وکیل طلاق توافقی در شیراز

وکیل طلاق توافقی در شیراز

طلاق توافقی یکی از متداول ترین طلاق‌ها در بین زوجین است که در آن زن و مرد به صورت توافقی تصمیم به قطع ادامه زندگی در کنار یکدیگر می‌گیرند. در این مطلب از دادنیک قصد داریم به موضوع ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز بپردازیم.

چرا که در رابطه با این مسئله زوجین می‌توانند با انتخاب یک وکیل طلاق با تجربه در مورد مسائلی همچون میزان نفقه، مهریه و حضانت فرزند زودتر به نتیجه برسند. بنابراین اگر شما هم در شهر شیراز به دنبال یک وکیل ماهر و با تجربه برای جدا شدن توافقی از همسر خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.

شما همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق تماس تلفنی با کارشناسان مؤسسه حقوقی دادنیک مشاوره رایگان داشته باشید.

فرم درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

طلاق توافقی چگونه است؟

در طلاق توافقی برخلاف طلاق­های دیگر زن و مرد هر دو موافق جدایی از یکدیگر هستند. در این صورت برای انجام طلاق، لازم است طرفین درباره یک سری موضوعات همچون مهریه، نفقه، جهیزیه و مواردی از این قبیل به توافق برسند. در این صورت با انجام روند طلاق در دادگاه، راحت تر می­توانند از یکدیگر جدا شوند.

مراحل طلاق توافقی

همانطور که گفته شد با کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی در شیراز، روند انجام کار خیلی سریع تر طی می‌شود. چرا که با اطلاع از مدارک مورد نیاز، می‌توان با آماده کردن آن‌ها، جهت طی کردن مراحل طلاق اقدام کرد.

 1. اولین اقدام در روند طلاق توافقی، ثبت درخواست جدایی در سامانه نوبت دهی طلاق است.
 1. در قدم بعدی از طریق دریافت پیامک، زمان مراجعه به مراکز غربالگری اطلاع داده می‌شود.
 2. سپس زوج و زوجه لازم است در جلسات مشاوره قبل از طلاق شرکت کنند.
 3. در اقدام بعدی گواهی عدم امکان سازش صادر و به دادگاه ارسال می‌شود.
 4. در این هنگام زوجین باید توافقات لازم در مورد نفقه، مهریه، (در صورت داشتن فرزند، حضانت فرزند) و موارد دیگر را به صورت مکتوب به دادگاه ارائه دهند.
 5. گواهی عدم بارداری زن در صورت عدم ادعای بکارت نیز باید به دادگاه تحویل داده شود.
 6. در نهایت در صورت کامل بودن همه مدارک، از طرف قاضی حکم عدم سازش زوجین صادر خواهد شد.
 7. بنابراین زوجین یا یک وکیل طلاق توافقی در شیراز یا هر شهر دیگر می­توانند با حضور در دفاتر ثبت ازدواج و طلاق جهت ثبت طلاق توافقی خود اقدام کنند.

نکته مهم: لازم به ذکر است جلسات مشاوره در مراکز معتبر مورد تأیید دادگاه یا بهزیستی برگزار می‌شود. در ضمن حضور زوجین در این جلسات الزامی است.

توجه: در صورت ادعای دوشیزگی نیز مدارک آن باید به تأیید پزشکی قانونی رسیده باشد.

در این اپیزود از دادنیک تاک با دکتر نعیمی، وکیل پایه یک دادگستری، به طور مفصل در مورد طلاق توافقی و حق طلاق صحبت کرده‌ایم.

طلاق توافقی در شیراز

اکثر افراد گمان می‌کنند برای گرفتن طلاق توافقی نیاز به وکیل نیست و با توجه به رضایت طرفین، زوجین می‌توانند به راحتی برای گرفتن طلاق اقدام کنند. در صورتی که خوب است بدانید در این نوع طلاق هم با وجود رضایت طرفین گاهی اوقات مسائلی وجود دارند که لازم است از راهنمایی‌های یک وکیل طلاق توافقی خبره و با تجربه استفاده کرد.

البته در صورتی که در شهر شیراز سکونت دارید و شرایط گرفتن وکیل را ندارید، از طریق مؤسسه حقوقی دادنیک این امکان وجود دارد که بدون نیاز به حضور طرفین، طلاق توافقی ظرف مدت 20 تا 40 روز انجام شود.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مدارک طلاق توافقی با زمانی که حق طلاق با یکی از طرفین است فرق دارند. بنابراین در چنین شرایطی که طرفین برای جدایی از یکدیگر توافق می‌کنند لازم است مدارک زیر را برای ارائه به دادگاه آماده کنند.

 • شناسنامه و کارت ملی طرفین
 • سند ازدواج
 • در صورت حضور وکیل در دادگاه به جای طرفین، ارائه وکالتنامه
 • گواهی داشتن بکارت یا عدم بارداری
 • ارائه توافقنامه کتبی در رابطه با حق و حقوق زوجین مانند شرایط پرداخت مهریه یا بخشش آن، نفقه، حضانت فرزندان و از این قبیل
 • گواهی عدم امکان سازش
طلاق توافقی چگونه است

مدت زمان طلاق توافقی

طلاق توافقی ممکن است با طلاق یک طرفه متفاوت باشد و در مدت زمان کوتاه تری انجام شود. اما مدت زمان آن هم با توجه به اینکه توسط خود طرفین یا وکیل آن‌ها انجام شود، متفاوت خواهد بود. در خوشبینانه ترین حالت اگر زن و مرد خودشان برای طلاق توافقی اقدام کنند، ممکن است حدود ۶ تا ۹ ماه، پروسه جدایی طول بکشد.

این زمان می‌تواند از طریق همراهی کردن یک وکیل خانواده یا وکیل طلاق توافقی در شیراز، خیلی کمتر شود. البته اگر تصمیم دارید در زمان کوتاه تری این کار را انجام دهید، می‌توانید از مؤسسه حقوقی دادنیک کمک بگیرید. بدون اغراق می‌توان گفت با کمک گرفتن از وکلای این مجموعه می‌توان طلاق توافقی را بین 20 تا 40 روز بدون حضور طرفین انجام داد.

مهریه در طلاق توافقی

یکی از موضوعات مهم طلاق توافقی که طرفین باید به یک توافق در مورد آن برسند، مهریه است. به طور کلی در طلاق از طرف آقا، اگر زن مهریه را مطالبه کند، مرد باید همه حق و حقوق او را بپردازد. (در صورت داشتن مال و دارایی، اموال او توقیف خواهد شد، در غیر این صورت مهریه قسط بندی می شود.)

در صورتی که در طلاق توافقی، تصمیم قطعی بر اساس توافق دو طرف است. زن می‌تواند با رضایت مرد، همه یا بخشی از مهریه خود را ببخشد یا دریافت کند.

ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز

یک وکیل طلاق توافقی خوب لازم است نسبت به همه قوانین حقوقی و خانوادگی مربوط به مسئله طلاق تسلط کامل داشته باشد. چرا که داشتن اطلاعات کافی در زمینه طلاق کمک زیادی به طرفین خواهد کرد. برای پیدا کردن یک وکیل طلاق توافقی با تجربه، دقت کنید که فرد مورد نظر از مهارت و فن کلام کافی برخوردار باشد تا در صورت لزوم بتواند با طرح دعاوی به خوبی از شما دفاع کند.

از طرفی وکیل طلاق توافقی شما باید فرد قابل اطمینان و رازداری باشد و همچنین توانایی عملی کردن درخواست‌های موکل خود را داشته باشد. آگاهی از نظرات مراجعه کنندگان قبلی، توجه به سابقه کاری و گذشته درخشان وکیل نیز به شما کمک می‌کنند بتوانید بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز را پیدا کنید.

تأثیر داشتن وکیل طلاق توافقی در شیراز

مهم ترین اصل در طلاق توافقی که باعث تفاوت آن با دیگر انواع طلاق می‌شود، توافق زوج و زوجه بر سر مسائل مالی و غیر مالی است. در این نوع طلاق در واقع بعد از آنکه طرفین به دلیل عدم تمایل به ادامه زندگی، تصمیم به جدایی توافقی می‌گیرند، از آنجایی که نسبت به مسائلی همچون پرداخت مهریه، نفقه، سرپرستی فرزندان و مواردی از این قبیل با یکدیگر به توافق رسیده اند، راحت تر می‌توانند برای گرفتن طلاق اقدام کنند.

البته گرفتن طلاق توافقی هم شرایط خاص خود را دارد که اگر بخواهیم این پروسه سریع تر پیش برود بهتر است از یک وکیل طلاق توافقی در شیراز کمک بگیریم. چرا که در صورت راهنمایی از یک وکیل، علاوه بر آشنایی با مراحل طلاق توافقی، می‌توان از همه قوانین مربوط به این نوع طلاق اطلاع کسب کرد.

از دیگر مزیت‌های داشتن وکیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امکان انجام جدایی در کوتاه ترین زمان ممکن با کمک وکیل
 • آشنایی سریع با روند طلاق و مدارک طلاق توافقی
 • امکان اجرای صیغه طلاق در صورت حضور وکیل بدون نیاز به حضور زوجین
 • پیگیری مراحل طلاق توسط وکیل توافقی
 • ثبت قانونی توافقات بین زن و شوهر و صورت جلسه آن توسط وکیل
 • تنظیم دادخواست طلاق و ارائه آن به دادگاه با کمک وکیل طلاق توافقی
تأثیر داشتن وکیل طلاق توافقی در شیراز

هزینه وکیل طلاق توافقی در شیراز

همانطور که کمک گرفتن از وکیل توافقی باعث تسریع در اجرای حکم طلاق می‌شود، هزینه‌هایی را هم شامل می‌شود. چرا که لازم است حق الوکاله وکیل پرداخت شود. هزینه وکیل طلاق توافقی نیز به موارد مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال نوع دادخواست، ثبت آن، هزینه دفاتر خدمات قضایی و بسیاری از موارد دیگر از جمله هزینه‌هایی هستند که در گرفتن وکیل طلاق توافقی باید پرداخت کرد.

طلاق توافقی یکی از راحت ترین و متداول ترین انواع طلاق است که در بین زوجین اتفاق می‌افتد. البته این نوع طلاق هم شرایط خاص خود را دارد که برای زوجین در همه نقاط کشور یکسان است.

با این حال اگر از ساکنین شهر شیراز هستید و قصد جدا شدن از همسر خود به صورت توافقی را دارید، می‌توانید با کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی در شیراز این کار را سریع تر انجام دهید. در صورتی که تمایلی برای گرفتن وکیل ندارید، می­توانید از طریق مشاوره رایگان با وکلای مؤسسه حقوقی دادنیک از طریق واتساپ یا به صورت تلفنی ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

شرایط طلاق توافقی در شیراز چگونه است؟

شرط اصلی برای انجام طلاق توافقی، رضایت طرفین هست. در واقع لازم است طرفین در مورد مسائل مالی و غیر مالی به توافق برسند تا بتوانند برای اجرای مراحل بعدی آن اقدام کنند.

مراحل انجام طلاق بدون وکیل طلاق توافقی در شیراز چگونه است؟

در صورتی که طرفین برای انجام طلاق توافقی از وکیل کمک نگیرند، این فرآیند طولانی تر می‌شود و لازم است ابتدا در سامانه تصمیم ثبت نام کنند. سپس حضور در جلسات مشاوره و ارائه مدارک لازم به دادگاه و در نهایت صدور گواهی عدم سازش از طرف دادگاه الزامی است.

مدت زمان طلاق توافقی چقدر است؟

مدت زمان طلاق توافقی می‌تواند بین ۳ تا ۶ ماه طول بکشد. البته در صورت داشتن وکیل با تجربه یا کمک گرفتن از مؤسسه حقوقی دادنیک می‌توان این زمان را به حدود20 تا 40 روز کاهش داد.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
4.9/5 - (9 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

طلاق دادن زن بدون مهریه
طلاق دادن زن بدون مهریه
دلایل طلاق
مهم ترین دلایل طلاق
نفقه از چه زمانی به زن تعلق می‌گیرد؟
نفقه از چه زمانی به زن تعلق می‌ گیرد؟
وکیل طلاق توافقی در مشهد
وکیل طلاق توافقی در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)