هزینه اقامت دبی

هزینه اقامت دبی

آیا دریافت اقامت امارات با توجه به هزینه اقامت دبی و هزینه‌های زندگی در این کشور منطقی‌ست؟ در اولین نگاه شاید این تصمیم چندان به‌صرفه به نظر نیاید اما اگر شرایط اقتصادی این کشور، فرصت‌های رشد و آینده‌ی آن را در نظر بگیریم، مهاجرت به دبی با یکی از روش‌های قانونی انتخابی کاملا هوشمندانه است. در این مطلب بررسی جامعی از هزینه اقامت و زندگی در دبی بعنوان یکی از گران‌ترین شهرهای خاورمیانه خواهیم داشت.

هزینه اقامت دبی

قاطعانه باید بگوییم هزینه‌های زندگی در کشور امارات و بخصوص شهر دوبی بعنوان پایتخت تجاری و اقتصادی این کشور بسیار بالاست. درواقع با اخذ اقامت دوبی شما زندگی در یک شهر لوکس را برای خود انتخاب کرده‌اید و هزینه‌های آن را نیز باید بپردازید. نکته مهم اما در رابطه با کشور امارات، متناسب بودن درآمد افراد و حتی مهاجرین این کشور با هزینه‌های اقامت در آن‌جاست.

هزینه اقامت دبی با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فعالیت تجاری در این کشور همخوانی داشته و هرگونه سرمایه‌گذاری در این کشور را به یک برگ برنده تبدل می‌کند.

برای بدست آوردن اقامت امارات روش‌های مختلفی پیش روی شماست که هرکدام هزینه‌ها و شرایط خاص خود را دارند. متناسب با ویزای مورد نظر شما برای مهاجرت به این سرزمین گرم و شرجی، باید انتظار هزینه‌های مختلفی را نیز داشته باشید. در پایان این مطلب اگر پرسشی درباره هزینه اقامت دبی در ذهن شما بی‌پاسخ مانده بود می‌توانید بصورت واتساپی یا تلفنی از کارشناسان حقوقی مهاجرت مجموعه دادنیک مشاوره رایگان دریافت کنید.

هزینه اقامت دبی

کشور امارات نسبت به سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای خاورمیانه سختگیری‌های بیشتری درمورد صدور اقامت دارد. درواقع با وجود انوع روش‌های دریافت ویزای این کشور و همینطور مزایای ویژه‌ای که دارند، در هیچ‌کدام امکان تبدیل به ویزای دائم درنظر گرفته نشده است. امارات تنها شرط برای تبدیل یک تبعه خارجی به شهروند این کشور را، بیست و پنج سال زندگی و اشتغال در این کشور تعیین کرده و تمامی ویزاهای خود را به صورت مدت‌دار و محدود صادر می‌کند.

انواع اقامت در دبی

هزینه اقامت دبی با توجه به روش انتخابی شما برای مهاجرت به دبی متفاوت خواهد بود. أنواع روش‌هایی که می‌توانید برای دریافت اقامت دبی و ویزای امارات بکاربگیرید شامل راه‌های زیر است:

 • مهاجرت به دبی بصورت تحصیلی
 • مهاجرت به دبی از طریق کار
 • مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری (خرید ملک یا أوراق بهادار)
 • مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به دبی از طریق کارآفرینی و استارتاپ
 • مهاجرت به دبی از طریق ازدواج
 • مهاجرت به دبی با ویزای طلایی

روش‌هایی همچون اقامت دبی با ثبت شرکت و اقامت دبی با خرید ملک از جمله محبوب‌ترین روش‌های دریافت ویزای امارات برای ایرانیان است. این دو روش مطمئن‌تر بوده و دولت امارات شرایط ساده‌تری را نیز برای صدور آن‌ها در نظر گرفته است.

انواع اقامت در دبی

شرایط دریافت اقامت دبی

کشور امارات با سیاستی هوشمندانه شرایط دریافت اقامت دبی را ساده اما تبدیل ویزاهای کوتاه مدت صادر شده به اقامت دائمی یا ویزای بلندمدت را تقریبا غیرممکن کرده است. درواقع بستری ایده‌آل، سودآور و با رفاه بالا برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی و حضور متخصصان و نخبگان فراهم کرده اما تابعیت این کشور را برای مردمان خود محفوظ نگهداشته است.

برای دریافت اقامت دبی، با داشتن یکی از شرایط زیر می‌توانید جهت اخذ ویزای امارات اقدام کنید:

 • پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی کشور امارات
 • پیشنهاد کاری از یکی از إدارات دولتی یا شرکت‌های خصوصی کشور امارات
 • داشتن یک کفیل که از شهروندان امارات بوده یا مقیم این کشور باشد
 • توان سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، أوراق قرضه را داشته باشید
 • در این کشور بازنشسته شده باشید

برای مثال با خرید ملک در دبی که ارزشی بیش از یک میلیون درهم داشته باشد می‌توانید اقامت خود، همسر و فرزندانتان را برای امارات بگیرید. کافی‌ست آپارتمان یا ملکی ویلایی را در یکی از مناطق آزاد این کشور انتخاب کنید که قابل سکونت باشد و مبلغی بیش از مبلغ تعیین شده داشته باشد. سپس با اثبات خرید آن بدون وام، می‌توانید برای دریافت اقامت سه ساله با ویزای سرمایه‌گذاری امارات اقدام کنید.

هزینه ویزای اقامت دبی

بیشتر ویزاهایی که برای متقاضیان اقامت این کشور صادر می‌شود مدت ۲ تا ۳ ساله دارند و پس از طی مدت آن نیز با داشتن شرایط مختلفی قابل تمدید هستند. برای مثال رایج‌ترین شیوه اخذ اقامت امارات ثبت شرکت در این کشور و دریافت ویزا از این طریق است. هزینه‌هایی که برای این روش خواهید داشت شامل هزینه ثبت شرکت، هزینه سفر به امارات (احتمالا دوبار برای طی مراحل اداری) و هزینه‌های شرکت‌های مهاجرتی برای دریافت اقامت شماست.

هزینه‌هایی که برای دریافت ویزای تحصیلی دارید اما شامل شهریه دانشگاه، هزینه اقامت و زندگی در این کشور و هزینه‌های صدور ویزا است.

هزینه ویزای اقامت دبی

شرایط درآمد در امارات و دبی چگونه است؟

تناسب درآمدها و هزینه اقامت دبی یکی از دلایلی‌ست که مهاجرت به امارات را به خوبی توجیه می‌کند. حداقل حقوق در کشور امارات حدود ۵۰۰۰ درهم و حداکثر حقوق تعیین شده نیز حدود ۱۰۰هزار درهم است که به خوبی هزینه‌های زندگی در این کشور را تامین می‌کند. ۴۰ تا ۴۸ ساعت کار در هفته نیز میانگین ساعات کاری در کشور امارات است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی مشاغل است.

یکی از شرایط ویژه‌ای که این کشور برای جذب نیروی کار متخصص در نظر گرفته، فرصت‌های کاری فوق‌العاده برای پزشکان و کادر درمان است. گستردگی مهاجرت پزشکان به امارات طی سال‌های اخیر گواه شرایط ایده‌آل این کشور برای این گروه از متخصصان است.

هزینه زندگی در امارات

با جدی شدن تصمیمتان درمورد مهاجرت به امارات بهتر است هزینه اقامت دبی و سایر شهرهای این کشور را به درستی تخمین بزنید. بطور کلی هزینه زندگی در دبی با سایر شهرهای کشور امارات تفاوت فاحشی ندارد. ارقام زیر بصورت میانگین أنواع هزینه‌های پیش‌روی شما برای اقامت در امارات را مشخص می‌کند.

هزینه مسکن در دبی و امارات

 • خرید آپارتمان در شهر دبی و سایر شهرهای بزرگ : از ۱۲۰۰ درهم بازای هر متر مربع
 •  خرید آپارتمان یا واحد ویلایی در حومه شهر : از ۸۲۵ درهم بازای هر متر مربع
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر : از ۵۵۰۰ درهم سالانه
 • اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر : از ۱۱۰۰۰ درهم سالانه
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر :‌از ۳۷۰۰ درهم سالانه
 • اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر : از ۷۴۰۰ درهم سالانه

همچنین به این مبالغ باید هزینه‌های مربوط به قبوض خدماتی مثل آب، برق، گاز و تلفن یا اینترنت را اضافه کنید.

هزینه‌ های مواد غذایی در دبی

همانطور که انتظار می‌رود هزینه‌ی موادغذایی در دبی و امارات ارزان نیست. بطور میانگین :

 • هزینه خرید موادغذایی برای هر نفر در ماه ۵۰۰ تا ۶۰۰ درهم
 • هزینه یک وعده غدا در رستوران‌های عادی ۴۰ درهم
 • هزینه یک ساندویچ مک‌دونالد (غذای آماده معمولی) ۲۸ درهم
 • یک فنجان قهوه حدود ۲۰ درهم
 • هر عدد نان ۱ درهم
 • هر کیلو برنج ۶ درهم
هزینه‌ های مواد غذایی در دبی

هزینه حمل و نقل در دبی

کشور امارات بعنوان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس آب و هوایی گرم و شرجی دارد که تردد با وسایل حمل و نقل عمومی را اندکی دشوار می‌کند. با در نظر گرفتن این نکته هزینه‌های حمل و نقل عمومی در این کشور به شرح زیر است:

 • بلیط یک‌طرقه حمل و نقل عمومی کمتر از ۱ درهم
 • کرایه تاکسی بإزاء هر کیلومتر : ۳ و نیم درهم
 • قیمت هر لیتر بنزین : ۲.۲ درهم
 • شارژ کارت حمل و نقل عمومی بصورت یک‌ماهه نامحدود : ۳۰۰ درهم

مراحل درخواست ویزای اقامت دبی

پیش‌زمینه لازم برای صدور ویزای دبی داشتن حداقل سن ۱۸ سال برای تمامی متقاضیان است. دختران کمتر از ۱۸ سال نیز فقط با همراهی والدین یا خانواده امکان سفر به این کشور را دارند. بعلاوه توجه داشته باشید که کشور امارات قوانین سفت و سختی درمورد رعایت مهلت ترک این کشور با توجه به ویزای صادر شده دارد و مجازات‌های سنگینی را برای تخطی از قوانین تعیین کرده است.

برای درخواست ویزای اقامت دبی یک قانون مشخص وجود دارد که شامل تمامی أنواع ویزا می‌شود و آن هم داشتن یک «کفیل» است. کفیل درواقع شخص، سازمان یا شرکتی واقع در امارات است که ضمانت شما برای سفر به این کشور را به عهده می‌گیرد.

اگر قصد سفر توریستی به امارات را دارید میزبان شما در این کشور، آژانس مسافرتی معتبری که به آن رجوع کرده‌اید، هتل محل اقامتتان در امارات یا خطوط هوایی معتبری که پرواز شما را برعهده دارند می‌توانند «کفیل» شما برای سفر به این کشور باشند.

از طرفی اگر قصد دریافت ویزای کاری دبی را دارید، شرکت خصوصی یا ارگانی دولتی که قرار است با شما روابط کاری برقرار کند می‌تواند درخواست ویزای شما را صادر کند. برای ثبت شرکت در دبی نیز کفیل شما دولت یا ارگان مرتبط با کسب‌وکار شما خواهد بود درنتیجه در هر شرایطی به یک «کفیل» برای درخواست ویزا نیاز خواهید داشت.

با در اختیار داشتن فرم درخواست ویزا که توسط کفیل شما در این کشور صادر شده و جمع‌آوری مدارک مورد نیاز مرتبط با نوع ویزا می‌توانید مراحل دریافت اقامت دبی و امارات را دریافت کنید.

سوالات متداول

هزینه اقامت دبی چقدر است؟

با توجه به روش انتخابی شما برای دریافت ویزای کشور امارات هزینه اقامت نیز متفاوت خواهد بود. ارزان‌ترین شیوه مهاجرت به دبی، دریافت ویزای تحصیلی یا اقامت از طریق خرید ملک در این کشور است.

هزینه ویزای دبی چقدر است؟

ویزاهای توریستی دبی از ۲۹۰ درهم تا ۸۸۰ درهم با توجه به طول مدت ویزا و تعداد ورود مجاز متفاوت است. ویزای ترانزیت دبی تا ۴۸ ساعت رایگان و تا ۹۶ ساعت ۵۰ دینار تعیین شده. هزینه‌ی ویزای تحصیلی شما وابستگی کاملی به نوع پذیرش و بورسیه شما دارد و برای ویزای کار دبی نیز هزینه‌ای در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درهم در انتظار شماست.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (5 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

اظهارنامه و نحوه تنظیم آن
اظهار نامه و تنظیم آن
وکیل در قم
وکیل در قم
اخذ کد اقتصادی
اخذ کد اقتصادی
اعاده دادرسی کیفری
اعاده دادرسی کیفری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *