وکیل طلاق توافقی در اهواز

وکیل طلاق توافقی در اهواز

طلاق توافقی یکی از انواع جدایی محسوب می‌شود که زن و شوهر با تفاهم کردن سر امور مختلف، روند دادگاه را به جلو می‌اندازند. اگر شما هم به عنوان یک شهروند اهوازی قصد دارید به صورت توافقی از همسر خود جدا شوید، باید در مورد تمامی مسائل مهم جدایی از مهریه گرفته تا حضانت فرزندان اطلاعات کافی داشته باشید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی در اهواز علاوه بر پیشبرد روند جدایی، این اطمینان را به شما خواهد داد که با آگاهی از مفاد قانونی در این زمینه متضرر نشوید. با این مطلب از دادنیک همراه باشید تا در این باره به صورت تخصصی صحبت کنیم.

فرم درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

طلاق توافقی چگونه است؟

به طور خلاصه طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می‌شود که زوجین به دلایل شخصی تمایل دارند تا به صورت تفاهمی و با توافق بر سر امور مختلف از یکدیگر جدا شوند. به عبارت ساده تر هم زن و هم مرد برای طلاق از هم رضایت دارند، پس نیازی به طی کردن روند معمول دادگاه برای جدایی نیست.

طی این شیوه طلاق، باید مسائل حقوقی مربوط به جدایی از جمله بحث مهریه، نفقه، حضانت فرزندان در صورت وجود، جهیزیه، اجرت المثل و دیگر موارد مربوطه بررسی شده و با توافق طرفین بر سر آن‌ها به صورت مکتوب درآید.

در طلاق توافقی بر خلاف دیگر روش‌ها مثل زمانی که زوجه حق طلاق دارد، توافق‌های صورت گرفته از سوی طرفین برای دادگاه قابل قبول است. به عبارتی، زن و شوهر پیش از ارائه دادخواست خود (می‌توانند در زمان دادگاه حضور نداشته باشند)، درباره تمامی موارد ذکر شده به تفاهم کامل رسیده ‌اند.

برای مثال در طلاق یک طرفه چه درخواست از طرف زن باشد چه از طرف مرد، مهریه باید پرداخت شود. اما در طلاق توافقی ممکن است زن بخواهد در قبال این نوع طلاق، مهریه خود را به مرد ببخشد یا اینکه این کار را برای گرفتن حضانت فرزندان انجام دهد.

در هر صورت همه چیز از قبل با صحبت طرفین حل و فصل می‌شود و در نهایت استخدام وکیل طلاق توافقی در اهواز حتی به صورت آنلاین می‌تواند روند انجام این کار را به کوتاه ترین زمان ممکن تقلیل دهد.

مراحل طلاق توافقی

دانستن مراحل طلاق توافقی کمک می‌کند تا زوجین بتوانند در این زمینه تصمیم بهتری اتخاذ کنند. در ادامه این روند را به صورت موردی بیان خواهیم کرد.

  • توافق بر سر مسائل حقوقی: اولین مرحله از طلاق توافقی این است که زوجین بر سر مسائل از پیش تعیین شده در قانون، مثل مهریه به تفاهم کامل برسند.
  • اخذ نوبت در سامانه طلاق: مرحله بعد یکی از زوجین یا هر دوی آن‌ها باید به سامانه مداخله در طلاق که با نام سامانه مسیر هم شناخته می‌شود رفته و مشخصات خود را برای نوبت دهی در آن وارد کنند. شهروندان اهوازی باید یک مرکز غربالگری در این شهر را انتخاب کنند.
  • دریافت مشاوره: مراکز غربالگری با ارائه مشاوره به زوجین در نهایت به دلیل جدایی توافقی، گواهی عدم انصراف از طلاق را برای آن‌ها صادر خواهند کرد. البته ناگفته نماند که این جلسات بین 4 تا 6 مرتبه و در یک بازه زمانی 45 روزه به طول می‌انجامند. البته تعداد جلسات بسته به شرایط مختلف مانند توافق زوجین متفاوت خواهد بود.
  • ارائه دادخواست طلاق: در نهایت زوجین بعد از گرفتن گواهی عدم انصراف باید نسبت به ارائه دادخواست طلاق خود به شکلی توافقی اقدام کنند.
  • آزمایش عدم بارداری زوج: در ادامه باید باردار نبودن زن برای دادگاه محرز شود، به همین دلیل است که حتی زن هنگام حضور در دفترخانه طلاق باید برگه آزمایش مربوطه را برای جاری کردن صیغه طلاق با خود به همراه داشته باشد. البته در دو حالت به این گواهی نیاز نیست و آن زمانی است که زوجه باکره یا یائسه باشد.
  • جاری کردن خطبه طلاق: در نهایت زوجین بعد از دریافت گواهی عدم امکان سازش می‌توانند برای نهایی کردن روند طلاق به دفترخانه مراجعه کنند.

در این اپیزود از دادنیک تاک با دکتر نعیمی، وکیل پایه یک دادگستری، به طور مفصل در مورد طلاق توافقی و حق طلاق صحبت کرده‌ایم.

طلاق توافقی در اهواز

فرق ندارد که در کدام نقطه از کشور ساکن باشید، زیرا در نهایت قانون برای تمامی شهروندان به یک شکل است. اما کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی در شهر اهواز به شما کمک می‌کند تا با روند قانونی کار آشنا باشید و آن را سریع ‌تر از حد معمول پیش ببرید.

البته حتماً نیازی به استفاده از یک وکیل حضوری نیست، بلکه شما می‌توانید با کمک گرفتن از وکلای حقوقی دادنیک به صورت غیر حضوری، مراحل کار طلاق توافقی خود را دنبال کنید.

یک وکیل خوب ویژگی‌های منحصر به ‌فردی دارد که در کنار تخصص و تجربه او باعث می‌شوند تا پرونده طلاق با موفقیت و مطابق با نظر موکل پیش برود.

وکیل خانواده یا طلاق با توجه به این قابلیت‌هاست که می‌تواند روند طلاق توافقی یا هر نوع طلاق دیگر را مثل زمانی که زوجه حق طلاق دارد، در سریع ‌ترین زمان ممکن پیش ببرد. آگاهی کامل وکلای حقوقی دادنیک از روند دعاوی خانواده و طلاق باعث شده است که شما با خیال راحت کار جدایی خود را در طلاق توافقی در اهواز به آن‌ها بسپارید و نهایتاً بین 20 تا 40 روز بعد، از همسر خود جدا شوید.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

بعد از آگاهی از اینکه طلاق توافقی چیست و چه مراحلی دارد، باید بدانید که به منظور اقدام برای این نوع جدایی به چه مدارکی نیاز دارید. از سری مدارک طلاق توافقی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • مدارک شناسایی زوجین از جمله شناسنامه و کارت ملی
  • سند ازدواج
  • دریافت گواهی عدم امکان سازش
  • ارائه متن مربوط به طلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی

گفتیم که روند جدایی در طلاق توافقی زودتر از حد معمول خواهد بود، اما این روند همچنان برای برخی زمان بر است. با توجه به توضیحات، شما با همکاری با مؤسسه دادنیک برای کمک گرفتن یک وکیل طلاق توافقی در اهواز می‌توانید روند جدایی خود را به کمتر از 1 ماه تا نهایتاً 40 روز کاهش دهید. این در حالی است که این زمان بدون کمک گرفتن از وکیل می‌تواند بیش از این زمان باشد.

گاهی طلاق توافقی بدون حضور وکیل ممکن است بین 6 تا 9 ماه طول بکشد، به همین دلیل همراهی کردن یک وکیل کارشناس در تمامی مراحل جدایی به شما توصیه می‌شود.

طلاق توافقی در اهواز

مهریه در طلاق توافقی

مهریه در انواع طلاق چه طلاق یک طرفه، چه طلاق توافقی، به یک شکل خواهد بود. به این معنی که در هر شرایطی مهریه به زن تعلق می‌گیرد. اما زن ممکن است بسته به شرایط گوناگون بخواهد تمام مهریه خود یا حداقل قسمتی از آن را ببخشد.

برای مثال همانطور که قبلاً هم گفتیم گاهی زن در قبال مواردی مثل گرفتن حق طلاق یا حضانت فرزندان خود می‌خواهد مهریه خود را به مرد ببخشد. در این صورت تکلیف مهریه کاملاً مشخص است.

البته کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی در اهواز در این زمینه برای هر دو طرف کاملاً توصیه می‌شود، زیرا بارها پیش آمده است که یکی از طرفین بعد از طلاق به دلیل عدم آگاهی از قوانین موجود از توافق ایجاد شده پشیمان شده باشد. به همین علت بسیار مهم است که این روند زیر نظر افراد کارشناس و باتجربه دنبال شود تا زوجین را با مشکل مواجه نکند.

اگرچه در طلاق توافقی همه چیز در نهایت به تفاهم زوجین ختم می‌شود، اما کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی در اهواز در اینکه نتیجه به نفع موکل و بدون بروز مشکل در آینده ختم شود، تأثیر زیادی خواهد داشت. شما در هر منطقه ‌ای از اهواز که ساکن باشید، می‌توانید با استفاده از تماس تلفنی یا واتساپی رایگان با وکلای حقوقی باتجربه دادنیک تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

استفاده از وکیل طلاق توافقی در اهواز چه کمکی به زوجین می‌کند؟

زوجین می‌توانند با کمک وکیل طلاق روند جدایی خود را تسریع بخشیده و ضمن آن نسبت به حق خود طبق قانون آگاهی بیشتری پیدا کنند.

برای طلاق توافقی چه اسنادی لازم است؟

افرادی که قصد دارند به صورت توافقی از همسر خود جدا شوند، باید اسناد هویتی خود شامل کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج، گواهی عدم امکان سازش، آزمایش عدم بارداری زن و متن مربوط به طلاق توافقی را با خود به همراه داشته باشند.

روند جدایی زوجین به صورت توافقی چقدر طول می‌کشد؟

جدایی به صورت عادی روندی زمان بر است و اگر به صورت توافقی باشد حتی ممکن است بین 6 تا 9 ماه طول بکشد. در حالی که کمک گرفتن از وکلای حقوقی دادنیک این زمان را بسیار کاهش داده و امکان جدایی را بین بازه زمانی 20 تا 40 روزه فراهم می‌کند.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (12 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

محکم‌ترین سند برای بخشش مهریه
 محکمترین سند برای بخشش مهریه
اگر زن طلاق بخواهد و مرد راضی به طلاق نباشد.
عدم رضایت مرد برای طلاق
قانون مهریه در ترکیه
مهریه در ترکیه
دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور
دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)