وکیل طلاق توافقی در اصفهان

وکیل طلاق توافقی در اصفهان

حضور وکیل در روند طلاق برای زوجینی که قصد دارند با توافق از همدیگر جدا شوند، نقش مهمی را ایفا می‌کند. برای زوج‌های اصفهانی که تصمیم به طلاق توافقی گرفته اند، وکیل طلاق توافقی در اصفهان، روند طلاق را سرعت می‌بخشد.

وکلای مؤسسه حقوقی دادنیک با مشاوره تلفنی یا واتس اپی می‌توانند خدمات حقوقی به این گروه از زوجین اصفهانی ارائه دهند. اما برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره جوانب این موضوع داشته باشید، شما را با مراحل، مدارک و مدت زمان طلاق توافقی آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

طلاق توافقی، راهی برای جدایی مسالمت‌ آمیز

هنگامی که حرف از طلاق به میان می‌آید، به یاد طلاق یک طرفه می‌افتیم. اما باید به این نکته توجه داشت که گروهی از زوجینی که قصد جدا شدن از یکدیگر را دارند، طلاق توافقی را انتخاب می‌کنند. در این شرایط ابتدا به تصمیم خود فکر کرده و پس از اطمینان، درباره حقوق مادی و معنوی زن مانند مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزند و سایر موارد به نظر مشترک می‌رسند.

با اینکه زوجین جوانب را بررسی کرده و توافق می‌کنند، وکیل طلاق توافقی می‌تواند به هر دو طرف راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد. در این شرایط نگارش توافقنامه طلاق، تهیه متن دادخواست، گردآوری مدارک و در موارد حضوری، حاضر شدن در جلسات دادگاه با حضور وکیل طلاق توافقی در اصفهان و سایر شهرهای ایران با دقت کافی انجام خواهند شد.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

زن و مرد برای اینکه بتوانند مراحل مختلف طلاق توافقی را پشت سر بگذارند، پیش از آغاز روند اداری، باید مدارک لازم برای طلاق توافقی را گردآوری کنند. این مدارک عبارتند از:

  • اصل و کپی مدارک شناسایی زوجین (کارت ملی و شناسنامه)
  • اصل و کپی عقدنامه (سند رسمی ازدواج)
  • نامه عدم امکان سازش
  • توافقنامه زوجین درباره حق و حقوق خود
  • اسنادی دال بر باکره بودن زن یا باردار نبودن او (با توجه به شرایط زن)
  • دادخواست طلاق ارائه شده در سامانه تصمیم
  • رأی نهایی دادگاه برای جاری شدن صیغه طلاق در دفتر ازدواج و طلاق
مدارک لازم برای طلاق توافقی

در این اپیزود از دادنیک تاک با دکتر نعیمی، وکیل پایه یک دادگستری، به طور مفصل در مورد طلاق توافقی و حق طلاق صحبت کرده‌ایم.

مراحل طلاق توافقی

اگرچه طلاق توافقی به خاطر اتفاق نظر زوجین بر سر موضوع جدایی، کمی سریع تر پیش می‌رود، اما باز هم باید مراحل قانونی و معینی را پشت سر گذاشت تا صیغه طلاق جاری شده و جدایی زن و مرد رسماً شروع شود.

مراحل طلاق توافقی زن و مرد اصفهانی با حضور وکیل طلاق توافقی در اصفهان یا بدون حضور او و راهنمایی‌هایش یکسان هستند. این مراحل عبارتند از:

1. تصمیم گیری درباره طلاق توافقی

هنگامی که زن حق طلاق را به دست آورده، بدون رضایت همسر هم می‌تواند پیگیر امور طلاق بشود. اما اگر وکالت طلاق را در اختیار نداشته باشد، بهترین گزینه جلب رضایت همسر و تصمیم برای طلاق توافقی است.

شاید بهتر باشد که بدانید، اگر زن برای طلاق توافقی پیش قدم باشد، وکیل خانواده یا وکیل توافقی می‌تواند به او کمک بسیاری کند. به همین دلیل کسب راهنمایی حضوری یا تلفنی و یا آنلاین از مؤسسات حقوقی معتبر می‌تواند روند تصمیم گیری اولیه را بهبود دهد.

2. توافق درباره حقوق مادی و معنوی

پس از اینکه زن و شوهر تصمیم گرفتند برای طلاق توافقی اقدام کنند، باید به بررسی حق و حقوق خود بپردازند. مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، تقسیم اموال و دارایی‌های مشترک میان دو طرف در این مرحله انجام می‌شود. در این مرحله ممکن است اتفاق نظر به راحتی صورت نگیرد.

در این حالت وکیل طلاق توافقی در اصفهان و سایر شهرهای ایران، می‌تواند راهنمای مؤثری برای زن و مرد باشد. آنها راهنمایی می‌شوند و تصمیم درست را برای طلاق توافقی اتخاذ خواهند کرد. این توافقنامه برای دادگاه و تصمیم گیری آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

3. ثبت نام در سامانه تصمیم برای مشاوره

در این مرحله زوجین باید به یک مرکز خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند و در سامانه تصمیم عضو شوند. باید هر یک از زوجین در این سامانه پروفایلی با اطلاعات کامل داشته باشد. در همین مرحله باید نوع دادخواست، شهر محل سکونت، نزدیک ترین مرکز مداخله به آدرس منزل زوجین و موارد دیگر را ثبت کرد. به این ترتیب نوبت مشاوره خانواده برای آنها تعیین خواهد شد.

4. شرکت در جلسات مشاوره خانواده

مانند سایر روش‌های طلاق، زوجین باید در جلسات مشاوره خانواده حضور داشته باشند. مشاوره عموماً در 4 تا 6 جلسه برگزار می‌شود. در صورتی که زن و مرد روی تصمیم خود برای جدایی مصر باشند، نامه عدم انصراف از طلاق صادر خواهد شد که برای ادامه روند قانونی لازم است.

5. ثبت دادخواست طلاق در سامانه تصمیم

اکنون باید مجدداً به یک مرکز خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرد. سپس برای اینکه دادخواست را همراه مدارک لازم به ثبت رساند، باید از طریق ورود به سامانه تصمیم این کار را انجام داد. باید دقت داشته باشید که متن دادخواست دقیق و کامل باشد. در این شرایط یک وکیل طلاق می‌تواند شما را در آماده کردن دادخواست و ثبت آن کمک کند.

6. نامه عدم بارداری یا بارداری زن

اگرچه زوجه هنگام برگزار شدن جلسات دادگاه نیاز به اثبات عدم بارداری و یا باکرگی (در صورت باکره بودن) ندارد، اما داشتن گواهی پزشکی قانونی برای جاری شدن صیغه طلاق در دفتر ازدواج و طلاق لازم است. بنابراین وکیل طلاق توافقی در اصفهان یا هر شهر دیگری، تهیه این نامه را حتی پیش از شروع جلسات دادگاه گوشزد می‌کند.

7. حضور در جلسات رسیدگی دادگاه

دادگاه با دریافت درخواست و بررسی اولیه آن، جلسات را برگزار می‌کند. زوجین و یا وکلای آنها باید در جلسه حاضر شوند. در این جلسات مدارک بررسی شده و بعد از مدت زمان 20 تا 40 روز، رأی دادگاه صادر خواهد شد.

استفاده از خدمات حضوری یا آنلاین وکیل طلاق توافقی در اصفهان و به طور کلی تمام شهرهای ایران، به تسریع روند حقوقی کمک می‌کند. به ویژه اگر زن یا مرد از طلاق توافقی منصرف شوند، وکیل طلاق می‌تواند با مشاوره به فرد منصرف شده، در حکم دادگاه تأثیر قابل توجهی داشته باشد. اگر دادگاه طلاق توافقی را تصمیم درستی بداند، نامه عدم امکان سازش را صادر خواهد کرد.

8. جاری شدن صیغه طلاق

در آخرین مرحله، زوجین باید مدارک لازم از جمله نامه احراز بارداری یا عدم بارداری و نامه امکان عدم سازش را به دفتر ازدواج و طلاق تحویل دهند تا اطلاعات مربوطه ثبت و صیغه طلاق جاری شود.

مدت زمان طلاق توافقی

همانطور که توضیح دادیم، برای اینکه صیغه طلاق توافقی جاری شود، باید مراحلی را پشت سر گذاشت. تمام این مراحل در طی چند هفته تا چند ماه اجرا می‌شوند. مدت زمان طلاق توافقی اگر از حضور وکیل یا بهره مندی از راهنمایی‌های او خبری نباشد، حدودا 6 تا 9 ماه ادامه خواهد داشت.

اما با استفاده از راهنمایی‌های وکیل طلاق توافقی در اصفهان و شهرهای دیگر می‌توان این مدت زمان را به کمتر از 1 ماه و حتی 20 تا حداکثر 60 روز کاهش داد.

مدت زمان طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی

مهریه یکی از مهم ترین حقوق مادی زن است که باید از سوی همسر پرداخت شود. البته گاهی زن برای اینکه روند طلاق توافقی با سرعت بیشتر و بدون نارضایتی همسر پیش رود، بخشش مهریه را در مراحل اداری کار قرار می‌دهد. به این ترتیب، فرآیند این نوع طلاق با سرعت بیشتر و رضایت طرفین به پایان خواهد رسید.

در مطلب وکیل طلاق توافقی در اصفهان، شما را با مراحل مختلف و مدارکی آشنا کردیم که برای طلاق توافقی ضروری هستند. در ضمن اهمیت حضور و یا راهنمایی‌های غیر حضوری وکیل طلاق توافقی را شرح دادیم. اگر شما ساکن اصفهان و یا هر شهر از ایران هستید، می‌توانید با مشاوره تلفنی یا واتس اپی رایگان از مشاوره وکلای مؤسسه حقوقی دادنیک بهره مند شوید.

سوالات متداول

برای طلاق توافقی چه مدارکی لازم هستند؟

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به علاوه اصل و کپی عقدنامه برای طلاق توافقی ضرورت دارند. علاوه بر این باید توافقنامه طلاق توافقی و گواهی عدم امکان سازش به همراه دادخواست ارائه شوند.

مدت زمان طلاق توافقی چقدر است؟

بدون حضور وکیل، طلاق توافقی حدودا 6 الی 9 ماه طول می‌کشد. اما با حضور وکیل طلاق توافقی ظرف چند روز انجام می شود.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (10 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

طلاق از طرف مرد چقدر طول می‌کشد؟
مدت زمان طلاق از طرف مرد
نفقه فرزند دختر
نفقه فرزند دختر
هزینه داوری طلاق
هزینه داوری طلاق
وکیل طلاق توافقی در رشت
وکیل طلاق توافقی در رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)