سامانه میخک آلمان

سامانه میخک آلمان

اگر در کشور آلمان زندگی می‌کنید و به خدمات کنسولی نیاز دارید، باید از سامانه میخک آلمان کمک بگیرید. باید گفت وزارت امور خارجه، سامانه الکترونیکی برای ارائه غیر حضوری خدمات کنسولی به وجود آورد که با عنوان سامانه میخک آلمان از آن یاد می‌شود. آیا به خدمات کنسولی نیاز دارید؟ سامانه الکترونیکی میخک در راستای ارائه بهترین خدمات کنسولی به ایرانیان ساکن در کشور آلمان روی کار آمد. کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ با شما در ارتباط خواهند بود. پس اگر در مورد خدمات کنسولی سامانه میخک سوالی دارید، با کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک در ارتباط باشید.

سامانه میخک چیست

برای درک بهتر از سامانه میخک آلمان، باید بدانید که سامانه میخک مخفف، مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است. در واقع سامانه میخک تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین خدمات کنسولی را به ایرانیان ساکن در کشور آلمان ارائه دهد.

هدف روی کار آمدن سامانه میخک کشور آلمان، کمک به ایرانیانی است که در این کشور با مشکلات حقوقی یا قضایی روبه‌رو هستند. در ابتدا فرد متقاضی ایرانی باید در سامانه میخک ثبت‌نام کند، سپس مدارک خود را آپلود نماید، در ادامه کد رهگیری بگیرد، و در آخر به منظور احراز هویت به سفارت ایران در کشور آلمان مراجعه کند. کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک طی این روند ثبت‌نام و تکمیل فرم‌های مربوطه می‌توانند شما را راهنمایی کنند.  

سامانه میخک انواع خدمات کنسولی از جمله، ثبت وکالتنامه، دریافت انواع گواهی‌های ایرانی، بیمه درمانی، و غیره را برای متقاضیان ایرانی ساکن در کشورهای خارجی فراهم می‌کند. از این‌رو فرقی ندارد که مشکل شما چیست، سامانه میخک می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پرونده و درخواست شما رسیدگی کند. هدف اصلی راه‌اندازی سامانه میخک، تسهیل،تسریع، و بهبود انجام روند خدمات کنسولی بود.

راهنمای استفاده از سامانه میخک آلمان

به خاطر داشته باشید نحوه استفاده از سامانه میخک تمامی کشورها به یک شکل است.  اگر در کشور آلمان زندگی می‌کنید، به عنوان قدم اول برای استفاده از سامانه میخک این کشور بهتر است به سایت سامانه وارد شوید و ثبت‌نام خود را تکمیل کنید. در ادامه راهنمای استفاده از سامانه میخک را به طور خلاصه شرح می‌دهیم. سامانه میخک نیز همانند سایر سامانه‌های الکترونیکی خدمات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار متقاضیان می‌گذارد.  

در قدم اول بعد از ثبت‌نام باید نوع خدمت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد دارید به وکیل در ایران وکالت دهید، باید درخواست ثبت وکالتنامه ارسال کنید. بعد از ثبت‌نام اولیه و انتخاب خدمت مورد نظر باید اطلاعات شخصی و هویتی خود را بارگذاری نمایید.  

همه سامانه‌های الکترونیکی در ابتدا به اطلاعات شخصی و هویتی شما نیاز دارند. توصیه می‌کنیم هنگام ثبت اطلاعات اولیه شخصی و هویتی خود دقت زیادی به خرج دهید. اگر طی این روند به هرگونه مشکلی برخورد کردید باید به صورت حضوری به سفارت ایران در کشور آلمان سر بزنید.

ثبت‌نام در سامانه میخک آلمان

ثبت‌نام مهم‌ترین مرحله هر سامانه الکترونیکی به حساب می‌آید. فراموش نکنید برای ثبت‌نام در سامانه میخک آلمان نیز باید در ابتدا اطلاعات هویتی خود را ثبت کنید. همان‌طور که گفتیم در صورتی که اطلاعات نادرست وارد سامانه شود، در روند پرونده شما مشکل به وجود می‌آید، در نتیجه برای حل مشکل به وجود آمده باید به صورت حضوری به سفارت ایران سر بزنید.   

همچنین اگر  اطلاعات ناقص یا نادرست را وارد سامانه کنید باید دوباره برای ثبت اطلاعات وقت بگذارید. در نتیجه بهتر است در مرحله اول به اندازه کافی دقت داشته باشید تا از اتلاف وقت شما جلوگیری شود.  علاوه بر بارگذاری اطلاعات و اسناد لازم، پر کردن فرم‌ها نیز امر بسیار مهمی است.  

 

سامانه میخک آلمان
سامانه میخک آلمان

دریافت کدرهگیری از سامانه میخک آلمان

پس از تکمیل مراحل اولیه مربوط به ثبت‌نام در سامانه میخک، انتخاب نوع خدمت، تکمیل فرم‌های مربوطه، ورود اطلاعات شخصی و هویتی، باید منتظر دریافت کد رهگیری از سامانه میخک باشید. پس از ورود اطلاعات کامل به سامانه میخک آلمان، این سامانه به صورت خودکار کد رهگیری را برای شما می‌فرستد. با دریافت کد رهگیری می‌توانید به مراحل بعدی دست یابید.

احراز هویت در سامانه میخک آلمان (نوبت‌دهی)

همان‌طور که می‌دانید اکثر سامانه‌های الکترونیکی بعد از ثبت‌نام اولیه و اطلاعات هویتی، وارد مرحله احراز هویت می‌شوند. در سامانه میخک کشور آلمان نیز، پس از تایید اولیه اطلاعات، باید برای احراز هویت به سفارت ایران در این کشور مراجعه کنید. 

زمان این ملاقات از طریق سیستم نوبت‌دهی سامانه میخک و بعد از بررسی‌های اولیه و تکمیلی، به متقاضیان اطلاع داده می‌شود. به طور کلی به متقاضیان اطلاع می‌دهند که به منظور احراز هویت در چه تاریخ و ساعتی باید به سفارت ایران  در آلمان مراجعه کنند. فراموش نکنید باید مدارک و اسناد لازم برای احراز هویت را به همراه داشته باشید.

خدمات سامانه میخک آلمان

 در نظر داشته باشید قبل از ورود به سایت سامانه و تکمیل مراحل اولیه ثبت‌نام خود، در ابتدا نوع خدمت موردنظرتان را انتخاب کنید. همچنین مدارک و اسناد الزامی با توجه به نوع خدمت مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. در نتیجه باید در ابتدا فرم‌های مربوط به درخواست  خود را تکمیل کنید. در ادامه به 5 مورد از اصلی‌ترین خدمات سامانه میخک اشاره خواهیم کرد:  

پرونده تحصیلی

اگر ساکن کشور آلمان هستید و به گواهی تحصیلی ایرانی خود نیاز دارید باید به سامانه میخک آلمان مراجعه کنید. خبر خوب اینکه با الکترونیکی شدن خدمات این سامانه، کارشناسان حرفه‌ای می‌توانند خیلی سریع به درخواست شما رسیدگی کنند. در نتیجه نگران اتلاف وقت و هزینه خود نباشید. در صورت بی‌نقص بودن مدارک شما، گواهی تحصیلی نیز خیلی فوری برایتان ارسال می‌شود.  

پرونده درمانی

برخی از افرادی که در آلمان زندگی می‌کنند و مدتی را در این کشور بیمار بوده‌اند، باید از پرونده درمانی سامانه میخک استفاده کنند. از آنجاییکه ایرانیان نمی‌توانند از خدمات درمانی و بیمه آلمان نهایت بهره را ببرند، در این صورت باید برای تشکیل پرونده درمانی به سامانه میخک این کشور مراجعه کنند.

 با مراجعه به این سامانه می‌توان درخواست استفاده از بیمه درمانی ایرانی خود را به ثبت رساند. فراموش نکنید برای استفاده از خدمات بیمه درمانی و تشکیل پرونده آن، در ابتدا مراحل استفاده از سامانه میخک را یاد بگیرید.

به عبارت دیگر ثبت‌نام خود را تکمیل کنید، خدمت دریافت گواهی درمانی را انتخاب نمایید تا پرونده درمانی شما تشکیل شود، مدارک مربوط به دوران بیماری خود را به همراه اسناد هزینه‌های صرف‌شده در کشور آلمان ارسال کنید، و در آخر برای فرآیند احراز هویت آماده باشید. پس از بررسی اسناد و مدارک شما، کارشناسان نتیجه پرونده را به شما اعلام می‌کنند.

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک

یکی از پرکاربردترین خدمات سامانه میخک مربوط به ثبت وکالتنامه است. تمام ایرانیان ساکن در کشور آلمان برای تکمیل فرآیند کارهای حقوقی و قضایی خود به یک وکیل ایرانی نیاز دارند. بدین‌ترتیب باید به یک وکیل وکالتنامه دهند. تصدیق و صدور وکالتنامه نیز از طریق سامانه میخک انجام می‌شود. باید گفت پرونده‌های وکالتنامه مربوط به طلاق ایرانی افرادی که در کشور آلمان مستقر هستند بیشتر از سایر پرونده‌ها است.  

طلاق در آلمان با طلاق ایرانی فرق دارد. در ضمن برای جدایی از همسر خود باید هم طبق قوانین کشور آلمان و هم قوانین جمهوری اسلامی ایران طلاق بگیرید. به عبارت دیگر مرحله اول برای جدایی از همسر خود در آلمان، انتخاب یک وکیل مناسب و اقدام برای ثبت وکالتنامه خواهد بود.

وکالتنامه کاربردهای دیگری نیز دارد. به طور کلی برای انجام هر کاری که به وکیل نیاز است، باید به وکیل خود وکالت دهید. به زبان ساده‌ برای جدایی از همسر خود باید بعد از انتخاب وکیل مربوطه در سامانه میخک آلمان درخواست وکالتنامه خود را ثبت کنید. در ادامه وکیل شما سایر مراحل را طی می‌کند. و پس از دریافت گواهی رسمی طلاق، مدرک جدایی را از طریق پست برای شما می‌فرستد. برای ثبت وکالت به وکیل در ایران می‌توانید علاوه بر سامانه میخک، از سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور نیز استفاده کنید.

اگر نیاز به اجازه خروج از کشور همسر از سامانه میخک را دارید باید ثبت نام خود را در این سامانه تکمیل کنید. سپس به قسمت امور وکالتنامه مراجعه کرده و کد رهگیری دریافت کنید.

امور گواهینامه

دریافت گواهی رانندگی نیز یکی از خدمات سامانه میخک کشور آلمان محسوب می‌شود. ایرانیان ساکن در آلمان درخواست مربوط به امور گواهینامه خود را می‌توانند از طریق همین سامانه به ثبت برسانند.

دریافت گواهی عدم سوء‌پیشینه از سامانه میخک

با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 می‌توانید این گواهی را دریافت کنید. البته اگر در ایران حضور داشته باشید. در واقع ایرانیانی که در آلمان ساکن هستند، باید از طریق سامانه میخک درخواست این گواهی را ثبت کنند. پس از اینکه درخواست خود را ارسال کردند باید مدارک لازم را جمع‌آوری کنند. و به صورت حضوری به سفارت ایران در کشور آلمان سر بزنند.

آدرس سفارت ایران در فرانکفورت

برای احراز هویت نهایی یا در صورت بروز هرگونه مشکل در ثبت درخواست خود باید به صورت حضوری به آدرس سفارت ایران در کشور آلمان مراجعه کنید. ساعت کاری این سفارت به طور معمول از دوشنبه تا جمعه بین ساعات 9 تا 13 خواهد بود.

آدرس سفارت ایران در مونیخ

در صورتی که در شهر مونیخ زندگی می‌کنید پس از تکمیل درخواست خود باید به سفارت ایران در شهر مونیخ مراجعه نمایید. قبل از مراجعه به سفارت ایران در مونیخ از تکمیل شدن مراحل ثبت‌نام خود  میخک و دریافت کد رهگیری مطمئن شوید. در ضمن ساعت کاری سفارت ایران در مونیخ  از 8 صبح الی 12 ظهر روزهای یکشنبه تا پنجشنبه است

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

سامانه میخک هلند
سامانه میخک هلند
سامانه میخک فرانسه
سامانه میخک فرانسه
تمدید گذرنامه در سامانه میخک
تمدید گذرنامه در سامانه میخک
سامانه میخک کانادا
سامانه میخک کانادا

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *