سامانه میخک نروژ

سامانه میخک نروژ

سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی) همان سامانه تاک (تایید اسناد کنسولی) می‌باشد که چند وقتی است به خاطر گسترش خدمات نام آن تغییر کرده است. ایرانیانی که اقامت در خارج کشور را دارند برای انواع امور حقوقی، وکالتی و کنسولی خود می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. سامانه میخک نروژ یکی از سامانه‌های مشتق شده از سامانه میخک می‌باشد، این امکان را برای ایرانیان ساکن اسلو نروژ فراهم نموده که درخواست‌های مرتبط با امور کنسولی خود همچون تنظیم انواع وکالت‌نامه، امور سجلات، تایید اسناد، امور مربوط به گذرنامه و امور دانشجویی نظیر تایید مدارک تحصیلی را بدون نیاز به مراجعه حضوری در این سامانه انجام دهد. در صورتی که برای استفاده از این سامانه نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید از طریق واتس‌اپ با کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک در ارتباط باشید. 

 

چرا از سامانه میخک نروژ استفاده می‌کنیم؟

سامانه میخک علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می‌شود، کاربری که می‌خواهد از آن استفاده کند در هرکجا می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.  فقط محدود به مکان خاصی نیست. این ویژگی به خصوص برای افرادی ارزشمند است که فرصت انجام کارهای اداری را نداشته و می‌خواهند کارها به سرعت پیش رود، حائز اهمیت است. شما می‌توانید به کمک سامانه میخک به یک وکیل در ایران وکالت دهید. یا برای تمدید یا صدور گذرنامه اقدام کنید. راهنمای سامانه میخک را در ادامه به صورت مختصر برای شما توضیح داده‌ایم. 

 

 ثبت نام سامانه میخک

ابتدا در مرورگر خود عبارت سامانه میخک نروژ را تایپ کرده و وارد سامانه میخک شوید. برای ثبت نام در سامانه میخک باید کد ملی و آدرس ایمیل خود را ثبت کرده تا یک رمز عبور یکبار مصرف برای ورود به سامانه دریافت کنید.

بعد از ورود به سامانه باید اطلاعات هویتی، اطلاعات محل سکونت و اطلاعات تماس خود را وارد کنید. در نهایت بعد از تکمیل ثبت نام یک پروفایل برای شما در سامانه تشکیل می‌شود تا بتوانید خدمات مختلف سامانه را استفاده کنید.

 

خدمات سامانه میخک نروژ

برای استفاده از هر کدام از خدمات سامانه میخک که در ادامه توضیح می‌دهیم باید ثبت نام را انجام دهید. در صورتی که برای استفاده از هر کدام خدمات سامانه نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید از طریق واتس‌اپ با کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک در ارتباط باشید.

درخواست گذرنامه

در صورتی که اعتبار گذرنامه شما رو به اتمام است یا گذرنامه شما مفقود شده است می‌توانید برای صدور گذرنامه جدید از طریق سامانه میخک اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای صدور یا تمدید گذرنامه به شرح زیر است.

مدارک: تصاویر تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک اقامتی معتبر، عکس پرسنلی، صفحه اول گذرنامه قبلی، صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران

درخواست شناسنامه

اگر فرزند شما در کشور دیگری متولد شده است و برای اثبات تابعیت ایرانی ایشان نیاز به شناسنامه دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت امور سجلات برای صدور شناسنامه اقدام کنید.  برای تکمیل مراحل نیاز به بارگذاری مدارک زیر دارید.

مدارک : تصویر گواهی ولادت بین‌المللی صفحه اول و دوم و سوم، تصاویر تمام صفحات شناسنامه پدر و مادر. تصویر صفحه اول و دوم وکالتنامه قیم

 

 

سامانه میخک نروژ
سامانه میخک نروژ

برگه عبور

مدارک مورد نیاز برای دریافت برگه عبود از سامانه میخک: نامه از مقامات محل مبنی بر اخراج یا ترک خاک، عکس پرسنلی، تصاویر کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه، مدرک اقامتی معتبر، گزارش پلیس مبنی بر مفقود شدن گذرنامه، بلیط تائید شده یا گواهی مبنی بر بازگشت به ایران

 

ثبت ازدواج

در صورتی که در خارج از کشور ازدواج خود را به ثبت رسانده‌اید، باید ازدواج شما در ثبت احوال ایران نیز به ثبت برسد. از این جهت باید در سامانه میخک ثبت نام کرده و مدارک زیر را بارگذاری کنید تا دریافت کد رهگیری از سامانه میخک انجام شود و به سفارت مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در سامانه میخک نروژ: تصاویر کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه و گذرنامه، گواهی بهداشت، مدارک اقامتی معتبر و عکس زوجین، عقدنامه شرعی، عقدنامه محلی، تصویر رضایتنامه پدر زوجه (در اولین ازدواج)، تصویر رونوشت فوت ولی زوجه (در صورت فوت ولی)

ثبت طلاق

ایرانیان خارج از کشور برای ثبت ازدواج و طلاق باید مطابق قوانین ایران اقدام کنند. در صورتی که در نروژ زندگی می‌کنید و قصد طلاق دارید باید به یک وکیل طلاق در ایران وکالت دهید. تا بدون نیاز به حضور شما امور طلاق توافقی انجام شود. برای این کار باید ثبت نام در سامانه میخک نروژ را انجام داده و ثبت وکالتنامه در سامانه میخک را انجام دهید. بعد از احراز هویت شما وکیل در ایارن می‌تواند وکالتنامه را از وزارت امور خارجه دریافت کند. تا امور ثبت طلاق شما انجام شود. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید به کارشناسان دادنیک در  واتس‌اپ پیام دهید.

مدارک : تصاویر کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه و گذرنامه، وکالتنامه، مدارک اقامتی معتبر و عکس زوجین، تمام صفحات رای عدم امکان سازش دادگاه، تمام صفحات سند ازدواج، ترجمه رسمی طلاقنامه محلی

 

اجازه خروج دانشجو

مدارک : تصاویر صفحه اول گذرنامه، صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران، مدرک اقامتی معتبر، گواهی اشتغال به تحصیل به تاریخ روز

 

درخواست پرونده تحصیلی دانشجویی

مدارک : تصاویر گذرنامه، صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران، مدارک تحصیلی قبلی و فعلی، مدرک اقامتی معتبر، کارت ملی، کارت نظام وظیفه و عکس پرسنلی

 

استعلام گواهینامه رانندگی

برای استعلام گواهینامه، تبدیل یا ترجمه گواهینامه ایرانی خود باید بعد از ثبت نام در سامانه میخک به قسمت امور گواهینامه مراجعه کنید. بعد از بارگذاری مدارک مورد نیاز می‌توانید کد رهگیری را دریافت کنید. 

مدارک : تصاویر گذرنامه، مدرک اقامتی معتبر، گواهینامه رانندگی

 

دریافت کد رهگیری از سامانه میخک نروژ

شما برای تکمیل هر یک از خواسته‌های خود درسامانه میخک باید کد رهگیری دریافت کنید. به کمک این کد رهگیری می‌توانید به سفارت مراجعه کرده تا احراز هویت انجام دهید. در واقع کد رهگیری به آدرس ایمیل که هنگام ثبت نام در سامانه ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود. به کمک این کد رهگیری باید به صورت تلفنی یا آنلاین از سفارت ایران در کشور نروژ وقت گرفته تا حضورا برای تکمیل خواسته خود مراجعه کنید. 

 

دریافت نوبت از سامانه میخک

بعد از انتخاب هر یک از خدمات سامانه میخک باید کدرهگیری دریافت کنید. بعد از دریافت کد رهگیری از سامانه میخک باید برای دریافت نوبت از این سامانه اقدام کنید. بعد از دریافت نوبت از سامانه میخک باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. تا احراز هویت انجام شود. در واقع تا احراز هویت شما انجام نشود، امکان دریافت خدمات تکمیلی از سامانه میخک نروژ را ندارید.

اگر برای ثبت نام، دریافت کد رهگیری یا استفاده از هر یک از خدمات سامانه میخک نیاز به راهنمایی دارید از طریق واتس‌اپ با کارشناسان حقوقی موسسه دادنیک در ارتباط باشید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (8 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

سامانه میخک آمریکا
سامانه میخک آمریکا
تمدید گذرنامه در سامانه میخک
تمدید گذرنامه در سامانه میخک
سامانه میخک سوئد
سامانه میخک سوئد
سامانه میخک اسپانیا
سامانه میخک اسپانیا

2 پاسخ

  1. من برادرم خارجه و میخواد از زنش جدا شه شما میتونین براش انجام بدین؟

    1. وقت بخیر
      لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر برای طلاق ایرانیان خارج از کشور از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *