اقامت دبی با ثبت شرکت

اقامت دبی با ثبت شرکت

کشور امارات متحده عربی متشکل از هفت امارت ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، راس‌الخیمه، شارجه و ام‌القیون است که در سال‌های اخیر تبدیل به یکی کشورهای ثروتمند و مدرن حاشیه خلیج فارس شده است. سی و یکمین اقتصاد بزرگ دنیا جایگاه خود را مدیون صنعت گردشگری و البته ایجاد فرصت‌های اقتصادی منحصربفرد برای فعالیت سرمایه‌گذاران در سطح بین‌المللی‌ست.

دسترسی آزاد به بازار جهانی، سطح امنیت و رفاه اجتماعی بالا و فرصت اشتغال و تحصیل چیزهایی‌ست که هر سرمایه‌گذاری را برای ورود به خاک امارات و دبی ترغیب می‌کند. اگر دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار برای شما وسوسه‌کننده‌ست؛ این مطلب برای شما نوشته شده.

ثبت شرکت در دبی چگونه است؟

قوانین ساده‌ای که برای افراد خارجی به منظور ثبت شرکت در امارات تعیین شده، به نحوی‌ست که علاوه بر سودآوری کلان برای سرمایه‌گذاران، صنعت و اقتصاد کشور کوچک امارات را نیز به خوبی در سراشیبی توسعه قرار می‌دهد. مهم‌ترین شرایط قانونی که سرمایه‌گذاران ایرانی را به این سرزمین جذب می‌کند، امکان دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت است.

قانونی که اگرچه محدودیت‌هایی برای آن در نظر گرفته شده اما کاملا یک تصمیم دو سر سود برای سرمایه‌گذاران و دولت این کشور حساب می‌شود. در ادامه به طور کامل درباره اقامت دبی با ثبت شرکت به شما توضیح می‌دهیم.

ثبت شرکت در دبی چگونه است؟

شرایط دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت

شروط عمومی مراجع قانونی کشور امارات برای ثبت شرکت توسط افراد خارجی در این کشور بسیار ساده است. آنچه که دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت را برای سرمایه‌گذاران دشوار می‌کند انتخاب مجوز متناسب با کسب‌وکار و تهیه الزامات مربوط به آن و همینطور نوع شرکت است. شرایط لازم برای ثبت شرکت و اقامت دبی در سه مورد زیر خلاصه می‌شوند :

 • سرمایه‌گذار در بازه سنی تعیین شده باشد (۱۸ تا ۶۰ سال).
 • موسس شرکت برای فعالیت در بازارهای امارات یک کفیل در این کشور داشته باشد.
 • سرمایه‌گذار تمکن کافی برای پرداخت هزینه‌های ثبت، اجاره دفتر و سرمایه شرکت و هزینه اقامت دبی را داشته باشد.

اگر حوزه مورد نظرتان برای راه‌اندازی شرکت در دبی را نمی‌شناسید، مجوزهای موجود و انواع شرکت‌های قابل تاسیس توسط ایرانیان در کشور امارات می‌تواند دید شما را در انتخاب یک روش بازتر کند.

انواع شرکت و مجوز ثبت شرکت در دبی

تاسیس شرکت در کشور امارات و دبی برای سرمایه‌گذاران خارجی نیاز به دریافت یکی از مجوزهای تعیین شده داشته و پس از دریافت مجوز نیز باید نوع شرکت از لحاظ حقوقی را انتخاب کنند.

سازمان توسعه اقتصادی امارات متحده عربی سه مجوز صنعتی، تولیدی و حرفه‌ای را بطور معمول صادر می‌کند. هر مجوز طیف مشخصی از فعالیت‌های تجاری را پوشش داده و نمی‌توان از یک مجوز برای راه‌اندازی هر کسب‌وکاری استفاده کرد. جدول زیر اطلاعات مختصر و مفیدی درباره مجوزهای نام برده شده در اختیارتان قرار می‌دهد.

نوع مجوزفعالیت‌های مجاز
صنعتیتولیدات صنعتی، غذایی، دارویی، پوشاک، نفت و گاز و هرگونه تولید دیگر
تجاریهرگونه تجارت پوشاک، تجهیزات، املاک و …
حرفه‌ای یا خدماتیمشاغلی با پیش‌زمینه آکادمیک مثل مشاوره‌ها و مدیریت، آموزشی و …

هرکدام از مجوزهای بالا هزینه‌ها و شرایط خود را دارند. برای مثال برای دریافت مجوز حرفه‌ای داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و برای مجوز صنعتی اجاره یا خرید یک ملک یا انبار از الزامات است.

وجود مجوز حرفه‌ای و امکان فعالیت در حوزه خدمات پزشکی یکی از دلایل افزایش مهاجرت پزشکان به امارات در میان ایرانیان است. این مجوز امکان مبادله آزاد با بازارهای جهانی با مالیات صفر و مالکیت ۱۰۰٪ شرکت را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

انواع شرکت و مجوز ثبت شرکت در دبی

با توجه به گستردگی جزییات مربوط به مجوزها و نیاز به انطباق آن با شرایط شما، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی دادنیک برای مهاجرت به دبی ارتباط بگیرید.

انواع شرکت‌ های قابل ثبت در امارات

پس از دریافت مجوز فعالیت نوبت به انتخاب ماهیت حقوقی شرکت است. چندین نوع شرکت را می‌توان در ساختار اقتصادی و قانونی کشور امارات تاسیس کرد. جدول زیر یک جمعبندی از گزینه‌های موجود است:

ماهیت حقوقیالزامات قانونی
مشارکت عمومیامکان مشارکت دو یا چند سرمایه‌گذار
مشارکت محدودامکان مشارکت یک موسس و یک سرمایه‌گذار بدون مسئولیت حقوقی
مسئولیت محدودحداقل دو شریک با میزان مسئولیت متناسب با آورده
سهامی خاصتقسیم سرمایه به تعداد مشخصی سهام و توزیع میان سهامداران
سهامیمشارکت تجاری متخصصان (پزشکان، وکلا، مهندسان با مالکیت ۱۰۰٪
شرکت محلینماینده کسب‌وکارهای مناطق آزاد در بازارهای امارات
شرکت‌های حوزه خلیجشعب شرکت‌های فعال در کشورهای حاشیه خلیج فارس ()
شرکت‌های خارجیافتتاح شعب شرکت‌های خارجی در امارات
شرکت‌های مناطق آزادانتقال شرکتی در حوزه قضایی به کشور امارات
شرکت غیرسهامیفعالیت تجاری انفرادی با مسئولیت تام برای سرمایه‌گذار
هولدینگشخصیت حقوقی متشکل از سهامداران مختلف داخلی و یا خارجی

از میان انواع شرکت‌های موجود تنها سه شرکت مسئولیت محدود، سهامی و غیرسهامی گزینه‌های قابل انتخاب توسط ایرانیان هستند. بعلاوه مجوزهای قابل صدور برای این انواع شرکت نیز مشخص و از پیش تعیین شده است. برای ثبت شرکتی با مسئولیت محدود به مجوز تجاری و برای ثبت شرکت‌های سهامی و غیرسهامی به مجوز حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

مزایا و معایب ثبت شرکت در دبی

دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت نیز همانند هر نوع مهاجرت دیگر دارای مزایا و معایبی‌ست. هرچند این روش دریافت اقامت مزایای متعدد دارد اما نباید با نادیده گرفتن معایب آن تصمیم نادرستی درمورد مهاجرت به این کشور داشت.

مزایا :

 • عدم نیاز به حضور در کشور دبی بطور مستمر (یک ورود به خاک امارات در هر ۶ ماه کافیست)
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی برای بسیاری از حوزه‌های فعالیت
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • بدون نیاز به پیش‌زمینه فعالیت تجاری
 • بازه سنی بسیار بسیط
 • امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان. حتی فرزندان بالای ۱۸ سال)
 • امکان مالکیت ۱۰۰٪ شرکت با فعالیت در مناطق آزاد امارات (۴۵ منطقه آزاد تجاری)
 • معافیت‌های مالیاتی متنوع
 • امکات تمدید آسان اقامت به دفعات نامحدود
 • امکان صدور جاب آفر برای نیروی کار خارجی

معایب:

 • شرایط جغرافیایی ویژه (آب و هوای گرم و شرجی)
 • نیاز به داشتن کفیل و مالکیت ۴۹٪ سرمایه‌گذار برای برخی از مشاغل
 • هزینه‌های بالا برای ثبت شرکت و اقامت در دبی
 • محدودیت در انتخاب انواع شرکت‌ها و مجوزها
 • دریافت هزینه‌های اضافه برای نامگذاری شرکت با نام‌های غیرعربی
مزایا و معایب ثبت شرکت در دبی

اقامت دبی با خرید ملک یا ثبت شرکت؟

هر دو روش دریافت اقامت دبی با خرید ملک و ثبت شرکت گزینه‌های محبوبی برای ایرانیان مهاجر به کشور امارات طی سال‌های اخیر است. عمده تفاوت این دو روش در میزان هزینه‌ها و برخی شرایط اقامتی در این کشور است.

از طرفی برای خرید ملک در دبی به سرمایه‌ای بیش از ۱ میلیون درهم نیاز خواهید داشت چرا که این حداقل مبلغ یک واحد آپارتمان در کشور امارات است. از طرف دیگر سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در دبی نیازمند صرف هزینه‌های متعددی‌ست که درصورت عدم موفقیت کسب‌وکار، مجددا به سرمایه‌ی شما تبدیل نشده و یک هزینه تلقی خواهد شد.

هدف شما از مهاجرت، پیش‌زمینه شما، مدرک تحصیلی، همراهان، هزینه و پارامترهای مختلف دیگری وجود دارند که انتخاب یک روش مهاجرتی را برای شما مناسب می‌کنند. پیش از هرگونه اقدام می‌توانید با مشاوره واتساپی و تلفنی رایگان از کارشناسان و وکلای مهاجرتی باتجربه‌ی دادنیک، اطلاعات کامل‌تری درمورد اقامت دبی با ثبت شرکت یا سایر روش‌ها دریافت کنید.

هزینه ثبت شرکت در دبی و اقامت امارات

نوع فعالیت شرکت و بالتبع مجوز مورد نیاز برای آن، عامل تفاوت میان هزینه‌های شما برای تاسیس شرکت در این کشور است. بعلاوه انتخاب محل فعالیت (بازار امارات یا مناطق آزاد)، تعداد شرکا و انتخاب نام برای شرکت نیز هزینه‌های مختلفی را پیش‌روی سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد که تخمین هزینه ثبت شرکت در دبی را دشوارتر می‌کند.

آنچه که درمورد هزینه‌های شما برای اقامت از طریق ثبت شرکت روشن است، هزینه‌های ثبت دفتری، مجوز، هزینه‌های سرمایه‌ای (اجاره دفترکار و نیروی متخصص) و در نهایت حداقل سرمایه مورد نیاز برای شروع فعالیت شرکت است.

نوع هزینهمبلغ میانگین
هزینه‌های ثبتی۱۰ هزار درهم
هزینه‌های مجوزحداقل ۱۰ و حداکثر ۵۰هزار درهم
هزینه‌های سرمایه‌ایارتباط مستقیم با نوع فعالیت (حداقل ۱۰هزار درهم)
سرمایه اولیه شرکتحداقل ۱۰۰۰ درهم

مراحل ثبت شرکت در امارات و دبی

بطور کلی برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری ابتدا لازم است ویزای توریستی امارات را دریافت کرده و برای پیگیری امور اداری ثبت شرکت خود وارد خاک امارات شوید. پس از پیگیری مجوز از سازمان توسعه اقتصادی و دریافت مجوز فعالیت، نوبت به تبدیل ویزای توریستی به ویزای سرمایه‌گذاری و انجام کارهای اقامت دبی است.

زمان انجام کلیه فرآیندهای یاد شده در طولانی‌ترین حالت ممکن در حدود یک ماه بوده و لازم است سرمایه‌گذار بخشی از این مدت زمان را در خاک امارات حضور داشته باشد.

با دریافت مشاوره رایگان از موسسه حقوقی دادنیک می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف حداقل هزینه بهترین روش مهاجرت به کشور امارات را متناسب با شرایطتان انتخاب کنید. وکلای مهاجرتی دادنیک در تمامی مسیر از انتخاب روش مهاجرتی مناسب تا اقامت شما در خاک امارات همواره در کنار شما خواهند بود.

سوالات متداول

مهم‌ترین مزایای اقامت دبی با ثبت شرکت چیست؟

امکان مالکیت ۱۰۰٪ شرکت، معافیت مالیاتی و عوارض صادرات و واردات، امکان صدور ویزا برای خانواده سرمایه‌گذار، عدم نیاز به مدرک تحصیلی و زبان و امکان تمدید نامحدود ویزا اصلی‌ترین مزایای این نوع از اقامت امارات است.

هزینه دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت چقدر است؟

بطور میانگین هزینه‌های ثبتی، مجوز، سرمایه و راه‌اندازی اولیه شرکت در دبی حداقل ۳۵ تا ۵۰هزار درهم خواهد بود. با توجه به نوع فعالیت شرکت، مجوز و محل تاسیس شرکت، این هزینه می‌تواند بسیار بیشتر نیز باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

محاسبه آنلاین نفقه به نرخ روز
محاسبه آنلاین نفقه به نرخ روز
اقساط مهریه
اقساط مهریه
سامانه ثنا ایرانیان خارج از کشور
سامانه ثنا خارج از کشور
وکیل در ملارد
وکیل در ملارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *