلاق هم باید طبق قوانین کشور بحرین و هم طبق قوانین ایران از همسر خود جدا شود، بنابراین باید وکالتنامه‌ای در راستای معرفی وکیل خود تنظیم کند. در نظر داشته باشید طی این مقاله ما به موضوع طلاق در بحرین اشاره نخواهیم کرد اما این روند و مراحل ابتدایی جدایی از همسر بود.

همان‌طور که گفتیم از این سامانه بیشتر برای ثبت وکالتنامه برای وکیل طلاق ایرانی استفاده می‌شود. اگر که متقاضی طلاق هستید، باید اطلاعات وکیل خود را به طور دقیق در این سامانه وارد کنید. در نتیجه فرم‌ها و اطلاعات وکیل شما در اختیار ماموران قرار می‌گیرد.

 در ادامه وکیل طلاق ایرانی با کمک همین وکالتنامه می‌تواند روند طلاق را به خوبی پیش ببرد و گواهی طلاق را دریافت و برای موکلش ارسال کند. لازم به ذکر است موسسه حقوقی دادنیک در انجام تمامی این امور می تواند شما را راهنمایی کند. 

امور گواهینامه

گواهینامه رانندگی نیز یکی از گواهی‌های قابل‌دریافت در این سامانه است. هر فرد ایرانی که در کشور بحرین زندگی می‌کند برای دریافت گواهی رانندگی ایرانی یا ترجمه گواهینامه باید به همین سامانه مراجعه نماید.  

دریافت گواهی عدم سوء‌پیشینه از سامانه میخک

معمولا دفاتر پلیس +10 و خدمات امور قضایی این مدرک را صادر می‌کنند.  اما اگر در کشور بحرین زندگی می‌کنید چطور باید این گواهی را دریافت کنید؟ فرد ایرانی که در کشور بحرین زندگی می‌کند و متقاضی دریافت این گواهی است باید از طریق سامانه میخک  درخواست گواهی عدم سوء پیشینه خود را ثبت کند. در نتیجه ماموران مربوطه به درخواست او رسیدگی خواهند کرد.

سپس در صورت تایید کارشناسان، فرد باید مدارک لازم را در دست داشته باشد و به سفارت ایران مراجعه کند. نهایتا کارشناسان این سازمان مدارک او را بررسی می‌کنند و گواهی مربوطه را به مرحله صدور می‌رسانند.  

آدرس سفارت ایران در بحرین

سفارت ایران در بحرین آماده ارائه بهترین خدمات کنسولی مربوطه است. بنابراین برای انجام کارهای حضوری و نهایی می‌توانید به آدرس سفارت ایران در بحرین مراجعه کنید. ساعت کاری این سفارت در کشور بحرین از یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعت 8 تا 12 است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه
دریافت عدم سوء پیشینه خارج از کشور
سامانه میخک نروژ
سامانه میخک نروژ
سامانه میخک آلمان
سامانه میخک آلمان
ثبت نام در سامانه میخک
راهنمای ثبت نام در سامانه میخک

2 پاسخ

 1. من از طریق همسرم اینجا تونستم ویزا بگیرم
  اگه الان بخوام ازش طلاق بگیرم
  ویزام چجوری میشه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   با توجه با قانون کشوری که زندگی می کنید این موضوع متفاوت است.
   برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی دادنیک تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *