سامانه میخک فرانسه

سامانه میخک فرانسه

تمامی هموطنانی که در حوزه‌های گوناگون نیازمند به تشکیل پرونده و دریافت خدمات کنسولی مربوط به کشور فرانسه هستند، تا حدود زیادی با سامانه میخک فرانسه سروکار خواهند داشت. این سامانه ساده‌ترین راه برای ثبت درخواست و تشکیل پرونده در امور مربوط به این کشور خواهد بود. به طور کلی برای پیش بردن پرونده خود در ابتدا باید در این سامانه ثبت نام و به صورت الکترونیکی پرونده تشکیل دهید. در ادامه این متن نحوه ثبت نام، دریافت کد رهگیری از سامانه میخک و خدمات میخک را برای شما توضیح می دهیم. اگر نیاز به راهنمایی در این مورد دارید می توانید از طریق واتس آپ با کارشناسان حقوقی دادنیک در ارتباط باشید.

سامانه میخک چیست؟

در حال حاضر تمامی سازمان‌های بزرگ به شکل غیرحضوری پرونده تشکیل می‌دهند تا در وقت کارکنان و البته شهروندان صرفه‌جویی شود. کنسول‌گری فرانسه نیز یکی از همین سازمان‌ها است که خدمات کنسولی خود را به شکل الکترونیکی ارائه می‌دهد. در این صورت نیازی نیست هموطنان به صورت حضوری به سازمان مراجعه کنند و سبب ازدحام جمعیت شوند. حمایت‌های سامانه میخک فرانسه در چارچوب خاص خود انجام می‌شود. این سامانه خدمات کنسولی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌دهد. هر شهروند با تکمیل فرم‌های مربوطه در این سامانه ثبت‌نام می‌کند. سپس برای تشکیل پرونده مورد نظر خود دست‌به‌کار می‌شود. ما قصد داریم طی این راهنما شما را با خدمات این سامانه یکپارچه مدیریتی آشنا کنیم. در ضمن مراحل ثبت‌نام و تشکیل پرونده را برایتان شرح می‌دهیم. در نظر داشته باشید هر سامانه مقررات خاص خود را دارد. امور اجرایی این سامانه‌ها محدود به نوع پرونده‌هایی است که پشتیبانی می‌کنند.

سامانه میخک فرانسه چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

همان‌طور که از نام این سامانه مشخص است، سامانه میخک فرانسه تمامی امور مربوط به گذرنامه و امور سجلی را در کمترین زمان ممکن ارائه می‌دهد. به خاطر داشته باشید این سامانه میخک، از امور کنسولی و قضایی مربوط به کشور فرانسه نیز حمایت می‌کند. کاربران حتی می‌توانند برای تنظیم وکالتنامه‌های خود از همین سامانه کمک بگیرند.

تشکیل پرونده الکترونیکی اولین قدم در بهره‌مندی از خدمات این سامانه است. فراموش نکنید فرم‌های موجود در این سامانه برای هر کاری، متفاوت خواهد بود. بنابراین در تکمیل فرم‌ها دقت زیادی به خرج دهید.

با بارگذاری اسناد مربوطه در این سامانه به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید و کارشناسان مربوطه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کار و پرونده شما رسیدگی خواهند کرد. با تکمیل فرم‌ها و بارگذاری اسناد، درخواست شما به طور رسمی برای نمایندگی مربوطه ارسال می‌شود، بدون اینکه زحمت مراجعه حضوری به دوش شما باشد.

مراحل استفاده از سامانه میخک

تا به اینجای مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم و کارایی این سامانه میخک آشنا کنیم. اکنون نوبت به استفاده از این سامانه رسیده است. برای اینکه بتوانید از خدمات قابل‌عرضه این سامانه نهایت بهره را ببرید، در ابتدا باید با کارایی آن به طور کامل آشنا شوید. در زیر 4 مرحله ابتدایی استفاده از سامانه میخک فرانسه را به اختصار توضیح می‌دهیم.

ثبت‌نام در سامانه میخک فرانسه

اکثر سامانه‌های الکترونیکی برای ثبت‌نام اولیه نیاز به یک آدرس پست الکترونیکی یا ایمیل دارند. متقاضیان ثبت‌نام در سامانه میخک نیز باید دارای ایمیل شخصی باشند و رمز عبوری را برای خود انتخاب کنند. به خاطر داشته باشید،  افرادی که برای اولین بار در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند باید از رمز عبور یک‌بار مصرف استفاده کنند.

به عبارت دیگر پس از وارد کردن آدرس ایمیل و شماره ملی خود، باید درخواست دریافت رمز عبور یک‌بار مصرف را به سازمان ارسال کنید. در این صورت رمز یک‌بار مصرف بلافاصله برای ایمیل شما ارسال می‌شود. بنابراین با ورود آدرس ایمیل و رمز عبور یک‌بار مصرفی که برایتان ارسال‌شده است به راحتی و خیلی سریع به سامانه دسترسی خواهید داشت.

 

سامانه میخک فرانسه
سامانه میخک فرانسه

تکمیل اطلاعات

برای ادامه روند، باید اطلاعات مورد نظر خود را در این سامانه ثبت کنید. بدین‌معنا که متقاضی محترم پس از مراجعه به سایت سامانه میخک مورد نظر و ثبت‌نام در این سایت، باید اطلاعات مورد نیاز خود را وارد سامانه کند تا کارشناسان بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند.

در نظر داشته باشید خدمات کنسولی تنها در صورتی شامل حال کاربران می‌شود که در این سامانه یکپارچه اطلاعات خود را به صورت کامل ارائه داده باشند. با تکمیل فرم‌های مربوطه مرحله دوم استفاده از سامانه میخک کشور فرانسه را پشت سر می‌گذارید. بنابراین برای تشکیل پرونده آماده خواهید بود.

دریافت کد رهگیری از سامانه میخک فرانسه

زمانی که متقاضی درخواست خود را ثبت و اطلاعات مورد نظر را تکمیل کند، در واقع مراحل لازم طی شده است. در این مرحله باید نوع خدمت مورد نظر خود را انتخاب کرده و اطلاعات تکمیلی را ثبت کنید و در صورت نیاز مدارک خود را بارگذاری کنید تا بتوانید کد رهگیری را دریافت کنید.  ثبت نهایی اطلاعات تکمیلی، کد رهگیری در دسترس متقاضی قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید، بهتر است کد رهگیری را چاپ کنید و به کنسولگری ارائه دهید.

احراز هویت در سامانه میخک فرانسه

یکی دیگر از مراحل مهم ثبت‌نام و پیگیری درخواست، احراز هویت در این سامانه میخک است. پس از تکمیل تمامی مراحل الکترونیکی فرد باید برای احراز هویت توسط کنسولگری کشور فرانسه اقدام کند. این مرحله را به هیچ‌وجه دست کم نگیرید و هرچه زودتر بعد از تایید نهایی مدارکتان برای احراز هویت اقدام کنید.

امور قابل انجام در سامانه میخک

بنابر نکات امنیتی و حفاظتی مربوطه، سامانه میخک فرانسه انواع پرونده‌ها را پشتیبانی می‌کند. حریم خصوصی کاربران و بازخورد متقاضیان برای این سامانه بسیار مهم است. بنابراین این سامانه میخک از بهترین روش اطلاع‌رسانی استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند از نتایج پرونده خود مطلع شوند.

متقاضیان برای ثبت ازدواج، طلاق، فوت، یا حتی تایید مدارک درمانی، و تمدید پاسپورت در سفارت باید در این سامانه پرونده تشکیل دهند. سپس منتظر دریافت نتیجه درخواست خود بمانند. ناگفته نماند سامانه میخک فرانسه از پرونده‌های بسیاری پشتیبانی می‌کند که در این راهنما ما 5 مورد از مهم‌ترین پرونده‌ها را به طور خلاصه شرح می‌دهیم.

تشکیل پرونده تحصیلی در سامانه میخک

پیش از این نیز گفتیم، برای تشکیل هر پرونده‌ای در ابتدا باید ثبت‌نام کنید. با فرض اینکه ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات شما در سامانه میخک به خوبی انجام شده است، سراغ مرحله تشکیل پرونده می‌رویم. اگر می‌خواهید از مدارک تحصیلی که در کشور فرانسه دریافت کرده‌اید، در داخل ایران استفاده کنید باید سفارت ایران یا نماینده‌ای از جمهوری اسلامی ایران، مدرک تحصیلی شما را تایید کند.

برای مثال اگر از دانشگاهی در کشور فرانسه مدرک گرفته‌اید، سفارت ایران در کشور فرانسه باید این مدرک را تایید کند. باید مدرک تحصیلی خود را در اختیار نماینده جمهوری اسلامی ایران بگذارید. سپس این نمایندگی صحت مدرک را تایید می‌کند و مهر و امضا می‌زند.

برای این کار پس از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید، باید لینک مدرک تحصیلی خود را در این سامانه قرار دهید تا کارشناسان نمایندگی به مدرک تحصیلی شما دسترسی پیدا کنند. با این کار شما یک پرونده تحصیلی تشکیل داده‌اید و باید برای تایید درخواست مربوط به مدرک تحصیلی خود منتظر بمانید.

تائید مدارک درمانی در سامانه میخک

از آنجایی که می‌دانید، افراد بسیاری برای انجام انواع جراحی‌ها و معالجات به خارج از کشور رجوع می‌کنند. تصور کنید برای معالجه و درمان بیماری خود به کشور فرانسه مراجعه کرده‌اید و پس از گذراندن دوره درمان به ایران برمی‌گردید. آیا می‌خواهید از حق بیمه خود برای پوشش هزینه‌های درمانی استفاده کنید؟

بهتر است در سامانه میخک ثبت‌نام کنید و برای تشکیل پرونده درمانی دست‎به‌کار شوید. باید تمامی مدارک درمانی خود از جمله گواهی بستری، صورتحساب بیمارستان، و غیره را در این سامانه بارگذاری کنید و منتظر تایید مدارک درمانی خود بمانید.

بعد از مراجعت از کشور فرانسه باید مدارک درمانی خود را به تایید یک نمایندگی معتبر برسانید تا بتوانید از خدمات شرکت بیمه برای جبران هزینه‌های درمانی خود کمک بگیرید. به طور معمول متقاضیان برای دریافت هزینه‌های درمانی خود می‌توانند از وزارت بهداشت کمک بگیرند.

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک پرونده وکالت‌نامه

ایرانیانی که در کشورهای دیگر زندگی می کنند و امکان حضور در ایران را ندارند برای انواع امور خود می توانند به وکیل پایه یک دادگستری در ایران وکالت دهند.

برای مثال اگر خانم و آقایی قصد طلاق توافقی دارند و قرار است به وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور وکالت دهند میتوانند از قسمت ثبت وکالتنامه در سامانه میخک، اقدام کنند.

در نظر داشته باشید تمامی اطلاعات باید با دقت وارد شود. سپس فرد متقاضی باید منتظر ثبت نهایی اطلاعات و تایید آنها بماند. در پایان و با مهر امضا نهایی وکالت‌نامه، مامور خدمات کنسولی کشور فرانسه این مدارک را بررسی می‌کند و شما را از تصدیق و صحت مدارک باخبر می‌سازد.

امور گواهینامه ایرانیان خارج از کشور

در صورتی که متقاضی دریافت گواهینامه هستید باید برای تشکیل پرونده گواهینامه خود به سامانه الکترونیکی مدیریت خدمات کنسولی مراجعه کنید. پس از مراجعه و ورود به سایت این سامانه باید گواهینامه رانندگی که به تایید پلیس راهنمایی و رانندگی رسیده است را ارائه دهید.

با بارگذاری گواهینامه صادر شده در کشور ایران، لینک استعلام گواهینامه شما در دسترس مامور سامانه میخک قرار می‌گیرد. بنابراین با بررسی درخواست شما نماینده موردنظر صحت و امکان پیگیری پرونده شما را مشخص می‌کند. پرونده گواهینامه نیز یکی از پرونده‌های مهم این سامانه محسوب می‌شود.

دریافت گواهی عدم سوء‌پیشینه از سامانه میخک

سوءپیشینه نیز یکی دیگر از خدمات مهم سامانه میخک فرانسه است که متقاضیان بسیاری دارد. افرادی که قصد دریافت این گواهی را دارند باید درخواست خود را برای سوء پیشینه ثبت کنند و طبق روال این‌گونه پرونده‌ها پیش روند. از آنجائیکه این نوع درخواست نیاز به اطلاعات تکمیلی دارد، فرد متقاضی باید با حواس کامل و بدون نقص پرونده خود را درست کند.

گزینه‌های مختلف این درخواست شبیه به یکدیگر هستند، بنابراین متقاضیان محترم باید دقت زیادی به خرج دهند. در ادامه با تکمیل اطلاعات مورد نیاز و ثبت پرونده سوء پیشینه، فرد باید با در دست داشتن رسید اطلاعات بارگذاری‌شده به نمایندگی امور مربوطه مراجعه کند. در این پرونده‌ها برای اخذ اثر انگشت، فرد باید به صورت حضوری مراجعه کند.

آدرس سفارت ایران در فرانسه

برای مراجعه حضوری به سفارت ایران در کشور فرانسه به آدرس ذکر شده در گوگل مپ نگاهی بیندازید. در ضمن ساعت کاری این سفارت از 9 الی 12 روزهای دوشنبه تا جمعه است.

سخن آخر

امور حقوقی و کنسولی خود را میتوانید با ثبت نام در سامانه میخک، دریافت کد رهگیری از سامانه میخک و احراز هویت حضوری انجام دهید.سامانه میخک فرانسه برای ایرانیان مقیم این کشور، همه امور حقوقی، وکالتی و کنسولی را پوشش میدهد.

اگر نیاز به راهنمایی در این خصوص دارید میتوانید با کارشناسان حقوقی دادنیک از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

سامانه میخک آذربایجان
سامانه میخک آذربایجان
سامانه میخک بحرین
سامانه میخک بحرین
سامانه میخک استانبول
سامانه میخک استانبول
سامانه میخک
سامانه میخک

4 پاسخ

  1. سلام علیزاده هستم ساکن فرانسه می خواستم در رابطه با سامانه میخک در کشور فرانسه سوالی بپرسم چطور ارتباط برقرار کنم؟

    1. درود
      با مشاورین تیم دادنیک در واتسپ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *