سامانه میخک استانبول

سامانه میخک استانبول

اگر در کشور ترکیه زندگی می‌کنید و برای دریافت بعضی از گواهی‌های حقوقی و اداری ایرانی خود  به خدمات کنسولگری نیاز دارید، باید به سامانه میخک استانبول سر بزنید. تمامی ایرانیان ساکن در کشور ترکیه برای بهترین و سریع‌ترین خدمات کنسولی از این سامانه استفاده می‌کنند. سامانه میخک ترکیه به منظور ارائه بهترین خدمات و سرویس‌های لازم برای ایرانیان ساکن در این کشور، راه‌اندازی شد. موسسه حقوقی دادنیک با کمک این راهنما مفهوم و کارایی اصلی سامانه میخک کشور ترکیه را برای شما شرح می‌دهد. در ضمن کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک در واتس آپ و به صورت آنلاین در خدمت شما هستند و می‌توانید سوال حقوقی خود را، از طریق واتساپ با آنها در میان بگذارید.  

سامانه میخک چیست

سامانه میخک استانبول نیز یکی از زیرشاخه‌های سامانه میخک محسوب می‌شود. وزارت امور خارجه این سامانه را به منظور فراهم کردن بهترین خدمات و سرویس‌های کنسولی راه‌اندازی کرده است. کلمه میخک مخففی از مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است. سامانه میخک کشور ترکیه بهترین خدمات کنسولی را برای ایرانیان ساکن در کشور ترکیه فراهم می‌کند. این سامانه بیمه درمانی، ارائه گواهی‌های ایرانی همانند گواهینامه یا عدم سوءپیشینه صادر می‌کند. به طور کلی فرقی ندارد که به دنبال چه خدماتی هستید، این سامانه از پس هر مشکلی برمی‌آید. تمامی ایرانیان ساکن در ترکیه برای دریافت خدمات کنسولی مورد نیاز خود به همین سامانه مراجعه می‌کنند زیرا از طریق سامانه میخک استانبول سریع‌تر به نتیجه می‌رسند.

راهنمای استفاده از سامانه میخک استانبول

اکنون که با سامانه میخک جامع آشنا شدید، نوبت به آشنایی و راهنمای استفاده از سامانه میخک استانبول می‌رسد. در این بخش قصد داریم نحوه استفاده از سامانه میخک کشور ترکیه را برای شما شرح ‌دهیم. همان‌طور که می‌دانید تمامی سامانه‌های الکترونیکی به صورت غیر حضوری روند ثبت‌نام و تشکیل پرونده را انجام می‌دهند، سامانه میخک نیز به همین صورت است.

قدم اول در استفاده از این سامانه ثبت‌نام و سپس انتخاب نوع خدمت خواهد بود. در نظر داشته باشید، با توجه به نوع خدمت مورد نیاز شما، پرونده تشکیل‌شده در اختیار کارشناسان مربوطه قرار می‌گیرد. در ادامه باید اطلاعات هویتی و شخصی خود را بدون هیچ نقصی وارد سامانه کنید.    

نه تنها ثبت نام سامانه میخک بلکه تمامی سامانه‌های الکترونیکی برای قدم اول به اطلاعات هویتی افراد نیاز دارند. به خاطر داشته باشید، در صورت بی‌نقص بودن اطلاعات واردشده، روند پرونده شما به راحتی و بدون هیچ دردسری پیش می‌رود.

ثبت‌نام در سامانه میخک استانبول

پیش از این نیز گفتیم اولین قدم در استفاده از سامانه میخک استانبول، ثبت‌نام در این سامانه است. ثبت‌نام به معنای ورود اطلاعات هویتی در سامانه الکترونیکی خواهد بود. اگر در وارد کردن اطلاعات خود دقت کنید، روند رسیدگی به پرونده شما سریع‌تر انجام می‌شود. در صورتی که در روند پرونده شما مشکلی ایجاد شود باید به صورت حضوری به سفارت ایران در ترکیه مراجعه کنید.  

توصیه می‌کنیم در راستای تسریع در روند تشکیل پرونده خود، هنگام ورود اطلاعات دقت زیادی به خرج دهید. با این کار از مسائل و مشکلات احتمالی آینده جلوگیری می‌کنید. در پایان بعد از ورود اطلاعات خود و تکمیل فرم‌های مربوطه، قبل از ارسال اسناد و مدارک تمامی اطلاعات را بررسی کنید.

دریافت کدرهگیری از سامانه میخک

مرحله بعدی استفاده از سامانه میخک استانبول، دریافت کد رهگیری از این سامانه است. در واقع بعد از ثبت‌نام، ورود اطلاعات، تکمیل فرم‌های مربوطه، و بارگذاری اسناد لازم سامانه به طور خودکار یک کد رهگیری برای شما ارسال می‌کند. تنها بعد از دریافت کد رهگیری پرونده شما به طور حتم در جریان قرار می‌گیرد و می‌توانید وارد مراحل بعدی شوید.  

 

سامانه میخک استانبول
سامانه میخک استانبول

احراز هویت در سامانه میخک

 تمامی سامانه‌های الکترونیکی و آنلاین برای اطمینان از هویت فرد متقاضی، سیستم احراز هویت دارند. سامانه میخک کشور ترکیه نیز یکی از همین سامانه‌ها است، بنابراین بعد از دریافت کد رهگیری باید برای احراز هویت آماده شوید.

احراز هویت شما در سفارت ایران در کشور ترکیه انجام می‌شود. سفارت‌ها برای اجرای روند احراز هویت از سیستم نوبت‌دهی استفاده می‌کنند. در آخر باید به همراه مدارک و کدرهگیری به صورت حضوری به سفارت ایران مراجعه کنید. 

سامانه میخک ازمیر

افرادی که در شهر ازمیر زندگی می‌کنند بعد از انتخاب نوع خدمت در سامانه میخک و دریافت کد رهگیری می‌توانند به صورت حضوری به سفارت ایران در ازمیر مراجعه کنند.

روند استفاده از سامانه میخک ازمیر نیز، شبیه سایر سامانه‌های میخک است. در ابتدا باید به این سامانه وارد شوید و ثبت‌‌نام خود را تکمیل نمایید. سپس فرم‌های مربوط به خدمت مورد نظر خود را پر کنید و اسناد جمع‌آوری‌شده را بارگذاری نمایید. در آخر سامانه میخک ازمیر به شما نوبت احراز هویت می‌دهد و با در دست داشتن اسناد خود می‌توانید به این سفارت مراجعه کنید.

سامانه میخک نوبت‌دهی آنکارا

از آنجاییکه سفارت ایران در شهر آنکارا نیز واقع شده است، بنابراین بعد از ثبت‌نام در سامانه میخک و پر کردن فرم‌های مربوطه می‌توانید برای احراز هویت به این سفارت مراجعه کنید. سفارت ایران در شهر آنکارا دارای سیستم نوبت‌دهی منظمی است که افراد متقاضی می‌توانند بر اساس این سامانه نوبت‌دهی برای احراز هویت به سفارت فراخوانده شوند.  

خدمات سامانه میخک استانبول

سامانه میخک کشور ترکیه بهترین خدمات کنسولی را برای ایرانیان ساکن در این کشور فراهم می‌کند. بعد از ثبت‌نام باید نوع خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین باید مدارک و اسناد لازم را جمع‌آوری نمایید و فرم‌های مربوطه را پر کنید. به عنوان قدم آخر مدارک خود را بارگذاری نمایید و منتظر نظر کارشناسان بمانید.

تمام ایرانیان ساکن در کشور ترکیه از طریق همین سامانه خدمات مورد نظر را به دست آورند. این سامانه می‌تواند انواع گواهی‌های ایرانی را برای شما صادر کند. همچنین با کمک سامانه میخک ترکیه می‌توانید به وکیل طلاق ایرانی خود وکالتنامه دهید. در ادامه 5 مورد از خدمات مهم و کاربردی این سامانه را برای شما شرح می‌دهیم:   

پرونده تحصیلی

تصور کنید در استانبول مستقر هستید و به مدرک لیسانس دانشگاه ایرانی خود نیاز دارید. سامانه میخک کشور ترکیه به شما کمک می‌کند تا گواهی تحصیلی مورد نظرتان را بگیرید.  

خوشبختانه برای دریافت گواهی تحصیلی لازم نیست زیاد منتظر بمانید. کارشناسان این سامانه در زمانی کوتاه به پرونده شما رسیدگی می‌کنند. در صورتی که مدارک و اسناد شما بدون نقص باشد، روند رسیدگی به پرونده شما خیلی سریع انجام می‌شود.

پرونده درمانی

اگر در کشور ترکیه زندگی می‌کنید و از خدمات درمانی این کشور استفاده کرده‌اید، برای استفاده از بیمه درمانی ایرانی خود می‌توانید به سامانه میخک سر بزنید. هزینه‌های بالا خدمات درمانی کشور ترکیه شاید برای شما قابل‌پرداخت نباشند، در نتیجه بهتر است برای دریافت بیمه ایرانی خود از سامانه میخک کشور ترکیه کمک بگیرید. ایرانیان ساکن کشور ترکیه از طریق سامانه میخک این کشور می‌توانند از خدمات درمانی ایران بهره ببرند.  

 در بیشتر مواقع ایرانیان نمی‌توانند از بهترین خدمات درمانی کشور ترکیه استفاده کنند.  بنابراین برای اینکه بتوانند از پس هزینه‌های درمانی خود برآیند باید به بیمه ایرانی خود متکی شوند. در ادامه باید گفت، این افراد باید در سامانه میخک این کشور ثبت‌نام کنند و برای خود یک پرونده خدمات درمانی تشکیل دهند.  

مراحل ثبت‌نام در سامانه میخک به منظور دریافت خدمات درمانی مشابه سایر خدمات است. در ابتدا باید ثبت‌نام خود را تکمیل کنید، سپس اطلاعات خود را وارد نمایید، اسناد لازم را بارگذاری کنید تا کد رهگیری برای شما ارسال شود و در آخر برای احراز هویت آماده باشید.

برای تکمیل پرونده باید اسناد مربوط به خدمات درمانی کشور ترکیه همانند اسناد بستری بودن در بیمارستان یا رسید خدمات درمانی را در این سامانه بارگذاری کنید. در آخر کارشناسان مربوطه اسناد شما را بررسی می‌کنند و نتیجه را به شما اطلاع می‌دهند.

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک یکی از مهم‌ترین خدمات این سایت است.  تمام ایرانیانی که در کشور ترکیه زندگی می‌کنند اگر بخواهند به وکیل در ایران یا نماینده خود وکالت دهند باید از طریق همین سامانه اقدام کنند. ناگفته نماند بیشترین نوع وکالتنامه‌ای که توسط سامانه میخک کشور ترکیه صادر می‌شود مربوط به جدایی و طلاق است.

طلاق گرفتن در هر کشوری اصول خاصی دارد. اگر در کشور ترکیه زندگی می‌کنید و می‌خواهید از همسر خود جدا شوید، باید به 2 روش این کار را انجام دهید. در واقع هم طبق قوانین ترکیه طلاق بگیرید و هم طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران.

برای طلاق در ترکیه باید یک وکیل طلاق در ایران برای خود انتخاب کنید. سپس از طریق همین سامانه میخک به وکیل خود وکالت دهید. طلاق در ترکیه موضوعی گسترده است که در این مقاله تنها به این موضوع اشاره داشتیم. در نظر داشته باشید برای ثبت طلاق ایرانی باید به وکیل منتخب خود وکالت دهید.

در ابتدا باید اطلاعات وکیل خود را به طور دقیق در سامانه وارد کنید. سپس فرم‌های مربوطه را پر نمایید و اسناد لازم را بارگذاری کنید. پس از صدور وکالتنامه، وکیل شما می‌تواند به عنوان نماینده رسمی شما کارهای مربوط به جدایی را پیگیری کند.  

 

امور گواهینامه

گواهینامه رانندگی نیز یکی دیگر از خدمات این سامانه است.  اگر در کشور ترکیه زندگی می‌کنید و به دلایلی نیاز به گواهینامه ایرانی دارید، می‌توانید از طریق سامانه میخک کشور ترکیه برای دریافت این سند اقدام کنید.  

دریافت گواهی عدم سوء‌پیشینه از سامانه میخک

در کشور ایران گواهی سوءپیشینه توسط قوه قضاییه و دفاتر پلیس +10 صادر می‌شود. برای دریافت این گواهی از کشور ترکیه باید از سامانه میخک استانبول کمک بگیرید. به عبارت دیگر می‌توانید درخواست گواهی عدم سوء پیشینه خود را از طریق همین سامانه به دست کارشناسان مربوطه برسانید. بعد از تایید کارشناسان می‌توانید با در دست داشتن مدارک به صورت حضوری به سفارت مراجعه نمایید.

آدرس سفارت ایران در استانبول

اگر در شهر استانبول حضور دارید، برای احراز هویت و یا سایر کارهای حضوری خود می‌توانید به دفتر کنسولگری ایران در شهر استانبول مراجعه کنید. ساعت کاری این سفارت از دوشنبه تا جمعه بین ساعات 8:30 تا 12

آدرس سفارت ایران در آنکارا

افراد متقاضی می‌توانند برای پیگیری روند کاری خود به سفارت ایران در آنکارا مراجعه کنند. بنابراین برای انجام کارهای حضوری و نهایی می‌توانید به آدرس این سفارت در ترکیه، آنکارا، خیابان تهران، کاواکلیدره، شماره 10 سر بزنید. ساعت کاری سفارت ایران در آنکارا از دوشنبه تا پنجشنبه بین ساعات 8 تا 12 است.

آدرس سفارت ایران در ازمیر

کاربرانی که در شهر ازمیر ترکیه ساکن هستند، می‌توانند برای ادامه روند پرونده خود به صورت حضوری به سفارت ایران در شهر ازمیر مراجعه کنند. توجه داشته باشید ساعات کاری این سفارت نیز همانند سایر سفارت‌ها است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

سامانه میخک انگلیس
سامانه میخک انگلیس
دریافت گواهی عدم سوء پیشینه
دریافت عدم سوء پیشینه خارج از کشور
سامانه میخک هلند
سامانه میخک هلند
سامانه میخک سوئد
سامانه میخک سوئد

9 پاسخ

  1. سلام ساکن ازمیر هستم و قصد دارم به ایران برگردم. گواهینامه رانندگی هم از طریق سامانه میخک قابل تمدید هست؟

  2. چقدر جالب اطلاع نداشتم میشه از طریق سامانه میخک توی استانبول هم از بیمه ایرانی استفاده کرد.ممنون از اطلاعات مفید

  3. سلام سامانه میخک استانبول رو ثبت نام کردم برای احراز هویت نوبت ندادن. باید به کنسولگری مراجعه کنم؟

  4. سلام
    بنده وکالتنامه مورد تایید سفارت ترکیه رو میخوام ارسال کنم به وکیلم در ترکیه
    آیا از طریق شما میتونم ارسال کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *