خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی

اگر تصمیم به زندگی در کشور امارات متحده عربی گرفته اید، روش‌های زیادی برای اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور پیشرفته و روبه توسعه وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت و زندگی در این کشور، خرید ملک در دبی است.

در این مقاله از موسسه حقوقی دادنیک شما را با شرایط، مراحل خرید ملک در امارات و اخذ اقامت دبی آشنا کنیم. همچنین برای دریافت مشاوره در زمینه خرید ملک در دبی با مشاوران حقوقی دادنیک ارتباط برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را به صورت رایگان دریافت نمایید.

اقامت دبی با خرید ملک

یکی از راه‌های اصلی جهت اخذ اقامت دبی، خرید ملک در دبی محسوب می‌شود. دولت امارات متحده عربی برای افرادی که قصد مهاجرت به دبی و خرید ملک در این کشور را دارند، مناطقی را در این کشور در نظر گرفته است. بنابراین افراد مهاجر برای اخذ اقامت دبی با خرید ملک باید در یکی از این مناطق مشخص شده، اقدام به خرید ملک کنند.

همچنین هزینه اقامت دبی برای خرید ملک حداقل یک میلیون درهم است و بعد از خرید ملک در دبی، امکان گرفتن اقامت ۲ تا 10 ساله این کشور برای اتباع خارجی فراهم می‌شود. نکته قابل توجه دیگر اینکه اجازه اقامت مهاجرین تا زمانی که مالک ملک خود باشند، اعتبار داشته و هر ۶ ماه یکبار باید سفری به یکی از شهرهای کشور امارات داشته باشند.

نکته قابل توجه دیگر این است که با خرید ملک در دبی و داشتن اقامت این کشور، اجازه کار به اتباع خارجی داده نمی‌شود و افراد باید برای کار در این کشور، مجوز کار دریافت کنند. برای نمونه، پزشکی یکی از شغل‌های پرطرفدار و پردرآمد در دبی محسوب می‌شود.

به همین سبب پزشکان زیادی از سراسر دنیا به ویژه ایران، علاقه مند به مهاجرت به این کشور هستند. بنابراین افراد برای اخذ اقامت از طریق مهاجرت پزشکان به امارات، باید ابتدا مجوز کار در این کشور را از دولت آن دریافت نمایند.

اقامت دبی با خرید ملک

شرایط خرید ملک در دبی

اتباع خارجی برای خرید ملک در دبی با سرمایه و دارایی خود باید اجازه بلندمدت در این کشور داشته باشند. بنابراین امکان خرید دائمی برای اتباع خارجی در دبی وجود نخواهد داشت. از دیگر شرایط خرید ملک در دبی، خرید ملک در مناطق مشخص شده توسط دولت این کشور است و امکان خرید ملک در هر منطقه ای از دبی برای اتباع خارجی وجود ندارد.

در مناطقی نظیر شارجه و ابوظبی، اخذ اقامت دبی با خرید ملک، امکان پذیر است. داشتن تمکن مالی نیز از اهمیت ویژه ای برای سرمایه گذاری در این کشور برخوردار است. یکی از فاکتورهای دیگر، خرید ملک به ارزش بیش از ۱ میلیون درهم است. همچنین ملک باید برای زندگی آماده باشد و هر ۶ ماه تمدید شود. نکته مهم دیگر نیز پرداخت مبلغ ملک به صورت یکجا توسط خریدار است.

مدارک لازم جهت خرید ملک در دبی

برای خرید ملک در دبی مدارک اتباع خارجی باید مدارک زیرا را فراهم کنند.

 • اصل و کپی گذرنامه معتبر
 • سه قطعه عکس پاسپورتی
 • صورت‌ حساب بانکی
 • نامه ارزش اموال
 • اصل گواهی ترخیص پلیس امارات
 • گواهی پزشکی
 • مدارک بیمه درمانی
 • اثبات درآمد سالیانه خریدار (تمکن مالی)
 • اسناد ثبت املاک و مستغلات

قیمت ملک دبی

ملک در مناطق مختلف دبی قیمت متفاوتی دارد. اما در مجموع، قیمت متوسط ملک در دبی حدود ۲.۸ میلیون درهم معادل ۷۶۰۰۰۰ دلار و حداقل قیمت خرید ملک در این کشور، ۷۵۰ هزار درهم است.

مزایای خرید ملک در دبی چیست؟

مزایای خرید ملک در دبی برای اتباع خارجی به شرح ذیل است:

 • دارای اقتصاد رو به رشد
 • سرعت ‌بالا در پیشرفت و توسعه‌ پذیری کشور امارات
 • امکان اجاره دادن ملک خریداری‌ شده
 • دریافت درآمد بالا با اجاره دادن ملک، به علت ارزش بالای درهم امارات
 • دارای امنیت بالا
 • سطح درمان بسیار با کیفیت
 • برخورداری از بهترین مراکز درمانی
 • سطح تحصیلی و آموزشی بسیار بالا
 • داشتن مدارس مختلف برای ملیت‌های گوناگون
 • سیستم حمل‌ و نقل کارآمد و جدید
 • اخذ ویزای با ارزش امارات
 • امکان اخذ اقامت برای تمام افراد خانواده
مزایای خرید ملک در دبی چیست؟

مراحل خرید ملک در دبی

اتباع خارجی برای خرید ملک در دبی ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک در این کشور هستند. بنابراین این دسته از افراد جهت خرید ملک در دبی باید مراحل زیر را طی کنند:

تنظیم و امضای قولنامه

قولنامه یا (MOU) توافقنامه ای بین خریدار و فروشنده بوده که در آن تمام کلیات و جزئیات معامله مشخص می‌شود. همچنین مدت زمان انتقال سند، 30 تا 45 روز بعد از تنظیم قولنامه تعیین می‌شود تا خریدار و فروشنده بتوانند مدارک لازم جهت نقل و انتقال سند را فراهم نمایند. همچنین در این مرحله خریدار باید 10 درصد از ارزش ملک را به فروشنده برای خرید ملک پرداخت نماید.

دریافت برگه (NOC) از سازنده ملک 

قبل از زمان نقل و انتقال سند ملک، خریدار و فروشنده باید به دفتر سازنده ملک مراجعه و درخواست خود جهت صدور برگه ((NOC را به سازنده ملک ارائه دهند.

انتقال سند و پرداخت وجه ملک

در ادامه، خریدار باید مابقی مبلغ ملک را به فروشنده پرداخت نماید تا سند ملک به نام خریدار منتقل شود. توجه داشته باشید که در این مرحله جهت انتقال سند و پرداخت مابقی هزینه ملک، حضور خریدار، فروشنده و نماینده مشاور املاک در یکی از دفاتر سازمان املاک دبی الزامی است.

وکیل ملکی

وجود وکیل ملکی جهت خرید ملک در دبی نقش چشم گیری در روند خرید ملک در دبی دارد. زیرا وکیل ملکی به تمام قوانین، نکات حقوقی و شرایط خرید ملک در کشور امارات آگاهی کامل دارد.

بنابراین با استفاده از راهنمایی‌های یک وکیل کارآمد و حرفه ای، خرید ملک در کشوری که از قوانین حقوقی آن آگاهی ندارید، بسیار کارساز بوده و راه را برای شما هموار می‌کند. همچنین با وجود وکیل ملکی در دبی از ایجاد مشکلات احتمالی در حین عقد قرارداد یا سایر مراحل خرید ملک جلوگیری می‌شود.

جمع بندی

بنابر آنچه در این مقاله از مجله حقوقی دادنیک بیان کردیم، روش‌های زیادی برای سرمایه گذاری و مهاجرت به دبی وجود دارد، خرید ملک در دبی، ثبت شرکت در دبی یا مهاجرت پزشکان به امارات از جمله روش‌های مهاجرت و سرمایه‌ گذاری در این کشور محسوب می‌شوند.

بنابراین برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه مهاجرت به دبی می‌توانید با کارشناسان حقوقی یا وکیل ملکی مؤسسه حقوقی دادنیک ارتباط برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را به صورت رایگان دریافت نمایید.

سؤالات متداول

شرایط خرید ملک برای اخذ اقامت دبی چیست؟

ارزش ملک باید بیش از ۱ میلیون درهم باشد، ملک برای زندگی آماده باشد، هر ۶ ماه تمدید شود و هزینه ملک به صورت یکجا پرداخت شود.

مدارک لازم جهت درخواست اقامت دبی کدامند؟

مدارک لازم برای اخذ اقامت دبی عبارتند از: فرم درخواست اجازه اقامت دبی، کپی گذرنامه معتبر، شناسنامه، گواهینامه رانندگی، گواهی ازدواج، کپی تمام مدارک تحصیلی و انجام معاینات پزشکی.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5 - (17 امتیاز)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌نماید.
برای مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان دادنیک در ارتباط باشید.

ثبت شرکت در دبی
ثبت شرکت در دبی
گرفتن اقامت دبی با خرید ملک
اقامت دبی با خرید ملک
استخدام کار در دبی
استخدام کار در دبی
مهاجرت به دبی
مهاجرت به دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *