logo-for-dark1

برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد

برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟
زمانی که زوجین تصمیم می‌گیرند به صورت توافقی از هم جدا شوند و بر سر مسائلی همانند مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، حضانت فرزند، و سایر مسائل به توافق می‌رسند، با سوالات زیادی روبه‌رو می‌شوند. برای مثال شاید زوجین ندانند برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟ برای آشنایی با روند طلاق توافقی و مراحل آن می‌توانید از کارشناسان خبره موسسه حقوقی دادنیک کمک و مشاوره بگیرید. این افراد به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ با شما در ارتباط خواهند بود.
فرم درخواست مشاوره رایگان

برای ثبت طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟

به منظور ثبت طلاق توافقی خود به ۲ روش می‌توانید اقدام کنید. در هر ۲ روش لازم نیست از ابتدا کار، به صورت حضوری به محل خاصی مراجعه کنید بلکه مراحل اولیه به صورت آنلاین امکان‌پذیر خواهند بود. مراجعه به سامانه تصمیم، شرکت در جلسات مشاوره و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، و در آخر ثبت طلاق در دفترخانه رسمی ممکن خواهد بود.  انتخاب وکیلی که روند طلاق را به عنوان نماینده رسمی زوجین انجام دهد. بعد از دریافت رای طلاق زن و شوهر باید به شعبه مربوطه مراجعه کنند و حکم طلاق خود را بگیرند و برای ثبت نهایی آن دست به کار شوند.

مراحل طلاق توافقی

 آیا می‌دانید برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟ طی مراحل طلاق توافقی خانم و آقا باید در برخی از سامانه‌ها همانند سامانه ثنا و سامانه تصمیم ثبت‌نام کنند. سپس یا خودشان در جلسات مشاوره حاضر شوند و یا با انتخاب وکیل تمام امور را به وکیل منتخب بسپارند.
 •       مشخص کردن توافقات
 •       ثبت‌نام در سامانه تصمیم
 •       شرکت در جلسات مشاوره
 •       دریافت گواهی عدم سازش
 •       مراجعه به شعبه دادگاه مورد نظر
 •       دریافت حکم و رای طلاق توافقی از دادگاه
 •       مراجعه به دفترخانه رسمی
 •       ثبت نهایی حکم طلاق توافقی

شرایط طلاق توافقی

شرایط طلاق توافقی با طلاق‌های یک‌طرفه فرق دارد. اولین شرط اقدام برای طلاق توافقی، ثبت‌نام در سامانه نوبت‌دهی طلاق خواهد بود. بعد از اینکه زوجین اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کردند، باید در زمان مشخص‌شده به مراکز مشاوره خانواده مورد نظر مراجعه کنند. در صورتی که بعد از انجام تمام جلسات مشاوره، زوجین همچنان از طلاق خود منصرف نشوند، گواهی عدم سازگاری برای آنها صادر می‌شود. در ادامه به منظور ثبت دادخواست طلاق توافقی خود باید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کنند.

مدت زمان طلاق توافقی

در صورتی که برای طلاق توافقی خود به سامانه تصمیم مراجعه و در جلسات مشاوره اجباری شرکت کنید، به طور حتم روند طلاق توافقی شما طولانی خواهد بود. زیرا سیستم نوبت‌دهی طلاق توافقی کند عمل می‌کند و ممکن است خیلی دیر نوبت مشاوره شما برسد. ولی اگر برای ثبت طلاق توافقی خود،  وکیل طلاق توافقی انتخاب کنید، با کمک این وکیل روند دریافت حکم طلاق و ثبت آن بدون‌شک سریع‌تر انجام می‌شود. 

مدارک لازم برای طلاق توافقی

 •       عقد نامه یا سند ازدواج
 •       مدارک هویتی زوجین همانند شناسنامه و کارت ملی
 •   اگر وکیلی به عنوان نماینده رسمی شما، در روند طلاق توافقی حضور دارد، باید وکالتنامه این وکیل نیز در اسناد و مدارک شما موجود باشد
 •       گواهی بکارت خانم طی طلاق توافقی در دوران عقد
 •       گواهی عدم بارداری خانم
 •   سند حاوی توافقات زوجین ( شرایط پرداخت یا بخشش مهریه، حضانت فرزندان، شرایط ملاقات فرزندان، نفقه،اجرت‌المثل و سایر موارد)

ایرانیان ساکن خارج از کشور برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کنند؟

ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، باید بر اساس قوانین طلاق ایرانی و قوانین طلاق در کشور محل سکونت خود برای جدایی دست به کار شوند. البته در بیشتر مواقع این افراد نمی‌دانند برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کنند. به طور معمول ایرانیان ساکن در خارج از کشور باید برای طلاق توافقی خود، به یک وکیل طلاق در ایران وکالت دهند. به منظور استخدام وکیل و پیش بردن روند طلاق توافقی باید در سامانه میخک یا سامانه ثنا ثبت‌نام کنید و درخواست وکالتنامه خود را در اختیار این سامانه بگذارید. در ادامه با دریافت کد رهگیری و نوبت مراجعه به سفارت، فرد متقاضی می‌تواند به سفارت ایران در کشور محل سکونت خود سر بزند. همچنین باید در سامانه میخک یا سامانه ثنا درخواست وکالتنامه خود را بارگذاری کند و اطلاعات وکیلش را در اختیار این سامانه‌ها بگذارید. برای انتخاب وکیل مورد نظر خود می‌توانید از کارشناسان حرفه‌ای موسسه حقوقی دادنیک نیز کمک بگیرید. این افراد به صورت آنلاین و از طریق واتس اپ می‌توانند پاسخگو نیاز و سوالات شما باشند.

در مشاوره برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟

شاید برایتان سوال شود به منظور مشاوره برای توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟ با ثبت‌نام در سامانه و سیستم نوبت‌دهی طلاق توافقی، به صورت آنلاین وقت مشاوره برای شما تعیین می‌شود. ناگفته نماند به طور معمول این سیستم کند عمل می‌کند و ممکن است جلسات مشاوره شما برای ۲ ماه بعد مشخص شوند.  
برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟
برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟

در تجدید نظر برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟

در حال حاضر و با پیشرفت عصر ارتباطات، نیازی نیست در راستای تجدیدنظر برای طلاق توافقی خود به محل خاصی مراجعه کنید. تمامی این مراحل به صورت آنلاین و غیر حضوری امکان‌پذیر خواهند بود.  

بعد از دریافت حکم دادگاه برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد؟

تصور کنید تمام مراحل طلاق توافقی خود را به طور کامل انجام داده و حکم نهایی دادگاه را در دست دارید. در این مرحله نوبت به ثبت حکم نهایی می‌رسد. در واقع زوجین باید این رای دادگاه خود را به دفتر رسمی ازدواج و طلاق ببرند و در آنجا این حکم را به ثبت نهایی برسانند.
به این پست امتیاز دهید
تیم تحریریه دادنیک

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددی در زمینه‌های امور حقوقی خانواده، انحصار وراثت، امور وکالتی و کنسولی ایرانیان داخل و خارج از کشور منتشر می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادنیک در تماس باشید.

محسابه آنلاین مهریه

2 دیدگاه برای “برای طلاق توافقی به کجا باید مراجعه کرد

 1. بابک ریاحی گفته:

  واقعا من نمی دونستم برای طلاق توافی به کجا باید مراجعه کردو مرسی از مطالب آموزشی خوبیتون. با احترام . ریاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *