سامانه میخک آمریکا

سامانه میخک آمریکا

ایرانیان مقیم خارج از کشور برای انجام خدمات کنسولی باید به سفارت ایران در آن کشور مراجعه کنند. در گذشته ایرانیان مقیم کشور آمریکا برای دریافت خدمات کنسولی باید به سفارت‌های ایران در کشورهای همسایه مانند کانادا مراجعه می‌کردند؛ و کلیه خدمات کنسولی مانند درخواست تمدید پاسپورت یا صدور مجدد آن را به صورت حضوری انجام می‌دادند.

اما با شیوع کرونا امکان حضور متقاضیان در صف‌های طولانی جلو سفارت‌خانه‌های ایران وجود نداشت؛ و کسانی که امکان خروج از منزل را به خاطر محدودیت در رفت و آمدهای اعمال شده نداشتند، در دریافت خدمات کنسولی مد نظرشان دچار مشکل شده بودند.

به همین منظور دولت ایران سامانه میخک را برای ایرانیان مقیم آمریکا راه‌اندازی کرد. در این مطلب نکات مهمی که برای استفاده از این سامانه باید بدانید را ارائه کرده‌ایم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره سامانه میخک آمریکا می‌توانید با کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

سامانه میخک چیست؟

سامانه میخک که مخفف شده عبارت مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است؛ جهت ارائه کلیه خدمات کنسولی مانند خدمات حقوقی و قضایی به ایرانیان ساکن خارج از کشور راه‌اندازی شده است. جهت استفاده از خدمات این سامانه نیازی نیست که به سفارت‌های ایران در خارج از کشور مراجعه کنید؛ و تنها باید از طریق سایت میخک برای دریافت خدمات کنسولی مد نظرتان اقدام کنید.

با توجه به آنلاین بودن سامانه میخک، خدمات کنسولی از طریق این سامانه با سرعت بیشتری انجام می‌شوند؛ و متقاضیان برای دریافت خدمات کنسولی مد نظرشان نیازی به حضور در صف‌های طولانی جلوی کنسولگری‌های ایران ندارند.

سامانه میخک

راهنمای استفاده از سامانه میخک آمریکا

کسانی که در کشور آمریکا ساکن هستند می‌توانند با کمک سامانه میخک کلیه خدمات کنسولی خودشان مانند ثبت وکالتنامه طلاق، ثبت وکالتنامه خرید یا فروش خودرو، دریافت گذرنامه و… را ثبت کنند. در ادامه راهنمای استفاده از سامانه میخک جهت شناخت بیشتر ارائه شده است.

ثبت‌نام در سامانه میخک آمریکا

برای استفاده از خدمات کنسولی در امریکا باید ابتدا در سامانه میخک ثبت‌نام کنید. جهت ثبت‌نام در سامانه میخک به یک کد ملی و یک ایمیل معتبر نیاز دارید. سپس باید سایت میخک را باز کرده و ایمیل و کد ملی را در قسمت‌های مشخص شده وارد کنید. پس از تایید ثبت‌نام، ایمیلی برایتان ارسال می‌شود. سپس باید ایمیل ارسالی را تایید کرده و وارد سامانه میخک آمریکا شوید.

در قدم بعدی لازم است اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، آدرس محل سکونت، شغل و… به طور کامل و دقیق در این سامانه وارد کرده و تایید کنید. حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید که ارائه اطلاعات اشتباه می‌تواند برای دریافت خدمات کنسولی مد نظرتان مشکل‌آفرین باشد.

ثبت نام در سامانه میخک آمریکا

ثبت وکالتنامه در سامانه میخک آمریکا

اگر قصد دارید از طریق سامانه میخک آمریکا به فردی برای انجام امور حقوقی و قضایی وکالت دهید؛ لازم است که ابتدا ثبت وکالتنامه در سامانه میخک را انجام داده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. سپس باید وارد بخش امور وکالتنامه‌ها شوید؛ و نوع وکالتنامه مد نظرتان را انتخاب کنید. در قدم بعدی باید کنسولگری مد نظرتان به عنوان مثال دفتر حفظ منافع در واشنگتن را انتخاب کنید.

پس از تکمیل این اطلاعات لازم است که اطلاعات وکیل یا نماینده قانونی که می‌خواهید به او وکالت دهید را  در سایت میخک وارد کنید. بعد از این مرحله لازم است که متن وکالتنامه را تنظیم کرده و حدود اختیارات نماینده قانونی که انتخاب کرده‌اید را مشخص کنید.

با کمک این وکالتنامه‌ها می‌توانید اموری مانند فروش یا رهن و اجاره املاک و مستغلات، طلاق، پیگیری امور بانکی یا تحصیلی و… را فردی که در ایران حضور دارد واگذار کنید؛ و نیازی نیست که خودتان برای انجام این امور شخصاً اقدام کنید.

سامانه میخک آمریکا یک سامانه جامع ارائه خدمات کنسولی جهت ارائه خدمات حقوقی و قضایی غیرحضوری به افراد ساکن این کشور است.

با توجه به حساسیت تنظیم وکالتنامه‌ها و نیاز به بدون عیب و نقص بودن آن‌ها، توصیه می‌کنیم که تنظیم وکالتنامه‌های حقوقی و قضایی در سامانه میخک آمریکا را با کمک افراد متخصص در این زمینه انجام دهید. وکلای حقوقی موسسه دادنیک با وجود سال‌ها تجربه در ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور برای تنظیم وکالتنامه و… همراه متقاضیان هستند.

دریافت کد رهیگیری از سامانه میخک آمریکا

بعد از ثبت‌نام در سامانه میخک و تکمیل مراحل تنظیم وکالتنامه و تایید آن، کد رهگیری سامانه میخک آمریکا برایتان نمایش داده می‌شود. همچنین دریافت کد رهگیری از سامانه میخک از طریق ایمیل نیز ممکن است. این کد برای متقاضیان ایمیل می‌شود، تا بتوانند با کمک آن روند انجام امور ثبت شده در سامانه میخک را پیگیری کنند.

اگر قصد ثبت مواردی مانند نظام‌وظیفه را در سامانه میخک داشته باشید، نیازی به پیگیری این موضوع وجود ندارد و کد رهگیری برایتان ارسال نمی‌شود؛ اما در تمام موارد حقوقی و قضایی کد رهگیری جهت پیگیری تنظیم و اعطای وکالتنامه‌ها در اختیار فرد ثبت‌نام کننده قرار می‌گیرد.

دریافت کد رهیگیری از سامانه میخک آمریکا

تمدید گذرنامه در میخک آمریکا

پاسپورت برای افرادی که خارج از ایران زندگی می‌کنند مانند شناسنامه است؛ و هویت افرادی که مقیم ایران هستند با کمک پاسپورت سنجیده می‌شود. با توجه به اینکه مدت زمان اعتبار پاسپورت ایران محدود است، افرادی که در آمریکا و سایر کشورها زندگی می‌کنند با نزدیک شدن به تاریخ انقضای پاسپورت یا گذرنامه باید برای تایید آن اقدام کنند.

برای صدور یا تمدید گذرنامه در میخک، لازم است که ابتدا در سامانه میخک آمریکا ثبت‌نام کنید. سپس از طریق قسمت گذرنامه اطلاعات درخواست شده را تکمیل و برای تمدید پاسپورتتان اقدام کنید. برای تمدید گذرنامه ایران لازم است که اطلاعاتی مانند کشور محل اقامت، آخرین مرز خروج و تاریخ آخرین خروج از مرز ایران را وارد کنید.

پس از آن لازم است که مدارک درخواست شده را در سایت میخک آپلود کرده و ثبت درخواستتان را تکمیل کنید. در نهایت یک کد رهگیری برایتان ارسال می‌شود و از طریق آن می‌توانید روند صدور یا تمدید گذرنامه خودتان را پیگیری کنید.

سوالات متداول

سایت میخک واشنگتن آمریکا چیست؟

این وب‌سایت جهت ارائه خدمات کنسولی غیرحضوری به ایرانیان ساکن آمریکا راه‌اندازی شده است.

آیا از طریق سامانه میخک آمریکا می‌توانیم برای طلاق توافقی اقدام کنیم؟

هر نوع وکالتنامه ای مانند طلاق، خرید و فروش ملک یا ماشین و… را می‌توانید از طریق این سامانه انجام دهید.

آیا امکان پیگیری درخواست‌های ثبت شده در سامانه میخک وجود دارد؟

برای پیگیری امور ثبت شده در سامانه میخک می‌توانید از کد رهگیری که برایتان ایمیل شده استفاده کنید.

دادنیک چیست؟

دادنیک یک موسسه حقوقی است که خدمات حقوقی خانواده مانند انواع طلاق، انحصار وراثت، خدمات مربوط به کنسولگری و… را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.

آیا امکان برگزار جلسه آنلاین با وکیل وجود دارد؟

بله. در صورتی که در شهر و یا کشورهای دیگر سکونت دارید و یا به دلیل مشغله کاری امکان حضور در دفتر را ندارید، می‌توانید جهت تنظیم جلسه آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، به واتس‌اپ دادنیک پیام دهید.

چگونه به دادنیک اعتماد کنیم؟

وکلای موسسه دادنیک (یا همکاران ما در موسسه دادنیک) وکیل پایه یک دادگستری هستند و دارای پروانه وکالت فعال در کانون وکلا می‌باشند. ضمن اینکه قرارداد فی مابین موکل و وکلای دادنیک در سامانه ثنا که متعلق به قوه قضاییه است، تنظیم و ثبت می‌شود. که قابل پیگیری توسط وکیل و موکل می‌باشد.

دفتر مرکزی دادنیک کجاست؟

دفتر مرکزی دادنیک در تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، شکوفان دوم، بهاران یکم، پلاک 10، واحد 5 واقع شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (11 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

راهنمای استفاده از سامانه میخک
راهنمای استفاده از سامانه میخک
سامانه میخک انگلیس
سامانه میخک انگلیس
سامانه میخک فرانسه
سامانه میخک فرانسه
سامانه میخک کانادا
سامانه میخک کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *