شکایت از ناخن کار

شکایت از ناخن کار

در صورتی که از خدمات ارائه شده توسط ناخن کار رضایت نداشته باشید، یا این‌که به هر دلیلی مشکلاتی مثل عفونت و این قبیل مسائل برای شما پیش بیاید، امکان شکایت از ناخن کار وجود دارد.

برای این‌که خودتان وارد فرایند زمان‌بر و فرسایشی شکایت نشوید، می‌توانید از وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرید. به این ترتیب نیازی به حضور شما نیست و وکیل به جای شما کارها را پیش می‌برد.

جهت ارتباط با کارشناسان حقوقی و وکلای ما می‌توانید از طریق همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

آیا امکان شکایت از ناخنکار وجود دارد؟

بله؛ از هر یک از اعضاء اصناف که در کار خود دچار بی‌مبالاتی یا بی‌دقتی شود، یا آن‌که مجوزهای لازم را نداشته باشد، می‌توان شکایت کرد.

ناخن کار نیز در آرایشگاه‌های زیبایی زنانه کار می‌کند که به عنوان یک واحد صنفی، زیر مجموعه اتحادیه آرایشگران زنانه است. در نتیجه امکان شکایت مستقیم از ناخن کار به اتحادیه وجود دارد و آن‌ها مسئله را پیگیری می‌کنند.

نحوه شکایت از ناخن کار

بستگی به این‌که ناخن کار چه تخلفی انجام داده باشد، می‌توانید از او در مراجع مختلف شکایت کنید که در ادامه توضیح داده‌ایم:

1. شکایت به اتحادیه

این ساده‌ترین و البته سریع‌ترین راه شکایت از ناخن کار است. اگر مدعی بودید که ناخنکار از مواد بی‌کیفیت استفاده کرده، کار خودش را به درستی انجام نداده (مثلا ناخن کاشته شده بعد از 2 روز افتاده)، و یا این‌که هر نوع تخلف دیگری انجام داده، می‌توانید شکایت خود را در سایت اتحادیه آرایشگران استان ثبت کنید. همچنین می‌توانید حضورا به اتحادیه مراجعه کنید و آن‌جا درخواستتان را مطرح نمایید.

2. سازمان تعزیرات حکومتی

مرجع اصلی رسیدگی به تخلف «گران‌فروشی»، سازمان تعزیرات است. اگر ناخن کار تعرفه‌ای بالا را از شما دریافت کرده است، می‌توانید به سازمان تعزیرات گزارش دهید.

3. مراجع قضائی

می‌توانید شکایت خود را به مراجع قضائی (حقوقی یا کیفری) نیز ببرید. مراجع حقوقی از باب عدم انجام تعهد و یا تخلف در انجام آن می‌توانند ناخنکار را به جبران خسارت مکلف کنند. مراجع کیفری نیز در صورتی صلاحیت دارند که ناخنکار مرتکب جرمی شده باشد (مثلا توهین و تحقیر، استفاده فریبکارانه از مواد غیر بهداشتی و …)، که در این حالت نیز در صورت اثبات ادعا، حکم مقتضی را صادر می‌کنند.

آیا امکان شکایت از ناخنکار وجود دارد؟

چگونه باید شایکت از ناخن کار مطرح کنیم؟

اگر بخواهید از ناخن کار به مراجع قضائی شکایت کنید، باید فرم شکوائیه را در یکی از دفاتر خدمات قضائی تکمیل کنید. با ارسال دادخواست به دادگاه صالح، وقت رسیدگی تعیین شده و هر یک از طرفین به دفاع از ادعای خود می‌پردازند. در نهایت نیز دادگاه ضمن استعلام از کارشناس اتحادیه، و با بررسی سایر اسناد و مدارک، رای خود را صادر می‌کند.

در صورتی که در فرایند شکایت از آرایشگر از وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید، دیگر لازم نیست شما هیچ‌یک از این مراحل را انجام دهید و وکیل خودش صفر تا صد کار را انجام می‌دهد.

بار اثبات دعوی به عهده کیست؟ ناخنکار یا مشتری؟

از آن‌جا که مشتری ادعا دارد که ناخن کار عمل خلافی مرتکب شده (گران‌فروشی، ارائه خدمات بی‌کیفیت، استفاده از متریال تقلبی، عدم رعایت مسائل بهداشتی، توهین و …)، خود او هم باید ثابت کند که ناخن کار مرتکب عمل غیرقانونی شده؛ یعنی بار اثبات دعوی به عهده مشتری است. به همین خاطر توصیه می‌شود در دعاوی شکایت از سالن ناخنکاری حتما از کمک وکیل دادگستری استفاده نمایید.

وکیل برای شکایت از ناخن کار

ما در مجموعه دادنیک آماده‌ایم تا کمک‌های لازم برای طرح شکایت از ناخن کار و پیگیری مراحل آن تا رسیدن به نتیجه را انجام دهید. از ابتدا تا انتهای این فرایند توسط وکلای ما انجام می‌شود و در هر مرحله گزارش کامل کار به موکل ارائه می‌گردد.

صحبت ابتدایی با ناخن کار برای مصالحه، جمع‌آوری اسناد و مدارک، نگارش لایحه و دفاع در دادگاه، بخشی از اموری است که وکیل حقوقی در این پروسه انجام می‌دهد.

به دلیل پیچیدگی مسائل حقوقی، پیشنهاد می‌کنیم که برای دستیابی به نتیجه مطلوب، حتما از کمک وکلای متخصص ما در مجموعه دادنیک بهره بگیرید.

جمع‌بندی

امکان شکایت از ناخن کار در صورتی که خطایی از او سر زده باشد، وجود دارد. اتحادیه آرایشگران، سازمان تعزیرات و مراجع قضائی از جمله نهادهای رسیدگی‌کننده به شکایات هستند.

با این وجود پیشنهاد می‌شود که در ابتدا با ناخنکار یا مدیر آرایشگاه صحبت کنید و سعی کنید موضوع را همان‌جا حل‎وفصل کنید. اما اگر به هر دلیل این کار ممکن نبود، می‌توانید از وکلای دادگستری کمک بگیرید تا احتمال موفقیت شما در دادگاه افزایش یابد.

برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی ما در مجموعه دادنیک به ما پیام دهید.

سوالات متداول

در صورتی که محل کاشت ناخن عفونت کند، می‌توان از ناخنکار شکایت کرد؟

بله؛ کاشت ناخن باید با رعایت مسائل بهداشتی و در محیطی تمیز و بدون آلودگی صورت بگیرد. در صورت عفونت بعد از کاشت ناخن، امکان شکایت به اتحادیه یا سایر مراجع وجود دارد.

اگر هزینه دریافتی ناخن کار بیش از مبلغی بود که قبلا توافق شده بود، به کجا باید شکایت کرد؟

سازمان تعزیرات حکومتی مسئول رسیدگی به گران‌فروشی در اصناف مختلف است، اما در این مورد خاص علاوه بر سازمان تعزیرات، می‌توان به اتحادیه نیز شکایت کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

بهترین وکیل در شیراز
وکیل در شیراز
وکیل در خرم آباد
وکیل در خرم آباد
اقساط مهریه
اقساط مهریه
شورای حل اختلاف کجاست
شورای حل اختلاف کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *