وکیل برای طلاق

وکیل برای طلاق

زوجینی که قصد جدایی و طلاق دارند، به طور معمول به دنبال وکیل برای طلاق هستند. زیرا با کمک وکیل پایه یک دادگستری روند و مراحل طلاق راحت‌تر و سریع‌تر پیش می‌رود. مرحله اول زوجین به مشاوره با وکیل نیاز دارند. در ادامه با کمک وکیل می‌توانند روند جدایی خود را آغاز کنند. در نظر داشته باشید کمک گرفتن از وکیل الزامی نیست و زوجین می‌توانند خود به تنهایی نیز برای جدایی اقدام کنند. ولی براساس گزارشات و سوابق به دست آمده با حضور وکیل روند جدایی بهتر پیش می‌رود. برای انتخاب وکیل مورد نظر خود می‌توانید از کارشناسان موسسه حقوقی دادنیک کمک بگیرید. این افراد به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ پاسخگو شما خواهند بود.

وکیل خوب برای طلاق توافقی

طی طلاق توافقی خانم و آقا بر سر تمام مسائل از جمله مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، حضانت فرزند، و سایر موارد به توافق می‌رسند. با این وجود به منظور تسریع و تسهیل روند جدایی بهتر است از حضور وکیل طلاق توافقی کمک بگیرند. زیرا وکیل طلاق توافقی می‌تواند بدون حضور زوجین در تمام مراحل حاضر شود و خیلی سریع نتیجه مطلوب را به دست آورد.

وکیل برای طلاق در تهران

در صورتی که به دنبال وکیل برای طلاق در تهران هستید، توصیه می‌کنیم با کارشناسان و متخصصان حرفه‌ای موسسه حقوقی دادنیک مشورت کنید. این افراد به صورت آنلاین و حتی از طریق واتس اپ نیز پاسخگو نیاز شما خواهند بود. بنابراین در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید برای طلاق توافقی یا طلاق یک‌طرفه خود وکیلی را استخدام کنید.

وکیل برای طلاق از طرف خانم

زمانی که خانم قصد دارد از همسرش جدا شود باید دلایل محکمه‌پسندی به دادگاه ارائه دهد. به طور کلی طلاق از طرف خانم روند پیچیده‌ای دارد و به راحتی میسر نمی‌شود. از این‌رو خانم‌ها برای جدایی و ثبت حکم طلاق خود به حضور وکیل نیاز دارند. حتی می‌توان گفت حضور وکیل به منظور طلاق از طرف خانم تا حدودی الزامی است.

وکیل برای طلاق با داشتن حق طلاق

از قدیم حق طلاق با مردان بوده است. ولی در برخی موارد آقا به خانم حق طلاق یا وکالت در طلاق می‌دهد. شاید برایتان سوال شود با داشتن حق طلاق آیا باز هم به حضور وکیل نیاز است؟ برای پاسخ به این پرسش باید با مفهوم وکالت در طلاق یا داشتن حق طلاق آشنا شد.

طی وکالت در طلاق خانم این حق را دارد که به جای آقا وکیلی انتخاب کند. بدین‌ترتیب در طول دوره و مراحل جدایی وکیل بدون حضور آقا و به عنوان نماینده رسمی او در جلسات حاضر می‌شود. حتی اگر خانم نخواهد در مراحل طلاق حضور داشته باشد، می‌تواند وکیل دیگری را به عنوان نماینده رسمی خود در نظر بگیرد.

در ادامه این ۲ وکیل به جای خانم و آقا در روند جدایی با داشتن حق طلاق دست به کار می‌شوند. در نظر داشته باشید، طلاق با داشتن حق طلاق به طور تقریبی نسبت به سایر طلاق‌های یک‌طرفه سریع‌تر انجام می‌شود. حضور وکیل به تسریع روند طلاق کمک می‌کند.

مزایای داشتن وکیل 

با داشتن وکیل برای طلاق از مزیت‌های زیادی برخوردار می‌شوید. همه ما به عنوان یک شهروند عادی اطلاعات کمی در مورد حق و حقوق و قوانین طلاق در دست داریم. بنابراین ممکن است طی روند جدایی خود اشتباهات جبران‌ناپذیری از ما سر بزند. در نتیجه بهتر است بی‌گدار به آب نزنیم و به طور حتم از کمک وکیل بهره‌ ببریم.

با داشتن وکیل، روند طلاق شما سریع‌تر، راحت‌تر، و با کیفیت‌ بهتری انجام می‌شود. وکیل به عنوان نماینده رسمی زوجین می‌تواند حتی بدون حضور زوجین روند جدایی را پیش برد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را به نتیجه مطلوب برساند. در ضمن وکیل می‌تواند بهترین مدافع حق و حقوق شما باشد. پس با خیال راحت می‌توانید پرونده جدایی را به او بسپارید.

"<yoastmark

وکیل برای طلاق از طرف مرد

از آنجایی که حق طلاق با مرد است و آقا در هر زمانی می‌تواند همسر خود را طلاق بدهد، جدایی از طرف آقا ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود. البته این در صورتی است که آقا حق و حقوق خانم را به طور کامل پرداخت کند و خانم اعتراضی برای مطالبه مهریه خود یا سایر مسائل نداشته باشد.

با این حال بد نیست آقا از حضور وکیلی در راستای ثبت طلاق خود کمک بگیرد زیرا به هر حال وکیل اطلاعات قانونی و حقوقی خوبی دارد. از این‌رو به هنگام برآورد حق و حقوق خانم بهتر از خود آقا عمل می‌کند. همچنین حضور وکیل باعث می‌شود آقا زودتر به حکم طلاق رسمی دست پیدا کند.

مشاوره با وکیل 

قبل از اینکه برای طلاق خود دست به کار شوید، بهتر است با وکیل مناسبی مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را از او بگیرید. ناگفته نماند وکلا برای مشاوره دادن نیز هزینه دریافت می‌کنند. به طور کلی هزینه وکیل برای طلاق را باید با احتساب هزینه مشاوره در نظر بگیرید.

برای مثال اگر قصد دارید مهریه خود را به اجرا بگذارید و سپس برای طلاق دست به کار شوید. بهتر است در ابتدا با یک وکیل خبره مشورت کنید و از او بخواهید در این مسیر شما را راهنمایی کند. در ضمن باید تمام اطلاعات و دارایی کامل همسر خود را با این وکیل در میان بگذارید تا مشاوره باکیفیت‌تری داشته باشید.

هزینه وکیل طلاق

به خاطر داشته باشید هزینه وکیل به طور معمول به نوع طلاق (یک‌طرفه یا توافقی) بستگی دارد. در صورتی که طلاق توافقی انجام شود، بدون‌شک وکیل شما هزینه کمتری دریافت می‌کند زیرا روند طلاق توافقی مشخص است و پیچیدگی خاصی ندارد.

ولی اگر طلاق به صورت یک‌طرفه، از طرف خانم، یا حتی طلاق غیابی باشد، به طور حتم هزینه و حق‌الزحمه وکیل منتخب شما بیشتر خواهد بود. در برخی موارد دفاع از حقوق موکل برای وکیل سخت است و هر چه پرونده جدایی شما پیچیده‌تر و سخت‌تر باشد، هزینه وکیل برای طلاق نیز بیشتر خواهد بود.  

وکیل در ایران

برخی از ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و به دنبال وکیل طلاق در ایران هستند می‌توانند از متخصصان حرفه‌ای موسسه حقوقی دادنیک کمک بگیرند. این افراد می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ وکیل طلاق ایرانی به فرد متقاضی معرفی کنند.

وکیل در ایران با داشتن وکالتنامه رسمی حتی می‌تواند برای جدایی ایرانیان خارج از کشور نیز اقدام کند. کافی است افراد متقاضی با ثبت درخواست وکالتنامه در سامانه میخک یا سامانه ثنا به وکیل طلاق ایرانی خود وکالت دهند تا به جای آنها در روند جدایی حاضر شود. فراموش نکنید حضور وکیل در حین اجرای مراحل طلاق یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب است. 

به این پست امتیاز دهید
تیم تحریریه دادنیک

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های امور حقوقی خانواده، انحصار وراثت، امور وکالتی و کنسولی ایرانیان داخل و خارج از کشور منتشر می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادنیک در تماس باشید.

11 دیدگاه برای “وکیل برای طلاق

 1. پردیس گفته:

  سلام یه سوال وکیل برای طلاق در هر مدل طلاقی هزینه خاصی داره؟ یعنی توافقی با حق طلاق متفاوته

  • Avatar photo
   تیم تحریریه دادنیک گفته:

   درود
   شرایط پیچیده تر است. برای مشاوره جزئی تر با مشاورین تیم دادنیک تماس بگیرید.

 2. صبا گفته:

  قبل از اینکه از موسسه شما وکیل برای طلاق انتخاب کنم میتونم ببینمشون یا کلا غیر حضوریه؟ طلاقم توافقیه

 3. نازنین بهادری گفته:

  خیلی از خدمات موسسه شما راضی بودم وکیل درجه یک برای طلاق توافقی من انتخاب شده بود هر چقدر تشکر کنم کمه

 4. سارا گل طالبی گفته:

  وکیل برای طلاق خیلی مهمه. حتما سعی کنین وکیل خوب انتخاب کنین. هر وکیلی به درد نمی خوره. من از دادنیک تا حالا وکیل نگرفت ولی مشاوره هاشون خیلی خوب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)

برای مشاوره رایگان:

ما هم با حوصله پاسخگوی شما هستیم :)