ورود به سامانه ثنا خارج از کشور

ورود به سامانه ثنا خارج از کشور

قوه قضاییه کشور ایران برای تسهیل و تسریع روند امور مربوط به ایرانیان خارج از کشور سامانه‌ الکترونیکی ثنا را راه‌اندازی کرد. در نتیجه ایرانیان خارج از کشور برای رسیدگی به تمام امور حقوقی و قانونی خود می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند. شاید نحوه ورود به سامانه ثنا خارج از کشور کمی برای شما پیچیده باشد.

این سامانه الکترونیکی نیز همانند سایر سامانه‌ها نیاز به ساخت حساب کاربری و ثبت‌نام دارد. در ضمن امکانات و خدمات این سامانه هم برای ایرانیان خارج از کشور و هم ایرانیان داخل کشور مناسب است. در صورتی که در مورد ورود به سامانه ثنا خارج از کشور سوالاتی دارید می‌توانید با کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک مشورت کنید. این کارشناسان به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ پاسخگو شما خواهند بود.

سامانه ثنا چیست؟

همان‌طور که گفتیم اداره قوه قضاییه کشور ایران در راستای تسهیل و تسریع روند امور حقوقی و قانونی ایرانیان خارج از کشور سامانه الکترونیکی راه‌اندازی کرد. این سامانه که در سال 95 روی کار آمد، ثنا نامیده می‌شود. ابلاغیه‌های قانونی و حقوقی از طریق همین سامانه قابل پیگیری و رویت خواهند بود.

به زبان ساده تمامی امور مربوط به مسائل حقوقی و قانونی اشخاص حقوقی و حقیقی از طریق همین سامانه در دسترس کارشناسان قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر سامانه ثنا برای اجرا مراحل قضایی کاربرد دارد. در واقع با روی کار آمدن این سامانه تمام مراحل قضایی و رسیدگی به امور حقوقی به صورت الکترونیکی انجام شد.

سامانه ثنا ابلاغیه الکترونیکی

در نظر داشته باشید سامانه ثنا با نام سامانه ابلاغ الکترونیکی قضایی نیز خوانده می‌شود. تمام ابلاغیه‌های قضایی توسط همین سامانه رسیدگی و پیگیری می‌شوند. می‌توان گفت کلیه دادنامه‌ها، تصمیم‌های نهایی، اجرائیه‌ها، تجدیدنظرخواهی‌ها و سایر امور مربوط به امور حقوقی توسط همین سامانه به مرحله اجرا در می‌آیند.

به طور کلی ایرانیان خارج از کشور برای رسیدگی به پرونده‌ها و ابلاغیه‌های قضایی خود می‌توانند به این سامانه الکترونیکی مراجعه کنند. ورود به سامانه ثنا از خارج از کشور شاید در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد ولی با کمک متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک می‌توانید از امکانات این سامانه نهایت بهره را ببرید.

امکانات سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

پیش از این نیز گفتیم سامانه ثنا برای رسیدگی به امور قضایی ایرانیان خارج از کشور روی کار آمد. بنابراین تمام خدمات مربوط به دستگاه‌های قضایی در این کشور قابل‌رویت هستند. به منظور دسترسی به امکانات ویژه این سامانه باید کد ثنا دریافت کنید.

ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از طریق آدرس عدل ایران  به سامانه ثنا وارد شوند. تمام خدمات قضایی مربوط به امور حقوقی و قانونی در سامانه الکترونیکی ثنا امکان‌پذیر است. در ادامه 7 مورد از این خدمات و امکانات را به طور خلاصه برای شما نام می‌بریم:

 •       ارائه ابلاغیه‌ها
 •       فراهم کردن متن دادنامه‌های صادر شده
 •       آگاهی یافتن از روند پرونده قضایی خود
 •       کسب نوبت از تمام واحدهای قضایی
 •       ثبت درخواست برای صدور گواهی عدم سو پیشینه
 •       ثبت درخواست طلاق
 •       ثبت درخواست انحصار وراثت

نحوه ورود به سامانه ثنا خارج از کشور

ایرانیان خارج از کشور در راستای دسترسی به ابلاغیه‌های مربوطه و پیگیری روند پرونده قضایی خود باید به سامانه ثنا مراجعه کنند. از این‌رو بهتر است به عنوان قدم اول با نحوه ورود به سامانه ثنا از خارج از کشور آشنا شوند. برای ورود به این سامانه از خارج از کشور باید به سایت عدل ایران خارج مراجعه کنند.

به منظور استفاده از امکانات سامانه‌های الکترونیکی باید در این سامانه‌ها ثبت‌نام کنید، سامانه ثنا نیز از این قاعده مستثنی نیست. ایرانیان خارج از کشور با مراجعه به این سایت بایدابتدا فیلترشکن ایرانی نصب کرده و ثبت‌نام خود را تکمیل کنند و سپس برای احراز هویت آماده شوند. در ادامه می‌توانند درخواست خود را در اختیار سامانه ثنا بگذارند.

ورود به سامانه ثنا خارج از کشور
ورود به سامانه ثنا خارج از کشور

مراحل ورود به سامانه ثنا خارج از کشور

برای ورود به سامانه ثنا از خارج از کشور باید به سایت این سامانه مراجعه کنید و سپس مراحل تکمیل ثبت‌نام خود را در پیش گیرید. در ادامه مراحل ورود به این سامانه را به طور خلاصه برای شما شرح می‌دهیم:

 •   ثبت‌نام در سامانه ثنا: با ورود به سایت این سامانه باید رمز عبور و نام کاربری برای خود در نظر بگیرید. آدرس سایت ورود به این سامانه از خارج از کشور عبارت است از:

International.adliran

 •   تکمیل اطلاعات: در این مرحله نوبت به احراز هویت می‌رسد. بدین‌ترتیب فرد متقاضی باید اطلاعات هویتی خود را مانند کدملی، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، و غیره را در سامانه وارد کند.
 •   پر کردن فرم‌های ثبت‌نام: با توجه به نیاز و درخواست خود می‌توانید فرم‌های پیش‌فرض را پر کنید و یک توافق‌نامه با سامانه ثنا داشته باشید.
 •   تکمیل اطلاعات خواسته‌شده: این مرحله را جدی بگیرید و سعی کنید به هیچ‌وجه از اطلاعات ناقص یا نادرست استفاده نکنید. برای مثال شما باید اطلاعات مربوط به شناسنامه ایرانی خود را با دقت وارد کنید. همچنین اطلاعات تماس شما مهم است. در ضمن اطلاعات مربوط به محل سکونت شما اهمیت بسیاری دارد. در نتیجه به منظور تکمیل و تایید نهایی ثبت‌نام و ورود به این سامانه باید عکس خود را بارگذاری کنید. نهایتا با تکمیل این مرحله اطلاعات شما به صورت کامل ثبت می‌شود.
 •   احراز هویت آنلاین: از آنجایی ایرانیان خارج از کشور نمی‌توانند به صورت حضوری برای احراز هویت حضور داشته باشند، این عمل به صورت آنلاین انجام می‌شود. در این مرحله باید امضای خود را درج کرده و با ثبت عکس و ویدئو از خود، احراز هویت را تکمیل کنند. 

مشکل ورود به سامانه ثنا از خارج از کشور

برخی از کاربران سامانه ثنا اعلام کرده‌اند که برای ورود به سایت این سامانه با مشکل روبه‌رو هستند. افراد ایرانی که در داخل ایران زندگی می‌کنند در صورت مواجه با چنین مشکلاتی می‌توانند به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند. اما اگر ایرانیان ساکن در خارج از کشور با چنین مشکلی مواجه شوند شرایط به چه صورت خواهد بود؟

در ابتدا باید گفت دلیل مشکل ورود به سامانه ثنا خارج از کشور به زمان ورود شما به این سامانه بستگی دارد. ممکن است در برخی از ساعات شبانه‌روز یا برخی از تاریخ‌ها به دلیل ازدحام و شلوغی سایت مشکل ورود به سامانه رخ می‌دهد. در واقع در زمان اوج مراجعه ممکن است برای ورود به سامانه مشکل داشته باشید.

بنابراین به منظور پیشگیری از چنین مشکلاتی بهتر است در ساعاتی به سایت سر بزنید که خلوت‌تر باشد. روش دیگری که می‌توانید در برابر این مشکل مقاومت کنید، استفاده از نسخه پشتیبان این سامانه خواهد بود. در صورت استفاده از نسخه پشتیبان سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی به هنگام ورود به سامانه با مشکلی مواجه نمی‌شوید.

ورود به سامانه ثنا خارج از کشور در سایت عدل ایران

یکی از روش‌های ورود به سامانه ثنا خارج از کشور، مراجعه به سایت عدل ایران است. تمام ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از طریق این سایت به مشکلات و مسائل حقوقی و قانونی خود رسیدگی کنند. همچنین پیگیری این مسائل از طریق سایت عدل ایران راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

تمام خدمات کنسولی ایرانیان خارج از کشور توسط همین سامانه در اختیار ایرانیان خارج از کشور قرار می‌گیرد. کافی است برای دسترسی به امکانات سامانه الکترونیکی ثنا به سایت عدل ایران مراجعه کنند و درخواست خود را به ثبت برسانند.

تمامی پرونده‌های قضایی مربوط به ایرانیان خارج از کشور از طریق همین سایت قابل‌پیگیری خواهند بود. در نظر داشته باشید سایت عدل ایران قدمت زیادی ندارد. ولی با راه‌اندازی این سایت دسترسی به امکانات سامانه ثنا افزایش پیدا کرد.

خبر خوب اینکه تمام ابلاغیه‌های قوه قضاییه به صورت الکترونیکی و غیر حضوری در اختیار شما قرار می‌گیرد. ایرانیان خارج از کشور می‌توانند خیلی راحت به این سایت دسترسی داشته باشند و از خدمات آن بهره را ببرند.

 ثبت نام غیر حضوری سامانه ثنا 

بدون‌شک می‌دانید که برای استفاده از خدمات کاربردی سامانه ثنا باید در این سایت ثبت‌نام کنید. به خاطر داشته باشید به منظور ثبت‌نام در سامانه ثنا می‌توانید به صورت غیرحضوری نیز اقدام کنید. این سامانه الکترونیکی به صورت آنلاین و از طریق اینترنت در دسترس شما قرار می‌گیرد.

با ثبت‌نام غیر حضوری در سامانه ثنا نه تنها از خدمات با کیفیت این سامانه بهره‌مند می‌شوید، بلکه در وقت و هزینه خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد. بدون نیاز به مراجعه حضوری می‌توانید از خدمات و امکانات قضایی این سایت بهره‌مند شوید.

همچنین دریافت ابلاغیه‌های قضایی یا درخواست گواهی عدم سوء پیشینه و تمام این امکانات به صورت غیرحضوری در دسترس شما خواهند بود. کافی است به صورت آنلاین به سایت سامانه ثنا مراجعه کنید تا اطلاعات خواسته‌شده برای ثبت‌نام خود را در اختیار این سامانه بگذارید.

در ضمن تمام اخبار و ابلاغیه‌های جدید این سامانه نیز به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و نیازی نیست برای دریافت آخرین اطلاعات به صورت حضوری به مراجع قضایی رجوع کنید.

ورود به سامانه ثنا با گوشی

توجه داشته باشید ورود به سامانه ثنا خارج از کشور با کمک گوشی نیز امکان‌پذیر است. البته شما باید اپلیکیشن سامانه ثنا را دانلود و در گوشی همراه خود نصب کنید. در ادامه برای ورود به این سامانه می‌توانید از نرم‌افزار ثنا کمک بگیرید. بنابراین تمام اطلاعات و اسناد لازم را به صورت الکترونیکی در این نرم‌افزار بارگذاری کنید.

بعد از نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار باید ثبت‌نام خود را کامل کنید و یک حساب کاربری و رمز عبور برای خود در نظر بگیرید. کد امنیتی که به تلفن همراه شما ارسال می‌شود را درون نرم‌افزار وارد کنید. در این مرحله شما از طریق تلفن همراه خود به سامانه ثنا دسترسی پیدا کرده‌اید.

بعد از ورود به این سامانه می‌توانید ابلاغیه‌های جدید سامانه ثنا را مطالعه کنید. خدمات قابل انجام این سامانه را ببینید و درخواست مورد نظر خود را ثبت کنید. همچنین اگر طی مراحل ثبت‌نام خود مشکلی داشتید می‌توانید از کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک کمک بخواهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل شما را رفع کنند. 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

خیار تدلیس در قانون مدنی
خیار تدلیس در قانون مدنی
وکیل در اراک
وکیل در اراک
حق و حقوق زندانی
حق و حقوق زندانی
وکیل در قدس
وکیل در شهر قدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *