شرایط دریافت ویزای طلایی امارات

شرایط ویزای طلایی امارات

مهاجرت به امارات و شهر دبی شاید یکی از خواسته‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند قدم بزرگی در زندگی خود برداشته و پیشرفت کنند. یکی از راه‌کارهای گرفتن اقامت امارات، اقدام از طریق کار و دریافت ویزای این کشور است. البته باید در نظر داشته باشید که ویزای کار امارات همواره محدودیت‌هایی هم‌چون مدت زمان کم دارد که فرد بایستی مجددا در بازه زمانی نسبتا کوتاهی اقدام به تمدید این ویزا کند.

اما نوع دیگری از ویزای امارت وجود دارد که به وسیله آن قادر خواهید بود به مدت 5 الی 10 سال نیز در امارات اقامت داشته باشید. ویزای طلایی امارات این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید مدت زمان طولانی‌تری در این کشور ساکن باشید. دریافت این نوع ویزا شرایطی دارد که بایستی طبق آن پیش رفته تا بتوانید آن را اخذ کنید.

در این مطلب قصد داریم درباره شرایط ویزای طلایی امارات به شما توضیح دهیم. در صورتی که برای دریافت ویزای طلایی کشور امارات به راهنمایی نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

محتویات این صفحه نمایش

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات را می‌توان محبوب‌ترین ویزا برای افرادی دانست که می‌خواهند سال‌های زیادی را در این کشور بدون دغدغه زندگی کنند. همان‌طور که در ابتدای مطالب نیز گفته شد، این نوع ویزا به شما این امکان را می‌دهد که بین 5 الی 10 سال در امارات اقامت داشته باشید. بسیاری از افراد هم‌چون سرمایه‌گذاران، پزشکان، دانشجویان،

دانشمندان، نخبگان و … واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند. نکته قابل توجه در مورد ویزای طلایی امارات این است که به افرادی که این نوع از ویزا را دریافت می‌کنند، اجازه داده می‌شود که پدر، مادر، همسر و فرزندان خود را نیز به امارات بیاورند.

نحوه دریافت ویزای طلایی امارات

افراد می‌تواند به روش‌های مختلف ویزای طلایی امارات را به دست آورند. در ادامه به برخی از افراد، شرایط آن‌ها و همچنین نحوه دریافت ویزای دریافت ویزای طلایی امارات اشاره شده است.

ویزای طلایی امارات برای سرمایه گذاران و کار آفرینان

بسیاری از کار آفرینان می‌توانند با داشتن شرایطی ویزای طلایی امارات را دریافت کنند. در ادامه به شرایط دریافت ویزای طلایی امارات توسط کار آفرینان و سرمایه گذاران اشاره شده است.

 • اگر قصد تاسیس پروژه کار آفرینی و یا ثبت شرکت در دبی که حداقل ارزش فروش نهایی آن 7 میلیون درهم باشد را داشته باشید، واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات خواهید بود.
 • اگر موفق به کسب تاییدیه از یک مرکز رشد رسمی و یا وزارت اقتصاد امارات شوید، ویزای طلایی امارات را می‌توانید دریافت کنید.
 • در صورتی که مالک یک استارتاپ کوچک بوده و یا در آن شریک باشید که سالانه حداقل یک میلیون درهم درآمد داشته باشد، امکان دریافت ویزای طلایی امارات برای شما فراهم خواهد شد.
نحوه دریافت ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی امارات برای دانشمندان و نخبگان

دانشمندان و نخبگانی که دستاوردهای مهمی در حوزه کاری خود داشته باشند و بتوانند باعث پیشرفت وضعیت امارات در زمینه‌های مختلف شوند، می‌توانند از ویزای طلایی امارات بهره‌مند شوند. البته فرد داوطلب دریافت ویزای طلایی بایستی دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در یکی از رشته‌های زیر مجموعه مهندسی، علوم طبیعی، فناوری و علوم زیستی باشد.

ویزای طلایی امارات برای پزشکان

اگر پزشکی قصد مهاجرت به دبی را داشته باشد، به او برای قدردانی از تلاش‌ها و فداکاری‌هایی که داشته است؛ ویزای طلایی امارات را اعطا خواهند کرد. اما پزشکان نیز بایستی حداقل 2 مورد از شروط زیر را داشته باشند تا بتوانند از این نوع ویزا بهره‌مند شوند.

 • فرد متقاضی دارای مدرک دکتری از یکی از 500 دانشگاه برتر جهان باشد.
 • فرد داوطلب برای دریافت ویزای طلایی امارت، 10 سابقه حرفه‌ای داشته باشد.
 • داشتن مقالات و کتاب‌های علمی منتشر شده در نشریات معتبر از جمله شرایط دریافت ویزای طلایی امارات است.
 • در صورتی که جایزه‌ای در زمینه کاری خود دریافت کرده باشد، می‌تواند از ویزای طلایی امارات بهره‌مند شود.
 • عضویت در یک سازمان مرتبط با حوزه کاری، این امکان را به فرد متقاضی می‌دهد که بتواند ویزای طلایی امارات را بگیرد.
 • اگر در تحقیقات علمی نقش آفرینی کرده باشد، می‌تواند درخواست دریافت ویزای طلایی امارات را بدهد.

ویزای طلایی امارات برای دانش آموزان و دانشجویان

اگر دانش آموزی بخواهد ویزای طلایی امارات را دریافت کند، بایستی حداقل معدل 95 را داشته باشد. در عین حال اگر دانشجویی قصد دریافت این ویزا را داشته باشد، می‌بایست معدل تجمعی حداقل 3.75 را دریافت کرده باشد.

آیا ویزای طلایی امارات قابل تمدید است؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله. اما در نظر داشته باشید که تمدید ویزای طلایی امارات در صورتی انجام می‌شود که فرد در طول اقامت خود در این کشور، تمامی قوانین حاکم بر امارات را رعایت کرده باشد.

مزایای ویزای طلایی امارات چیست؟

مهم‌ترین مزیت ویزای طلایی امارات برای افراد واجد شرایط، بهره‌مندی از مدت زمان اقامت بیشتر در این کشور و همچنین استخدام کار در دبی است. اما این نوع ویزا، مزایای بسیار دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

 • دریافت ویزای ورود برای مدت زمان 6 ماه همراه با مجوز رفت و آمد برای فرد وجود دارد.
 • در صورت دریافت ویزای طلایی امارات امکان اقامت بیش از 6 ماه برای فرد متقاضی فراهم می‌شود.
 • عدم نیاز به کسب مجوز از کارفرما یا اسپانسر یکی دیگر از مزایای ویزای طلایی امارات است.
 • بهره‌مندی از ویزای اقامتی با مدت زمان 5 الی 10 ساله و قابل تمدید
 • بهره‌مندی از حمایت کشور امارات از مددکاران
 • امکان مهاجرت افراد همراه با خانواده بدون هیچ‌گونه محدودیتی وجود دارد.
 • در صورتی که صاحب ویزا فوت کند، اعضای خانواده وی که با او به امارات سفر کرده‌اند، می‌توانند تا پایان مدت زمان اعتبار ویزای طلایی متوفی، در این کشور اقامت داشته باشند.
 • امکان همراهی 3 مدیر اجرایی و خانواده‌های آن‌ها برای اجرای پروژه کار آفرینی فراهم می‌شود.
 • کسب درآمد بالا و امکان جذب نیروی کار ایرانی به صورت دور کاری وجود خواهد داشت.
 • پس از دریافت ویزای طلایی امارات امکان سرمایه‌گذاری در بانک‌های بین المللی و همچنین استفاده از شرایط همکاری با شرکت‌های بزرگ جهان برای شما فراهم خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای طلایی 5 ساله امارات متحده عربی چیست؟

به طور معمول افراد متقاضی که قصد دریافت ویزای طلای 5 ساله امارات متحده عربی را دارند، بایستی شرایطی را داشته باشند. در واقع معمولا ویزای طلایی 5 ساله به سرمایه‌گذارانی داده خواهد شد که حداقل مبلغ 5 میلیون درهمی را برای کار آفرینی و راه اندازی یک کسب و کار در امارات صرف کرده باشند.

اما در عین حال دانشجویان و دانش آموزانی که دارای رزومه مناسب و با معدل بالا باشند نیز در لیست اخذ ویزای طلایی 5 ساله امارات متحده عربی قرار خواهند گرفت.

شرایط اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات متحده عربی چیست؟

یکی از شرایط اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات متحده عربی این است که به عنوان یک سرمایه گذار با بودجه 10 میلیون درهمی قصد نوآوری و کار آفرینی در امارات را داشته باشید. البته ناگفته نماند که برخی از افراد هم‌چون دانشمندان، پزشکان، مخترعین، نخبگان، متخصصین و یا محققین که سابقه درخشانی داشته و یا مقالاتی را منتشر کرده باشند می‌توانند در لیست دریافت این نوع از ویزا قرار بگیرند.

اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات

مدارک لازم برای دریافت ویزای طلای امارات متحده عربی چیست؟

برای اخذ ویزای طلایی امارات بایستی یکسری مدارک را ارائه کنید که با توجه به نوع درخواست شما برای دریافت ویزا و مهاجرت به این کشور متفاوت خواهد بود. البته یکسری از مدارک را همه افراد بایستی در اختیار داشته باشند که در ادامه آن‌ها اشاره شده است.

 • اصل پاسپورت و کپی آن
 • یک قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • کپی آخرین مدارک تحصیلی
 • گواهی پزشکی صادر شده توسط یکی از مراکز بهداشت مورد تایید امارات
 • مجوز یا کارت تجارت شرکتی استخدام کننده فرد متقاضی

اگر به عنوان یک دانشمند و یا نخبه قصد دریافت ویزای طلایی امارات را داشته باشید، بایستی یکسری مدارک را ارائه کنید که در ادامه بیان شده‌اند.

 • در اختیار داشتن مدرک دکتری معتبر
 • ارائه جوایز یا لوح‌های تقدیر معتبر
 • مقالات و یا کتب معتبر جهانی

اگر به عنوان یک سرمایه گذار تجاری قصد اخذ ویزای طلایی امارات را دارید، بایستی مدارک زیر را ارائه کنید.

 • گزارش مالی کامل و بررسی شده
 • ارائه جواز شرکت و یک نسخه کپی از لیست اسامی شرکا
 • اظهارنامه مربوط به یک سال گذشته
 • صورت حساب بانکی مربوط به 3 ماه گذشته شرکت
 • کپی مجوز اقامت

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

برای این‌که بتوانید ویزای طلایی امارات را دریافت کنید، بایستی در ابتدا درخواستی را در سایت Business.goldenvisa.ae به ثبت برسانید. برای این‌کار کافیست، ایمیل خود را وارد کرده و یک رمز برای آن بگذارید. پس از انجام این مرحله کد تاییدیه به ایمیل شما ارسال خواهد شد و در نهایت با وارد کردن آن حساب کاربری که ساخته‌اید، فعال سازی می‌شود. در ادامه نیز بایستی مراحل زیر را جهت اخذ ویزای طلایی امارات طی کنید.

1. ثبت مشخصات فرد متقاضی

در ابتدا بایستی وارد صفحه کاربری خود شده و مشخصات فردی که نیاز است را وارد کنید. همچنین توجه داشته باشید که فرم‌هایی در این بخش وجود دارند که باید مدارک خود را تکمیل کرده و در آن‌ها آپلود کنید. در عین حال سوالاتی در این فرم‌ها مطرح خواهند شد که بایستی با دقت به آن‌ها پاسخ دهید.

لازم به ذکر است که ویزای طلایی امارات برای 2 شهر دبی و ابوظبی صادر خواهد شد که در این مرحله باید شهر مد نظر خود را برای دریافت این نوع از ویزا انتخاب کنید. در ادامه نیز از شما خواسته می‌شود که یک ویدیو 2 دقیقه‌ای از خود تهیه کرده و در آن، خود را معرفی نمایید؛ سپس ویدیو را بر روی سایت آپلود کنید.

2. ارسال درخواست جهت دریافت ویزای طلایی امارات

زمانی‌که مشخصات فردی شما به طور کامل ثبت شد، بایستی درخواست خود را جهت دریافت ویزای طلایی امارات به ثبت برسانید. پاسخ به این درخواست حدودا یک ماه بعد اتفاق می‌افتد و صرفا به منزله صدور ویزای طلایی شما نخواهد بود.

3. فراهم کردن شرایط اخذ ویزا

در این مرحله شما باید مدارکی که نشان دهنده هویت شما است را به اداره فدرال امارات متحده عربی ارسال کنید تا پس از حدودا یک ماه و انجام بررسی‌های لازم، ایمیلی حاوی نحوه دریافت ویزا برای شما ارسال شود.

4. صدور ویزای طلایی

پس از دریافت ایمیل به شما یک ویزای موقت 6 ماه با اجازه چندین بار ورود و خروج داده می‌شود تا پس از بررسی‌های لازم از شرایط زندگی و تجارت در این کشور، بتوانید برای ارسال درخواست نهایی جهت اخذ ویزای طلایی امارات اقدام کنید تا در نهایت این ویزا برای شما صادر شود.

هزینه ویزای طلایی امارات چقدر است؟

اگر قصد مهاجرت به امارات از طریق دریافت ویزای طلایی این کشور را داشته باشید، بایستی هزینه‌هایی را متقبل شوید. هزینه اولیه برای دریافت ویزای طلایی امارات حدودا 2800 درهم بوده و هزینه اقامت در این کشور نیز بین 2300 تا 2800 درهم است.

البته بایستی هزینه شناسایی را که حدودا 600 الی 1100 درهم است در نظر داشته باشید. نکته قابل توجه در مورد هزینه اقامت دبی و شناسایی این است که این هزینه‌ها بر اساس 5 یا 10 ساله بودن ویزای طلایی امارات محاسبه شده‌اند.

در عین حال اگر علاقمند به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ویزای کاری دبی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که به مقاله نوشته شده درباره آن در سایت دادنیک مراجعه کنید.

هزینه ویزای طلایی امارات چقدر است؟

برای اخذ ویزای طلایی امارات چه مدت زمانی نیاز خواهید داشت؟

اگر فرد متقاضی برای اخذ ویزای طلایی امارات اقدام کرده باشد، حدودا 30 روز بعد یک ایمیل که نتیجه درخواست او است برای وی ارسال خواهد شد و در صورتی که در این ایمیل تاییدیه اولیه فرد انجام شده باشد، این امکان را خواهد داشت که مدارک خود را از طریق لینک درون ایمیل آپلود کند.

پس از گذشت چند هفته، درخواست شما توسط سازمان فدرال جهت بررسی هویت و شهروندی تایید شده و در نهایت می‌توانید ویزای طلایی امارات را دریافت کنید.

پیدا کردن کار در امارات از چه طریقی امکان پذیر است؟

پیدا کردن کار در امارات اولین قدم برای مهاجرت، دریافت ویزای طلایی و همچنین امکان اقامت در این کشور است. اما سوالی که پیش می‌آید این است که برای انجام این‌کار باید از کجا شروع کنیم ؟ ما در تیم دادنیک در جواب این سوال به معرفی برخی از معتبرترین موسسات کاریابی در امارات پرداخته‌ایم.

 • Adecco Middle east
 • Future tense
 • Black and grey HR
 • Cassia
 • BAC middle east
 • Sephora
 • Accel human resource consulting

جمع بندی

مهاجرت به امارات و دریافت اقامت این کشور یکی از خواسته‌های بسیاری از افراد در سراسر دنیا و به خصوص ایران است. چرا که این کشور در سال‌های اخیر پیشرفت فوق‌العاده چشمگیری داشته و توانسته به یکی از برترین کشورهای دنیا در زمینه‌های مختلف تبدیل شود.

یکی از راه‌ها مهاجرت به امارات دریافت ویزای طلایی این کشور است که به شما این امکان را می‌دهد که زندگی مفرح و در آسایشی را برای مدت زمان نسبتا طولانی در مقایسه با دیگر انواع ویزا جهت مهاجرت به امارات، تجربه کنید. اما اخذ ویزای طلایی امارات تحت شرایطی انجام می‌شود و بایستی برای مهاجرت به این کشور از این طریق، شرایط لازم را داشته باشید. با توجه به این موضوع ما در تیم دادنیک سعی بر این داشتیم که در مطالب ذکر شده شرایط ویزای امارات را برای شما همراهان عزیز بیان کنیم.

در عین حال شما همراهان عزیز می‌توانید از خدمات ایرانیان خارج از کشور که موسسه حقوقی دادنیک ارائه می‌دهد، بهره‌مند شوید تا مهاجرت و اقامت شما در امارات به راحتی صورت پذیرد. همچنین شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره در این خصوص از طریق پلتفرم‌هایی همچون اسکایپ، واتساپ و یا تلگرام با مشاورین و وکلای مجرب ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

ویزای طلایی امارات چیست؟

نوعی از ویزا است که برای مدت زمان 5 الی 10 سال به سرمایه گذاران و افراد با استعداد و با نبوغ اعطا می‌شود.

شرایط ویزای طلایی امارات چیست؟

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات بستگی به فرد متقاضی، توانمندی و مدت زمانی که می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد، دارد.

چه افرادی می‌توانند برای دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کنند؟

افراد بسیاری هم‌چون نخبگان، دانشمندان، پزشکان، دانشجویان و … می‌تواند از این ویزا بهره‌مند شوند.

امکان تبدیل ویزای موقت طلایی امارات به دائم وجود دارد؟

بله، در ابتدا یک ویزای موقت 6 ماه با اجازه چندین مرتبه ورود و خروج به فرد متقاضی داده می‌شود تا این‌که بتواند شرایط لازم را جهت دریافت ویزای دائم طلایی امارات فراهم کند.

حداقل میزان سرمایه گذاری برای ویزای طلایی امارات چقدر است؟

به طور میانگین حداقل میزان سرمایه گذاری حدودا 5 میلیون درهم است.

آیا خانواده افراد دارای ویزای طلایی امارات می‌توانند همراه آن‌ها به این کشور سفر کنند؟

بله، مادر، پدر، همسر و فرزندان فرد متقاضی پس از دریافت ویزایی طلایی امارت، امکان سفر با وی به این کشور را خواهند داشت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
4.9/5 - (12 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

هزینه ویزای کار دبی
هزینه ویزای کار دبی
نحوه گرفتن اقامت امارات
نحوه گرفتن اقامت امارات
مهاجرت به دبی
مهاجرت به دبی
پیدا کردن شغل در دبی
پیدا کردن شغل در دبی

3 پاسخ

 1. سلام هزینه مشاوره برای ویزای امارات چقدر هست؟ شما وکیل مهاجرتی دارین؟

  1. درود
   با کارشناسان دادنیک تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *