وکیل طلاق توافقی در مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد

یکی از روش‌هایی که زوجین برای جدایی انتخاب می‌کنند، طلاق توافقی است. با اینکه طرفین درباره مسائلی مانند حق و حقوق مادی و معنوی زن و مرد به توافق می‌رسند، وجود وکیل می‌تواند نقش مهمی در تسهیل و تسریع روند کار داشته باشد.

به همین دلیل وکیل طلاق توافقی در مشهد، شیراز، تهران و سایر شهرهای کوچک و بزرگ ایران می‌تواند در این زمینه نقش قابل ذکری ایفا کند. در ادامه این بررسی از مؤسسه حقوقی دادنیک شما را با موضوع طلاق توافقی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

فرم درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

طلاق توافقی چگونه است؟

طلاق توافقی یکی از روش­های قانونی و متداول برای پایان بخشیدن به زندگی مشترک زوجین است. هنگامی که زن و مرد تصمیم به طلاق توافقی می‌گیرند، در مورد حق و حقوق مادی مانند مهریه، نفقه، اجرت المثل و اموال مشترک میان خود به توافق می‌رسند. علاوه بر این، در مورد حقوق غیر مادی مانند حضانت فرزندان هم بحث می‌شود.

به این ترتیب درباره این موضوع که کدام یک سرپرستی فرزندان خود را بر عهده داشته باشند، توافق می‌کنند. سپس دادخواست طلاق را به دادگاه ارائه می‌دهند. دادگاه با بررسی مدارک، توافقات و این موضوع که آیا درباره حضانت فرزند توافق صورت گرفته یا نه، رأی را صادر می‌کند.

مراحل طلاق توافقی

پس از اینکه زوجین درباره حق و حقوق خود به توافق رسیدند، وارد مراحل مختلف طلاق توافقی می‌شوند. البته وجود وکیل طلاق توافقی در مشهد یا سایر شهرهای ایران، راهنمای خوبی برای زوجین است. زیرا مراحل با سرعت بیشتری پیش می‌روند.

 مراحل طلاق توافقی عبارتند از:

 1. مراجعه به مرکز مشاوره خانواده: برای اینکه دادخواست طلاق توافقی به ثبت برسد، باید حتماً نامه «گواهی عدم انصراف از طلاق» از سوی مرکز مشاوره خانواده ضمیمه شود.
 2. ثبت دادخواست در دفتر خدمات الکترونیکی قضایی: در مرحله دوم باید متن دادخواست، گواهی عدم انصراف از طلاق و مدارک زوجین در قالب یک فایل به ثبت برسد.
 3. برگزاری جلسات دادگاه: پس از اینکه دادخواست به دادگاه تحویل داده شد، زوجین یا وکیل طلاق توافقی هر یک باید در جلسات رسیدگی طلاق توافقی شرکت کنند.
 4. صدور رأی دادگاه: قاضی بعد از بررسی مدارک و ثبت اطلاعاتی که زوجین یا وکلای آنها در دادگاه ارائه می‌دهند، رأی را صادر می‌کنند.
 5. جاری شدن صیغه طلاق: اگر اعتراضی به رأی دادگاه وارد نشود، حکم دادگاه باید به دفتر ازدواج و طلاق تحویل داده شود. با ثبت آن به صورت محضری، حکم طلاق رسماً جاری می‌شود.

در این اپیزود از دادنیک تاک با دکتر نعیمی، وکیل پایه یک دادگستری، به طور مفصل در مورد طلاق توافقی و حق طلاق صحبت کرده‌ایم.

طلاق توافقی در مشهد

زوجینی که در مشهد زندگی می‌کنند و تصمیم به طلاق توافقی گرفته ‌اند، شاید در حال پیدا کردن وکیل طلاق کاربلدی باشند که آنها را در مراحل مختلف طلاق راهنمایی کنند. اما وکیل طلاق توافقی در مشهد، الزاماً نباید از شهر مشهد باشد. مؤسسه حقوقی دادنیک که با مشاوره تلفنی یا واتس اپی رایگان خدمات مشاوره وکلای مجربی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، می‌تواند پاسخگوی سؤالات این گروه از زوجین مشهدی باشد.

به نحوی که رأی دادگاه طلاق در فاصله زمانی 20 تا 40 روز ابلاغ خواهد شد. بنابراین وکیل طلاق توافقی در مشهد می‌تواند از مرکز معتبری به اسم مؤسسه حقوقی دادنیک و به صورت آنلاین باشد.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

برای اینکه دادخواست طلاق توافقی به طور کامل ثبت شده و به دادگاه تحویل داده شود، باید مدارک آن کامل باشد. مدارک طلاق توافقی شامل اصل و کپی مدارک شناسایی زوجین (شناسنامه و کارت ملی)، متن توافقنامه طلاق توافقی، گواهی عدم امکان سازش و اصل و کپی سند رسمی ازدواج یا همان عقدنامه است.

مدرکی مبنی بر باردار نبودن خانم یا سلامت زن باکره نیز باید هنگام ثبت دادخواست طلاق و اعلام رأی دادگاه در دفتر ثبت ازدواج و طلاق وجود داشته باشد.

مدت زمان طلاق توافقی

طلاق توافقی فرآیندی حقوقی است که انجام آن با حضور وکیل طلاق توافقی و وکیل خانواده یا بدون حضور او انجام می‌شود. برای افرادی که ساکن مشهد هستند نیز وکیل طلاق توافقی در مشهد می‌تواند مدت زمان فرآیند طلاق را تغییر دهد. زیرا در اغلب اوقات به توافق رسیدن زوجین درباره مسائل مختلف، گردآوری مدارک لازم و حضور در مرکز مشاوره خانواده و جلسات رسیدگی دادگاه با حضور و راهنمایی وکلای مجرب روند سریع تری خواهند داشت.

هنگامی که صحبت از طلاق توافقی می‌شود، زوجین با این باور وارد روال کار می‌شوند که توافق درباره موارد مختلف کار را به سرعت به پیش می‌راند. اما این روند بدون حضور وکیل خانواده یا وکیل طلاق توافقی حداقل 45 و حداکثر 6 تا 9 ماه به طول می‌انجامد.

اما با حضور وکیل طلاق توافقی مدت زمان به محدوده 20 تا 40 روز کاهش خواهد یافت. البته مدت زمان قطعی نمی‌توان اعلام کرد. زیرا عوامل مختلفی به راحتی فرآیند حقوقی طلاق توافقی را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

مدت زمان طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی

مهریه یکی از مهم‌ ترین حقوق مادی زنان است. این حق در صورتی که طلاق یک طرفه یا حتی توافقی باشد، به زن تعلق دارد. مگر آنکه خود تصمیم بگیرد آن را ببخشد. در مورد طلاق توافقی نیز، یکی از مواردی که باید مورد بررسی قرار بگیرد، مهریه است. توافق درباره مهریه را باید در توافقنامه طلاق توافقی به ثبت رساند.

نکته مهم درباره مهریه در طلاق توافقی

گاهی زن حق طلاق دارد و برای اینکه مراحل قانونی طلاق را پیگیری کند، می‌تواند مهریه را به اجرا بگذارد. اما زمانی که حق طلاق با زن نیست و بهترین راه، طلاق توافقی است، زن می‌تواند با بخشیدن مهریه رضایت شوهر خود را برای تکمیل شدن توافقات طلاق به دست آورد.

شما در مطلب وکیل طلاق توافقی در مشهد، با مفهوم طلاق توافقی، مدارک و مراحلی که نیاز دارد و شرایط اخذ مهریه در این نوع طلاق آشنا شدید. افرادی که در مشهد هستند، می‌توانند با مشاوره واتس اپی یا مشاوره تلفنی رایگان از راهنمایی مشاوران مؤسسه حقوقی دادنیک بهره مند شوند.

سوالات متداول

آیا امکان دریافت خدمات حقوقی و مشاوره غیر حضوری برای طلاق توافقی در مشهد امکان پذیر است؟

بله. زوجینی که در مشهد ساکن هستند، می‌توانند از خدمات حقوقی یا مشاوره وکلای مؤسسه حقوقی دادنیک به صورت غیر حضوری بهره‌مند شوند.

مدارک لازم برای طلاق توافقی کدامند؟

برای طلاق توافقی باید اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به علاوه اصل و کپی عقدنامه ارائه شود. در ضمن توافقنامه طلاق توافقی و گواهی عدم امکان سازش باید به دادخواست پیوست شوند.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (17 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

انواع طلاق بائن
انواع طلاق بائن
مهریه در طلاق بائن
مهریه در طلاق بائن
طلاق به علت عدم پرداخت نفقه
طلاق به علت عدم پرداخت نفقه
در طلاق توافقی چه چیز هایی به زن تعلق میگیرد
در طلاق توافقی چه چیز هایی به زن تعلق میگیرد

6 پاسخ

 1. وکیل طلاق توافقی رو از مشهد معرفی میکنید یا از تهران؟

  1. درود
   کار شما بصورت غیر حضوری از تهران و با وکلای موسسه در تهران، انجام خواهد شد.

 2. مشهد کلی موسسه حقوقی هست اما با هر وکیل طلاق توافقی که صحبت کردم بازه زمانی مشخصی نداشتن یا اکثرا الکی میگن برای جذب موکل. مرسی از دادنیک

 3. یعنی اگر طلاق توافقی رو از مشهد به شما بسپریم بدون نیاز به حضورمون انجام میدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)