پیدا کردن شغل در دبی

پیدا کردن شغل در دبی

شهر دبی یکی از پر طرفدارترین مقاصد دنیا برای مهاجرت است. آمار مهاجرت به این شهر بسیار بالا است و تقریبا ۹۰ درصد از جمعیت سه میلیون نفری دبی را مهاجران تشکیل داده‌اند. شاید برایتان سوال ایجاد شود که چرا این شهر انقدر محبوب است؟ وجود سیستم آموزشی پیشرفته، امکانات و سبک زندگی ایده‌آل، دستمزدهای بالا و عدم پرداخت مالیات از دلایلی است که مردم را به مهاجرت به دبی ترغیب می‌کند.

به‌دلیل نزدیکی دبی به ایران، این شهر در میان ایرانیان نیز محبوبیت زیادی دارد و ایرانیان زیادی به‌دنبال پیدا کردن کار در دبی یا ثبت شرکت در دبی هستند.

در این مطلب قصد داریم به نحوه پیدا کردن شغل در‌ دبی بپردازیم و مزایا و معایب، دستمزدها و درآمدهای این شهر را بررسی کنیم. اگر شما هم دبی را برای ادامه زندگی انتخاب کرده‌اید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. همچنین در صورتی که برای پیدا کردن کار در دبی به راهنمایی نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

شرایط‌ کار‌ در‌ دبی چگونه است؟

دبی یکی از پرسودترین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است و فرصت‌های شغلی بسیاری در ان وجود دارد. متقاضیان پیدا کردن کار در دبی می‌توانند از طریق ویزای جاب افر و ویزای جاب سیکر وارد امارات شوند و به فعالیت در ان‌جا بپردازند. افرادی که از طریق‌ ویزای جاب افر وارد دبی می‌شوند، درصورتی که حقوق ماهیانه ان‌‌ها بین ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ درهم باشد، می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز همراه خود ببرند.

اما لازم به ذکر است که همسر متقاضی اجازه کار در امارات را ندارد. مدت زمان اعتبار ویزایی که امارات صادر می‌کند معمولا کوتاه‌مدت است و بین دو الی پنج سال است. پس از این مدت می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید اما امکان اخذ تابعیت و شهروندی امارات وجود ندارد. افراد در صورتی موفق به دریافت تابعیت امارات می‌شوند که در این کشور بازنشسته شوند یا بالای سی سال در امارات زندگی کرده ‌باشند.

شرایط‌ کار‌ در‌ دبی چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای کاری امارات و دبی

کسانی که قصد مهاجرت کاری به این شهر را دارند و به‌دنبال پیدا کردن شغل در دبی هستند، می‌توانند از دو طریق اقدام کنند:

 1. زمانی که در کشور خود هستند، با یک کارفرما در دبی لینک شوند و در دبی استخدام شوند. در این شیوه، کارفرما روند صدور ویزای شما را پیگیری می‌کند و شما فقط باید هزینه ان را بپردازید. مدت زمان صدور این ویزا معمولا بین یک الی دو ماه طول می‌کشد  و پنج سال اعتبار دارد. در صورتی که مایل به ادامه زندگی در امارات باشید، می‌توانید‌ ویزای کاری خود را تمدید کنید. البته اگر موفق به دریافت ویزای طلایی امارات شوید، می‌توانید به مدت ده سال در امارات بمانید و سپس ویزای خود را تمدید کنید.
 2. ویزای جاب سیکر امارات را دریافت کنید. این ویزا معمولا شش ماه اعتبار دارد و در این مدت می‌توانید وارد خاک امارات شوید و شغل مناسب مرتبط با تخصص خود را پیدا کنید؛ سپس برای اخذ ویزای کاری دبی اقدام کنید. البته لازم به ذکر است که این ویزا به ایرانیان تعلق نمی‌گیرد.

لازم است بدانید که ساعت کاری در امارات ۸ الی ۹ ساعت در روز است و روزهای تعطیل این کشور جمعه و شنبه است‌. همچنین افراد امکان سی روز مرخصی در سال را خواهند داشت.

هزینه صدور ویزای کار دبی چقدر است؟

هزینه صدور ویزای امارات و هزینه اقامت دبی با توجه به نوع ویزای کاری متفاوت است و شامل مقادیر مختلفی می‌شود. در مجموع هزینه ویزای کار امارات ۲۸۷ دلار، هزینه ثبت فوری درخواست ۱۰۰ درهم است. همچنین در صورتی که مدت زمان اعتبار ویزای فرد به پایان برسد و فرد مهاجر اقدامی برای تمدید ویزا یا خارج شدن از امارات انجام نداده باشد، باید به ازای روز اول ۲۰۰ درهم و به‌ازای هر روز بعدی ۱۰۰ درهم جریمه بپردازد.

 مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای امارات

متقاضیانی که به‌دنبال پیدا کردن کار در دبی هستند و از این طریق می‌خواهند ویزای امارات را دریافت کنند، در اولین اقدام باید مدارک خود را تهیه و تکمیل نمایند‌. افراد متقاضی نیاز به مدارک هویتی مانند پاسپورت و کارت ملی و مدارک مربوط به رزومه تحصیلی و کاری خود دارند.  از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای کاری امارات نیاز است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • اخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • ارائه‌نامه تمکن مالی
 • ارائه رزومه و سابقه کاری
 • تکمیل فرم‌های مربوط به سفارت
 • بیمه‌نامه مسافرتی

 صدور ویزای همراه با پیدا کردن کار در دبی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد مهاجرت کاری به دبی را دارند این است که آیا می‌توانند خانواده خود را همراه خود ببرند یا خیر؟ کشور امارات نیز مانند دیگر کشورها، به افرادی که به‌دنبال پیدا کردن کار در دبی هستند، این امکان را می‌دهد که در صورت اخذ ویزای کاری، همسر و فرزند خود را با خود به امارات بیاورند. اما در این زمینه قوانینی وجود دارد که از جمله این قوانین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرزند فرد متقاضی زیر ۱۸ سال باشد.
 • همسر فرد متقاضی اجازه کار در امارات را نخواهد داشت.
 • فرد متقاضی حداقل ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ درهم در ماه درآمد داشته‌باشد.

 میزان حقوق در امارات چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که افرادی که به‌دنبال پیدا کردن کار در امارات هستند باید به ان توجه کنند، میزان درآمد و دستمزدهای دریافتی در امارات است. بدون شک تمام افرادی که قصد مهاجرت دارند، می‌خواهند به درآمد بالاتر و ثبات مالی برسند.

امارات کشور ثروتمندی محسوب می‌شود و میزان دستمزدهای پرداختی در این کشور بالا است. با توجه به اینکه هزینه‌های زندگی در دبی نسبتا بالا است، برای اینکه در این شهر زندگی خوبی داشته‌باشید و از رفاه نسبی برخوردار باشید، لازم است درآمد بالایی داشته‌باشید. کشور امارات به نیروی متخصص حقوق خوبی می‌پردازد. در جدول زیر می‌توانید مشاغل مختلف را همراه با درآمد آن‌ها در دبی بررسی کنید.

دسته بندی مشاغلمیانگین حقوق ماهانه امارات به درهم
حسابداری و امور مالی16,241
اداره/پذیرش/دبیرخانه10,096
تبلیغات/طراحی گرافیک14,695
هواپیمایی/هوافضا/دفاعی16,441
معماری14,231
خودرو11,664

 پیدا کردن کار در دبی و نرخ بیکاری در امارات

نرخ بیکاری یک کشور، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در هنگام مهاجرت باید به آن دقت کنید. نرخ بیکاری نشان‌دهنده میزان پویا بودن و فعال بودن اقتصاد یک کشور است؛ هر چقدر اقتصاد یک کشور پویاتر باشد، سرمایه‌گذاران و کارفرماهای بیشتری در آن کشور وجود دارند و به‌طبع، موقعیت‌های شغلی بیشتری نیز در آن کشور به‌وجود می‌آید.

وجود صنایع مختلف، ساخت‌و‌ساز، کارخانجات نفتی حضور سرمایه‌گذاران و کمپانی‌های بین‌المللی در  امارات، موجب رشد و توسعه اقتصاد این کشور شده‌است. امارات اقتصادی پویا با نرخ بیکاری پایین دارد‌. نرخ بیکاری در کشور امارات ۳/۳۶ درصد است و مشاغل متنوعی برای متقاضیان در این کشور وجود دارد.

مشاغل مورد نیاز در امارات

دولت امارات هرساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود اعلام می‌کند. این لیست طبق نیاز کارفرماها صادر می‌شود و هر سال به‌روزرسانی می‌شود. دولت امارات در تلاش است تا از نیروهای متخصص خارجی در بخش‌های مختلف اقتصاد خود استفاده کند تا از تجربه و تبحر آن‌ها استفاده نماید. اگر قصد مهاجرت کاری به دبی را دارید بهتر است این لیست را بررسی کنید. در ادامه مطلب مشاغلی که در لیست اعلام شده‌است را برای راحتی شما تهیه کردیم.

مشاغل مورد نیاز در کشور امارات
پرستارمکانیک خودروهای سنگین
خدمات روان پزشکیآرماتوربند
معلمعایق ساز
تکنسین اتاق عملشیشه بر
پرستار اورژانسلوله کش
رادیولوژیستراننده جرثقیل
طراح آی تینصاب کف پوش
مهندس فنی و برقتکنسین اتوماسیون
مربی مهد کودکبنا
پرستار سالمندنجار
پرستار کودکبازاریاب تلفنی
مهندسی سازه و عمرانبهیار
مهندسی ساختمان و تأسیساتابزار ساز
مددکار اجتماعیکاشی کار
برنامه نویس نرم افزاربرق کار
ماماقصاب
مهندسی مخابراتنانوا
آشپزنقاش ساختمان

شغل‌ های پردرآمد در امارات

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، پایین بودن نرخ بیکاری و حضور سرمایه‌گذاران بزرگ در امارات، منجر به پیدایش مشاغل مختلفی‌ با دستمزدهای بالا در این کشور شده ‌است. در ادامه به معرفی پردرآمدترین مشاغل دبی می‌پردازیم.

حوزه پزشکی و پیراپزشکی

پس از همه‌گیر شدن ویروس کرونا، کشور امارات با کمبود شدید نیروی درمانی موجه شده‌است و اقدام به جذب نیروهای حوزه پزشکی‌ و پیراپزشکی کرده‌است. پزشکان و پرستارانی که مدرک معتبر داشته‌باشند، می‌توانند برای کار در امارات اقدام کنند. مشاغل این حوزه یکی از‌ پردرآمدترین مشاغل در امارات محسوب می‌شود و میانگین درآمد پزشکان در سال حدود ۳۹۱ هزار درهم است.

حوزه مدیریت اجرایی و منابع انسانی

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک شرکت و پیشبرد اهداف، مدیریت اجرایی است. به‌همین دلیل امارات نیز از افرادی‌ که در این حوزه تخصص دارند و توانمند هستند استقبال می‌کند.‌ مدیریت اجرایی یکی از پردرآمدترین مشاغل امارات است. میانگین درآمد سالانه مدیران اجرایی در امارات، ۳۵۳ هزار درهم است.

پیدا کردن کار‌ در دبی با جای خواب

مشاغلی که همراه با اسکان و جای خواب هستند، به دلیل حذف هزینه‌های مربوط به مسکن، محبوبیت بالایی در میان افرادی که می‌خواهند در دبی کار کنند دارد. اما این مشاغل محدود اند و به‌سختی یافت می‌شوند. از جمله این مشاغل می‌توان به کار کردن در‌ هتل‌ها، کار کردن در مراکز خدمانی، کارگران ساختمان‌ها و پرستاری از کودکان و سالمندان اشاره کرد.

مالیات و هزینه‌ های کار در دبی

تمام ارگان‌های فعال در امارات و اشخاصی که به‌صورت ازاد و شخصی‌کار می‌کنند، باید سالیانه مبلغی را به‌عنوان مالیات به دولت امارات بپردازند. در کشور امارات مالیات روی تمام کالاها لحاظ شده‌است. نرخ مالیات بانک‌ها در امارات بر اساس میزان درآمد ان‌‌ها ۲۰ درصد، نرخ مالیات شرکت‌ها براساس میزان درآمد آن‌ها پنجاه درصد و مالیات عوارض و شهرداری در کشور امارات ۱۰ درصد است. همچنین نرخ مالیات هتل‌ها و کارگران در اماران نیز ۵ درصد است.

 بررسی وضعیت اقامت با پیدا کردن کار در دبی

تقریبا همه کسانی که برای اخذ ویزای کاری دبی اقدام می‌کنند، میخواهند با نحوه گرفتن اقامت امارات آشنا شوند. در کشورهای اروپایی، افراد پس از پنج سال کار کردن در ان کشور، می‌توانند تابعیت آن کشور را بگیرند اما کشور امارات برخلاف کشورهای اروپایی قوانین پیچیده و دشواری‌ را برای اهدای شهروندی ‌و اقامت دائم وضع کرده‌است

 افرادی که از طریق ویزای کاری ‌به دبی می‌روند، نمی‌توانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند و فقط می‌توانند اقامت موقت خود را تمدید نمایند. کشور امارات به هیچکس اقامت دائم نمی‌دهد مگر اینکه فرد بیش از سی سال در امارات فعالیت کرده ‌باشد که در این صورت باز هم شانس اخذ اقامت دائم امارات، پایین است.

 بررسی وضعیت اقامت با پیدا کردن کار در دبی

مزایای پیدا کردن کار در دبی

دبی یکی از شهرهای مدرن و پیشرفته جهان است و افراد زیادی خواهان مهاجرت به این شهر هستند. حضور کمپانی‌های بزرگ بین‌المللی، اقتصاد پایدار، ثبات سیاسی، نرخ پایین بیکاری، وجود موقعیت‌های شغلی متنوع، درامدهای بالا، اب و هوای گرم، امکانات اموزشی پیشرفته، سطح رفاه و سبک زندگی اروپایی از دلایلی است که افراد را ترغیب می‌کند تا به‌دنبال اخذ ویزای امارات باشند.

مهاجرت برای اخذ ویزای کاری دبی

در این مقاله از بلاگ دادنیک به بررسی نحوه پیدا کردن کار در دبی، مشاغل مورد نیاز امارات، درآمدها و مزایای کار در امارات پرداختیم. برای اینکه راحت‌تر و سریع‌تر شغل موردنظر خود را در دبی پیدا کنید و اقدام به اخذ ویزای‌ کاری امارات کنید، می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید و سوالات خود درباره پیدا کردن شغل در دبی را از آن‌ها بپرسید.

سوالات متداول

ایا از طریق ویزای کاری دبی میتوانیم اقامت دائم امارات را بگیریم؟

خیر کشور امارات در هیچ شرایطی اقامت دائم صادر نمیکند.

از چه طریقی میتوانیم ویزای کاری امارات را اخذ کنیم؟

از طریق جاب افر یا بستن قرارداد با یک کارفرما در امارات می توانید ویزای کاری در امارات بگیرید.

مدت زمان ویزای جستجوی کار در امارات چقدر است؟

اعتبار ویزای جاب سیکر معمولا شش ماه است.

ایا در صورت داشتن ویزای کاری امارات، میتوانیم خانواده خود با همراه خود ببریم؟

بله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میتوانند بهعنوان همراه معرفی شوند.

دستمزد کارگر ساده در امارات چقدر است؟

حقوق کارگر ساده در امارات به‌طور میانگین ۲۱۰۰ درهم در ماه است.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ یا تلگرام دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
4.9/5 - (14 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

2 پاسخ

 1. سلام برای پیدا کردن کار توی دبی هم خدماتی ارائه میدین؟ من میخوام کاری مهاجرت کنم

  1. درود
   با کارشناسان دادنیک تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *