وکیل طلاق توافقی در رشت

وکیل طلاق توافقی در رشت

در سال گذشته چیزی حدود 3 هزار و 965 طلاق توافقی در استان گیلان به ثبت رسیده که بخش اعظمی از آن مربوط به شهر رشت است. طلاق توافقی به عنوان یکی از سریع ترین اشکال جدایی محسوب می‌شود که در آن زوجین بر سر امور مربوط به طلاق به تفاهم کامل می‌رسند.

اگرچه زوجین بدون وکیل هم می‌توانند روند طلاق خود را پیش ببرند، اما کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی در رشت کمک می‌کند که این روند طی چند هفته انجام شود. شما می‌توانید سؤالات حقوقی خود را در این زمینه از طریق مشاوره واتساپی یا تلفنی رایگان با مؤسسه حقوقی دادنیک مطرح کنید. اگرچه در خلال مطلب به برخی از پرسش‌های احتمالی شما پاسخ خواهیم داد.

فرم درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

طلاق توافقی چگونه است؟

طلاق توافقی نوعی جدایی رایج میان زوجین است که دو طرف در آن بر سر مسائلی همچون مهریه، نفقه و یا حضانت فرزندان به یک تفاهم جامع می‌رسند و آن را به صورت کتبی در می‌آورند. همین مکتوب کردن توافقات دو طرف باعث می‌شود تا دادگاه به خواسته زن و مرد برای جدایی احترام بگذارد و روند جدایی را سریع تر پیش ببرد، زیرا مسائل حقوقی بین زوجین از قبل حل و فصل شده اند.

در طلاق توافقی نیاز به در نظر داشتن قوانین معمول، مانند تعلق گرفتن حضانت فرزندان به یکی از زوجین وجود ندارد و همه چیز به تفاهمی بر می‌گردد که زوجین روی آن اتفاق نظر دارند.

به همین دلیل ممکن است در این تفاهم نامه هر دو طرف به یک اندازه به حقوق مورد نظر خود دست پیدا نکنند. مسئله ای که ممکن است در آینده آن‌ها را دچار مشکل کند. از این رو راهنمایی و مشورت با یک وکیل طلاق توافقی در رشت می‌تواند قبل از وقوع اتفاقات ناخوشایند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

مراحل طلاق توافقی

  1. توافق بین زوجین: زوجین قبل از هر چیز باید بر سر امور مختلف از جمله مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان در صورت وجود، اجرت المثل یا سایر موارد ثبت شده در سند ازدواج مانند تقسیم اموال به یک توافق جامع و تفاهم نهایی مکتوب برسند.
  2. گرفتن نوبت در سامانه مسیر: زوجینی که قصد دارند به صورت توافقی از هم جدا شوند، در طی کردن مراحل طلاق توافقی، باید به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه کنند و تاریخ مشاوره خود را تعیین کنند. توصیه می‌کنیم از همین ابتدا از همراهی یک وکیل طلاق توافقی در رشت کمک بگیرید.
  3. حضور در مرکز مشاوره: زن و مرد در گام بعدی باید در جلسات مشاوره حضور پیدا کنند تا بتوانند گواهی عدم امکان سازش را دریافت کنند.
  4. ارائه دادخواست: دادن دادخواست طلاق، قدم بعدی برای جدایی توافقی است که این کار را می‌توان بر عهده وکیل خانواده گذاشت.
  5. حضور در دادگاه: در این مرحله زوجین باید در جلسات دادگاه حضور پیدا کنند. البته با کمک یک وکیل طلاق توافقی در رشت نیازی به حضور در این جلسات ندارند.
  6. گرفتن رأی طلاق و حضور در دفترخانه: در آخرین مرحله از موارد فوق، زوجین با در دست داشتن مدارک طلاق توافقی مثل آزمایش عدم بارداری زن باید به یک دفترخانه مراجعه کرده و با جاری شدن صیغه طلاق، جدایی خود را نهایی کنند.

در این اپیزود از دادنیک تاک با دکتر نعیمی، وکیل پایه یک دادگستری، به طور مفصل در مورد طلاق توافقی و حق طلاق صحبت کرده‌ایم.

طلاق توافقی در رشت

زوجینی که در شهر رشت ساکن هستند می‌توانند مطابق با قانون و با کمک یک وکیل طلاق توافقی نسبت به جدایی اقدام کنند. اگرچه اغلب افراد تصور می‌کنند که برای کمک گرفتن از یک فرد خبره نیاز است که به صورت حضوری در خود شهر رشت یک وکیل را استخدام کنند، اما با مراجعه آنلاین به مؤسسه حقوقی دادنیک می‌توان از خدمات وکلای این مجموعه باتجربه نیز بهره مند شد.

مزیت استفاده از روش فوق این است که حتی بدون اینکه نیازی به حضور موکل در مراحل طلاق توافقی باشد، وکلای مؤسسه حقوقی دادنیک می‌توانند در یک بازه زمانی کوتاه 20 تا 40 روزه مراحل جدایی وی را طی کرده و رأی دادگاه را مبنی بر طلاق توافقی اخذ کنند.

طلاق توافقی در رشت

مدارک لازم برای طلاق توافقی

زوجین برای طی کردن هر چه سریع تر طلاق توافقی، باید تمامی مدارک خواسته شده از سوی دادگاه را با خود به همراه داشته باشند. این مدارک بسته به مراحل گوناگون متفاوت خواهد بود.

برای مثال برای حضور در دادگاه گرفتن گواهی عدم امکان سازش از مشاوره اولویت دارد. در حالی که زوجین باید مدارک شناسایی خود از جمله کارت ملی و شناسنامه‌ خود را به همراه داشته باشند. از سوی دیگر برای خواندن صیغه طلاق در دفترخانه مواردی همچون سند ازدواج یا همان عقدنامه، حکم طلاق دادگاه و مدارک شناسایی لازم هستند.

البته برای زنان آزمایش عدم بارداری نیز ضروری است، زیرا در صورت باردار بودن وی، باید اجرای طلاق را تعویق انداخت. از طرف دیگر در شرایطی که زوج باکره باشد، باید نامه سلامت وی نیز در بین مدارک طلاق توافقی موجود باشد. بسته به نظر دادگاه برخی از مدارک باید به صورت اصل باشند و در بعضی دیگر کپی یا رونوشت اصلی آن‌ها نیز قابل قبول است.

مدت زمان طلاق توافقی

نه تنها مراحل طلاق بسته به نوع آن متفاوت هستند، بلکه نوع جدایی در مدت زمان آن نیز تفاوت‌هایی ایجاد می‌کند. برای مثال طلاق یک طرفه یکی از طولانی ترین اشکال طلاق است که خصوصاً اگر از سوی زن و بدون توانایی اثبات شروط دوازده گانه ضمن عقد باشد، می‌تواند حتی تا سال‌ها طول بکشد.

اما همانطور که در بخشی از مطلب به آن اشاره کردیم، طلاق توافقی سریع ترین شکل جدایی در قانون است که زمان آن می‌تواند چند هفته تا چند ماه باشد.

البته حضور یک وکیل خبره می‌تواند روند این جدایی را کوتاه کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر برای گرفتن رأی طلاق توافقی خود عجله دارید، وکالت خود را به مؤسسه حقوقی دادنیک بسپارید. در این صورت می‌توانید بدون حضور در دادگاه، حکم طلاق خود را در مدت زمانی مابین 20 تا نهایت 40 روز دریافت کنید.

مدت زمان طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی

مهریه از مهم ترین موانع موجود در جدایی زوجین محسوب می‌شود که توافق بر سر آن چه در دادگاه چه بین خود زوجین دشوار است. مهریه در شرایط گوناگون به زن تعلق می‌گیرد. به عبارتی، از زمانی که خطبه عقد بین زوجین جاری شده و میزان مهریه در سند ازدواج قید می‌شود، زن صاحب آن خواهد بود و بسته به عندالاستطاعه یا عندالمطالبه بودن آن، وی می‌تواند نسبت به دریافت مهریه خود اقدام کند.

در شرایط معمول مثل زمانی که حق طلاق با زن نیست، معمولاً دادگاه میزان مهریه را تعیین می‌کند. بر این اساس در شرایط تمکن مالی مرد، زوجه می‌تواند آن را به طور تمام و کمال دریافت کند. اما در صورتی که مرد بتواند عدم توانایی مالی خود را برای پرداخت مهریه به اثبات برساند، بسته به نظر دادگاه میزان آن تقسیط خواهد شد.

اما در طلاق توافقی نحوه پرداخت یا بخشش مهریه از قبل بین زوجین حل و فصل و در تفاهم نامه کتبی بین آن‌ها ثبت خواهد شد. به جهت حساسیت این موضوع توصیه می‌شود که از وکیل طلاق توافقی در رشت برای مشاوره دقیق بخشش یا گرفتن مهریه در این نوع از طلاق استفاده کنید تا بعد از جدایی حقی از شما ضایع نشود.

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که در آن زن و مرد بر سر موضوعات حقوقی مورد نظر دادگاه تفاهم می‌کنند. گرفتن وکیل طلاق توافقی در رشت برای زوجینی که در این شهر ساکن و در شرف جدایی هستند توصیه می‌شود.

در این شرایط خانم و آقا علاوه بر آشنایی با مسائل حقوقی پیرامون این موضوع، می‌توانند در بازه زمانی کوتاهی رأی طلاق توافقی خود را از دادگاه کسب کنند. اگر در زمینه طلاق توافقی با پرسش یا ابهامی مواجه هستید، می‌توانید از طریق مشاوره رایگان واتساپی یا تلفنی با مؤسسه حقوقی دادنیک ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

طلاق توافقی چگونه است؟

طلاق توافقی روندی متفاوت از طلاق یک طرفه دارد، سریع به نتیجه می‌رسد و در آن زوجین به توافقات لازم در مباحث حقوقی مورد نظر دادگاه از جمله مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، جهیزیه و اجرت المثل می‌رسند.

چگونه می‌توان از کمک بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت بهره مند شد؟

برای بهره مندی از یک وکیل طلاق توافقی در رشت حتماً نیازی نیست که به صورت حضوری اقدام کنید. شما می‌توانید با مراجعه آنلاین به مؤسسه حقوقی دادنیک از مشاوره خبره ترین وکلای طلاق کشور برخوردار شوید.

برای طلاق توافقی چه مدارکی نیاز است؟

افراد برای اقدام به منظور طلاق توافقی باید مدارک گوناگون از اسناد شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه را به همراه داشته باشند. ضمن اینکه وجود سند ازدواج، گواهی عدم امکان سازش و گواهی عدم بارداری زن نیز ضروری است.

آیا می‌توان به صورت غیرحضوری برای طلاق توافقی اقدام کرد؟

بله. در صورت استفاده از یک وکیل طلاق توافقی در رشت می‌توان مراحل طلاق توافقی را بدون حضور در دادگاه و در یک بازه زمانی کوتاه پیش برد. به این منظور می‌توانید از خدمات مشاوره ای مؤسسه حقوقی دادنیک کمک بگیرید.

میزان مهریه در طلاق توافقی به چه شکل است؟

اگرچه مهریه حق زن است و در هر شرایطی به وی تعلق خواهد گرفت، اما در طلاق توافقی همه چیز به تفاهمی برمی‌گردد که بین زن و شوهر به صورت مکتوب درمی‌آید و دادگاه رأی خود را بر اساس آن صادر می‌کند.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
4.9/5 - (12 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

وکیل برای طلاق
وکیل برای طلاق
جلوگیری از ملاقات فرزند
جلوگیری از ملاقات فرزند
وکیل طلاق توافقی در اصفهان
وکیل طلاق توافقی در اصفهان
اعتراض به رای طلاق
اعتراض به رای طلاق چگونه است؟

یک پاسخ

  1. اوووووه اصلا فکر نمیکردم آمار طلاق توافقی توی رشت انقدر بالا باشه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)